قیمت دستگاه تصفیه آب پرایم 8/800/000 تومان

 

آکواجوی یک برند اصیل کانادایی تایوانی می باشد که از سال 1995 شروع به ساتخت و تولید دستگاه تصفیه آب نمود. برند آکواجوی یک برند با کیفیت است که تا کنون بهترین مدل های دستگاه تصفیه آب را تولید کرده است.

برند آکواجوی از سال 1382 به ایران وارد شد و تا به امروز توانسته با تکیه به کیفیت روز افزون دستگاه های تصفیه آب تولیدی خود و ارائه خدمات پس از فروش عالی و رضایت بخش، مشتریان زیادی را به خود جذب نماید.

مدل های زیادی توسط برند آکواجوی تولید شده است که یکی از مدل هایی که توسط برند آکواجوی در سال های اخیر و در ایران مونتاژ می شود آب تصفیه کن پرایم آکواجوی می باشد.

دستگاه تصفیه آب پرایم آکواجوی یک نوع دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس است که می تواند آب آشامیدنی که روزانه شما مصرف می کنید تصفیه و پالایش کند و موادی که در آب برای بدن انسان مضر هستند را از آب جدا کند. آب تصفیه کن پرایم آکواجوی یک دستگاه تمام برقی است که بصورت اتوماتیک آب را تصفیه می کند یعنی در طول شبانه روز که دستگاه آب شیرین کن پرایم کار تصفیه کردن آب را انجام می دهد نیازی به کنترل و روشن و خاموش کردن دستی نمی باشد.

دستگاه آب شیرین کن پرایم آکواجوی یک دستگاه بروز می باشد که از آخرین تکنولوژی تولید دستگاه آب تصفیه کن و بهترین فیلترهای تصفیه کننده آب بهره می برد.

آبی که در آب شیرین کن پرایم تصفیه می شود کیفیت بسیار بالایی دارد و تمام املاح و مواد مضر درون آب مانند رسوب، گچ، آهک، نیترات و کلر را بطور کامل از آب شهری حذف می کند به این ترتیب آبی که در دستگاه آب تصفیه پرایم تصفیه می شود آبی کاملا سبک و عاری از مواد مضر می باشد.

هر دستگاه تصفیه آب ویژگی هایی دارد که باعث می شود تا نسبت به دیگر مدل های آب تصفیه کن متمایز شود و از فروش خوبی برخوردار باشد. دستگاه آب شیرین کن پرایم آکواجوی نیز به همین گونه است.

اما دستگاه آب تصفیه پرایم که امروزه فروش زیادی دارد به چه دلیلی از فروش خوبی در سال های اخیر برخوردار بوده است؟

دلیل فروش بالای آب تصفیه پرایم به این خاطر است که آب شیرین کن پرایم آکواجوی می تواند تمام املاح و مواد سنگین درون آب ورودی به آب تصفیه کن پرایم را تا حدود 90 درصد حذف کند و آب سبک و قابل نوشیدن برای شما تولید کند و فرقی نمی کند که از چه آبی شما برای تصفیه کردن استفاده می کنید آب شیرین کن پرایم این کار را برای شما به راحتی انجام می دهد. مشتریانی که برای اولین بار از آب دستگاه آب تصفیه prime استفاده می کنند شگفت زه می شوند که چگونه دستگاه آب شیرین کن prime می تواند آبی سبک و با طعم و مزه خوب را تولید کند آن هم از هر نوع آب. خرید دستگاه آب تصفیه پرایم خوب و با کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است به این دلیل که دستگاه تصفیه آب prime در هر حال باید بتواند املاح و مواد سمی درون آب را از بین ببرد و آبی بدون مواد زائد و اضافی به شما تحویل دهد.

این مطلب را نیز بخوانید: خواص آب چشمه های معدنی

مواد سمی و مضر درون آب شهری چه هستند و چه موادی توسط دستگاه تصفیه آب پرایم از آب حذف می شود؟

1-نیتریت و نیترات

خطرناک ترین ماده درون آب آشامیدنی نیترات است که درصد بالایی از این ماده می تواند منجر به مرگ تدریجی شود. نیترات ماده ای است که از طریق فاضلاب شهری، کودهای شیمیایی کشاورزی، کودهای حیوانی و فاضلاب صنعتی برخی از کارخانه ها به آب درون زمین نفوذ می کند. زمانی که ما از آب چاه های آلوده به نیترات استفاده می کنیم و یا هنگامی که غذای آلوده به نیترات می خوریم و یا آب آشامیدنی با نیترات بالا می نوشیم  نیترات زیادی به بدن وارد می کنیم.

نیترات در روده بزرگ به نیتریت تبدیل می شود. نیتریت یک ماده سمی و خطرناک تر از نیترات است که تغییر شکل یافته نیترات است و به این دلیل خطرناک است که به هموگلوبین درون خون که وظیفه اکسیژن رسانی به اندام های بدن را به عهده دارد می چسبد و هموگلوبین خون را به متوهموگلوبین تبدیل می کند و مانع از انتقال اکسیژن توسط خون به بافت ها و اندام های بدن می شود.

نیتریت ماده خطرناکی است که درصد بالای آن در آب شرب نباید بیشتر از 16 میلی گرم در هر لیتر باشد یک خطر جدی برای انسان و سلامت بدن محسوب می شود. متاسفانه در آب مناطق شهری بویژه در مناطقی که زمین کشاورزی زیاد است و یا شهرهای شمالی ایران و آب هایی که در زمین های  جنگلی وجود دارد درصد زیادی نیترات وجود دارد که تنها حذف درصد بالایی از نیترات و نیتریت، خرید دستگاه آب تصفیه کن پرایم آکواجوی می باشد.

این مطلب را نیز بخوانید: بهترین برند دستگاه تصفیه آب تایوانی

2-میکرو ارگانیسم ها

میکرو ارگانیسم ها موجود کوچک تک سلولی هستند که می توانند با سرعت بالایی تکثیر شوند و باعث ایجاد عوامل بیماریزا شوند. در آب شهری که ما مصرف می کنیم و توسط کلر ضد عفونی می شود احتمال وجود میکروب و انگل زیاد است. دستگاه آب شیرین کن پرایم اکواجوی دارای سیستم اسمز معکوس است و مجهز به فیلتر ممبران می باشد که می تواند تا 75 درصد میکروب های شناخته شده را توسط فیلتر ممبران آب تصفیه کن prime از آب جدا کند.

بر طبق اعلام شرکت های سازنده آکواجوی تا 75 درصد میکروب های درون آب شهری و آب چاه به دلیل بزرگ تر بودن از اندازه منافذ فیلتر ممبران دستگاه آب تصفیه پرایم نمی توانند از فیلتر ممبران دستگاه آب تصفیه پرایم آکواجوی عبور کنند و حذف می شوند. به همین دلیل است که ما خرید آب تصفیه پرایم را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

3-کلر

کلر یک ماده ضد عفونی کننده آب آشامیدنی برای تصفیه آب شهری می باشد. مقدار کلری که برای از بین میکروب های درون آب شهری مورد استفاده قرار می گیرد باید به مقدار مشخصی و تا حدود 20 میلی گرم در هر لیتر باشد اما در برخی از مواقع میزان کلر تزریقی به آب شهری از این مقدار فراتر می رود و کلر زیاد باعث می شود که طعم و مزه آب و حتی بوی آب آشامیدنی تغییر کند.

کلر یک ماده سمی است که مقدار بیشتر از حد مجاز آن، مسمومیت و حتی مرگ را به در پی دارد. کلر یک ماده ضد عفونی کننده است که برخی از میکروب ها و میکرو ارگانیسم های درون آب را از بین می برد. دستگاه آب تصفیه کن prime آکواجوی تا حدود 95 درصد از کلر درون آب را حذف می کند واین مقدار کلر توسط کربن فعال که یکی از فیلترهای آب شیرین کن پرایم است از آب حذف می شود.

کلر باعث می شود وقتی شما با آب شهری چای و یا نوشیدنی گرم درست می کنید بر روی طعم و مزه چای اثر گذاشته و باعث خراب شدن رنگ و مزه نوشیدنی می شود و شما پس از صرف چای و نوشیدنی، احساس ترش کردن می کنید. اما وقتی که کلر توسط تصفیه آب prime آکواجوی از آب مصرفی شما حذف شود علاوه بر سلامت دستگاه گوارش شما حفظ می شود، طعم و مزه بهتری را هنگام نوشیدن پای و نوشیدنی خود تجربه می کنید. برای صحت این ادعا می توانید از افرادی که در خانواده شما دستگاه آب تصفیه کن پرایم و یا هر مارک دیگری از دستگاه تصفیه آب دارند پرس و جو کنید.

4-کربونات ها

هنگامی که آب را می جوشانید و آب به نقطه جوش می رسد حرکت مولکول های آب بیشتر می شود و با سرعت به دیواره ظرف برخورد می کنند که این مسئله باعث می شود تا کربونات ها به دیواره ظروف و لوله ها بچسبند و تجمع آنها باعث می شود به مرور زمان سفت شوند و ماده سفید رنگی را تشکیل دهند که به آن رسوب گفته می شود. رسوبی که شما درون ظرف مشاهده می کنید کربونات هایی هستند که به دیواره ظرف می چسبند.

 

این مطلب را نیز بخوانید: معرفی قطعات دستگاه تصفیه آب

اما دلیل وجود کربونات ها درون آب اشامیدنی چیست ؟

هنگامی که آب در لایه های پایین زمین جریان دارد مواد درون آب به خصوص کلسیوم و منیزیوم با مواد آلی و کربن موجود در لایه های زیرین زمین ترکیب شده و کربونات ها را تشکیل می دهند. مانند کربونات کلسیوم که از ترکیب شدن کربن با کلسیوم موجود در آب بوجود می آید و ترکیب سختی را تشکیل می دهد که به آن کربنات کلسیوم می گویند.

کربنات کلسیوم ماده سختی است که دفع آن حتی برای بدن و کلیه سخت است و در برخی از افراد که کلیه های ضعیف و کم کار دارند رسوب می کند و بصورت سنگ تجمع می کند و سنگ کلیه را تشکیل می دهد. ممبران آکواجوی نصب شده بر روی دستگاه تصفیه آب پرایم آکواجوی می تواند تقریباً تمام کربنات کلسیوم آب را بگیرد و باعث سبک شدن آب تصفیه شده شود.

حال خودتان تصمیم بگیرید که آبی را که می خواهید روزانه مصرف کنید بدون مواد و سموم باشد یا آبی باشد که این مواد سمی و سنگین را نداشته باشد و آب سبک و گوارایی باشد مطمئناً هر شخصی که در روز چند لیوان آب را می خواهد بنوشد دوست دارد گوارا و دلچسب باشد پس خرید دستگاه آب تصویه پرایم را از دست ندهید.

این مواردی که گفته شد تنها بخشی از مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی پرایم می باشد. درست است که دستگاه آب تصفیه پرایم معایب هم دارد اما مزایای دستگاه آب تصفیه کن پرایم آکواجوی از معایب آن بیشتر است. در ادامه به توضیح معایب و مزایای تصفیه آب پرایم prime می پردازیم.

 

این مطلب را نیز بخوانید: نمایندگی مرکزی آکواجوی تهران

مزایای خرید دستگاه تصفیه آب پرایم آکواجوی

1- حذف کلر آب شهری

2- حذف نیترات آب شهری

3- حذف کل و لای آب شهری

4- حذف مواد سمی و آلی درون آب

5- استفاده از فیلتر کارتریجی

6- تصفیه آب تا 300 لیتر در روز

7- طعم و مزه مطبوع آب آشامیدنی

8- بهتر شدن مزه چای و نوشیدنی

9- کمک به کلیه در دفع مواد سنگین درون بدن

10- کیفیت عالی نسبت به قیمت پایین

11- دارا بودن 500 نمایندگی خدمات در تمام شهرهای ایران

12- موجود بودن قطعات اصلی تصفیه آب پرایم در ایران

13- موجود بودن فیلترهای اصلی آب تصفیه پرایم در ایران

14- قیمت کمتر فیلترها نسبت به مدل های دیگر آکواجوی

15- قیمت مناسب در برابر کیفیت بالای دستگاه تصفیه آب پرایم

معایب خرید دستگاه تصفیه آب پرایم آکواجوی

1- نداشتن فیلتر مکمل مواد معدنی

2- استفاده از هوزینگ برای فیلترهای پایین دستگاه آب شیرین کن پرایم

 

کلر درون آب شهری برای ضد عفونی کردن آب و از بین بردن میکروب درون آب مورد استفاده قرار می گیرد. کلر درون آب وقتی که به دستگاه تصفیه آب پرایم وارد می شود تا حدود 90 درصد گرفته می شود.

نیترات یک ماده خطرناک است که از کلر سمی تر است و مقدار زیاد آن می تواند منجر به مرگ شود. نیتراتی که در آب شهری وجود دارد توسط فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب پرایم گرفته می شود و تا حدود 60 درصد از نیترات آب گرفته می شود.

به دلیل فرسوده بودن سیستم لوله کشی آب شهری، همیشه مقادیر زیادی از گل و لای و ذرات درشت در درون آب شهری وجود دارد که این مواد به دلیل بافت محکم فیلتر اول دستگاه آب تصفیه کن پرایم بطور کامل از آب شهری جدا می شود و آب کاملا صاف می شود.

مواد سمی و آلی درون در حین تصفیه کردن آب و در طی چهار مرحله در فیلترهای مختلف آب شیرین کن پرایم از آب حذف می شود.

می بینید که مزایای خرید دستگاه آب تصفیه کن پرایم آکواجوی از معایب آن بیشتر بوده و خرید آب شیرین کن پرایم برای شما سودمند است.

حال خودتان تصمیم بگیرید که آبی را که می خواهید روزانه مصرف کنید بدون مواد و سموم باشد یا آبی باشد که این مواد را نداشته باشد.

 

 

 

حال می خواهیم در مورد دستگاه تصفیه آب prime اصل آکواجوی بیشتر بدانیم.

مارک های مختلف دستگاه تصفیه آب در ایران وجود دارد که هریک تولید شرکتی هستند و برای فروش بیشتر دستگاه تصفیه آب با یکدیگر رقابت می کنند. تولید دستگاه تصفیه آب با کیفیت بالا یکی از دلایل شرکت های تولید کننده دستگاه تصفیه آب خانگی است که باعث فروش بیشتر برندها می شود و فروش بیشتر بقای برندهای مختلف تضمین می کند.

مارک های متنوع چینی، ایرانی و تایوانی زیادی در ایران وجود دارد که هر کدام کیفیت و قیمت متفاوتی دارند و هرگز نمی توان دو برند را باهم مقایسه کرد چرا که هر مارک دستگاه تصفیه آب، مزایا و معایب زیادی دارد. ما امروز می خواهیم در مورد یک دستگاه تصفیه آب صحبت کنیم و نام این مدل دستگاه آب تصفیه کن پرایم است.

 

این مطلب را نیز بخوانید: انتخاب بهترین مدل تصفیه آب آکواجوی برای منزل

دستگاه تصفیه آب prime آکواجوی

ما در ادامه این صفحه به توصیف برند دستگاه تصفیه آب پرایم prime می پردازیم  و می خواهیم شما را با آب تصفیه کن پرایم بیشتر آشنا کنیم تا هنگام خرید تصفیه آب prime انتخاب راحت تری داشته باشید. هر چه اطلاعات شما در مورد دستگاه آب شیرین کن پرایم بیشتر باشد با اطمینان خاطر بیشتری می توانید نسبت به خرید دستگاه آب تصفیه کن پرایم اقدام کنید. به همین جهت اول باید بدانید که دستگاه تصفیه آب prime چیست و چه قطعاتی دارد و از چه نوع فیلترهایی در دستگاه تصفیه آب پرایم استفاده می شود.

تصفیه آب پرایم ساخت کجاست

تصفیه آب پرایم در سال 1397 در ایران تولید شد و تصفیه آب پرایم ساخت ایران است از همان ابتدای ورود به بازار ایران به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسبی که داشت به سرعت به یک مدل پرفروش تبدیل شد. دستگاه آب تصفیه پرایم با قطعات اصلی مدل لجند آکواجوی در ایران مونتاژ می شود و در کارخانه ای که در ایران وجود دارد مونتاژ می شود دقت کنید که دستگاه آب شیرین کن پرایم فقط در ایران با قطعات اصلی برند آکواجوی مونتاژ می شود و قطعه یا فیلتری از آب تصفیه کن پرایم در ایران تولید نمی شود پس دقت کنید که آب تصفیه کن پرایم ساخت ایران است و تولید تایوان نمی باشد.

در سال های اخیر به دلیل گران شدن قیمت ارز و به دنبال آن بالا رفتن قیمت دستگاه های تصفیه آب آکواجوی، شرکت آکواجوی تصمیم گرفت تا مدل لجند تصفیه آب آکواجوی را در ایران مونتاژ کند و به همین دلیل می گوییم آب شیرین کن پرایم ساخت ایران است البته با کیفیت و استانداردهای آکواجوی کانادا.

دستگاه تصفیه آب پرایم Prime یکی از مدل های دستگاه تصفیه آب آکواجوی می باشد که مانند دیگر مدل های دستگاه تصفیه آب آکواجوی از سیستم اسمز معکوس استفاده می کند و در دستگاه آب تصفیه prime از فیلتر ممبران آکواجوی استفاده می شود. دستگاه تصفیه آب پرایم دارای پنج فیلتر اصلی تصفیه آب می باشد که از فیلترهای کارتریجی در پایین دستگاه آب شیرین کن prime استفاده می شود.

دستگاه تصفیه آب Prime برخلاف مدل های دیگر برند آکواجوی که به حالت کِیسی یا کمجا هستند  یک مدل تصفیه آب زیر سینکی می باشد یعنی تمام فیلترها و قطعات این مدل دستگاه تصفیه آب دیده می شود و فقط برای نصب در زیر سینک ظرفشویی مناسب است.

در دستگاه تصفیه آب آکواجوی مدل پرایم یک فیلتر ممبران به عنوان فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب آکواجوی مدل prime استفاده شده است که به دلیل داشتن منافذ بسیار ریز در حدود 0.0001 میکرون، فقط اجازه عبور به آب و برخی از املاح مفید درون آب را می دهد و بقیه املاح سنگین و زائد دفع می شود. آبی که دستگاه تصفیه prime می تواند تصفیه کند را می توان برای مصارف گوناگون مانند نوشیدن، پخت و پز، استفاده در وسایل تولید کننده بخار مانند بخور و اتو و آب دادن گلهای زینتی استفاده کرد.

 

این مطلب را نیز بخوانید: دستگاه تصفیه آب 401 آکواجوی

طبق تجربیات بدست آمده توسط همکاران در سالهای طولانی ، آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب پرایم به دلیل نداشتن کلر ، نیترات و نیتریت برای اشخاصی که دارای کم کاری کلیه ، سنگ کلیه و ناراحتی های پوستی و گوارشی هستند و از این بیماریها رنج می برند بسیار مناسب می باشد بطوریکه با استفاده از آب تصفیه شده در آب تصفیه کن پرایم دیگر به این ناراحتی ها دچار نمی شوند .

 

مشخصات قطعات دستگاه تصفیه آب پرایم

 

هوزینگ دستگاه تصفیه آب پرایم

فیلترهای پیش تصفیه اولین فیلترهایی در دستگاه آب تصفیه کن پرایم هستند که آب به آنها وارد می شود. مدل های مختلفی از فیلترهای پایین در دستگاه های تصفیه آب وجود دارد اما در دستگاه آب شیرین کن prime از فیلترهای کارتریجی استفاده می شود که برای استفاده از فیلترهای کارتریجی باید از هوزینگ فیلتر در دستگاه آب تصفیه پرایم استفاده کرد. هوزینگ فیلتر دستگاه تصفیه آب پرایم از جنس پلاستیک ABS می باشد که مقاومت زیادی در برابر فشار تا 10 بار را دارند. هوزینگ های پایین آب تصفیه کن prime بصورت ایستاده در پایین شاسی دستگاه تصفیه آب پرایم نصب می شوند و فیلترهای پیش تصفیه در داخل این هوزینگ ها قرار می گیرند.

استفاده از فیلتر کارتریجی مزایا و معایبی دارد که از مزیت فیلتر کارتریجی می توان به قیمت پایین فیلتر کارتریجی نسبت به فیلتر کارتریجی نام برد اما از معایب فیلتر کارتریجی می توان به تعویض نشدن کامل هوزینگ در زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و در نتیجه آلوده و کثیف شدن داخل هوزینگ فیلتر اشاره کرد اما اگر در هنگام تعویض فیلتر داخل هوزینگ شسته و تمیز شود مشکلی پیش نمی آید. 

پمپ آب دستگاه تصفیه آب پرایم

در بالای شاسی دستگاه آب تصفیه کن پرایم و در کنار فیلترهای خوابیده روی دستگاه تصفیه آب، یک قطعه گرد فلزی مشکی رنگ وجود دارد که پمپ آب دستگاه تصفیه آب پرایم است. پمپ آب دستگاه تصفیه پرایم از نوع دیافراگمی می باشد که می تواند 90 Psi فشار برای عبور آب از فیلتر ممبران تولید کند. پمپ آب دستگاه تصفیه پرایم با دیگر مدل های پمپ آب که تا کنون دیده اید تفاوت دارد هم از نظر کارکرد و هم از نظر ولتاژ کاری.

پمپ آب تصفیه آب Prime با ولتاژ24 ولت 2 آمپر کار می کند و در داخل پمپ آب سه عدد پیستون کوچک وجود دارد که با ایجاد فشار به آب باعث به جریان انداختن آب با فشار بیشتر در دستگاه آب شیرین کن پرایم می شود. به دلیل فشردگی زیاد فیلتر ممبران اسمز معکوس و کاهش فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب به هر دلیل، یک پمپ آب بر روی دستگاه نصب شده تا آب برای عبور از فیلترها به مشکل نخورد و جریان آب تصفیه شده کاهش نیابد.

 

این مطلب را نیز بخوانید: اثرات مخرب و زیانبارسرب بربدن انسان

 شیر برداشت آب تصفیه آب پرایم

 آب تصفیه شده با آب شستشویی که در منازل وجود دارد از هم جدا هستند و به دلیل مقدار تصفیه اندک آب در شبانه روز نباید از آب تصفیه شده برای شستشو و کارهای دیگری بغیر از شرب استفاده نمود به همین دلیل یک شیر جداگانه برای دستگاه آب شیرین کن پرایم طراحی شده است که بتوان آب شرب را از آب شستشو جدا کرد. شیر برداشت آب دستگاه تصفیه آب پرایم در دو مدل اهرمی و نیمه اهرمی وجود دارد که به دلیل داشتن روکش کُروم پس از نصب بر روی سینک ظرفشویی، ظاهری زیبا به آشپزخانه شما می دهد. شیر آب دستگاه تصفیه آب را معمولاً بر روی سینک ظرفشویی و در کنار شینک نصب می کنند تا برداشتت آب برای مصرف کننده راحت تر باشد.

 مخزن دستگاه تصفیه آب پرایم

مقدار آبی که توسط دستگاه آب تصفیه کن prime تصفیه می شود در حدود 300 لیتر است یعنی در هر ساعت 12 الی 13 لیتر آب تصفیه می شود حال حساب کنید که اگر بخواهید یک ظرف ده لیتری را از آب تصفیه شده پر کنید باید در حدود 50 دقیقه زمان صرف کنید تا ظرف پر شود اما برای حل مشکل زمان زیاد یک راه حل در نظر گرفته شده است و آن هم استفاده از مخزن در دستگاه تصفیه آب می باشد.

زمانی که شما از آب تصفیه شده دستگاه تصفیه آب پرایم استفاده نمی کنید آب به آهستگی در مخزن ذخیره می شود و هنگام باز کردن شیر آب تصفیه، آب با فشار از شیر آب بیرون می آید. مخزن دستگاه آب تصفیه پرایم 19 لیتری از نوع فلزی می باشد که توانایی ذخیره آب تصفیه شده تا 12 لیتر را دارد. مخزن دستگاه اب تصفیه کن پرایم از نوع تحت فشار می باشد یعنی دارای یک تیوپ هوا می باشد که با استفاده از فشار هوای ذخیره شده در مخزن، آب با فشار به بیرون مخزن هدایت می شود و دیگر نیازی به پمپ آب برای بیرون راندن آب از مخزن ندارد.

سوییچ و قطعات برقی دستگاه تصفیه آب پرایم

در دستگاه تصفیه آب Prime جهت کارکرد اتوماتیک دستگاه تصفیه آب از دو سوییچ فشار پایین و فشار بالا استفاده می شود تا دستگاه تصفیه آب بصورت خودکار آب را تصفیه کند و پس از پر شدن مخزن، دستگاه تصفیه آب خاموش شود. همچنین یک شیر برقی در دستگاه تصفیه prime استفاده شده است که پس از خاموش شدن دستگاه تصفیه آب، مسیر آب را مسدود می کند تا آب بیهوده به فاضلاب نرود و باعث خرابی زود هنگام فیلترها و بالا رفتن مصرف آب نشود. تمام قطعات استفاده شده در دستگاه آب تصفیه کن پرایم prime از بهترین نوع قطعات تایوانی می باشد و بر اثر استفاده طولانی مدت خراب و فرسوده نمی شوند.

 

این مطلب را نیز بخوانید: علت کم شدن فشار آب دستگاه تصفیه آب؟

ترانس دستگاه تصفیه آب پرایم

به دلیل اینکه دستگاه تصفیه آب پرایم در داخل آشپزخانه استفاده می شود و کارکرد دستگاه تصفیه آب با برق شهری برای مصرف کننده خطرناک است به همین دلیل از یک ترانس مبدل جریان برق شهری به برق 24 ولت استفاده شده است و تمام قطعات نصب شده بر روی دستگاه آب شیرین کن prime با برق 24 ولت کار می کنند. ترانس دستگاه آب تصفیه prime یک جعبه پلاستیکی مشکی رنگ است که در بالای شاسی دستگاه تصفیه آب و در کنار پمپ آب قرار دارد. در دو طرف ترانس دستگاه آب تصفیه کن پرایم دو سیم وجود دارد که یک سیم آن مشکی رنگ بلند است که یک دوشاخه بر سر آن نصب شده است و به برق شهری وصل می شود و در طرف دیگر یک سیم مشکی و قرمز کوتاه وجود دارد که سوکت سفید رنگی به آن متصل است و به قطعات دستگاه تصفیه آب پرایم متصل می شود.

معرفی دستگاه تصفیه آب پرایم

در زیر ویدئو کوتاهی برای معرفی دستگاه تصفیه آب پرایم برای شما عزیزان قرار داده شده است تا با دستگاه آب تصفیه پرایم بیشتر آشنا شوید.

 

 

مشخصات فیلترهای دستگاه تصفیه آب پرایم

 

دستگاه های تصفیه آب فیلترهای مختلفی دارند که فقط از نظر شکل ظاهر و کیفیت مواد داخل فیلتر با هم متفاوت هستند اما ترتیب و نوع مواد داخل همه فیلترها با هم یکسان است. در ادامه به توضیح مختصر و مفید فیلتر آب تصویه prime می پردازیم تا شما آشنایی مختصری با فیلتر آب تسویه پرایم داشته باشید.

فیلتر پلی پروپیلن (PP )

اولین فیلتر از فیلتر پیش تصفیه پایین دستگاه تصفیه آب prime فیلتر پلی پروپیلن است که به اختصار فیلتر PP گفته می شود. این فیلتر اولین فیلتر در دستگاه تصفیه آب می باشد. فیلتر پلی پروپیلن دارای الیاف پلی پروپیلن می باشد که بصورت تابیده شده دور یک استوانه می باشد و می تواند از ورود ذرات درشت درون آب به دستگاه آب تصفیه کن پرایم جلوگیری کند. فیلتر پلی پروپیلن در دو نوع با منافذ 5 میکرون و 1 میکرون موجود است که نوع 1 میکرون از 5 میکرون فشرده تر می باشد.

فیلتر PP می تواند تمام مواد درشت آب که با چشم دیده می شوند مانند خاک ، سنگ ، شن و ماسه و موادی شبیه این اینها را فیلتر کند و از ورود آنها به داخل دستگاه تصویه پرایم و فیلتر ممبران جلوگیری کند. در هنگام قرار دادن فیللتر در داخل هوزینگ فرقی ندارد که فیلتر را از کدام طرف در داخل هوزینگ قرار دهید. هر فیلتر زمان تعویض بخصوصی دارد که به عوامل زیادی بستگی دارد اما زمان تعویض فیلتر پلی پروپیلن در شرایط عادی بستگی به مقدار آب مصرفی خانواده در روز و منطقه نصب دستگاه تصفیه آب دارد و باید بین 3 الی 6 ماه تعویض شود.

فیلتر کربن اکتیو

دومین فیلتر دستگاه تصفیه آب پرایم که در هوزینگ های پایین دستگاه تصفیه آب قرار می گیرد فیلتر کربن اکتیو می باشد که در داخل فیلتر از مواد کربن پودری استفاده می شود که اکتیو است. خاصیت اکتیو و یا فعال بودن فیلتر دوم باعث می شود تا کلر درون آب و موادی که شبیه به این ماده است از آب تصفیه شده حذف شود. فیلتر کربن اکتیوی که در دستگاه آب شیرین کن پرایم استفاده می شود از نوع کارتریجی است که برای استفاده از این فیلتر به هوزینگ فیلتر نیاز است.

فیلتر دوم دستگاه تصفیه آب پرایم در بالای فیلتر دارای یک واشر است که به هنگام نصب بر روی دستگاه تصفیه آب باید دقت شود تا فیلتر سر و ته در داخل هوزینگ قرار نگیرد در غیر این صورت فیلتر بلا استفاده می شود و نمی تواند کلر درون آب را حذف کند. فیلتر کربن اکتیو در بدترین نوع آب تا 6 ماه و در آبهای نسبتاً خوب تا 9 ماه را می تواند کار کند فقط باید توجه کنید که زمان تعویض فیلتر کربن اکتیو در آب هایی با سختی آب زیاد از 6 ماه بیشتر نشود در غیر این صورت فیلتر دیگر نمی تواند کلر درون آب را به خود جذب کند و کلری که از فیلتر عبور میکند به راحتی می تواند فیلتر ممبران اسمز معکوس را از بین می برد.

 

این مطلب را نیز بخوانید: روش تعویض فیلترهای بالایی دستگاه تصفیه آب

 

فیلتر کربن گرانول

فیلتر کربن گرانول سومین فیلتر کارتریجی در پایین دستگاه تصفیه آب پرایم می باشد که فیلتر کربن گرانول هم مانند فیلتر دوم دارای مواد کربنی می باشد اما بصورت پودر نیست و بصورت یک استوانه توخالی یک تکه می باشد و این فیلتر با توجه روش ساخت متفاوتی که با فیلتر دوم دارد می تواند نیترات، نیتریت و مواد سمی درون آب مانند آرسنیک را از آب تصفیه شده حذف کند. فیلتر کربن گرانول به علت ساختاری که شبیه به فیلتر پلی پروپیلن یا فیلتر اول دستگاه آب شیرین کن prime دارد می تواند بصورت مانع دومی برای عبور مواد درشت از فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب به سمت فیلتر ممبران باشد. زمان تعویض فیلتر کربن گرانول نیز مانند فیلتر دوم بین 6 الی 9 ماه متغیر می باشد.

 فیلتر ممبران اسمز معکوس

فیلتر ممبران آکواجوی مهترین و اصلی ترین فیلتر در دستگاه آب تصفیه کن پرایم آکواجوی می باشد. فیلتر ممبران به دلیل تکنولوژی ساخت پیچیده ای که دارد می تواند تمام املاح و مواد درون آب را از آب تصفیه شده حذف کند. فیلتر ممبران آکواجوی دستگاه تصفیه آب prime دارای منافذ بسیار ریز در حد 0.0001 میکرون است که آب و برخی از املاح مفید درون آب می توانند از منافذ فیلتر ممبران آکواجوی عبور کنند و دیگر املاح گرفته شده توسط فیلتر ممبران آب تصفیه پرایم از طریق خروجی که برای دفع املاح در نظر گرفته شده دور ریخته می شوند.

فیلتر ممبران دستگاه تصفیه prime از کیفیت بالایی برخوردار است به نحوی که این فیلتر می تواند در صورت تعویض بموقع فیلترهای کارتریجی پایین دستگاه آب شیرین کن پرایم، عمر مفیدی در حدود 4 سال را داشته باشد. زمان تعویض فیلتر ممبران آکواجوی مشخص نیست و فقط با استفاده از دستگاه سختی سنج می توان سالم و یا خراب بودن فیلتر ممبران را تشخیص داد.

 

این مطلب را نیز بخوانید: علت چکه کردن شیر آب

 

فیلتر پُست کربن

در بالای دستگاه تصفیه آب پرایم یک فیلتر کوچک قرار دارد که به این فیلتر کربن نهایی گفته می شود. فیلتر کربن نهایی یا فیلتر پُست کربن آخرین فیلتر نصب شده بر روی دستگاه آب تصفیه کن پرایم می باشد که دارای پودر کربن است و می تواند طعم و مزه بد آب را حذف کند و آب را گوارا و خوش طعم نماید. فیلتر کربن نهایی آکواجوی سفید رنگ است و بر روی آن عدد 5 نوشته شده است. عمر فیلتر کربن نهایی نیز با توجه به طعم و مزه آب ورودی به دستگاه آب تصفیه کن بین 18 الی 24 ماه می باشد اما بهتر است برای جلوگیری از بد مزه شدن آب تصفیه شده فیلتر کربن نهایی را 18 ماهه تعویض کنید.

مشتریان عزیزی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب prime آکواجوی را دارند می توانند با شماره های شرکت آبرسان تهران تماس حاصل نمایند و در مورد دستگاه تصفیه آب پرایم و نحوه خرید دستگاه آب شیرین کن پرایم اطلاعات کافی را دریافت نمایند.

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop