هر دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده که در این قسمت با این قطعات بیشتر آشنا خواهیم شد

 

 

 

 

تمامی دستگاه های ساخت دست بشر دارای قطعات و لوازم گوناگونی هستند که آشنایی با آن قطعات در شناخت بهتر دستگاه و استفاده مناسب تر از دستگاه کمک می کند . دستگاه تصفیه آب خانگی نیز از قطعات مختلفی تشکیل شده که می خواهیم در این مطلب به بررسی آنها بپردازیم .

دستگاه تصفیه آب خانگی از دو نوع قطعه تشکیل شده که یک نوع آن قطعات دائمی و نوع دیگر آن قطعات مصرفی هستند . فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی از نوع قطعات مصرفی می باشند چرا که در اثر مصرف در طول مدت زمان مشخصی دیگر قابل استفاده نیستند و بایستی تعویض شوند و اگر تعویض نشوند ممکن است به قطعات دائمی دستگاه نیز آسیب برسانند .

در این مطلب تاکید ما بیشتر بر روی قطعات دائمی می باشد و می خواهیم به معرفی آنها بپردازیم . در پایین صفحه به توضیح مختصری درباره قطعه مربوطه می پردازیم .

 

 

 

achardastgahaghrabebastlolefazelab  etesalatdastgahhighpressurehosingmembran  hosingpaeenkapsulfazelablowpressure  makhzanabmixfelezymixplastiki  pompabdastgahshirabvorudishirbardashtab  shirbarghi24voltshirmakhzanterans24volt

 

 

 

 

 

آچار هوزینگ

 

با این وسیله می توان هوزینگ فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب و یا درپوش هوزینگ فیلترممبران را جهت تعویض فیلتر باز و بسته کرد .

 

 

عقربه نشان دهنده فشار آب دستگاه

 

با این وسیله می توان علاوه بر دیدن فشار آب داخل دستگاه ، از روشن و یا خاموش بدون دستگاه تصفیه آب نیز اطلاع پیدا کنید .

 

 

بست لوله فاضلاب

 

وظیفه این قطعه نگه داشتن دائم شیلنگی است که املاح و مواد اضافی را به درون فاضلاب می ریزد و همچنین از سر ریز آب از سوراخ ایجاد شده بر روی لوله فاضلاب به بیرون جلوگیری می کند .

 

 

سوییچ قطع فشار بالا High Pressure

 

وظیفه این قطعه خاموش کردن دستگاه تصفیه آب به هنگام پر شدن مخزن می باشد . اگر این قطعه نباشد دستگاه یکسره کار می کند و باعث ترکیدن مخزن دستگاه می شود .

 

 

هوزینگ فیلتر ممبران

 

در داخل این قطعه فیلتر ممبران دستگاه که فیلتر اصلی دستگاه نیز می باشد قرار می گیرد و دارای یک ورودی برای آب خام به هوزینگ و دو خروجی یکی آب تصفیه شده و دیگری املاح حذف شده از آب می باشد .

 

 

هوزینگ فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب

 

سه عدد هوزینگ در پایین دستگاه تصفیه آب که اولی شفاف و دوتای دیگر سفید رنگ است قرار دارد که در آنها فیلترهای پیش تصفیه قرار می گیرد .

 

 

کپسول محدود کننده جریان فاضلاب

 

وظیفه این قطعه جلوگیری از خروج آب بیش از اندازه به سمت فاضلاب می باشد . اگر این قطعه در دستگاه تصفیه آب نباشد تمام آبی که به هوزینگ فیلتر ممبران وارد می شود به سمت خروجی فاضلاب می رود .اما این قطعه با محدود کردن این جریان آب را وادار می کند تا با فشار از منافذ فیلتر ممبران عبور کند تا عمل تصفیه آب صورت پذیرد .

 

 

سوییچ قطع فشار پایین

 

وظیفه این قطعه قطع برق دستگاه تصفیه آب در زمانی است که فشار آب خیلی پایین است و یا زمانی که آب قطع می شود . وجود این قطعه برای کار نکردن مداوم دستگاه در زمان قطع آب بسیار لازم است .

 

 

مخزن ذخیره آب تصفیه شده

 

هنگام عبور آب از فیلتر ممبران و انجام عمل تصفیه ، آب تصفیه شده در این مخزن ذخیره می شود تا هنگامیکه شما شیر آب روی سینک را باز می کنید آب با فشار بالا از شیر خارج شود .

 

 

شیر میکس فلزی

 

وظیفه این قطعه فلزی افزودن مقداری آب خام با آب تصفیه شده می باشد . در برخی مناطق بدلیل کیفیت بالاتر آب ورودی به دستگاه ، آب تصفیه شده کمی تلخ می شود که برای بهتر شدن طعم آب شیر میکس را کمی باز می کنند تا مزه آب بهتر شود .

 

 

شیر میکس پلاستیکی

 

وظیفه این قطعه مانند قطعه بالایی است با این تفاوت که جنس آن از پلاستیک است.

 

 

پمپ تولید فشار آب

 

این قطعه وظیفه ایجاد فشار آب برای مناطقی که فشار آب ورودی به دستگاه کم است را دارد .معمولاً فشار آب داخل دستگاه باید بین 6 تا 8 bar باشد تا دستگاه بتواند مخزن ذخیره آب را در نیم ساعت پر کند . هر چه فشار آب ورودی به دستگاه کمتر باشد یا ممکن است زمان تصفیه آب بیشتر شود و یا اصلاً آبی از فیلتر ممبران عبور نکند و آبی نیز تصفیه نشود .

 

 

شیر استیل آب ورودی

 

این شیر قبل از دستگاه نصب می شود و وظیفه آن باز و بسته کردن آب ورودی به دستگاه تصفیه آب می باشد .

 

 

شیر برداشت آب تصفیه

 

این شیر بر روی سینک ظرفشویی نصب می شود و برداشت آب تصفیه شده را تسهیل می کند .. این شیر در دو نوع دسته ستاره ای و دسته اهرمی می باشد که از نظر کارکرد هیچ تفاوتی با هم ندارند و فقط ظاهر آنها با هم فرق دارد .

 

 

شیر برقی

 

وظیفه این قطعه جلوگیری از عبور اب به هنگام خاموش بودن دستگاه تصفیه آب می باشد . در صورتی که این قطعه بر روی دستگاه تصفیه آب نباشد آب به صورت مداوم از فیلترها عبور می کند که علاوه بر زیاد شدن مصرف آب ، عمر فیلترها نیز کم می شود .

 

 

شیر مخزن

 

این قطعه بر روی مخزن ذخیره آب تصفیه نصب می شود و عمل باز و بسته شدن آب خروجی از دستگاه را انجام می دهد .

 

 

ترانس برق دستگاه

 

تمامی قطعات برقی دستگاه تصفیه آب خانگی با برق 24 ولت کار می کند و ترانس برق دستگاه وظیفه تامین این مقدار ولتاژ را دارد .

 

 

 

 

 

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران خیابان شریعتی، بالا تر از خیابان مطهری، کوچه کلاته ، پلاک 94 ، واحد2

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77999407(021) - 77999423(021)

موبایل: 0296614-0912

واتس اپ: 09193041965

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2022© | طراحی سایت دارکوب

toTop