هر دستگاه تصفیه آب از قطعات آب تصفیه کن مختلفی تشکیل شده که در این قسمت با نام قطعات تصفیه آب بیشتر آشنا خواهیم شد

 

 

تمامی دستگاه های ساخت دست بشر دارای قطعات و لوازم گوناگونی هستند که آشنایی با آن قطعات در شناخت بهتر دستگاه و استفاده مناسب تر از دستگاه کمک می کند. قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی نیز از قسمت های مختلفی تشکیل شده که می خواهیم در این مطلب به معرفی اسم قطعات آب تصفیه بپردازیم.

قطعات نصب شده بر روی لوازم گوناگون دارای کیفیت های مختلفی هستند و به دلیل داشتن کیفیت های مختلف عمر متفاوتی نیز دارند. به برخی از قطعات موجود بر روی بعضی از لوازم منزل مصرفی می گویند و برخی دیگر دائمی هستند. قطعات اصلی یا دائمی در تمام دستگاه های تولیدی کارخانجات وجود دارند این قطعات با آنکه دارای اصطهلاک هستند اما نباید زود خراب شوند و از بین بروند بلکه باید بعد از سالیان دراز و بر اثر استفاده طولانی مدت از بین بروند. مانند قطعات گیریبکس ماشین و یا لوازم آشپزخانه که باید سالیان سال کار کنند.

این مطلب را نیز بخوانید: نمایندگی مرکزی آکواجوی تهران

اما برخی از قطعاتی هم هستند که به آنها قطعات مصرفی می گویند و بر اثر استفاده کوتاه مدت از بین می روند و باید تعویض شوند. این قطعات به دلیل اینکه بازدارنده هستند از بین می روند مانند لنت ترمز ماشین و یا فیلتر در دستگاه تصفیه آب که باعث جلوگیری از عبور مواد مختلف درون آب می شوند .

دستگاه تصفیه آب خانگی هم از هر دو نوع قطعه تشکیل شده که یک نوع آن قطعات دائمی نصب شده بر روی دستگاه تصفیه آب هستند و نوع دیگر آن قطعات مصرفی مانند فیلترهای دستگاه تصفیه آب هستند .

قطعات آب شیرین کن که اصلی و دائمی بوده که برخی از این نوع قطعات دستگاه تصفیه آب نصب هستند مانند پمپ آب ، ترانس ، سوییچ ها و شیر برقی همه این قطعات تصفیه آب خانگی اصلی و دائمی هستند که نباید به زودی خراب شوند با آنکه این قطعات اصطهلاک دارند اما خراب شدن زود هنگام آنها نشان از بی کیفیت بودن این نوع از قطعات آب تصفیه خانگی می باشد .

این مطلب را نیز بخوانید: خرید بهترین سختی گیر و تصفیه آب برای کافی شاپ

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی، قطعات آب تصفیه از نوع قطعات تصفیه آب مصرفی می باشند چرا که در اثر مصرف در طول مدت زمان مشخصی دیگر قابل استفاده نیستند و بایستی تعویض شوند و اگر تعویض نشوند ممکن است به قطعات آب شیرین کن که دائمی هستند نیز آسیب برسانند.

قطعات آب تصفیه بصورت جداگانه بر روی یک شاسی فلزی و یا پلاستیکی نصب می شوند و توسط شلنگ تمام قطعات آب شیرین کن به یکدیگر متصل می شوند. با این که نصب قطعات تصفیه آب راحت به نظر می رسد اما نوع بستن و محل بستن قطعات آب تصفیه کن از اهمیت زیادی برخوردار است به این دلیل که اگر هر قطعه تصفیه آب در سر جای خود بسته نشود ممکن است دستگاه تصفیه آب و یا قطعه آب تصفیه به خوبی نتواند آب را تصفیه کند.

در این مطلب تاکید ما بیشتر بر روی قطعات آب تصفیه کن از نوع دائمی می باشد و می خواهیم به معرفی آنها بپردازیم. در پایین صفحه به توضیح مختصری درباره هر کدام از قطعات تصفیه آب می پردازیم و هر کدام از قطعات آب شیرین کن را با نام قطعه تصفیه آب می پردازیم.

البته باید به این نکته توجه کنید که برخی از قطعات تصفیه آب ممکن است بر روی دستگاه تصفیه آب نصب نشود مانند عقربه نشانگر فشار آب دستگاه تصفیه آب ، چهارراهی مکانیکی و یا شیر میکس. دلیل نصب نشدن این سه قطعه تصفیه آب می تواند به دلیل ارزان تر شدن قیمت نهایی دستگاه آب تصفیه باشد.

 


جهت ارتباط سریع با کارشناسان خدمات دستگاه تصفیه آب بر روی شماره مورد نظر کلیک کنید.

 

شرکت آبرسان تهران   02177999423

فروش قطعات تصفیه آب    02177999407

مشاور فروش قطعات تصفیه آب   09120296614

مشاور راهنمایی در مورد قطعات تصفیه آب  09193041965

 


 

 

 

         

 

این مطلب را نیز بخوانید: آیا خرید دستگاه تصفیه آب لازم است؟

 

قطعات دستگاه تصفیه آب

 

آچار هوزینگ دستگاه تصفیه آب

یکی از قطعات آب تصفیه کن خانگی، آچار هوزینگ فیلتر تصفیه آب است که با این وسیله می توان هوزینگ فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب و یا درپوش هوزینگ فیلترممبران را جهت تعویض فیلتر باز و بسته کرد. معمولاً آچار هوزینگ دارای چهار دندانه از داخل آچار هستند و هنگامیکه این آچار هوزینگ فیلتر را دور هوزینگ می اندازید به لبه های داندانه دار هوزینگ که از بیرون حالت برجسته است گیر می کند و باعث چرخیدن هوزینگ می شود. این آچار هوزینگ در دو نوع کوچک به عنوان آچار هوزینگ ممبران و نوع بزرگ به عنوان آچار هوزینگ فیلتر پایین دستگاه وجود دارد. البته مدل های دیگری از آچار هوزینگ نیز وجود دارد که خیلی کم است.

برخی از مدل های هوزینگ فیلتر وجود دارد که دارای دندانه های زیادی بر روی هوزینگ فیلتر است و برای باز کردن این نوع هوزینگ فیلتر باید از آچار هوزینگ فیلتر مخصوص این مدل دستگاه آب تصفیه استفاده کرد و از آچار هوزینگ های معمولی نمی توان استفاده نمود. 

 

عقربه نشان دهنده فشار آب دستگاه تصفیه آب

یکی از قطعات آب تصفیه که ممکن است در برخی از دستگاه های تصفیه آب وجود داشته و در برخی دیگر نباشد عقربه نشان دهنده فشار آب است. در اکثر دستگاه های تصفیه آب یک درجه عقربه دار تصفیه آب وجود دارد که به آن گِیج فشار تصفیه آب و یا درجه نشان دهنده فشار آب دستگاه آب تصفیه می گویند.

 

این مطلب را نیز بخوانید: دستگاه تصفیه آب اوریجینال

درجه فشار بالای آب تصفیه در بالای دستگاه تصفیه آب معمولی غیر کیسی نصب می شود و معمولاً بر روی هوزینگ سوم دستگاه تصفیه آب قرار می گیرد تا فشار آب داخل دستگاه تصفیه آب بعد از پمپ را نشان دهد. عقربه فشار سنج آب تصفیه کن دارای دو نوع واحد اندازه گیری است که اولی بار می باشد و فاصله درجه های آن بزرگ تر است و عدد انتهایی آن بین 10 الی 16 Bar می باشد و درجه بندی کوچک تر Psi است که فاصله درجه های آن کوچکتر و معمولاً مشکی است و تا عدد 180 Psi را نشان می دهد. بودن و یا نبودن عقربه فشار آب شیرین کن دلیلی بر خوب و یا بد بودن دستگاه تصفیه آب محسوب نمی شود و کارکرد دستگاه تصفیه آب در صورت خرابی درجه عقربه دار بالای دستگاه تصفیه آب تاثیری بر نحوه تصفیه آب توسط دستگاه آب تصفیه ندارد.

با درجه بالای دستگاه آب تصفیه می توان علاوه بر دیدن فشار آب داخل دستگاه ، از روشن و یا خاموش بدون دستگاه تصفیه آب نیز اطلاع پیدا کنید به این معنی که هنگامیکه دستگاه شروع به کار می کند عقربه فشار سنج بالا می رود و هنگامیکه دستگاه تصفیه آب خاموش می شود درجه فشار سنج دوباره بر روی صفر می آید. گیج فشار دستگاه تصفیه آب نیز در دو نوع کوچک و بزرگ وجود دارد و داخل هر دو نوع درجه عقربه دار آب تصفیه روغن وجود دارد که وجود روغن مانع از لرزیدن بیش از حد عقربه می شود و از خرابی آن جلوگیری می کند.

 

بست لوله فاضلاب دستگاه تصفیه آب

سومین قطعه آب تصفیه کن که در هر دستگاه تصفیه آب وجود دارد بست فاضلاب تصفیه آب و یا کمربند فاضلاب آب تصفیه است. در تمامی دستگاه های تصفیه آب که به روش اسمز معکوس عمل می کنند بیشتر املاح آب گرفته می شود و املاح اضافه ای که فیلتر ممبران از آب گرفته است باید به طریقی دفع شوند. فیلتر ممبران دو خروجی دارد که یکی از آنها خروجی آب تصفیه شده است و دیگری خروجی پساب فیلتر ممبران است که دارای املاح و مواد زائد درون آب است و باید دور ریخته شود.

یک قطعه پلاستیکی مشکی رنگ لوله فاضلاب در دستگاه تصفیه آب وجود دارد که از دو تکه پلاستیکی نیم دایره ای شکل تشکیل شده که توسط دو پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند و در یکی از نیم دایره ها دارای یک سوراخ است که شلنگی که از خروجی پساب فیلتر ممبران بیرون می آید به آن متصل می شود و توسط بست لوله فاضلاب دستگاه تصفیه آب است که املاح و سختی آب گرفته شده توسط فیلتر ممبران به درون فاضلاب ریخته می شود.

وجود بست فاضلاب آب شیرین کن از اهمیت زیادی برخوردار است به این دلیل که اگر بست مشکی فاضلاب آب تصفیه کن وجود نداشته باشد فیلتر ممبران نمی تواند املاح درون آب را بیرون بدهد و باعث می شود این املاح درون فیلتر ممبران رسوب کنند و باعث خرابی فیلتر ممبران شوند.

بست لوله فاضلاب آب شیرین کن به دور لوله فاضلاب محکم بسته می شود و یک سوراخ دارد که سر شلنگ فاضلاب فیلتر ممبران از طریق آن به داخل لوله فاضلاب وارد می شود. وظیفه بست فاضلاب نگه داشتن دائم شیلنگی است که املاح و مواد اضافی را به درون فاضلاب می ریزد و همچنین از سر ریز آب از سوراخ ایجاد شده روی لوله فاضلاب به بیرون جلوگیری می کند.

 

سوییچ قطع فشار بالا دستگاه تصفیه آب

یک قطعه آب تصفیه وجود دارد که نقش کنترل کننده بر روی دستگاه تصفیه آب دارد و جزء مهم ترین قطعات آب تصفیه به شمار می رود که به آن سوییچ قطع فشار بالا می گویند. سوییچ قطع فشار بالا دستگاه تصفیه آب یک قطعه مشکی باریک بالای آب تصفیه است که بصورت کتابی و باریک می باشد و در برخی از موارد طوسی رنگ است. وظیفه قطعه مشکی قطع کن فشار بالا همانطور که از نامش پیداست در هنگام بالا رفتن فشار آب درون دستگاه تصفیه آب، برق دستگاه تصفیه آب را قطع می کند و بطور کل کار قطعه باریک مشکی روی تصفیه آب، خاموش کردن دستگاه تصفیه آب به هنگام پر شدن مخزن را دارد که در اصطلاح عامیانه به آن قطعه خاموش کن آب تصفیه نیز گفته می شود.

سوییچ قطع کن فشار بالا ( HIGH PRESSURE ) دارای یک ورودی و یک خروجی آب در دو طرف سوییچ مشکی بالای اب شیرین کن است که در دو مدل مهره ای و فیتینگی وجود دارد و در یک طرف سوییچ قطه کن فشار بالا نیز دو پلاتین در داخل قاب قرار دارد که دو سیم از طریق سوکت به آن وصل می شود. برای وصل کردن سیم های برق به سوییچ قطع فشار بالا مهم نیست کدام سیم به کدام سوکت وصل شود. در اصل باید دو سیم برق به آن وصل باشد. در برخی از موارد به هنگام تعویض فیلترهای بالای دستگاه تصفیه آب ممکن است یک یا هر دو سیم از سوییچ قطع کن فشار بالای آب تصفیه از قطعه جدا شوند که باعث می شود تا دستگاه تصفیه آب روشن نشود.

سوییچ قطع کن فشار بالا یا سوییچ های پرشر از یک طرف به خروجی آب تصفیه شده فیلتر ممبران که دارای یک اتصال سبز یا آبی رنگ است متصل می شود و از طرف دیگر به سه راهی سر پست کربن متصل می شود. وجود سوییچ های پرشر در دستگاه تصفیه آب بسیار مهم است به این دلیل که اگر این قطعه نباشد دستگاه یکسره کار می کند و فشار آب درون سیستم زیاد می شود که همین امر باعث ترکیدن مخزن دستگاه می شود بنابراین در صورت خراب شدن سوییچ HIGH PRESSURE باید هر چه سریعتر نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

اگر به دلایلی سوییچ قطع فشار بالای آب شیرین کن خراب شود و دستگاه تصفیه آب روشن نشد به روش زیر عمل کنید. دو سیمی که به سوکت های سوییچ قطع فشار بالا متصل است را از کلید قطع کن فشار بالا جدا کنید و دو سر سوکت را به هم وصل کنید اگر سوییچ قطع کن فشار بالا خراب باشد این کار باعث می شود تا دستگاه شروع به کار کند که باید این قطعه تعویض شود اما اگر اتفاقی رخ نداد به دنبال عیب در دیگر قطعات دستگاه تصفیه آب باشید.

 

سوییچ قطع فشار پایین دستگاه تصفیه آب

یکی دیگر از قطعات آب تصفیه وجود دارد که در دستگاه تصفیه آب قطعه به رنگ مشکی است که نام قطعات آب تصفیه، سوییچ قطع فشار پایین می باشد. سوییچ قطع کن فشار پایین در ابتدای ورودی دستگاه تصفیه آب و به آب خروجی از فیلتر اول نصب می شود تا مواد و ذرات درشت به داخل کلید قطع کن فشار پایین وارد نشود. قطعه قطع کن فشار پایین به صورت قطعه مشکی مربعی شکل آب تصفیه می باشد و سوییچ قطع فشار پایین فقط دارای یک ورودی  است و یک شلنگ به آن متصل می شود و دلیل آن این است که وظیفه سوییچ قطع کن فشار پایین این است که فقط قطع و یا وصل بودن آب را تشخیص دهد. این ورودی در پایین سوییچ قطع کن تصفیه آب و در وسط قرار دارد.

به سوییچ قطع فشار پایین نیز دو سیم برق متصل است و فرقی ندارد که سیم ها به کدام سوکت قطعه مشکی تصفیه آب متصل شوند. وظیفه سوییچ قطع کن فشار پایین ، قطع برق دستگاه تصفیه آب در زمانی است که فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب خیلی کم است و یا زمانی که آب شهری قطع می شود و وجود کلید قطع کن فشار پایین در دستگاه تصفیه آب باعث می شود که در هنگام افت فشار آب و یا نبود آب در دستگاه تصفیه آب و پمپ آب، دستگاه تا زمان وصل شدن آب که ممکن است ساعت ها و یا چند روز طول بکشد بی دلیل روشن نباشد و کار نکند.

وجود سوییچ قطع کن آب شیرین کن برای کار نکردن مداوم دستگاه آب تصفیه کن در زمان قطع آب بسیار لازم است و اگر این قطعه نباشد پمپ آب به کار خود برای ایجاد فشار به آب، مدام کار می کند و باعث می شود تا واشر دیافراگمی درون هد پمپ آب خراب شود و از پمپ آب به بیرون آب نشت کند. برای تست سوییچ قطع کن فشار پایین به روش بالا عمل کنید و دو سر سیم را از سوییچ قطع کن آب تصفیه جدا کرده و به هم متصل نمایید در صورت به کار افتادن دستگاه سوییچ فشار پایین را تعویض کنید.

 

هوزینگ فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

در ادامه معرفی قطعات آب تصفیه کن به هوزینگ فیلتر ممبران تصفیه آب می رسیم. اصلی ترین فیلتر در دستگاه تصفیه آب فیلتر ممبران است که در بالای دستگاه تصفیه آب و در درون یک هوزینگ سفید رنگ بالای تصفیه آب قرار دارد. هوزینگ فیلتر ممبران از طرف یک ورودی آب خام دارد و در طرف دیگر دارای دو خروجی است. هنگامیکه آب به هوزینگ فیلتر ممبران وارد می شود فیلتر ممبران به دلیل داشتن یک رول کاغذ مانند ، آب در این رول شروع به گردش می کند و آب و املاحی که از منافذ این رول کاغذی کوچک تر باشد از آن عبور می کنند و به سمت خروجی آب تصفیه شده می روند ولی املاح و موادی که بزرگ تر از منافذ فیلتر ممبران باشند به سمت خروجی پساب محفظه فیلتر ممبران می روند.

محفظه بالا تصفیه آب که هوزینگ فیلتر ممبران است از یک طرف دارای در است که با باز کردن در هوزینگ می توان فیلتر ممبران را درون محفظه فیلتر ممبران قرار داد که دور در هوزینگ ممبران دندانه دار است و از این دندانه ها برای اتصال آچار به هوزینگ ممبران و باز کردن در محفظه بالای تصفیه آب استفاده می شود. اتصالی که به ورودی هوزینگ ممبران متصل می شود یک اتصال ساده با قطر 3/8 اینچ می باشد که این اتصال به درپوش هوزینگ فیلتر ممبران متصل می شود.

در سمت دیگر هوزینگ فیلتر اصلی آب تصفیه همانطور که گفته شد دو خروجی وجود دارد. یک خروجی معمولاً سبز یا آبی رنگ است و اتصال دیگر سفید رنگ . اتصال سبز یا آبی رنگ از نوع سوپاپ دار است و محل خروج آب تصفیه شده از هوزینگ ممبران می باشد و به سوییچ قطع کن فشار بالا متصل می شود و اتصال سفید محل خروج پساب آب تصفیه شده است که به سمت کپسول فاضلاب یا کپسول درین می رود و از آنجا به بست لوله فاضلاب متصل می شود. در داخل هوزینگ فیلتر ممبران یک برآمدگی وجود دارد که محل قرار گرفتن انتهای فیلتر ممبران که دارای دو واشر است می باشد. توجه کنید که خروجی آب تصفیه شده هوزینگ فیلتر اصلی تصفیه آب باید از نوع سوپاپ دار باشد نه ساده. در غیر این صورت دستگاه تصفیه آب به صورت مداوم روشن و خاموش می شود.

 

هوزینگ فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب

در اکثر دستگاه تصفیه آب خانگی یک قطعه آب تصفیه بیشتر از بقیه قطعات آب شیرین کن وجود دارد و نام قطعات آب تصفیه کن در دستگاه، هوزینگ فیلتر پایین دستگاه آب تصفیه می باشد. تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی از فیلترهای پیش تصفیه استفاده می کنند که تعداد این فیلترها سه عدد در هر دستگاه می باشد. برخی از فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب از نوع این لاین یا خطی هستند که این فیلترها بصورت دو طرف بسته بوده و برای استفاده به وسیله یا محفظه نگهداری فیلتر پایین نیاز ندارند مانند فیلترهایی که در پشت یخچال استفاده می شود و نوع دیگر فیلتر کارتریجی می باشد که این فیلترها به تنهایی در دستگاه تصفیه آب خانگی قابل استفاده نیستند و برای استفاده به هوزینگ فیلتر پایین نیاز دارند که در اصطلاح عامیانه به آنها کپسول فیلتر پایین آب تصفیه گفته می شود.

 

این مطلب را نیز بخوانید: دستگاه تصفیه آب اسمارت دراپ مدل Diamond

فیلترهای کارتریجی در درون این  مدل هوزینگ فیلتر پیش تصفیه قرار می گیرد. هوزینگ فیلتر پایین از دو قسمت تشکیل شده که به قسمت بالایی آن سر هوزینگ یا درپوش هوزینگ می گویند که از بالا به شاسی دستگاه پیچ می شود و از قسمت پایین بلندتر است که فیلتر تصفیه آب درون آن قرار می گیرد و دارای چهار دنده در چهار طرف هوزینگ فیلتر پایین است. هوزینگ فیلتر پایین آب تصفیه در دو نوع هستند که به آنها هوزینگ فیلتر تک اورینگ و هوزینگ فیلتر دبل اورینگ می گویند. در مدل هوزینگ فیلتر تک اورینگ قسمت بالایی کپسول فیلتر ایستاده آب تصفیه از بیرون رزوه دارد و قسمت پایینی از داخل رزوه دارد ولی در مدل هوزینگ فیلتر دو اورینگ قسمت بالایی کپسول فیلتر ایستاده تصفیه آب از داخل رزوه دارد و قسمت پایینی از بیرون.

هر دو نوع هوزینگ فیلتر ایستاده پایین آب تصفیه از نظر کارایی یکی هستند و تفاوتی ندارند. قسمت پایینی هر هوزینگ فیلتر دارای تعدادی دندانه است که به آچار هوزینک فیلتر گیر می کند و باعث می شود تا محفظه فیلتر ایستاده پایین آب تصفیه کن باز شود.

در بیشتر دستگاه های تصفیه آب سه عدد هوزینگ فیلتر قرار دارد که معمولاً اولین هوزینگ شفاف فیلتر پایین قرار دارد و فیلتر درون محفظه شفاف فیلتر ایستاده دیده می شود و دلیل آن این است که مقدار کدورت آب دیده شود و فیلتر درون کپسولی شفاف فیلتر بموقع تعویض شود چرا که اگر فیلتر اول آب تصفیه دیرتر از موعد مقرر تعویض شود باعث می شود تا فیلترهای دیگر نیز خراب شوند. دو هوزینگ دیگر نیز سفید مات هستند و فیلتر درون آنها دیده نمی شود.

یکی از دلایلی که باعث می شود تا هوزینگ فیلتر ایستاده پایین خراب شوند و آب بندی نکنند یکی زیاد سفت کردن هوزینگ می باشد که باعث می شود تا واشر هوزینگ له شود و دیگر آب بندی نکند و دلیل دیگر استفاده از فیلترهای غیر استاندارد و ارزان قیمت می باشد که به دلیل بزرگ تر بودن باعث می شوند تا به قسمت انتهایی محفظه ایستاده فیلتر فشار وارد شود و ته هوزینگ ترک بردارد و آب بدهد.   

 

کپسول محدود کننده جریان فاضلاب دستگاه تصفیه آب

یکی دیگر از قطعات آب تصفیه کن که اهمیت زیادی در دستگاه آب تصفیه دارد درین محدود کننده جریان فاضلاب است که به آن کپسول فاضلاب آب تصفیه نیز می گویند. به این قطعه آب تصفیه کن در دستگاه تصفیه آب، کپسول پساب تصفیه آب یا محدود کننده جریان فاضلاب نیز می گویند و وظیفه این قطعه از قطعات آب شیرین کن، جلوگیری از خروج بیش از اندازه آب به سمت فاضلاب می باشد.

هنگامیکه پمپ آب دستگاه آب را با فشار به هوزینگ ممبران وارد می کند آب در فیلتر ممبران در دو مسیر حرکت می کند یک مسیر دورانی که باعث می شود تا آب تصفیه شود و املاح آن گرفته شود و دیگری مسیر مستقیم است که باعث می شود تا آب ورودی با فشار زیاد املاح و مواد گرفته شده توسط فیلتر ممبران در لایه های فیلتر ممبران را به بیرون از فیلتر ممبران هدایت کند.

آب با فشار زیاد به سمت زانویی پساب هوزینگ ممبران می رود در صورتی که محدود کننده جریان فاضلاب وجود نداشته باشد آب ورودی به هوزینگ ممبران به جای آنکه مسیر طولانی درون لایه های فیلتر ممبران را طی کند تا تصفیه شود مسیر مستقیم که عبور آب راحت تر است را طی می کند و تمام آب ورودی به هوزینگ فیلتر ممبران از سمت خروجی فاضلاب آب تصفیه خارج می شود و دیگر آبی تصفیه نمی شود.

کپسول فاضلاب آب شیرین کن مانند یک سوپاپ عمل می کند و جلوی خروج تمام آب از هوزینگ ممبران آب تصفیه را می گیرد تا آب بتواند از مسیر دورانی فیلتر ممبران عبور کند. کپسول محدود کننده جریان فاضلاب که یکی از قطعات تصفیه آب خانگی است در دِبی های مختلفی برای دستگاه های تصفیه آب ساخته می شود و معمولاً برای دستگاه تصفیه آب خانگی از کپسول درین نوع 300 و 400 cc در دقیقه استفاده می کنند و برای دستگاه های نیمه صنعتی از کپسول فاضلاب نوع 1200 cc در دقیقه استفاده می کنند.

توجه کنید که کپسول پساب آب تصفیه کن دارای جهت ورودی و خروجی است و دارای یک نشانگر جهت عبور آب می باشد که حتماً باید دقت شود به این دلیل که اگر درین فاضلاب آب شیرین کن برعکس نصب شود باعث می شود تا جلوی خروج آب از کپسول فاضلاب گرفته شود و املاح درون آب از فیلتر ممبران خارج نشود و باعث خراب و کیپ شدن فیلتر ممبران می شود. برای تست کپسول محدود کننده فاضلاب فقط کافیست شلنگ خروجی کپسول خروج فاضلاب را که به بست مشکی فاضلاب وصل است را بیرون آورید. اگر آب با فشار خارج شود که کپسول فاضلاب سالم است در غیر این صورت باید تعویض شود.  

 

 مخزن ذخیره آب تصفیه شده دستگاه تصفیه آب

 بزرگ ترین قطعه از قطعات دستگاه آب تصفیه کن خانگی، مخزن ذخیره آب تصفیه شده می باشد. همیشه این سوال در ذهن مشتری وجود دارد که مخزن ذخیره آب تصفیه شده در کنار دستگاه تصفیه آب برای چیست و عملاً چه کاری را انجام می دهد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هنگامی که آب توسط پمپ آب با فشار از فیلتر ممبران عبور می کند به دلیل فشردگی و ریز بودن منافذ فیلتر ممبران و چرخش آب بدور مارپیچ فیلتر ممبران، آب به سختی از این فیلتر عبور می کند و در نهایت مقدار آب تصفیه شده خروجی به شدت کاهش می یابد و به صورت یک رشته باریک از شیر آب روی سینک خارج می شود. در این حالت است که به وسیله ای برای ذخیره کردن آب تصفیه شده نیاز است که به آن تانک آب تصفیه کن می گویند.

حال فرض کنید می خواهید یک ظرف 1 لیتری را از آب تصفیه شده پر کنید. باید سه الی چهار دقیقه ظرف را زیر شیر آب تصفیه بگیرید تا پر شود. مطمئناً حوصله سر بر است. اما مخزن ذخیره آب تصفیه این مشکل را برای شما برطرف می کند به این ترتیب که در زمانی که شما از آب دستگاه استفاده نمی کنید، آب با فشار کم در مخزن آب شیرین کن ذخیره می شود و زمانی که شما شیر آب را باز می کنید آب با فشار زیاد از شیر خارج می شود و دیگر نیازی نیست که شما چند دقیقه برای پر شدن ظرف خود صبر نمایید.

مخزن دستگاه تصفیه آب از نوع تحت فشار می باشند به این معنی که در داخل تانک آب تصفیه آب از هر نوع و حجمی که باشد یک تیوپ قرار دارد که آب به داخل آن وارد می شود در اطراف این تیوپ هوای فشرده قرار دارد که هنگامیکه تیوپ از آب تصفیه شده پر می شود هوای اطراف خود را متراکم می کند و این هوا به تیوپ فشار وارد می کند و باعث می شود تا آب با فشار زیاد از تانک آب اب شیرین کن خارج شود.

 

این مطلب را نیز بخوانید: بهترین و سریعترین خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب

مخزن دستگاه تصفیه آب در مدل ها و حجم های مختلف تولید می شوند.

مخزن دستگاه آب تصفیه خانگی در دو نوع پلاستیکی و فلزی ساخته می شوند که از نظر کارکرد با هم هیچ تفاوتی ندارند.

مخزن آب شیرین کن در حجم های حداقل 12 لیتری ساخته می شوند و در حجم های 16 ، 19 ، 35، 60 ، 80 و 100 لیتری برای تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی تولید می شوند.

در برخی از مواقع می بینید که آب از شیر برداشت با فشار زیاد بیرون می آید و بعد از خروج دو لیوان آب از شیر، فشار آب مخزن تصفیه آب کم می شود و آب باریک می شود. این مشکل از مخزن ذخیره آب دستگاه تصفیه آب می باشد و علت آن کم شدن هوای داخل مخزن آب تصفیه به دلیل خراب بودن سوزن هوای مخزن و یا پارگی تیوپ داخل مخزن آب تصفیه کن می باشد و روش تست آن به این صورت است سوزن هوای زیر مخزن آب شیرین کن را فشار دهید اگر باد خارج شود که هوای داخل مخزن کم شده است و اگر آب بیرون بیاید تیوپ مخزن خراب شده و مخزن باید تعویض شود. در حال حاضر مخزن ذخیره آب در برندهای مختلف ایرانی چینی و تایوانی ساخته می شود که بهترین نوع مخزن ذخیره آب تصفیه شده، مخزن تانک پک تایوانی می باشد.

 

شیر میکس فلزی دستگاه تصفیه آب

یکی از قطعات آب تصفیه کن که کمتر در دستگاه آب تصفیه کن مورد استفاده قرار می گیرد یک شیر فلزی روی دستگاه تصفیه آب است که به آن شیر میکس فلزی می گویند. در برخی از دستگاه های تصفیه آب یک شیر فلزی بالای تصفیه آب و یا شیر فلزی روی فیلترهای خوابیده بالای دستگاه تصفیه آب قرار دارد که به آن شیر میکس تصفیه آب می گویند. در دستگاه های تصفیه آب به روش R.O بیشتر املاح آب گرفته می شود و سختی آب تصفیه شده خروجی از دستگاه تصفیه آب پایین می آید. در این زمان است که آب بی مزه و یا تلخ می شود. با استفاده از برخی فیلترهای مکمل مانند قلیایی می توان تا حدی مزه آب را بهبود بخشید اما در بیشتر مواقع، آب خیلی تلخ می شود و تنها راه چاره برای کم کردن تلخی آب این است که سختی و مزه آب دستگاه تصفیه آب را با استفاده از شیر میکس فلزی تنظیم کرد.

روشی که می توان مزه آب را بهبود بخشید با باز کردن شیر میکس فلزی روی دستگاه تصفیه آب است البته این نکته را نیز می گوییم که تنظیم کردن مزه و سختی آب با شیر میکس فلزی کار آسانی نیست که شما بتوانید انجام دهید و باید سرویس کار دستگاه تصفیه آب انجام دهد و بسیار سخت می باشد.

اما خرابی شیر میکس فلزی دستگاه تصفیه آب بسیار زیاد است به این دلیل که در شیر میکس فلزی به دلیل عبور آب شهری با سختی بالا ، امکان رسوب گیری شیر میکس فلزی بسیار زیاد است و همین امر باعث می شود تا واشر انتهای شیر میکس فلزی به درستی بسته نشود و آب شهری از آن عبور کند و همین امر باعث می شود تا سختی آب دستگاه آب شیرین کن بالا برود و رسوب و سختی آب زیاد شود. در این صورت است که شیر میکس فلزی باید تعویض شود و در زمان تعویض به جهت حرکت آب روی شیر میکس فلزی دقت شود و اگر برعکس نصب شود باعث می شود تا آب از شیر میکس فلزی عبور نکند و سختی آب بالا برود.

 شماره نصاب و سرویس کار دستگاه تصفیه آب

دقیقی  09120296614  -  09193041965

 

پمپ تولید فشار آب دستگاه تصفیه آب

یکی دیگر از قطعات آب تصفیه کن پمپ آب دستگاه آب تصفیه کن می باشد. در دستگاه های تصفیه آب قدیمی پمپ آب تصفیه آب وجود نداشت و آب در دستگاه تصفیه آب با فشار آب شهری از فیلترها و بخصوص فیلتر ممبران عبور می کرد. اما بعد از گذشت زمانی که فشار آب شهری به دلیل مصرف زیاد آب در شهرها کم شد به یک وسیله بر روی دستگاه تصفیه آب که بتواند آب را با فشار زیاد از فیلترها عبور دهد احساس شد. در دستگاه های تصفیه آب جدید یک قطعه کوچک اما پر قدرت وجود دارد که می تواند آب را با فشار زیاد از فیلترها عبور دهد که به آن پمپ تصفیه آب می گویند.

 

این مطلب را نیز بخوانید: دستگاه تصفیه آب خوب با قیمت مناسب

این وسیله پمپ آب دستگاه تصفیه آب می باشد. پمپ دستگاه تصفیه آب یک وسیله برقی است که در پشت فیلترهای پایین دستگاه و یا در بالای شاسی دستگاه تصفیه آب کنار فیلترها قرار دارد. پمپ آب دستگاه آب شیرین کن می تواند فشاری بین 80 الی 120 Psi بسته به نوع پمپ آب و برند تولید کننده ایجاد کند.

پمپ آب دستگاه تصفیه آب خانگی با برق 24 ولت 2 آمپر کار می کند. مقدار آمپر تولیدی توسط ترانس نقش بسیار مهمی در قدرت تولید شده پمپ آب دستگاه تصفیه و در نتیجه مقدار آب تصفیه شده دارد. هر چه مقدار دِبی آب ورودی به فیلتر ممبران بیشتر باشد مخزن آب دستگاه تصفیه آب زودتر پر می شود.

پمپ آب دستگاه آب تصفیه خانگی یک ورودی و یک خروجی دارد که بر روی قسمت پلاستیکی آن جهت عبور آب نشان داده شده است که اگر شلنگ ها برعکس بسته شود هیچ آبی از پمپ آب دستگاه آب شیرین کن خانگی عبور نمی کند.

در برخی از مواقع پمپ آب دستگاه تصفیه آب کار نمی کند. این علت نمی تواند به دلیل خرابی پمپ آب باشد و برای تست پمپ آب تصفیه آب باید سوکت خروجی از ترانس را مستقیم به سوکت پمپ آب متصل کرد در صورت کارکردن پمپ آب دستگاه تصفیه آب مشکل روشن نشدن دستگاه را باید از جای دیگر بررسی کنید. اگر پمپ آب آب تصفیه کن کار کرد که پمپ آب سالم است و در غیر اینصورت اگر کار نکرد پمپ آب باید تعویض شود.

 

شیر استیل آب ورودی دستگاه تصفیه آب

یکی از قطعات آب تصفیه کن که کاربرد زیادی نیز دارد شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب است. دستگاه تصفیه آب به آب ورودی نیاز دارد تا بتواند آب شهری را تصفیه کند. در دستگاه تصفیه آب یک سه راهی و شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب در نظر گرفته شده است که این شیر به شیر پیسوار ظرفشویی در داخل کابینت و یا هر ورودی دیگری که بتوان از آن آب شهری گرفت وصل می شود. شیر آب ورودی به آب تصفیه به سه راهی استیل که شیر پیسوار به آن وصل می شود به اندازه 1/2 اینچ است و شیر آب دستگاه تصفیه آب به اندازه 3/8 اینچ می باشد که در داخل سوراخ رزوه داری که بر روی سه راهی استیل قرار دارد وصل می شود و هنگامیکه بر روی شلنگ قرار می گیرد باز است و به دو طرف بسته می شود.

شیر آب ورودی آب شیرین کن دارای یک دسته فلزی با روکش پلاستیک آبی رنگ است تا بتوان شیر آب اصلی آب تصفیه کن را در زیر کابینت به راحتی تشخیص داد. سر شیر آب دستگاه آب شیرین کن یک مهره وجود دارد که شلنگ آب دستگاه که به رنگ سفید است به آن متصل می شود و نیازی به بستن نوار تفلون و یا واشر ندارد. سه راهی و شیر آب ورودی به تصفیه آب در دو نوع فلزی و پلاستیکی وجود دارد که از شیر آب ورودی به دستگاه آب تصفیه پلاستیکی بیشتر از شیر آب ورودی به آب شیرین کن فلزی استفاده می شود و دلیل آن مقاوم بودن در برابر رسوب آب شهری و زنگ زدگی است.

 

این مطلب را نیز بخوانید: خرید تصفیه آب خوب و با کیفیت

شیر برداشت آب تصفیه شده دستگاه تصفیه آب

از مهمترین قطعات آب شیرین کن می توان به شیر آب دستگاه تصفیه آب اشاره کرد. به دلیل اینکه آب تصفیه شده فقط برای شرب و پخت و پز می باشد شیر آب دستگاه آب تصفیه جدا می باشد که بر روی سینک ظرفشویی و یا دیوار نصب می شود. شیر برداشتن آب تصفیه در دو مدل شیر آب ستاره ای و مدل شیر آب اهرمی می باشد که تفاوت دسته شیر آب در کارکرد شیر آب تصفیه آب هیچ تاثیری ندارد و فقط از نظر ظاهر شیر آب تصفیه با هم متفاوت هستند.

عَلَمی که بر روی شیر آب دستگاه تصفیه آب قرار گرفته در انواع مختلف کوتاه و بلند و یا استیل و رنگی می باشد که برای آشپزخانه هایی مناسب است  که شیر ظرفشویی نصب شده بر روی سینک رنگی می باشد و مشتری می خواهد هر دو شیر آب را با هم از نظر رنگ هماهنگ کند.

شیر برداشت آب تصفیه شده دارای یک مغزی می باشد که اساس و ساختار کارکرد آن با شیرهای ظرفشویی متفاوت است و هنگامیکه شروع به چکه کردن کند باید کل مغزی شیر آب تصفیه تعویض شود و نه واشر شیر آب تصفیه کن.

 

شیر برقی دستگاه تصفیه آب

شیر برقی یکی از اجزای آب تصفیه می باشد که نقش مهمی در دستگاه تصفیه آب دارد. دستگاه های تصفیه آب قدیمی به دلیل اینکه قطعات برقی نداشتند یک وسیله مکانیکی به نام چهارراه مکانیکی داشتند که هنگامیکه مخزن از آب تصفیه شده پر می شد با فشار به دریچه داخل چهارراهی جلوی ورود آب به دستگاه تصفیه آب گرفته می شد.

وجود قطعه ای که بتواند جلوی عبور آب هنگامی که دیگر به آب برای تصفیه نیازی نیست را بگیرد و هنگامی که مخزن پر است ضروری و حیاتی است به این دلیل که اگر مخزن پر شود و وسیله ای وجود نداشته باشد که جلوی عبور آب را بگیرد آب به صورت شبانه روز از فیلترهای تصفیه آب بخصوص فیلتر ممبران آب تصفیه عبور می کند و این مسئله باعث می شود تا فیلترهای آب تصفیه کن بصورت شبانه روز آب را تصفیه کند حتی آبی که به سمت فاضلاب می رود و سبب میشود تا عمر فیلترهای آب تصفیه کن کوتاه شود و شما مجبور شوید فیلترهای اب شیرین کن را زودتر از موعد مقرر تعویض کنید که باعث ضرر و زیان مالی به شمار می رود.

در دستگاه های تصفیه آب جدید که دارای قطعات برقی آب تصفیه کن هستند به دلیل خرابی بیش از حد چهارراه مکانیکی، از یک وسیله به نام شیر برقی آب تصفیه کن استفاده می شود که همانطور که از نامش پیداست شیر برقی آب شیرین کن با برق کار می کند و می تواند به صورت خودکار عمل قطع و وصل آب را انجام دهد و جلوی عبور آب اضافی از دستگاه تصفیه آب را بگیرد.

شیر برقی دستگاه تصفیه آب از برق تبدیلی ترانس تغذیه می کند و در دستگاه آب تصفیه خانگی 24 ولت می باشد و دارای دو رشته سیم است که به شیر برقی آب شیرین کن متصل می شوند و این دو رشته سیم به دو سیم پمپ آب وصل می شوند تا هنگامیکه پمپ آب تصفیه روشن می شود شیر برقی هم همزمان راه آب را باز کند و پمپ آب دستگاه تصفیه بتواند آب را مکش کند.

روش کارکرد شیر برقی بصورت مغناطیسی است و دارای یک میله است که هنگام وصل جریان برق، سیم پیچ شیر برقی حالت آهن ربایی ایجاد می کند و میله را بالا می کشد و راه آب باز می شود و به هنگام قطع جریان برق که حالت آهن ربایی سیم پیچ از بین می رود فنر بالای میله شیر برقی آب تصفیه کن دوباره آن را به پایین فشار می دهد و راه آب بسته می شود. به شیر برقی آب تصفیه کن در اصطلاح عامیانه شیر قطع کن برقی نیز می گویند.

شیر برقی نیز مانند برخی از قطعات دارای ورودی و خروجی آب می باشد و بر روی شیر برقی آب شیرین کن جهت جریان نشان داده شده است و باید شیر برقی را در جهت مناسب نصب کرد و در غیر این صورت از شیر برقی آب عبور نمی کند.

برخی مواقع پیش می آید که پمپ آب دستگاه تصفیه کار می کند ولی آبی تصفیه نمی شود یکی از دلایل تصفیه نشدن آب، خرابی شیر برقی دستگاه تصفیه آب خانگی است که ممکن است یا سیم های آن از سوکت در آمده باشد و یا شیر برقی سوخته باشد. برای مطمئن شدن از سالم بودن شیر برقی می توانید شلنگ خروجی آب شیر برقی را با توجه به فلش زیر شیر برقی در آورید اگر با قطع و وصل جریان برق، شیر برقی نیز آب را قطع و وصل کرد که شیر برقی سالم است در غیر این صورت باید شیر برقی را تعویض نمود.

 

شیر مخزن دستگاه تصفیه آب

شیر مخزن آب تصفیه از اجزای دستگاه آب تصفیه کن می باشد که به دلیل اینکه در درون مخزن آب دستگاه تصفیه آب، آب با فشار زیاد وجود دارد برای جلوگیری از خروج آب به هنگامیکه که به آب مخزن نیاز ندارید ویا جابجایی مخزن، به وسیله قطع کنی نیاز است تا در صورت عدم نیاز به آب مخزن جلوی خروج آب را گرفت. یک شیر مخزن پلاستیکی وجود دارد که بر روی مخزن آب تصفیه بسته می شود و این کار را انجام می دهد. شیر مخزن آب تصفیه کن دارای یک دسته پلاستیکی آبی رنگ است که به حالت 90 درجه می چرخد و عمل قطع یا وصل آب داخل مخزن را انجام می دهد. تمام مدل های شیر مخزن پلاستیکی هستند و نوع فلزی ندارد.

 

ترانس برق دستگاه تصفیه آب

از اجزای آب شیرین کن که در همه دستگاه های تصفیه آب نیاز است و بدون وجود آن دستگاه تصفیه آب نمی تواند کار کند ترانس دستگاه آب تصفیه کن می باشد. دستگاه های تصفیه آب قدیمی با فشار آب شهری آب را تصفیه می کردند و آب با همان فشار از فیلترهای تصفیه آب عبور می کرد و در مناطقی که فشار آب شهری کم بود مدت زمانی که مخزن ذخیره آب تصفیه از آب تصفیه پر می شد ممکن بود تا چندین ساعت هم طول بکشد. اما در دستگاه های جدید به وسیله ای مانند پمپ آب برای افزایش فشار آب داخل تصفیه آب نیاز بود تا بتوان این مشکل را برطرف کرد.

از طرفی تمام قطعات برقی دستگاه تصفیه آب و سوییچ ها هم نمی توانستد با برق شهری 220 ولت کار کنند به این دلیل که ممکن بود قطعه ای دچار نشتی آب شود و این آب بر روی قطعات برقی آب شیرین کن ریخته می شد و دستگاه دچار اتصالی می شد و ممکن بود یا قطعات برقی دستگاه آب تصفیه بسوزد و یا خطرات جانی برای مصرف کننده در بر داشته باشد و باعث برق گرفتگی مصرف کننده می شد به همین خاطر از یک مبدل برق 24 ولت آب تصفیه در دستگاه تصفیه آب استفاده می شود تا در صورت نشتی آب هیچ خطری برای مصرف کننده نداشته باشد. تبدیل کننده برق دستگاه تصفیه آب که به آن ترانس آب تصفیه یا آداپتور تصفیه آب می گویند که در دو نوع تولید می شوند.

ترانس با هسته سیم پیچ

در ترانس آب شیرین کن با هسته سیم پیچ به روش های قدیمی با سیم پیچ تولید می شوند که به روش القایی ولتاژ برق را کاهش می دهند. این نوع ترانس آب شیرین کن به دلیل اینکه سال های سال است تولید می شوند از اطمینان و کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توانند برق با ولتاژ ثابت تولید کنند. این نوع ترانس تصفیه آب از نظر وزنی سنگین است و حجم بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارد. تمام مدل های ترانس دستگاه تصفیه آب خانگی به رنگ مشکی هستند که معمولاً در کنار پمپ آب دستگاه تصفیه قرار میگیرند.

ترانس خازنی با برد الکترونیک

در داخل آداپتور دستگاه تصفیه آب خانگی مدل جدید یک برد الکترونیکی وجود دارد که با استفاده از قطعات الکترونیکی مانند خازن ، دیود و مقاومت ولتاژ برق شهری را کاهش می دهند. این نوع آداپتور آب تصفیه خانگی به تازگی تولید شده اند و در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شوند و از نظر حجم و وزن کوچک تر از آداپتور آب شیرین کن خانگی با هسته سیم پیچ هستند ولی ممکن است زود تر خراب شوند.

تمامی قطعات برقی دستگاه تصفیه آب خانگی با برق 24 ولت کار می کند و آداپتور برق دستگاه تصفیه آب وظیفه تامین این مقدار ولتاژ را دارد.

 

این مطلب را نیز بخوانید: فروش و نصب تصفیه آب

 اتصالات دستگاه تصفیه آب

در دستگاه تصفیه آب انواع اتصالات آب شیرین کن و قطعات گوناگونی وجود دارد که بوسیله این اتصالات تصفیه آب ، قطعات دستگاه تصفیه آب توسط شلنگ به یکدیگر متصل می شوند که به توضیح برخی از انواع اتصالات آب تصفیه می پردازیم.

زانویی 90 درجه ساده

از این اتصال آب تصفیه کن برای وصل کردن هوزینگ ها به یک دیگر و یا اتصال فیلتر بالای دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. این اتصال آب تصفیه کن در دو نوع اتصال مهره ای تصفیه آب و یا اتصال فیتینگی تصفیه آب وجود دارد که استفاده از اتصال فیتینگی آب تصفیه بسیار راحت تر از اتصال مهره ای آب تصفیه می باشد.

 

این مطلب را نیز بخوانید: تصفیه آب ایرانی بخریم یا تایوانی؟

زانویی سوپاپ دار هوزینگ ممبران

در انتهای هوزینگ ممبران در قسمتی که دو اتصال وجود دارد یک اتصال به رنگ آبی یا سبز است که این اتصال از نوع سوپاپ دار است و آب فقط در یک جهت می تواند از آن عبور کند و به آن زانویی سوپاپ دار هوزینگ ممبران یا زانویی سبز محفظه ممبران می گویند. از زانویی یکطرفه ممبران فقط برای عبور آب تصفیه شده از انتهای هوزینگ ممبران استفاده می شود.

زانویی ساده هوزینگ ممبران

دو اتصال دیگری که به عنوان اتصال هوزینگ ممبران در سر و ته هوزینگ قرار دارد اتصال ساده محفظه ممبران می باشند که رزوه آنها کوچک تر از مدل زانویی 90 درجه اتصال هوزینگ فیلتر می باشد .

سه راهی فیتینگی

از اتصال فیتینگی تصفیه آب در محل هایی که باید حتما دو شلنگ به یک نقطه وصل شوند استفاده می شود و مانند یک سه راهی است با این تقاوت که یک سر آن رزوه دار است .

 

این مطلب را نیز بخوانید: بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی

شیر رابط پلاستیکی

این وسیله یک رابط و درواقع یک شیر آب پلاستیکی ساده می باشد که می توان از آن برای قطع و وصل آب مانند زمانی که شما می خواهید آب دستگاه را به یخچال و یا آبسردکن متصل کنید استفاده می شود . این شیر جهت خاصی ندارد و از هر جهتی می توان شلنگ را به آن وصل نمود .

اتصال شیر برداشت آب

با استفاده از این وسیله بجای آنکه شلنگ دستگاه را با مهره و واشر به انتهای شیر آب برداشت وصل کنید می توانید این اتصال را به زیر شیر آب ببندید و شلنگ را به راحتی به این قطعه متصل نمایید . از خوبی استفاده از اتصال می توان به سهولت در آوردن شلنگ از سر شیر آب دستگاه آب شیرین کن نام برد .

 

 هنگام خرابی قطعات دستگاه تصفیه آب چکار باید کرد ؟

شرکت آبرسان تهران با سال ها فعالیت در زمینه فروش و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب آماده ارائه قطعات اصل و با کیفیت به شما عزیزان می باشد که شما عزیزان می توانید با یک تماس از خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب بهره مند شوید . برای تعمیر و یا تعویض قطعات دستگاه آب تصفیه کافی است تا با شماره های شرکت آبرسان تهران تماس بگیرید و برای سرویس و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

 

خدمات سرویس و تعمیر دستگاه تصفیه آب

 

این مطلب را نیز بخوانید: دستگاه تصفیه آب تولید ایران

خدمات دستگاه تصفیه آب خانگی برای تمامی دستگاه های تصفیه آب انجام می شود اما برخی از برندها نیز هستند که سرویس و تعمیر دستگاه تصفیه آب با همان قطعات و برندهای خود دستگاه تصفیه آب انجام می شوند که این برند ها عبارتند از برند Aquajoy ، Easywell ، Fluxtek ، C.C.K و سایر برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب. البته لازم به ذکر است که از برندهای معتبر تایوانی می توان بر روی مارک های دیگر دستگاه تصفیه آب استفاده نمود و لازم نیست که حتماً از قطعات تصفیه آب برند مربوطه استفاده کنید

برای سفارش قطعات آب تصفیه کن جهت تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی چکار باید انجام داد ؟

شما عزیزان می توانید با کارشناسان واحد خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب شرکت آبرسان تهران در تماس باشید و مشکل دستگاه خود را با ما درمیان بگذارید و یا اگر مشکل دستگاه تصفیه آب خود را نمی دانید می توانید از سرویس کاران مجرب ما بهره بگیرید و تعمیر و سرویس دستگاه خود را به ما بسپارید . ما در اسرع وقت تعمیر و سرویس دستگاه تصفیه آب شما را انجام خواهیم داد.

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop