سختی آب چیست ؟

به طور کلی سختی آب به مواد جامد محلول در آب گفته می شود که می توان آنها را طی فرایند R.O  از آب جدا نمود . برخی از جامدات هستند که در آب حل نمی شوند مانند شن ، ماسه و خاک . اینگونه مواد بر روی سختی آب تاثیری ندارد اما برخی مواد مانند فلزات سنگین شامل جیوه و سرب می توانند در آب حل شوند و یا مواد معدنی مانند کلسیوم و منیزیوم که تمام این مواد می توانند سختی آب را بالا ببرند .

مقدار سختی آب چقدر باید باشد ؟

سختی 0 تا 20  آب خیلی نرم و تلخ برای نوشیدن

سختی 20 تا 70 آب نرم و با املاح پایین و قابل نوشیدن

70 تا 120 آب سبک و بهترین آب برای نوشیدن

120 تا 250 آب معمولی و با املاح زیاد و قابل نوشیدن

250 تا 500 آب سنگین و نا مناسب برای نوشیدن

500 تا 1000 بسیار سنگین و غیر قابل نوشیدن

 

تاثیرات آب با سختی بالا بر بدن چگونه است ؟

آب با سختی بالا برای نوشیدن خطرناک نیست اما برخی از مواد آلی که باعث بالا رفتن سختی آب می شوند مانند سرب ، مس و یا نیترات می تواند منجر به مریضی و خطر برای سلامتی شما شود . آب با این نوع مواد نیز می تواند بر طعم و مزه غذای شما نیز تاثیر بگذارد . آب با سختی بالا نیز می تواند به هنگام شستشوی لباس و یا ظروف لکه های ناخوشایندی بر روی آنها بگذارد .

آیا آب با سختی کم برای بدن مضر است ؟

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته آب با TDS پایین برای بدن مضر نمی باشد ( حداقل 30 PPM ) در صورتی که این آب طی یک فرایند تصفیه به دست آمده باشد چون ممکن است آبهای چشمه های آب شیرین سختی کمی داشته باشند اما از نظر میکروبی مشکل داشته باشند . میکروب ، باکتری و انگل جزء سختی آب محسوب نمی شوند .

مناسب ترین مقدار سختی آب آشامیدنی چقدر باید باشد ؟

سختی آب 70 الی 120 PPM  بهترین مقدار سختی آب برای نوشیدن است . افراد سالم برای تجربه مزه بهتر می توانند آب با TDS 100 الی 120 را امتحان کنند اما افرادی که دچار نارسایی و ناراحتی کلیه هستند و کلیه آنها سنگ ساز است باید آب با سختی 70 الی 90 را مصرف کنند .

آیا جوشاندن آب سختی آب را کاهش می دهد ؟

خیر ، جوشاندن آب فقط باعث تبخیر خود مولکول های آب می شود و مواد سنگین و آلی که در آب وجود دارد بخار نمی شود و در ظرف باقی می مانند با این تفاوت که جوشاندن و بخار شدن آب باعث غلیظ تر شدن آب می شود . جوشاندن آب فقط می تواند باعث از بین رفتن میکروب و باکتری آب شود . برای کاهش سختی آب فقط باید از دستگاه تصفیه آب R.O  استفاده کنید .

 

سختی آب مناطق مختلف ایران را ببینید

 

آیا آب با سختی پایین برای کلیه مناسب است ؟

بله نوشیذن آب سالم البته آبی که سختی آن از طریق فرایند اسمز معکوس و یا دستگاه تصفیه آب R.O کاهش یافته باشد برای کلیه ها مناسب است و این عمل باعث دفع هر چه بیشتر مواد زائد و سموم بدن از طریق کلیه می شود .

با چه روشی می توان سختی آب آشامیدنی را پایین آورد ؟

سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس مناسب ترین و به صرفه ترین روش پااین آوردن سختی آب آشامیدنی می باشد . در این روش از یک غشای نیمه تراوا استفاده می شود به زبان ساده تر ، این غشا دارای منافذ بسیار ریزاست که فقط آب و برخی املاح مفید از آن عبور می کنند و جامدات محلول در آب و فلزات سنگین از آب جدا می شوند .

آیا خوردن آب مقطر یا خالص برای بدن مضر است ؟

بله ، خوردن آب مقطر در صورتی که طولانی مدت استفاده شود برای سلامتی مضر است به دلیل اینکه املاح خیلی کمی دارد و باعث می شود تا مواد و املاحی که از خوردن غذا و میوه به بدن شما می رسد دفع شود و این امر برای سلامتی شما مضر باشد

آب با سختی پایین اسیدی است یا قلیایی ؟

آب در هنگام فرایند تصفیه به روش اسمز معکوس یا R.O به دلیل کاهش املاح تا حدود کمی اسیدی می شود و PH آن به 6 الی 6.5 می رسد . برای از بین بردن حالت اسیدی اب تصفیه شده می توان از فیلتر مینرال یا فیلتر قلیایی استفاده کرد که این فیلترها می تواند PH آب را تا عدد 8 بالا ببرد و مصرف اب قلیایی از نظر پزشکی بسیار مناسب است  و باعث شادابی بدن و تاثیر بر رشد موی سر می شود .

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop