همانطور که می دانید وظیفه اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی یا صنعتی پالایش آب می باشد حال آب ورودی به دستگاه تصفیه آب می تواند آب چاه ، چشمه و یا آب دریا باشد . هر کدام از این آبها املاحی دارند که برای ما یا قابل مصرف نیستند و یا مصرف آنها مضر می باشد . دستگاه تصفیه آب با استفاده از فیلتر و یا مواد دیگر می تواند این املاح مضر و زائد را از آب حذف کند و آب سالم و گوارا را به شما ارائه دهد . وظیفه گرفتن املاح و رسوبات آب به عهده فیلتر ممبران یا فیلتر اسمز معکوس می باشد که بدلیل غشای بسیار ریزی که دارد فقط آب و مقداری از املاح می توانند از آن عبور کنند و بقیه مواد و ناخالصی ها از آب حذف می شوند . اندازه غشای فیلتر ممبران در حدود یک صد هزارم میکرون است و به قدری ریز است که همه املاح نمی توانند از آن عبور کنند و اگر منافذ غشا از این مقدار بزرگتر باشد املاح زائد زیادی از این فیلتر عبور می کنند و عملاً آب دیگر تصفیه شده نمی باشد . حذف مقدار زیادی از املاح درون آب باعث می شود تا آب رو به تلخی برود و برای این مشکل نیز بر روی دستگاه تصفیه آب چاره ای اندیشیده شده است . بر روی دستگاه تصفیه آب خانگی و اداری یک شیر قرار دارد که به آن شیر میکس می گویند و که در برخی از دستگاه های تصفیه آب یک شیر میکس پلاستیکی با دسته آبی رنگ قرار دارد و در برخی از دستگاه ها شیر میکس فلزی با روکش استیل قرار دارد که بر روی دستگاه تصفیه آب و بالای فیلترهای خوابیده روی دستگاه تصفیه آب قرار دارد . در تعداد کمی از دستگاه ها نیز در پشت دستگاه تصفیه آب قرار دارد . وظیفه شیر میکس ترکیب کردن آب شهری است که از فیلتر پیش تصفیه عبور می کند با آب تصفیه شده و به این ترتیب سختی آب تصفیه شده را می توان کمی بالاتر برد تا آب از حالت تلخی درآید .

 

 

سختی آب چیست

 

سختی آب به مواد جامد حل شده در آب می گویند که واحد سنجش آن PPM یا پارت در میلیون ( یک میلی گرم در لیتر ) می باشد .

 

روش تنظیم سختی آب دستگاه تصفیه آب

 

برای این کار ابتدا شما به دستگاه سختی سنج یا TDS METER  نیاز دارید که برای تنظیم مقدار سختی آب تصفیه شده لازم است . برای تنظیم درجه سختی آب دستگاه تصفیه آب شما باید به سراغ شیر میکس دستگاه تصفیه آب روی دستگاه بروید . اگر دستگاه تصفیه آب شما گیج فشار داشته باشد به راحتی می توانید این کار را انجام دهید به این ترتیب که منتظر بمانید تا عقربه گیج بر روی یک عدد ثابت شود سپس شیر میکس را بصورت میلیمتری به سمت خلاف عقربه ساعت بچرخانید تا عقربه به اندازه یک درجه نشانگر مشکی به عقب برگردد پس از چند ثانیه سختی آب را با دستگاه سختی سنج اندازه بگیرید اگر زیاد نشده بود دوباره این کار را انجام دهید . با شیر میکس فلزی نیز همین کار را انجام دهید . هنگامیکه مقدار سختی آب تصفیه شده ثابت ماند مهره زیر شیر میکس را محکم کنید تا تنظیم آن بهم نریزد . سعی کنید هر 6 ماه یکبار سختی آب را اندازه گیری کنید تا سختی آب دستگاه تصفیه ثابت بماند .

 

 

مقدار استاندارد سختی آب تصفیه شده

 

مقدارسختی آب تصفیه شده بدون تنظیم شیر میکس بسته به کیفیت فیلتر ممبران و کیفیت آب منطقه نصب دستگاه تصفیه آب می تواند تا 2 PPM پایین بیاید که این مقدار سختی آب با آب مقطر زیاد تفاوتی ندارد و برای آشامیدن خیلی تلخ است که این مقدار سختی را می توان با شیر میکس زیاد کرد .

مقدار استاندارد سختی آب تصفیه شده چقدر باید باشد ؟

بر طبق اعلان موسسه استاندارد آب آمریکا ، بهترین مقدار سختی آب آشامیدنی می تواند 70 الی 90 PPM  باشد که البته می توان این مقدار سختی آب را نیز تا 120 PPM  رساند و این محدوده سختی آب آشامیدنی بهترین مقدار سختی آب آشامیدنی می باشد و مقادیر بالاتر باعث ایجاد رسوب در کتری و ظروف شما می شود . توصیه ما به شما تنظیم مقدار سختی آب بر روی 90 PPM می باشد .

روش بهبود طعم و غنی سازی آب تصفیه شده

بر روی اکثر دستگاه های تصفیه آب معمولاً فیلتر ششم نصب می شود که به رنگ زرد یا آبی می باشد . برای غنی سازی آب تصفیه شده با مواد معدنی می توان از فیلتر مینرال یا فیلتر قلیایی استفاده نمود تا املاح معدنی که در طی فرایند تصفیه از آب جدا می شوند را دوباره به آب برگرداند که اضافه کردن این فیلتر باعث بهبود طعم و مزه آب تصفیه شده می شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت آبرسان تهران تماس حاصل نمایید

  

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop