دستگاه تصفیه آب lotus یکی از مدل های دستـگاه تصفیه آب خانـگی به روش اسمز معکوس ( RO )  است که دارای 5 فیلتر اولیه سیستم تصفیه آب می باشد . دستگاه تصفیه آب لوتوس ، بهترین مدل دستگاه تصفیه آب آکواجوی است که در ایران فروش بسیار بالایی داشته است بطوریکه در اکثر شرکت ها و سازمانها ، دستگاه آب تصفیه لوتوس به چشم می خورد . دستگاه آب شیرین کن لوتوس یک دستگاه تصفیه آب آکواجوی به روش اسمز معکوس است که در کشور تایوان تولید می شود به این معنی که تصفیه آب لوتوس یک دستگاه تصفیه آب تایوانی آکواجوی می باشد و وارداتی می باشد . آب تصفیه کن لوتوس به دلیل شکل ظاهر زیبایی که دارد به راحتی می توان هم در داخل کابینت و هم بر روی میز و یا کابینت از آب شیرین کن لوتوس استفاده نمود . طراحی تصفیه آب لوتوس اصل به گونه ای است که علاوه بر کامل بودن دستگاه تصفیه آب لوتوس ، از نظر قطعات و فیلترهای تصفیه آب لوتوس ، در عین حال هر بیننده ای اذعان می کند که دستگاه تصفیه آب لوتوس یک دستگاه تصفیه آب ساده است .

آب تصفیه کن لوتوس مشخصات و کارایی زیادی دارد که در ادامه می خواهیم به توصیف کامل مشخصات آب شیرین کن لوتوس آکواجوی بپردازیم .

در زمان خرید دستگاه تصفیه آب لوتوس اولین چیزی که نظر هر خریداری را به خود جلب می کند شاسی دستگاه تصفیه آب lotus است . شاسی دستگاه تصفیه آب لوتوس یک شاسی فلزی با رنگ کوره ای شیری رنگ است که علاوه بر اینکه استحکام زیادی در نگهداری قطعات و فیلترهای نصب شده بر روی دستگاه آب تصفیه lotus دارد در برابر ضربه و زنگ زدگی نیز مقاومت زیادی دارد بطوریکه تا به امروز که حدود 20 سال از ورود آب شیرین کن lotus به ایران می گذرد فقط دستگاه تصفیه آب لوتوس که در شرکت ها و محل های عمومی نصب شده اند به دلیل رعایت نکردن اصول نگهداری دچار مشکل شده اند اما تصفیه آب لوتوس که در منازل مورد استفاده قرار می گیرند حتی یک مورد هم دچار زنگ زدگی و یا خرابی شاسی آب تصفیه لوتوس نشده اند و این مسئله نشان دهنده کیفیت بالای شاسی اب شیرین کن لوتوس می باشد .

آب شیرین کن لوتوس دارای یک مخزن 19 لیتری فلزی با پوشش رنگ کوره ای می باشد که معمولاً در تمام مدل های دستگاه تصفیه آب آکواجوی موجود است . مخزن تصفیه آب لوتوس از نظر ارتفاع کمی کوتاه تر از مدل های دیگر مخزن تصفیه آب می باشد اما از بقیه آنها نیز کمی پهن تر است و ارتفاع کمتر مخزن آب تصفیه کن لوتوس باعث می شود تادر زیر سینک ظرفشویی که اغلب لوله های فاضلاب نصب شده اند به راحتی بصورت ایستاده قرار بگیرد . مخزن آب تصفیه لوتوس از نوع مخزن تحت فشار می باشد که به راحتی می تواند تمام آب تصفیه شده ذخیره شده درون خود را به بیرون براند و به آب تصفیه شده خروجی در دستگاه تصفیه آب لوتوس فشار دهد . در درون مخزن ذخیره آب تصفیه شده دستگاه آب تصفیه کن لوتوس یک تیوپ یا بالشتک ذخیره آب قرار دارد که آب تصفیه شده توسط فیلترهای دستگاه اب شیرین کن لوتوس در درون آن با فشار زیاد قرار می گیرد . مقدار آبی که در مخزن تصفیه آب لوتوس ذخیره می شود در حدود 12 لیتر است و مقدار فضای باقی مانده در مخزن ، محل تجمع هوای فشرده شده درون مخزن آب شیرین کن لوتوس می باشد که این هوای فشرده شده است که آب تصفیه شده درون مخزن را به بیرون هدایت می کند . در بالای مخزن اب تصفیه لوتوس و در وسط مخزن ، محل قرار گیری شیر آب مخزن می باشد و در کنار مخزن نیز یک درپوش آبی رنگ قرار دارد که دارای سوزن مخصوص می باشد که محل تزریق هوای فشرده شده درون مخزن آب شیرین کن لوتوس است . مقدار هوای فشرده شده ای که باید درون مخزن آب تصفیه lotus باشد 7 الی 8 Psi می باشد و در صورتی که این مقدار کمتر شود مقدار آبی که از شیر آب نصب شده بر روی سینک ظرفشویی بیرون می آید کم می شود و ممکن است کمتر از 12 لیتر بشود . مخزن آب شیرین کن lotus سالی یکبار باید سرویس شود و مقدار هوای درون آن باید بررسی شود و در صورت کم شدن مقدار هوای داخل مخزن ، دوباره تنظیم شود تا از پارگی تیوپ داخل مخزن تصفیه آب lotus و در نتیجه ایجاد ضرر مالی به مشتری جلوگیری شود .

 

 

تمام دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس به خصوص تصفیه آب لوتوس آکواجوی به دلیل داشتن فیلترهای فشرده باید به پمپ آب قوی مجهز باشند . طراحی دستگاه تصفیه آب لوتوس به گونه ای است که بتواند به راحتی در تمام نقاط عمل تصفیه کردن آب را انجام دهد و تمام شرایط محیطی در طراحی تصفیه آب لوتوس در نظر گرفته شده است . پمپ آب نصب شده بر روی دستگاه تصفیه آب لوتوس باید از نوع دیافراگمی باشند . پمپ آب دیافراگمی دستگاه لوتوس دارای پیستون است و با پمپ های پروانه ای که دارای یک پروانه حلزونی شکل هستند و در ساختمانها برای تولید فشار به آب شهری متفاوت است . در پمپ آب دیافراگمی نصب شده بر روی دستگاه تصفیه آب لوتوس ، سه پیستون کوچک قرار دارد که با ایجاد فشار به آب ، باعث تولید فشار زیاد و به آب و به حرکت درآوردن با فشار زیاد آب درون دستگاه آب تصفیه کن لوتوس می شود . پمپ آب دستگاه تصفیه آب لوتوس با وجود کوچک و سبک بودن و کارکرد با برق 24 ولت به راحتی می تواند فشار زیادی در حدود 120 Psi  تولید کنند که در پمپ های پروانه ای به این گونه نیست و پمپ آب پروانه ای نمی تواند با این مقدار ولتاژ چنین فشاری را تولید کند .

پمپ آب دستگاه آب تصفیه لوتوس از دو قسمت تشکیل شده است

یک قسمت موتور الکتریکی پمپ آب می باشد که می تواند شفت بیرون آمده از پمپ آب را بچرخاند و سیم پیچ و قسمت های برقی پمپ آب دستگاه لوتوس در درون آن قرار گرفته است .

یک قسمت دیگر هد پمپ یا عامیانه به آن کلگی پمپ آب لوتوس می گویند که پیستون ها درون آن قسمت قرار دارند و آب به این قسمت وارد می شود . قسمت بالایی هد پمپ آب دارای یک تکه پلاستیکی مشکی رنگ است که توسط 6 عدد پیچ به قسمت الکتریکی موتور وصل می شود . سه عدد از این پیچها دو قسمت پلاستیکی هد پمپ آب تصفیه آب لوتوس را به هم متصل می کنند و سه عدد پیچ دیگر که بلندتر هستند هد پمپ آب را به قسمت الکتریکی موتور متصل می کنند . در دو طرف هد پمپ دوعدد ورودی و خروجی قرار دارد که با اتصال دو عدد زانویی می توان شلنگ های دستگاه آب تصفیه لوتوس را به آنها متصل کرد . کیفیت پمپ آب دستگاه تصفیه آب از اهمیت زیادی برخوردار است اولاً به دلیل اینکه پمپ آب باید از قدرت زیادی برای جریان دادن به آب برخوردار باشد . معمولاً پمپ آب بی کیفیتی که بر روی برخی از دستگاه های تصفیه آب نصب می شوند دارای قدرت کم و در حدود 60 Psi است و قدرت لازم برای عبور آب از فیلترها را ندارد و زمان تصفیه شدن آب در دستگاه تصفیه آب زیاد می شود .دوم اینکه به احتمال زیاد هد پمپ آب بعد از گذشت یک الی دو سال دچار نشتی می شود و باید تعویض شود . 

پمپ آب دستگاه تصفیه آب لوتوس از برند آکواجوی تایوان می باشد که در نوع خود از کیفیت بسیار بالا و قدرتی باور نکردنی در ایجاد فشار برای آب دستگاه برخوردار است . به دلیل داشتن کیفیت بالای ساخت پمپ آب اب شیرین کن لوتوس عمر مفید پمپ آب لوتوس بسیار بالاست و می تواند تا حدود 15 سال بدون هیچ گونه خرابی و صدایی بر روی تصفیه آب لوتوس کار کند .

پمپ آب آب تصفیه کن لوتوس در بالای شاسی فلزی دستگاه آب تصفیه لوتوس و در کنار فیلتر ممبران و پست کربن آب تصفیه لوتوس قرار گرفته است که محل نصب پمپ آب دربالای شلسی دستگاه آب شیرین کن لوتوس چند مزیت دارد :

اول اینکه پمپ آب در هنگام کارکرد اب تصفیه کن لوتوس دارای لرزش کمی است و به دلیل اینکه بصورت خوابیده بر روی شاسی فلزی تصفیه آب لوتوس نصب شده است هوا نمی گیرد و به صدا نمی افتد

دوم اینکه اگر پمپ آب دستگاه لوتوس در بالا قرار بگیرد ، تعمیر و تعویض پمپ آب آب شیرین کن لوتوس در هنگام خرابی پمپ آب راحتر انجام می گیرد .

اما نصب پمپ آب در بالای شاسی دستگاه اب تصفیه لوتوس یک عیب بزرگ نیز دارد و آن این است که به دلیل سنگینی پمپ آب احتما کج شدن شاسی دستگاه آب شیرین کن لوتوس نیز بیشتر است اما تا بحال در دستگاه تصفیه آب lotus این اتفاق نیافتاده است .

 

 

دستگاه آب تصفیه کن لوتوس بصورت خودکار فعالیت می کند یعنی در زمان برداشت آب تصفیه شده از شیر آب بالای سینک ، دستگاه آب تصفیه لوتوس بصورت خودکار شروع به کار می کند و آب مصرف شده را سریعاً جایگزین می کند . هنگامیکه دستگاه تصفیه آب lotus شروع به کار می کند تا آب را تصفیه کند تا زمانی که مخزن دستگاه پر نشود دستگاه تصفیه آب لوتوس خاموش نمی شود و یکسره آب مصرف می کند . اما زمانیکه مخزن پر شود دستگاه تصفیه آب لوتوس بصورت خودکار خاموش می شود . آب شهری که به دستگاه آب شیرین کن لوتوس وارد می شود دارای فشار است ، آب با فشار شهری می تواند از فیلتر ممبران تصفیه آب لوتوس حتی به مقدار کم در زمان خاموشی دستگاه تصفیه آب لوتوس عبور کند . حال در نظر بگیرید که اگر یکسره آب از فیلترهای آب تصفیه کن لوتوس عبور کند حتی به مقدار اندک ، علاوه بر مصرف بیش از حد آب در شبانه روز ، باعث کثیف شدن فیلترهای تصفیه آب لوتوس و کم شدن عمر فیلتر ممبران آب شیرین کن لوتوس می شود . اما باید راهی باشد تا از هدر رفت آب در دستگاه جلوگیری شود . در دستگاه تصفیه آب به روش  قدیمی یک وسیله قطع کن آب بصورت مکانیکی وجود داشت که به آن چهارراهی مکانیکی گفته می شد و زمانیکه مخزن دستگاه آب تصفیه لوتوس پر می شد جلوی عبور آب از فیلترهای دستگاه لوتوس گرفته می شد . اما به دلیل خرابی بالای چهارراهی مکانیکی و مخلوط شدن آب شهری با آب تصفیه و پایین آمدن کیفیت آب تصفیه شده ، وسیله ای برقی اما با خرابی کمتر با نام شیر برقی جایگزین چهارراهی مکانیکی شد . همانطور که از نام این قطعه مشخص است یک شیر بر روی دستگاه آب تصفیه کن لوتوس وجود دارد که برقی است و در زمان پر شدن مخزن آب ، بصورت خودکار جلوی عبور آب را می بندد . شیر برقی دستگاه تصفیه آب لوتوس معمولاٌ بعد از خروجی فیلتر اول بر روی دستگاه آب شیرین لوتوس قرار می گیرد تا جلوی عبور آب حتی در زمانیکه ممکن است قطعه ای از دستگاه تصفیه آب لوتوس خراب شود را بگیرد . شیر برقی در دستگاه آب تصفیه کن لوتوس باید با سیم های برق پمپ آب موازی باشند تا در هنگام خاموش شدن پمپ آب تصفیه آب لوتوس ، شیر برقی نیز جلوی عبور آب را بگیرد تا پمپ آب دستگاه لوتوس بدون آب کار نکند و هد پمپ آب خراب نشود . شیر برقی دستگاه تصفیه آب لوتوس از نوع تایوانی آب رنگ با اتصالات فیتینگ می باشد و با برق 24 ولت کار می کند که در زمان خاموش شدن دستگاه تصفیه آب لوتوس ، جلوی عبور آب از دستگاه آرا می گیرد و باعث افزایش طول عمر فیلترها و در نتیجه کمک به حفظ کیفیت آب تصفیه شده می شود .

همانطور که در بالا گفته شد اب تصفیه کن لوتوس بصورت خودکار روشن و خاموش می شود تا آب مصرف شده را سریع جایگزین کند . هنگام برداشت آب تصفیه از شیر آب نصب شده بر روی سینک ، فشار آب درون مخزن تصفیه آب لوتوس کم می شود و در این حالت یک قطعه برقی به نام سوییچ های پرشر بر روی دستگاه تصفیه آب لوتوس این کاهش فشار آب درون مخزن را تشخیص می دهد و بوسیله دکمه ای که در سوییچ وجود دارد برق دستگاه آب تصفیه لوتوس وصل می کند . در این زمان پمپ آب دستگاه آب شیرین کن لوتوس شروع به کار می کند . پمپ آب دستگاه تا زمانی که درون مخزن پر از آب تصفیه شود و فشارآب درون مخزن به حداکثر فشار می رسد ، سوئیچ های پرشر برق دستگاه آب تصفیه لوتوس را قطع می کند . در داخل سوئیچ های پرشر یک لاستیک قرار دارد که با بالا رفتن فشار آب درون دستگاه تصفیه لوتوس ، بالا می رود با فشردن دکمه ای که در درون سوییچ قرار دارد ، برق دستگاه تصفیه آب لوتوس را قطع می کند . بودن سوئیچ های پرشر در دستگاه تصفیه آب لوتوس جهت کارکرد اتوماتیک دستگاه تصفیه آب لوتوس بسیار ضروری است به این دلیل که اگر سوییچ های پرشر در دستگاه تصفیه lotus نباشد شما مجبور خواهید بود دستگاه آب شیرین کن لوتوس را بصورت دستی روشن و خاموش کنید و اگر در هر صورتی که خاموش کردن دستگاه آب تصفیه کن لوتوس را فراموش کنید باعث می شود دستگاه لوتوس آنقدر کار  کند تا مخزن دستگاه تصفیه لوتوس بعلت فشار زیاد آب بترکد و برای شما دردسرهای زیادی را ایجاد می کند . این قطعه بصورت یک تکه پلاستیک مشکی رنگ کتابی است که در بالای شاسی دستگاه تصفیه آب lotus قرار دارد . به سوییچ های پرشر آب تصفیه لوتوس دو سیم مشکی رنگ متصل است که این سوییچ به عنوان یک کلید قطع و وصل برق عمل می کند تا دستگاه آب تصفیه کن لوتوس بصورت اتوماتیک روشن و خاموش شود .

 

یک سوییچ مشکی رنگ دیگری در دستگاه آب شیرین کن لوتوس قرار دارد که مانند سوییچ گفته شده در بالا از اهمیت چندانی برخوردار نیست اما اگر بر روی تصفیه آب لوتوس باشد بهتر است . در دستگاه  تصفیه آب خانگی لوتوس ، هنگامیکه شما شیر آب ورودی به دستگاه اب تصفیه لوتوس را باز می کنید دستگاه تصفیه آب لوتوس  شروع به کار می کند . در هنگام ورود آب به دستگاه ، آب از فیلتر اول که شیشه ای رنگ و آبی است می گذرد و تمام مواد و امللاح درشت درون آب گرفته می شود و سپس به قطعه ای مشکی رنگ می رود که به آن سوییچ لوپرشر می گویند . سوییچ لو پرشر قطعه مربعی شکل است که برق دستگاه را در زمانی که جریان آب قطع شود را قطع می کند . اهمیت وجود این قطعه در دستگاه تصفیه لوتوس از این لحاظ است که اگر آب قطع شود و شما از آب تصفیه شده درون دستگاه آب تصفیه لوتوس برداشت کنید دستگاه آب تصفیه کن لوتوس دوباره شروع به کار می کند و تا زمانی که مخزن دستگاه لوتوس پر نشود دستگاه تصفیه آب لوتوس یکسره کار می کند و کارکردن بدون آب پمپ آب دستگاه تصفیه آب لوتوس می تواند به خرابی هد پمپ منجر شود .

تمام قطعات برقی دستگاه آب شیرین کن لوتوس با برق تبدیل شده 24 ولت کار می کنند و تبدیل برق شهری با ولتاژ 220 ولت به 24 ولت وظیفه ترانس مبدل برق می باشد . دستگاه تصفیه آب لوتوس بخاطر مسائل ایمنی و جلوگیری از برق گرفتگی و بروز خطرات جانی و مالی احتمالی ، از برق 24 ولت برای کارکردن قطعات استفاده می کند . ترانس دستگاه تصفیه آب لوتوس یک قطعه مشکی رنگ است که در کنار پمپ آب دستگاه قرار دارد و بغیر از دو سیمی که به برق شهری متصل می شود دو سیم مشکی و قرمز نیز دارد که به قطعات دستگاه تصفیه آب لوتوس متصل می شود . در داخل ترانس یک سیم پیچ با هسته مسی وجود دارد که به روش القایی برق شهری را به برق 24 ولت تبدیل می کند .

 

 

قابلیت های دستگاه آب تصفیه کن لوتوس :

1- دستگاه تصفیه آب لوتوس به علت اینکه آب تصفیه شده تولید می کند برای استفاده در بسیاری از وسایل که درون آنها آب جریان دارد بسیار مناسب است که یکی از این وسایل یخچال های آبسردکن دار است که می توان دستگاه آب تصفیه کن لوتوس را به یخچال ساید و یا آبسردکن متصل نمود و با انجام این کار دیگر نیازی به تعویض فیلتر یخچال ندارید به این دلیل که آب کامل تصفیه شده به یخچال وارد می شود و گذاشتن فیلتر بر سر راه آب تصفیه شده به معنی هدر دادن پول می باشد .

2- هنگامیکه آب شهری بطور کامل در دستگاه تصفیه آب لوتوس تصفیه شود به دلیل اینکه آب ، مواد و املاح زیادی را از دست می دهد مزه تلخ پیدا می کند به همین دلیل در دستگاه آب تصفیه کن لوتوس یک شیر تنظیم مقدار استاندارد سختی آب وجود دارد که بوسیله آن می توان سختی آب تصفیه شده را بالا برد و مزه آب را بهتر کرد. این شیر به شیر میکس در دستگاه تصفیه آب معروف است .

3- امکان اضافه نمودن فیلتر مینرال و فیلتر قلیایی بر روی دستگاه اب شیرین کن لوتوس وجود دارد . دو فیلتر گفته شده می توانند مواد و املاح مفیدی را که در حین عمل تصفیه از آب گرفته می شود را دوباره و بصورت خالص و با کیفیت به آب برگرداند و هم طعم و مزه آب را بهبود بخشد و هم مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند .

4- فابلیت کارکرد خودکار دستگاه تصفیه آب که بوسیله دو سوییچ لو پرشر و های پرشر صورت می گیرد . این دو سوییچ می توانند دستگاه تصفیه آب لوتوس را کنترل کنند و عملکرد اتوماتیک به دستگاه تصفیه آب بدهند .

5- در دستگاه آب تصفیه کن لوتوس به دلیل داشتن فیلتر ممبران اسمز معکوس با کیفیت و ساخت تایوان ، علاوه بر مواد و املاح زائد درون آب ، میکروب هم نمی تواند از فیلتر ممبران عبور کند و تمام موامل میکروبی و بیماری زا از بین می روند .

 

 

ویژگی کلی دستگاه تصفیه آب لوتوس Lotus

 

 • جلوگیری از رسوب آب در كتری ، چای ساز و اتوی بخار و  وسایل دیگر.

دارای مخزن فلزی 19 لیتری مقاوم در برابر پوسیدگی. و ضربه

دارای پمپ آب تولید فشار برای مناطقی با آب کم فشار .

دارای شیر برقی جهت جلوگیری از جاری بودن مداوم آب در زمان خاموش بودن دستگاه .

دارای شیر تنظیم مقدار سختی آب جهت بهبود طعم و مزه آب تصفیه شده .

دارای شاسی فلزی مقاوم که باعث استحکام دستگاه تصفیه آب می شود  .

دارای شیر مصرف استیل با ظاهری شیک و زیبا .

تصفیه آب تا 300 لیتر در شبانه روز .

مخزن 19 لیتری برای ذخیره آب تصفیه شده .

قابلیت نصب همزمان به یخچال و آب سرد کن .

 

 

مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب لوتوس Lotus

 

میزان تولید : 200 لیتر در شبانه روز قابل ارتقاء تا 400 لتیر در شبانه روز

ظرفیت مخزن : 12لیتر

فشار پمپ : 80 الی 125psi

شیر مصرف :تمام استیل و کرم فانتزی اهرمی

دقت حذف ناخالصی ها : 0.0001 میکرون

درصد حذف ناخالصی ها: 80 تا 90 درصد

ولتاژ برق ورودی : 220 ولت

ولتاژ برق پمپ : 24ولت

ابعاد دستگاه : (cm) 37 (L) x 22 (W) x 43(H)

ابعاد مخزن ذخیره : (cm) 28 (L) x 28(W) x 40 (H)

حداقل دما : 5 درجه سانتیگراد

حداكثر دما : 50 درجه سانتیگراد

دارای شیر تنظیم TDS برای تنظیم سختی آب

دارای سویچ های High pressure و Low pressure جهت کارکرد اتوماتیک دستگاه

تعداد فیلتر : 5 عدد

قطر شلنگ ها: " 1.4

قابلیت اتصال به یخچال

دارای فیلتر ممبران ASPERINآمریکا

ساخت کشور تایوان

 

 

مشخصات فیلترهای دستگاه تصفیه آب لوتوس Lotus

 

 

شاید مهمترین قسمت یک دستگاه تصفیه آب خانگی فیلترهای آن باشند به دلیل اینکه فیلترها هستند که می توانند اب را تصفیه کرده و مواد و املاح درون آب را از آن جدا کنند . با آنکه وجود فیلتر در دستگاه تصفیه آب لوتوس از اهمیت زیادی برخوردار است اما کیفیت فیلتر در درجه اول اهمیت قرار دارد به این دلیل که اگر فیلترهای نصب شده بر روی دستگاه آب تصفیه کن خانگی لوتوس با کیفیت نباشند ، کیفیت آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی لوتوس می تواند از آب شهری نیز بدتر و بی کیفیت تر شود و شما را مریض کند . در ادامه به توضیح مختصر فیلترهای دستگاه تصفیه آب لوتوس می پردازیم :

فیلترهایی که در دستگاه تصفیه آب لوتوس استفاده می شود پنج عدد هستند که سه عدد از این فیلترها که در پایین دستگاه آب شیرین کن لوتوس قرار دارد از نوع این لاین هستند . فیلتر این لاین یا خطی فیلترهایی هستند که برای استفاده فقط باید شلنگ را به آنها متصل نمود و از آنها استفاده نمود .در ادامه به توضیح هر کدام از این سه فیلتر می پردازیم :

فیلتر پلی پروپیلن: ( PP )  فیلتر پلی پروپیلن نصب شده در دستگاه تصفیه آب آکواجوی مدل لوتوس از جنس الیاف به هم تابیده پلی پروپیلن فشرده است که در یک پوسته کپسولی شکل قرار گرفته است و بصورت این لاین یا خطی می باشد . آب ورودی به دستگاه آب شیرین کن لوتوس ابتدا به فیلتر اول یعنی فیلتر پلی پروپیلن وارد می شود و فیلتر پلی پروپیلن قابلیت حذف کلیه رسوبات شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ زدگی لوله ها ، لجن ، ذرات معلق تا اندازه 5 میکرون را دارد . فیلتر پلی پروپیلن در دستگاه آب تصفیه لوتوس در بالای فیلترهای پایین تصفیه آب لوتوس قرار دارد . در برخی از برندهای تولید کننده فیلتر این لاین ، فیلتر اول شیشه ای رنگ است تا مقدار املاح جذب شده توسط فیلتر دیده شود و در صورتی که فیلترها زودتر از موعد کثیف شدند تعویض شوند اما در فیلتر این لاین آب تصفیه کن لوتوس به رنگ سفید مات است و داخل فیلتر دیده نمی شود . اما هر فیلتر از زمان نصب باید در زمان مشخص شده توسط تولید کننده فیلتر باید تعویض شود و بر روی فیلتر این لاین آب شیرین کن لوتوس عبارت 3 الی 6 ماه نوشته شده است یعنی زمان تعویض فیلتر اول این لاین تصفیه آب لوتوس بین 3 تا 6 ماه می باشد .

فیلتر کربن اکتیو : ( UDF or GAC ) فیلتر کربن اکتیو دومین فیلتر این لاین تصفیه آب lotus است که در پایین دستگاه آب تصفیه lotus و در وسط سه فیلتر قرار دارد همانطور که از نام این فیلتر پیداست مواد درون این فیلتر اکتیو یا فعال هستند . درون فیلتر کربن اکتیو پودر کربن قرار دارد که با استفاده از روش های خاصی فعال شده است و قابلیت حذف کلر آزاد ، سموم کشاورزی ، طعم ، رنگ و بوی نامطبوع آب را دارد . زمان تعویض فیلتر کربن اکتیو این لاین تصفیه آب lotus هر 6 ماه یکبار می باشد .

فیلتر کربن بلاک : ( CTO ) فیلتر کربن بلاک سومین فیلتر این لاین تصفیه آب لوتوس است که در پایین دستگاه آب تصفیه لوتوس قرار دارد . فیلتر کربن بلاک همانند کربن اکتیو است ولی بصورت یک قالب استوانه ای شکل است . ساخت فیلتر کربن بلاک بصورت استوانه ای باعث می شود تا علاوه بر اینکه بتواند مواد و ذرات معلق درون آب را تا اندازه 5 میکرون حذف کند می تواند به بهبود طعم و مزه آب کمک کند . زمان تعویض فیلتر کربن بلاک دستگاه آب شیرین کن لوتوس هر 6 ماه یکبار می باشد

 

فیلتر ممبران : ( Membran ) یک فیلتر در دستگاه تصفیه آب لوتوس از اهمیت بیشتری برخوردار است که می تواند تمام املاح و مواد درون آب را به روش اسمز معکوس از آب جدا کند که به این فیلتر ، فیلتر ممبران تصفیه آب لوتوس می گویند . فیلتر ممبران به دلیل داشتتن منافذ بسیار ریز می تواند بیشتر املاح و مواد درون آب را تا اندازه 0.0001 میکرون از اب جدا کند . فیلتر فرایند اسمز معکوس را انجام داده و باعث حذف املاح سنگین و نمکهای مضر ، نیترات و نیتریت ، آرسنیک ، باکتری ، ویروس ، انگل ، قارچ ، انواع میکروبها ، مواد شوینده ، آفت کشها ، سموم ، سرب ، جیوه ، تبدیل آب شور به آب شیرین و پایین آورنده سختی و سنگینی آب می شود . به دلیل فشردگی فیلتر ممبران نصب شده بر روی تصفیه آب لوتوس حتماً باید از پمپ آب در دستگاه آب تصفیه lotus استفاده نمود تا اب بتواند با فشار زیاد از فیلتر ممبران عبور کند . زمان تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب لوتوس به دلیل استفاده از فیلترهای ممبران با برندهای گوناگون کمی متفاوت است و اگر از فیلتر ممبران asprine آمریکایی بر روی دستگاه تصفیه آب استفاده شده باشد باید بین 36 الی 48 ماه تعویض شود . اگر از فیلتر ممبران برند آکواجوی تایوان در دستگاه لوتوس استفاده شود باید بین 24 الی 36 ماه فیلتر ممبران را تعویض کرد و در صورتی که از فیلتر filmtec چینی استفاده شود باید بین 18 الی 24 ماه فیلتر تعویض شود

 

فیلتر پست کربن : ( Post Carbon ) فیلتر پست کربن آخرین فیلتر نصب شده بر روی دستگاه اب شیرین کن لوتوس می باشد که این فیلتر نیز از مواد کربن پودری تشکیل شده است . کربن پودری که در آب تصفیه کن لوتوس استفاده می شود معمولاً از ذغال پوست نارگیل تولید می شود که این فیلتر می تواند هر نوع طعم و بوی نامطبوع آب را از بین ببرد . زمان تعویض این فیلتر هر 12 ماه یکبار می باشد . 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه تصفیه آب lotus و همچنین خدمات دستگاه تصفیه آب با کارشناسان ما تماس بگیرید .

 

 

 

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop