قیمت و مشخصات کامل دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ

 

امروزه در تمام کشورهای دنیا به دلیل کمبود آب و کاهش کیفیت آب ، دستگاه های تصفیه آب با برندهای متفاوت وجود دارد که هر برند دارای کیفیت های مختلفی می باشد . برخی از برندها از کیفیت بالایی برخوردار است ولی برخی دیگر از برندها و مارک های دستگاه تصفیه آب بی کیفیت و تقلبی هستند و فروش این قبیل دستگاه های تقلبی به دلیل بی اطلاعی مشتری از اصل یا تقلبی بودن تصفیه آب و نداشتن اطلاعات کافی در مورد دستگاه تصفیه آب می باشد .

دستگاه تصفیه آب AQUA SPRING یک برند آمریکایی می باشد که در سال 1990 در شهر لوس آنجلس ایالت کالی فورنیای آمریکا پا به عرصه وجود نهاد . این برند آمریکایی یکی از خوش نام ترین برندهای تولید کننده دستگاه تصفیه آب در آمریکا و جهان می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است و فروش خوب و قابل قبولی نیز در آمریکا و اروپا داشته است . به مدت 10 سال است که این برند نیز در ایران وجود دارد اما دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ که در بازار ایران موجود است ساخت کشور چین می باشد و دستگاه های تصفیه آب تولید شده در کشور چین با نمونه آمریکایی آن تفاوت بسیاری از نظر ساخت و کیفیت قطعات دارد . در حقیقت نمونه چینی این برند درجه دو بوده که وارد ایران می شود و به دلیل تحریم ، هیچ کشوری مجوز ورود این برند را به داخل کشور ندارد . در ادامه به توضیح برند چینی آکوا اسپرینگ می پردازیم .

دستگاه تصفیه آب aqua spring یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس می باشد که دارای پنج فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب و یک فیلتر ششم مواد معدنی می باشد . اکثر مدل های دستگاه تصفیه آب دارای فیلتر پیش تصفیه کارتریجی هستند که به هوزینگ نیاز دارند . تصفیه آب آکوا اسپرینگ دارای یک شاسی فلزی می باشد که تمام قطعات و فیلتردستگاه تصفیه آب آکوا اسپربنگ بر روی آن نصب می شود . شاسی فلزی دستگاه تصفیه آب از جنس فلز بسیار محکم و ضخیم است که توانایی نگهداری فیلتر و قطعات دستگاه تصفیه آب را دارد و به دلیل داشتن رنگ کوره ای بسیار مقاوم می تواند تا سال ها بدون زنگزدگی کار کند .

آکوا اسپرینگ دستگاهی است که در آن از فیلترهای کارتریجی استفاده می شود . فیلترهای کارتریجی در اکثر دستگاه های تصفیه آب استفاده می شوند و پر استفاده ترین فیلترها هستند . فیلتر کارتریجی برای استفاده به هوزینگ نیاز دارد و به تنهایی در دستگاه تصفیه آب قابل استفاده نمی باشد . هوزینگ های به کار رفته در برند آکوا اسپرینگ در نوع درجه یک آن تک اورینگ هستند و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند و در نوع درجه دو از نوع دو اورینگ می باشند . اما درجه دو بودن هوزینگ ها دلیل بر عدم آب بندی نمی باشد . هوزینگ های دستگاه تصفیه آب aqua spring دارای سه هوزینگ در پایین دستگاه تصفیه آب می باشد که بصورت ایستاده قرار دارند و هوزینگ اول دستگاه تصفیه آب که ورودی آب شهری به آن وصل می شود به رنگ آبی شفاف است و فیلتر درون آن دیده می شود و هوزینگ دوم و سوم سفید مات هستند و فیلتر درون آن دیده نمی شود و دلیل آن این است که فیلتر دوم و سوم به مرور زمان سیاه می شوند و ظاهر دستگاه را زشت می کنند به همین دلیل سفید مات ساخته می شوند .

قیمت تصفیه آب آکوا اسپرینگ 6/500/000 تومان

 

اکثر قطعات و فیلترهای تصفیه آب aqua spring در بالای شاسی فلزی دستگاه تصفیه آب قرار دارند که این از معایب این برند به حساب می آید و به دو دلیل :

دلیل اول این است که بخاطر سنگینی فیلترها و قطعات روی شاسی فلزی به مرور زمان شاسی فلزی کمی کج می شود و باز و بسته کردن هوزینگ فیلترهای پایین با مشکل مواجه می شود .

دلیل دوم این است که به دلیل فشردگی قطعات و فیلترهای بالای دستگاه اکوا اسپرینگ ، تعمیر و سرویس قطعات دستگاه به سختی انجام می شود .

در تمامی دستگاهای تصفیه آب امروزی قطعات برقی متعددی وجود دارد مانند پمپ آب ، شیر برقی و سوییچ های کنترل کننده جریان آب .

در دستگاه تصفیه آکوا اسپرینگ یک قطعه برقی تامین کننده ولتاژ مناسب برای این قطعات لازم می باشد که این فطعه ترانس یا آداپتور برق می باشد . تمام دستگاه های تصفیه آب خانگی از یک ولتاژ استاندارد 24 ولت 2 آمپر استفاده می کنند و تمام قطعات گفته شده در بالا به این مقدار ولتاژ نیاز دارند . دو نوع ترانس یا آداپتور در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شود . هسته سیم پیچ و خازنی . در دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ از نوع هسته سیم پیچ استفاده می شود که از نوع خازنی آن بسیار قوی تر می باشد و جریان ثابت و یکنواختی را تولید می کند .

دستگاه aqua spring دارای یک پمپ آب بسیار قوی برای تولید فشار آب می باشد که در بالای شاسی فلزی دستگاه تصفیه آب قرار گرفته است . در دستگاه های اسمز معکوس که فیلتر ممبران دارند به دلیل فشار کم آب شهری برای افزایش فشار آب به یک پمپ آب قوی نیاز است تا بتواند فشار آب را به حدود 120 Psi برساند تا آب بتواند از فیلتر ممبران عبور کند . این پمپ آب 24 ولت است و قدرت بالایی دارد اما در عین حال بی سر و صدا و کم لرزش است و در هنگام کار به هیچ عنوان صدایی تولید نمی کند . وجود پمپ در دستگاه تصفیه آب لازم و ضروری است و دستگاه آب شیرین کن آکوا اسپرینگ به این قطعه مجهز هستند و باعث می شود تا زمان تصفیه آب در دستگاه به یک سوم کاهش یابد .

در دستگاه های تصفیه آب قدیمی هنگامی که مخزن از آب تصفیه شده پر می شد و دستگاه تصفیه آب خاموش می شد به دلیل نداشتن قطعه ای که بتواند جلوی عبور آب از فیلترها را بگیرد ، آب یکسره از فیلترها عبور می کرد و علاوه بر مصرف بالای آب باعث کاهش عمر فیلترها به نصف می شد . اما در دستگاه های تصفیه آب جدید به خصوص آکوا اسپرینگ یک قطعه به نام شیر برقی بر روی دستگاه تصفیه آب نصب شده و وظیفه شیر برقی قطع جریان آب هنگام خاموش شدن دستگاه تصفیه آب می باشد . وجود این قطعه بسیار لازم و ضروری است چرا که در صورت نبود یا خرابی شیر برقی آب یکسره از فیلترها عبور می کند و عمر فیلتر ممبران یا اسمز معکوس که اصلی ترین فیلتر تصفیه آب می باشد به کمتر از یکسال می رسد و این یک ضرر بزرگ به مصرف کننده می باشد .

دستگاه های تصفیه آبی که به روش اسمز معکوس کار می کنند به دلیل تولید آب تصفیه شده با فشار کم در فیلتر ممبران ، به یک مخزن ذخیره آب تصفیه شده نیاز دارند تا بتوانند در هنگام کارکرد آب تصفیه شده را ذخیره کنند و هنگامی که شما می خواهید از آب تصفیه شده استفاده کنید از آب تصفیه شده با فشار بالا استفاده نمایید . مخزن دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ 19 لیتری می باشد که می تواند 10 الی 12 لیتر آب تصفیه شده را بسته به نوع مخزن درون خود جای دهد . این مخزن ها از جنس پلی اتیلن و در موارد کمی فلزی هستند که درون آنها یک تیوپ لاستیکی برای بیرون راندن آب وجود دارد و جنس تیوپ داخل آن از نوع آنتی باکتریال بوده و که امکان استفاده از آن را تا سالها امکان پذیر می کند .

به دلیل اینکه حجم آب شرب در روز کم می باشد و با آب شستشو و مصرفی تفاوت دارد در دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ یک شیر جداگانه برای برداشت آب تصفیه شده وجود دارد . این شیر بر روی سینک ظرفشویی نصب می شود و دارای یک علمی شیک وظاهری ظریف و زیبا می باشد .

در دستگاه های تصفیه آب قدیمی به علت نداشتن وسایل برقی و پمپ آب ، عمل تصفیه آب در فیلتر ممبران توسط فشار آب شهری صورت می گرفت و قطعه ای به نام چهارراه مکانیکی وظیفه کنترل عبور آب را بر عهده داشت . در دستگاه های تصفیه آب جدید به خصوص دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ دو سوییچ به نام لو پرشر و های پرشر وظیفه کنترل ورود و خروج آب در دستگاه aqua spring را بر عهده دارد . هنگامیکه آب ورودی به دستگاه تصفیه آب قطع می شود  سوییچ لو پرشر برق دستگاه را قطع می کند تا دستگاه بدون آب کار نکند و پمپ آب دستگاه خراب نشود . وظیفه سوییچ های پرشر قطع برق دستگاه تصیه آب هنگامیکه مخزن ذخیره آب پر می شود می باشد .

تمامی برندهای دستگاه تصفیه آب بایستی دارای یکسری استاندارد باشند که می توانید استانداردهای دستگاه تصفیه آب را در این قسمت مطالعه نمایید .

 

 فیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ

 

فیلتر پلی پروپیلنPP تصفیه آب آکوا اسپرینگ

در همه دستگاه های تصفیه آب اولین فیلتر ، فیلتر پلی پروپیلن می باشد . فیلتر پلی پروپیلن در پایین دستگاه بصورت ایستاده قرار دارد و در دو نوع کارتریجی و این لاین موجود است  که در دستگاه آکوا اسپرینگ از نوع کارترجی آن استفاده می شود . وظیفه این فیلتر حذف مواد درشت درون آب مانند خاک ، شن ، ماسه ، جلبک ، خزه و زنگ لوله می باشد . ضخامت منافذ این فیلتر در دو نوع 5 میکرون و 1 میکرون می باشد که نوع 1 میکرون قابلیت حذف مواد بیشتری را دارد .

 

فیلتر کربن اکتیو تصفیه آب آکوا اسپرینگ

دومین فیلتر دستگاه آکوا اسپرینگ فیلتر کربن اکتیو می باشد که همانطور که از نامش پیداست در داخل فیلتر از مواد کربن پودری  استفاده می شود که فعال یا اکتیو است . این خاصیت فیلتر باعث خذف کلر آب و مشتقات شبیه به این ماده می شود . این فیلتر نیز در دستگاه آکوا اسپرینگ  از نوع کارتریجی می باشد .

 

فیلتر کربن گرانول تصفیه آب آکوا اسپرینگ

سومین فیلتردر پایین دستگاه تصفیه آب ، فیلتر گرانول می باشد که این فیلتر نیز دارای مواد کربن اکتیو می باشد اما با این تفاوت که بر خلاف فیلتر بالا که بصورت پودری است این فیلتر بصورت یک تکه می باشد و تفاوت هایی در ساخت مواد کربنی آن وجود دارد که این فیلتر نیز می تواند مواد سمی درون آب مانند نیتریت ، بنزن ، تولوئن و مواد سمی دیگر را از آب حذف کند .

 

فیلتر ممبران تصفیه آب آکوا اسپرینگ

اصلی ترین و مهمترین فیلتر در دستگاه آکوا اسپرینگ فیلتر ممبران یا اسمز معکوس می باشد و این فیلتر با تکنولوژی خاصی که داردمی تواند تا 90 درصد مواد درون آب را حذف کرده و به فاضلاب بریزد . این فیلتر از یک رول توری مانند تشکیل شده که دارای منافذ بسیار ریز در حد 0.0001 میکرون می باشد که هر ماده ای که از این مقدار بزرگ تر باشد نمی تواند از آن عبور کند حتی کلر و نیترات . بر طبق گفته سازندگان این فیلتر حتی میکروب ، باکتری و انگل هم نمی تواند از این فیلتر عبور کند و دفع می شوند . این فیلتر در بالای دستگاه قرار دارد و بزرگتر از دو فیلتر دیگر است .

 

فیلتر پُست کربن تصفیه آب آکوا اسپرینگ

در دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ آخرین فیلتر از پنج فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر پُست کربن می باشد و به رنگ سفید می باشد . این فیلتر دارای مواد کربن می باشد و می تواند طعم ، مزه و بوی بد آب را بگیرد و آبی گوارا را به شما بدهد .

 

فیلتر مینرال تصفیه آب آکوا اسپرینگ

این فیلتر در آخرین مرحله دستگاه تصفیه آب قرار می گیرد و به دلخواه مشتری به دستتگاه اضافه می شود . پنج فیلتر قبلی برای دستگاه تصفیه آب ضروری هستند اما از فیلتر ششم به بعد به دلخواه و انتخاب مشتری می باشد . وظیفه این فیلتر اضافه کردن مواد معدنی به آب و غنی سازی آب با مواد مانند کلسیوم ، منیزیوم و سدیم می باشد و معمولاً به رنگ زرد می باشد . در این قسمت می توانید با خواص فیلتر مینرال آشنا شوید .

 

 

چند سوال

 

دستگاه آکوا اسپرینگ ساخت کجاست؟

این دستگاه یک برند آمریکایی می باشد که هم در چین و هم در ایران تولید می شود .

تا چه تعداد فیلتر می توان به دستگاه تصفیه آب اضافه کرد ؟

هر دستگاه پنج فیلتر اصلی را باید داشته باشد اما می توان از یک تا پنج فیلتر به دلخواه به دستگاه اضافه کرد .

دستگاه چه مدت ضمانت دارد ؟

تمامی دستگاه های تصفیه آب بسته به فروشنده از 18 ماه الی 36 ماه ضمانت دارند .

آیا استفاده از قطعات برقی در دستگاه تصفیه آب لازم است ؟

بله . بدون قطعات برقی معمولاٌ عمل تصفیه آب به سختی انجام می شود .

  

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop