مطمئناً هنگامی که شما این مقاله را می خوانید به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب خانگی هستید و شاید نمی دانید که چه مدل دستگاه تصفیه اب خانگی را باید خریداری کنید و قیمت آن را نیز نمی دانید . ما شما را راهنمایی می کنیم تا با دانستن چند نکته ساده ، بهترین مدل دستگاه تصفیه آب خانگی را با بهترین قیمت خریداری کنید .

می خواهیم از ابتدا شروع کنیم و در مورد انواع دستگاه تصفیه آب قابل استفاده در خانه و مدل های مختلف آن صحبت کنیم .

دستگاه تصفیه آب خانگی همانطور که از نامش پیداست وسیله ای است که اولاً می تواند آب را بصورت کامل تصفیه کند و مواد زائد و سمی درون آب را که برای بدن مضر است را از آب حذف کند و دوم اینکه این دستگاه در مقیاس خانگی و کوچک می باشد که از آن می توان بصورت شخصی در منزل از آن استفاده نمود . دستگاه تصفیه آب از ابتدا تا کنون دست خوش تغییرات زیادی شده است و فیلترها و قطعات آن به مرور زمان تغییر زیادی داشته اند و از نظر کیفیت و کارایی بهتر شده اند . دستگاه های تصفیه آب می توانند هر نوع آبی را تصفیه کنند و آبی قابل شرب و سبک را به شما تقدیم کنند و در اختیار شما بگذارند . مدل ها و برندهای زیادی تا به امروز به بازار تصفیه آب پا نهاده اند و این باعث شده تا تنوع زیادی در این بازار بوجود آید . بازار این وسیله پرکاربرد هر روز به دلیل پایین آمدن کیفیت آب بهتر می شود و تقاضای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و صنعتی هر روز بیشتر می شود . شاید تا چند سال قبل کسی از مزیت های دستگاه تصفیه آب اطلاعی نداشت اما با گذشت زمان و خوبی دستگاه تصفیه آب توسط خود مشتریان این دستگاه پر کاربرد به دیگران معرفی شد و بر سر زبانها افتاد بطوریکه تا به امروز کمتر کسی است که دستگاه تصفیه آب را نشناسد و از مزیت های آن خبر نداشته باشد .

برای خرید دستگاه تصفیه آب خوب ابتدا باید بدانید که دستگاه تصفیه آب خانگی چیست و چه کارایی دارد و دستگاه تصفیه آب خانگی را برای چه منظوری می خواهید خریداری کنید ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دستگاه تصفیه آب دستگاه های است که می تواند با تعدادی فیلتر که با استفاده از یکسری مواد به روش فیزیکی و شیمیایی مواد و املاح مضر و سمی درون آب را به خوبی حذف کند و آب سبک به شما بدهد . دستگاه تصفیه آب را می توان برای هر نوع آب به کار برد و با استفاده از این دستگاه آب قابل شرب تولید کرد .

دستگاه تصفیه آب یک دستگاه با روش اسمز معکوس است که در این مدل دستگاه تصفیه آب یک بغیر از فیلترهایی با مواد شیمیایی یک فیلتر ممبران وجود دارد که می تواند آب را با دقت بسیار بالا تصفیه کند . فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب یک فیلتر در مقیاس نانو است که با داشتن منافذ بسیار ریزی که دارد املاح غیر قابل شرب را از آب حذف کند . دستگاه های تصفیه آبی که فیلتر ممبران را داشته باشند می تواند آب سبک و خوبی را به شما تحویل دهند اما دستگاه هایی که این فیلتر را ندارند فقط می توانند آب را به صورت ساده تصفیه کنند و نباید از این مدل دستگاه های تصفیه آب انتظار داشت که آب را کامل تصفیه کنند . دستگاه تصفیه آب مانند دیگر وسایل داخل منزل احتیاج به رسیدگی و سرویس به موقع دارد که نباید هرگز فراموش شود . زمان سرویس دستگاه تصفیه آب در ادامه این مطلب را برای شما می گوییم .

دستگاه تصفیه آب خوب چه ویژگی باید داشته باشد

اما خرید دستگاه تصفیه آب خانگی خوب اما و اگرهای بسیاری دارد چرا که خرید یک دستگاه تصفیه آب خوب مانند دیگر وسایل منزل راحت نیست و خرید دستگاه تصفیه آب خوب و با کیفیت نیاز به بررسی و تحقیق بسیار دارد چرا که اگر بدون تحقیق اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب کنید و یا کیفیت دستگاه تصفیه آب را فدای هزینه کنید مطمئن باشید که ضرر خواهید کرد . در بازار امروز به دلیل رقابتی که بر سر فروش دستگاه تصفیه آب وجود دارد و در کشور ما متاسفانه همیشه مشتری جنس ارزان تر را انتخاب می کند فروشندگان بسیاری برای فروختن دستگاه تصفیه آب برند خود از قطعات با کیفیت پایین تر استفاده می کند و مشتری نیز بدون اطلاع از این موضوع و گرفتار شدن در بازار تبلیغات داغ ، جنس بی کیفیت را انتخاب و خریداری می کند بدون اطلاع از این موضوع که دستگاه تصفیه آب خوب باید سه ویژگی مهم را داشته باشد :

دارا بودن قطعات با کیفیت

دارا بودن فیلتر با کیفیت

دارا بودن خدمات پس از فروش خوب

اگر دستگاه تصفیه آبی را که می خرید از نظر کیفیت قطعات در حد مطلوبی نباشد این قطعاً به ضرر شما خواهد بود به این دلیل که دستگاه تصفیه آب بر اثر کارکرد به مرور زمان دچار فرسودگی و خرابی زود تر از موعد می شود . قطعات با کیفیت باید بیشتر از 5 سال کارکنند اما برخی از دستگاه های تصفیه آب زود تر از این زمان دچار خرابی و فرسودگی می شوند و شما مجبور خواهید بود تا برای درست شدن دستگاه تصفیه آب خود هزینه های زیادی را متحمل شوید تا دستگاه تصفیه آب شما مانند سابق شود . از طرفی قطعات دستگاه تصفیه آب نیز باید بهداشتی باشند . برخی از قطعات دستگاه تصفیه آب از مواد پلاستیکی تولید می شوند مانند هوزینگ های فیلتر که اگر از مواد پلاستیکی بهداشتی تولید نشوند آب بر اثر مرور زمان دچار بو گرفتگی و بد طعمی می شود و کیفیت آب تولیدی پایین می آید . هر روز بر دانش ساخت وسایل گوناگون اضافه می شود و روش های جدیدی برای تولید محصولات بوجود می آید اگر قطعات تولیدی دارای کیفیت بالا نباشند و بسرعت خراب شوند شما مجبورید که هر سال برخی از قطعات دستگاه تصفیه آب مانند پمپ آب ، ترانس و یا هزینگ ها را تعویض کنید ، در این زمان می بینید که به اندازه قیمت یک دستگاه تصفیه آب خوب هزینه کرده اید اما دستگاه بی کیفیت خریده اید . پس با کمی تحقیق در مورد دستگاه تصفیه آب خرید خوبی خواهید داشت و هرگز دچار ضرر نخواهید شد .

دومین مسئله این است که دستگاه تصفیه آب خوب در کنار داشتن قطعات با کیفیت باید حتماً از فیلترهای خوب و با کیفیت و بهداشتی برخوردار باشد . عمل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب توسط فیلترها انجام می شود و فیلترها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا دقت تصفیه آب بالا رود و کیفیت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب مطلوب باشد . فیلترهای دستگاه تصفیه اب به روش فیزیکی و شیمیایی آب را تصفیه می کنند . دو فیلتر در دستگاه تصفیه آب ( فیلتر پلی پروپیلن فیلتر اول دستگاه و فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب ) به روش فیزیکی آب را تصفیه می کنند یعنی فقط املاح آب را بصورت فیزیکی از آب جدا می کنند و چهار فیلتر دیگر ( فیلتر کربن اکتیو ، فیلتر کربن گرانول ، فیلتر پست کربن و فیلتر مینرال ) آب را بصورت شیمیایی تصفیه کنند . این چهار فیلتر با استفاده از مواد کربنی می توانند مواد سمی درون آب را جذب و یا از آب حذف کنند . مواد کربنی درون این چهار فیلتر را می توان از هر ماده ای تولید کرد اما مقدار و قدرت جذب مواد گوناگون درون آب در هر ماده ای متفاوت است . اکثر مواد کربنی درون فیلترها از ذغال سنگ و یا مواد گیاهی تولید می شود که ذغال سنگ نمی تواند مواد درون آب را بخوبی و با قدرت زیاد جذب کند اما مواد کربنی که از مواد گیاهی یا طبیعی تولید می شوند می توانند تا 90 درصد مواد درون آب را بخوبی جذب کنند و هیچ نوع تاثیر منفی بر روی اب نمی گذارند . کربنی که از مواد گیاهی تولید می شود به دلیل این که از مواد طبیعی تولید می شود هیچ ماده ای به آب اضافه نمی کنند  و برای بدن نیز ضرر ندارند اما موادی مانند ذغال سنگ علاوه بر اینکه قدرت پایینی در جذب مواد دارند ممکن است مواد خطرناکی مانند جیوه و یا سرب به آب اضافه کنند . برای تولید کربن گیاهی از موادی مانند پوست نارگیل ، پوست پسته و پوست بادام استفاده می کنند که با حرارت دادن به این مواد انها را به ذغال تبدیل می کنند و سپس با اضافه کردن موادی مانند نیتروژن و اکسیژن به این مواد کربنی آنها را فعال می کنند . از کربن فعال نیز در صنعت استفاده می کنند و این ماده به عنوان جذب کننده مواد آلاینده در صنعت استفاده می شود . در آخر نیز باید به این نکته توجه کنید که بهداشتی بودن تمام فیلترها و مواد درون آنها به دلیل اینکه دستگاه آب شرب تولید می کند بسیار لازم و ضروری است در غیر این صورت ممکن است برای سلامتی شما خطر آفرین باشد .  

خدمات پس از فروش دستگاه های تصفیه آب بسیار مهم است همانطور که کیفیت قطعات و فیلترهای دستگاه تصفیه آب بسیار مهم است ، خدمات پس از فروش فروشنده نیز برای مشتری مهم است . اگر شما حتی بهترین دستگاه تصفیه آب موجود در بازار را خریداری کنید اما اگر از خدمات پس از فروش خوبی برخوردار نباشد آن دستگاه تصفیه آب برای شما کارایی قابل چندانی نخواهد داشت . دستگاه تصفیه آب از زمانی که نصب می شود شروع به جذب مواد درون آب می کند تا آب را تصفیه کند و بعد از مدتی نیاز به تعویض فیلتر دارد اما اگر شما در بازار فیلترهای دستگاه مورد نظر را پیدا نکنید و مجبور شوید از فیلتر های متفرقه استفاده کنید ممکن است دستگاه آب را بخوبی تصفیه نکند و انتظار شما را برطرف نکند . از طرف دیگر قطعات دستگاه تصفیه آب ممکن است دچار مشکل شوند و باز هم شما نتوانید قطعات دستگاه مورد نظر را پیدا کنید در این زمان شما مجبور می شوید یا از قطعات غیر اصل استفاده کنید و یا دستگاه تصفیه آب خود را تعویض کنید که تمام اینها برای شما ضرر و زیان در پی خواهد داشت . پس قبل از خرید دستگاه تصفیه آب حتما در مورد خرید دستگاه تصفیه آب از چندین فروشنده تحقیق کنید .

 

دستگاه های تصفیه آب زیادی در بازار هستند که از سال های قدیم تا به امروز در بازار موجود بوده اند و مشتری از خرید آنها راضی بوده است . تمام این مدل دستگاه های تصفیه آب که چندین سال است در بازار موجود هستند و به دلیل کیفیت بالا بر سر زبان ها افتاده اند قیمت به نسبت بالایی دارند می توان گفت که هر گرانی بی دلیل نیست چرا که برای تولید قطعات و دستگاه با کیفیت باید از مواد اولیه با کیفیت استفاده نمود که تمام اینها هزینه بر است

خرید دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب خوب باید دارای یکسری مشخصات باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم .

دستگاه تصفیه آب خوب باید دارای سیستم اسمز معکوس باشد یعنی دارای فیلتر ممبران باشد . فیلتر ممبران یک فیلتر بلند با طول 10 اینچ است که اکثراً به رنگ آبی و در باقی اوقات به رنگ سفید ، طلایی و قرمز است . اما رنگ این فیلتر مهم نیست و کیفیت این فیلتر مهم است . در دنیا برندهای گوناگونی از این فیلتر وجود دارد که در اکثر اوقات بغیر از برندهای چینی که مشخص نیست تحت چه استانداردی فیلتر تولید می کنند برندهای خوبی از این فیلتر وجود دارد مانند برند فیلمتک که آمریکایی است و در کشورهای هند و تایوان تولید می شود ، برند تورای ژاپن که این فیلتر هم در کشور تایوان تولید می شود ، برند Asprine ، Pantair که از برندهای برتر فیلتر ممبران هستند . فیلتر ممبران بصورت یک رول پیچیده شده بدور یک لوله پلی اتیلنی می باشد که دارای تعدادی لایه است و از 11 لایه شروع می شود و تا 15 لایه ادامه می یابد . تعداد لایه های مختلف این فیلتر برای آب با سختی مختلف است بطوریکه برای آب های نسبتا خوب با سختی پایین از فیلتر ممبران 11 لایه استفاده می کنند و برای آب های معمولی با سختی متوسط و تا 1000 PPm از فیلتر ممبران 13 لایه و برای آبهای خیلی سخت و تا سختی 3000 PPm از فیلتر ممبران 15 لایه استفاده می کنند . البته از فیلتر 15 لایه در آبهای معمولی هم می توان استفاده کرد اما با این کار هزینه خود را بالا می برید . وجود این فیلتر در دستگاه تصفیه آب اهمیت زیادی دارد به این دلیل که بیشتر املاح و مواد درون آب مانند رسوبات آب و آهک ، نیترات درون آب و حتی میکروب و باکتری توسط این فیلتر گرفته می شود . در صورت نبودن این فیلتر در دستگاه تصفیه آب از خرید آن دستگاه خودداری کنید به این دلیل که فقط پول خود را دور ریخته اید .

مسئله دومی که باید در نظر بگیرید این است که قطعات دستگاه تصفیه آب ساخت کدام کشور است . کارخانه های زیادی در دنیا قطعات دستگاه تصفیه آب تولید می کنند و این قطعات دارای کیفیت های مختلفی هستند برخی از این قطعات دارای کیفیت فوق العاده بالایی هستند و برخی دیگر از کیفیت پایین . بیشتر دستگاه هایی که در ایران و بخصوص در سایت های اینترنتی با قیمت پایین به فروش می روند اکثراً ساخت ایران و چین هستند . قطعات ساخت ایران در کارخانه معصومی در قم تولید می شود و در سال های قبل از کیفیت بالایی برخوردار بودند اما به دلیل انحصار این محصول در اثر تحریم ها و شرایط سخت واردات قطعات دستگاه تصفیه آب ، این کارخانه تصمیم به تولید قطعات با کیفیت پایین تر گرفت و اکثر مردم به دلیل گران بودن دستگاه های تصفیه آب با کیفیت تایوانی مجبورند تا دستگاه های تصفیه آب و قطعات بی کیفیت تصفیه آب را خریداری نمایند . کیفیت محصولات تولید ایران بقدری افت پیدا کرده است که حتی قطعات دستگاه تصفیه آب مانند پمپ آب ، مخزن تصفیه آب و ترانس دستگاه نیز حداکثر یکسال و حتی به 6 ماه نیز نمی رسد .

اما قطعات چینی که در بازار موجود است به دلیل اینکه قطعات بی کیفیت و درجه پایین چینی به ایران وارد می شود نیز مانند قطعات ایرانی از کیفیت پایینی برخوردار هستند اما باز در مورد قطعات چینی نمی توان گفت که صد در صد قطعات چینی بی کیفیت هستند و برخی از وارد کنندگان نیز قطعات با کیفیت چینی را به داخل کشور وارد می کنند .

اما دستگاه های تصفیه آب و قطعاتی که از کشور تایوان وارد ایران می شوند به دلیل اینکه در تایوان فقط محصولات درجه یک و دو تولید می شود و تایوان عضو سازمان جهانی تجارت است و باید محصولاتی با استانداردهای جهانی تولید کند به همین دلیل است که باعث می شود تا محصولات تولیدی در کشور تایوان از کیفیت خوب و در برخی موارد از کیفیت جهانی و بالاتر از حد استانداردهای تعریف شده باشد .

اما فیلترهای دستگاه تصفیه آب همانطور که گفته شد باید با کیفیت و از مواد گیاهی باشند اما بغیر از کیفیت مدل فیلتر نیز تفاوت دارد و باید این مسئله را در نظر بگیرید که چه مدل فیلتری را برای دستگاه تصفیه آب خود انتخاب می کنید .

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب این لاین

فیلتر تصفیه آب کارتریجی

فیلتر تصفیه آب این لاین که به آنها خطی هم می گویند در سر و ته فیلتر محل اتصال شلنگ تصفیه آب را دارند و می توان به تنهایی از این فیلترها بدون هیچ وسیله ای استفاده کرد . این مدل فیلتر در دستگاه تصفیه آب به راحتی نصب می شود و به دلیل نیاز نداشتن به وسیله و یا محفظه ای برای نگهداری از حجم کمتری نسبت به فیلتر نوع دیگر برخوردار است و دستگاه هایی که با استفاده از این فیلترها تولید می شوند دارای ابعاد کمتری هستند . تعویض فیلترهای این لاین به راحتی انجام می شود و برای تعویض آنها نیازی به آچار مخصوص فیلتر نیست . اما این فیلترها از قیمت بالایی برخوردار هستند و دستگاه هایی که از این فیلترها در ساخت آنها استفاده می شود قیمت بالاتری دارند و تعویض فیلتر این مدل دستگاه تصفیه آب هزینه بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارد . اما به این نکته توجه کنید که اگر هزینه برای شما مهم نیست فیلتر این لاین بهتر از فیلترهای دیگر است به این دلیل که هر با فیلتر و محفظه ای که مواد داخل فیلتر درون آن نگهداری می شود کاملاً تعویض می شود و اگر باکتری و میکروب درون این فیلترها رشد کند فیلتر کلاً تعویض می شود و امکان رشد عوامل بیماری زا از بین می رود . در زیر نمونه ای از فیلتر های این لاین را در پایین دستگاه مشاهده می کنید .

فیلتر تصفیه آب کارتریجی

فیلتر تصفیه آب کارتریجی با فیلتر نوع این تفاوت اساسی دارد البته در شکل ظاهر و نه در مواد داخل فیلتر . فیلتر کارتریجی به گونه ای ساخته می شود که برای استفاده از آنها در دستگاه تصفیه آب باید حتماً از هوزینگ فیلتر و یا محفظه نگهداری فیلتر استفاده شود . فیلتر کارتریجی به تعداد زیاد تولید می شود و تقریباً 80 درصد دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار از نوع کارتریجی هستند به دلیل اینکه قیمت دستگاه تصفیه آب با فیلتر کارتریجی ارزان تر از مدل این لاین است و هزینه تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب کارتریجی نیز کمتر از هزینه دستگاه تصفیه آب با فیلتر این لاین می شود . فیلترهای کارتریجی را به تنهایی و بدون هوزینگ فیلتر نمی توان استفاده نمود اما یادآور می شود که هوزینگ فیلترهای کارتریجی به دلیل اینکه مادام العمر بروی دستگاه تصفیه آب استفاده می شوند و امکان تعویض هر باره آنها وجود ندارد امکان کثیف شدن و رشد میکروب و باکتری در دیواره هوزینگ وجود دارد اما هوزینگ ها قابل شستشو هستند و می توان هر بار زمان تعویض فیلتر ، هوزینگ ها را با مواد شوینده شست . در زیر نمونه ای از دستگاه تصفیه آب با فیلتر کارتریجی را در پایین دستگاه مشاهده می کنید .

 

انواع دستگاه تصفیه آب از نظر دقت تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب از نظر دقت تصفیه آب به دو نوع میکرو فیلتر و نانو فیلتر تقسیم می شوند . تمامی این دستگاه ها سه فیلتر پیش تصفیه که در پایین دستگاه های تصفیه اب قرار دارند را دارا هستند پس داشتن سه فیلتر پیش تصفیه دلیل بر خوب یا بد بودن دستگاه تصفیه آب نمی شود و فقط دقت فیلتر بالای دستگاه تصفیه آب است که در این دستگاه ها مهم می باشد . حال به توضیح فیلتر بالای دستگاه که از نظر دقت تصفیه مهم است می پردازیم .

 

 

دستگاه تصفیه آب میکرو فیلتر :

 دستگاه های تصفیه آب که دارای روش میکرو فیلتر هستند دارای فیلتر UF هستند و همانطور که در بالا گفته شد فیلتر ممبران که به روش اسمز معکوس آب را تصفیه می کند نیستند و دارای سه فیلتر پیش تصفیه در پایین دستگاه تصفیه آب هستند که از نوع فیلترهای کارتریجی است و در بالای دستگاه دو یا سه عدد فیلتر قرار دارد که در بین آنها فیلتر ممبران وجود ندارد و بجای فیلتر ممبران از فیلتر uf استفاده می شود . فیلتر uf از یکسرس توری به هم پیچیده شده تشکیل شده است که فقط می تواند مقداری از مواد درون آب و تا حدود 20 الی 30 درصد مواد بسته به کیفیت فیلتر uf می تواند از آب حذف کند و رسوبات و نیترات درون آب را نمی تواند از آب حذف کند . این مدل دستگاه از نوع میکرو فیلتر می باشد . منظور از میکرو فیلتر در این مدل از دستگاه این است که دقت جذب مواد زائد درون آب تا حدود یک میکرون می باشد و بسیاری از املاح و مواد زائد درون آب از این مقدار کوچک تر هستند و به راحتی می توانند از این فیلتر عبور کنند مانند میکروب و باکتری های مضر برای بدن ، رسوبات ، نیترات و نیتریت و فقط ذرات و مواد درشت درون آب مانند گل ، شن و ماسه ، زنگ لوله ، تا حدودی کلر و مواد سمی و طعم و بوی آب را می توانند بگیرند . این دستگاه ها به دلیل نداشتن دقت بالا در تصفیه اب و نداشتن قطعات برقی و مخزن ، قیمت ارزانی دارند و با حدود قیمت یک میلیون الی یک و نیم میلیون تومان می توان این دستگاه ها را خریداری کرد . در دستگاه تصفیه آب میکرو فیلتر به دلیل نداشتن فیلتر ممبران و احتمال عبور میکروب نمی توان از فیلترهای مکمل دستگاه تصفیه آب که آب را با مواد معدنی غنی می کنند مانند فیلتر مینرال و فیلتر قلیایی استفاده کرد و در صورتی که از این فیلترها در دستگاه استفاده شود امکان رشد و تولید عوامل بیماری زا و میکروب وجود دارد . مانند عکس زیر

 

 

1452

 

 

دستگاه های تصفیه آب میکرو فیلتر به دلیل دقت پایین در تصفیه آب برای خرید مناسب نمی باشند و توصیه می شود که از خرید آنها خودداری نمایید

 

 

 

دستگاه تصفیه آب نانو فیلتر :

دستگاه تصفیه آب نانو فیلتر نیز مانند دستگاه تصفیه آب میکرو فیلتر دارای سه فیلتر پیش تصفیه در پایین و تعدادی فیلتر در بالای دستگاه تصفیه آب می باشد .  اما مهمترین تفاوت این دستگاه ها در بالا بودن دقت تصفیه آب می باشد . در دستگاه های تصفیه آب خانگی نانو فیلتر یک فیلتر وجود دارد به نام فیلتر اسمز معکوس یا فیلتر ممبران . دقت تصفیه این فیلتر در حدود 0.0001 میکرون می باشد به این معنی که این فیلتر منافذ بسیار ریزی دارد که فقط آب و یکسری از املاح آب که ریز تر از این مقدار هستند می توانند از آن عبور کنند و کلیه مواد گفته شده در بالا و ترکیبات آلی و ترکیبات شیمیایی و ذراتی که درشت تر هستند ، نمی توانند از فیلتر ممبران عبور کنند مانند کربونات کلسیوم که باعث ایجاد رسوب های سخت در کتری و ظروف دیگر می شود ، نیترات ، نیتریت و حتی باکتری و میکروب های شناخته شده درون آب نیز از این فیلتر نمی توانند عبور کنند .

در این مدل از دستگاه های تصفیه آب به دلیل داشتن فیلتر ممبران که فشردگی آن بسیار زیاد است بایستی یک پمپ آب بسیار قوی وجود داشته باشد که بتواند تا 7 bar فشار برای عبور آب از فیلتر ممبران را ایجاد کند و بخاطر داشتن پمپ آب بایستی حتماً ترانس برق برای تامین برق پمپ آب و قطعات برقی دستگاه ، سوییچ لو پرشر و های پرشر جهت کارکرد خودکار دستگاه ، شیر برقی جهت جلوگیری از هدر رفتن آب و مخزن جهت ذخیره آب تصفیه شده وجود داشته باشد . حال با یک حساب سر انگشتی متوجه می شوید که این مدل دستگاه ، قیمت بالاتری نسبت به دستگاه گفته شده در بالا دارد . این دستگاه ابعاد بزرگتری دارد و یک مخزن در کنار دستگاه تصفیه آب قرار می گیرد . دستگاه تصفیه آب به روش نانو فیلتر می تواند فقط تا 400 لیتر آب تصفیه شده در روز را تولید کند اما دستگاه گفته شده در بالا تا 5000 لیتر در روز می تواند آب را از خود عبور دهد . در مدل بالا به دلیل نداشتن فیلتر ممبران فشرده آب شهری با هر سرعت و کیفیتی که به دستگاه وارد می شود با همان سرعت و کیفیت خارج می شود و فقط مقداری کلر و طعم و مزه آب گرفته می شود اما در دستگاه نانو فیلتر فرق می کند و آب شهری با هر کیفیتی که به دستگاه وارد می شود تا 90 درصد پالایش می شود و آب سبک و تصفیه شده از دستگاه خارج می شود . به همین دلیل است که دستگاه تصفیه آب میکرو فیلتر ارزش خرید را ندارد .

در عکس زیر نمونه ای از دستگاه تصفیه آب و فیلتر ممبران نشان داده شده است .

دستگاه تصفیه آب مجهز به فیلتر R.O یا فیلتر ممبران یکی از بهترین مدل های دستگاه تصفیه آب می باشد که برای هر نوع آب مصرفی و آب شهری مناسب می باشد و خرید آن به شما توصیه می شود

به عکس دستگاه تصفیه آب ، فیلتر R.O و قطعات دستگاه تصفیه آب توجه فرمایید .

 

 

rosystemvaghee

 

 

toray1

 فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

 

 

در ادامه به توضیح چند برند خوب و با کیفیت دستگاه تصفیه آب می پردازیم :

دستگاه تصفیه آب fluxtek

دستگاه تصفیه آب فلوکستک بی شک و با قطعیت با کیفیت ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب موجود در ایران می باشد . برند فلاکستک یک برند آمریکایی است که کارخانه آن در تایوان قرار دارد و تولید کننده دستگاه تصفیه آب در مدل های مختلف زیر سینکی و کاوردار ، فیلتر و قطعات دستگاه تصفیه آب با کیفیت جهانی می باشد . برند فلاکستک از سال 1385 وارد ایران شد و تا به امروز تمامی دستگاه تصفیه آب فلاکستک که در ایران به فروش رسیده اند هیچ مشکلی نداشته اند و تا کنون خرابی در این برند مشاهده نشده است . برند فلاکستک که تولید کننده دستگاه تصفیه آب خانگی است با داشتن استانداردهای بین المللی دستگاه تصفیه آب خوب و با کیفیت در حد جهانی تولید می کند و با جرات می توان گفت یکی از بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب در ایران می باشد . دستگاه تصفیه آب فلاکستک دارای سه سال ضمانت شرکتی می باشد و مخزن دستگاه تصفیه آب فلاکستک از برند تانک پک می باشد که این برند نیز از برندهای جهانی و معروف کشور تایوان می باشد . در حال حاضر دو مدل دستگاه تصفیه آب هوشمند و مدل HD از پرفروشترین مدل های این برند می باشند .


دستگاه تصفیه آب Aquajoy

یکی دیگر از برندهای تولید کننده دستگاه تصفیه آب که تا به امروز در کشور درخشیده است برند آکواجوی می باشد که این برند کانادایی می باشد و تولید کارخانه Canjoy کانادا می باشد و در کشور تایوان تولید می شود . برند آکواجوی تولید کننده دستگاه های تصفیه اب خانگی در 8 مدل می باشد که دستتگاه های تصفیه آب خوب و با کیفیتی تولید می کند و در ایران رکورد دار بیشترین فروش دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد . بر خلاف دیگر برندها که به دلیل تحریم مجبور به ترک ایران شدند برند آکواجوی هنوز در ایران فعال است و دستگاه های تصفیه آب و قطعات آکواجوی همه اصل و تولید شرکت آکواجوی تایوان می باشد . برند آکواجوی به دلیل اطمینان از کیفیت بالای محصولات خود ، تمام 8 مدل دستگاه تصفیه آب خود را سه سال ضمانت می کند که اولاً به غیر از چند برند با کیفیت و درجه یک ، دیگر برندها حداکثر تا 24 ماه ضمانت دارند . شرکت آکواجوی به دلیل نظارت شدیدی که بر تولید و فروش محصولات خود دارد اجازه تولید و فروش محصولات تقلبی که با برند آکواجوی تولید شوند را هرگز به تولید کننده ای نمی دهد و تمام دستگاه تصفیه آب آکواجوی و فیلترهای آن اصل و تولید کشور تایوان می باشند . در حال حاضر دو مدل دستگاه لوتوس و دستگاه الیت دو مدل پرفروش آکواجوی می باشد .


دستگاه تصفیه آب Easywell

یکی دیگر از برندهای معروف تایوانی برند ایزی ول می باشدکه برند ایزی ول در سال 1386 وارد ایران شد و تا سال 1395 نیز در ایران اقدام به فروش دستگاه تصفیه آب خود می نمود . برند ایزی ول یک برند با کیفیت در حد جهانی است که تولید کننده فیلتر و قطعات دستگاه تصفیه آب نیز می باشد . ایزی ول تولید کننده 4 مدل دستگاه تصفیه آب است که در بین این 4 مدل دستگاه تصفیه اب فقط مدل  کیسی ROC189 آن دارای فروش بالایی است . دلیل فروش بالای این مدل به دلیل کیسی بودن و یا کم جا بودن این مدل بود که کل دستگاه تصفیه آب و مخزن در درون یک کیس قرار داشتند و به دلیل شکیل بودن قاب این کیس می توان از آن در روی میز و یا کابینت استفاده نمود . اکنون مدل تایوانی این دستگاه در ایران موجود نمی باشد و فقط یک مدل از این دستگاه موجود است که با نام دستگاه ایزی ول توسط شرکت بیز بفروش می رسد که تقلبی بوده و با اصل این برند تفاوت دارد .


دستگاه تصفیه آب C.C.K

برند دستگاه تصفیه آب C.C.K نیز یکی از برندهای تولید کننده دستگاه تصفیه آب تایوانی می باشد که از قدیمی ترین برندهای موجود در بازار ایران است و برای اکثر مردم شناخته شده است . این برند نیز از سال 1385 وارد ایران شد و تا سال 1393 در بازار ایران فعالیت می کرد و با شروع تحریم ها از ایران رفت . برند سی سی کا یک برند خوب و با کیفیت است که در 4 مدل دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی با فیلتر کارتریجی تولید می کرد . در حال حاضر اکثر برندهایی که در ایران با نام برند CCK به فروش می رسد تقلبی و قطعات نصب شده بر روی دستگاه تصفیه آب تولید ایران می باشد که بغیر از مدل تایوانی که قیمتی بالای 10 میلیون تومان دارد مدل های ارزان تر ارزش خرید را به هیچ عنوان ندارند و مانند دستگاه های ایرانی فقط یک الی دو سال برای شما کار می کنند .


دستگاه تصفیه آب Soft Water

برند Soft Water نیز یک برند تایوانی است که سرنوشتی شبیه به CCK دارد . این برند نیز یک برند اصیل و با کیفیت تایوانی است که تا سال 1393 در ایران فعال بود که در همان سالها از ایران رفت . برند سافت واتر را به جرات می توان قدیمی ترین برند دستگاه تصفیه آب در ایران نام برد بطوریکه از هر صد نفر حداقل 90 نفر اسم این برند را شنیده اند . این برند با کیفیت تایوانی در صورتی که شما بتوانید دستگاه تصفیه آب اصل تایوان را خریداری کنید قیمتی بالاتر از 10 میلیون تومان دارد اما بیشتر دستگاه های تصفیه آب سافت واتر موجود در ایران و سایت های اینترنتی تقلبی بوده و با استفاده از نام این برند تولید می شوند و آن دستگاه ها با استفاده از قطعات بی کیفیت ایرانی تولید می شوند و در بازار به فروش می روند و هرگز کیفیت دستگاه تصفیه آب تایوانی را ندارند . 


دستگاه تصفیه آب Minerva

دستگاه تصفیه اب مینروا نیز یک دستگاه تصفیه آب پینی تایوانی است که از کیفیت قابل قبولی برخوردار است اما به پای برندهایی نظیر فلاکستک و آکواجوی نمی رسد . در حال حاضر برند مینروا با استفاده از قطعات چین و تایوان در ایران مونتاژ می شود و دستگاه تصفیه آب مونتاژ شده آن از کیفیت نسبتاً خوب برخوردار است . برند مینروا دارای 4 مدل دستگاه تصفیه آب زیر سینکی است که دارای 6 الی 9 فیلتر بر روی دستگاه تصفیه آب می باشند . این برند در حال حاضر در ایران با قیمت بالایی نسبت به دستگاه های تصفیه آب دیگر به فروش می رسد .


دستگاه تصفیه آب Aqua Pro

دستگاه تصفیه اب آکوا پرو یک دستگاه تصفیه آب چینی است که مانند دیگر دستگاه های تصفیه آب موجود در ایران که با قیمت پایین در بازار به فروش می رسند تولید ایران است و با استفاده از قطعات چینی و ایرانی در ایران مونتاژ می شوند . این برند تولید کننده فیلتر نیز می باشد که بی شک فیلترهای تولیدی این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند .


دستگاه تصفیه آب Aqua Spring

دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ نیز یک برند تایوانی می باشد که توسط شرکت آکواجوی به ایران وارد شد . دستگاه آکوا اسپرینگ یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس است که دارای 6 فیلتر کارتریجی است . دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ از کیفیت بالایی برخوردار است و بی شک تمام دستگاه های تصفیه آب این برند در صورتی که تولید تایوان باشند و نه مدل تقلبی آن از کیفیت و دوام زیادی برخوردار هستند . دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ دارای یک مخزن 19 لیتری برای نگهداری آب تصفیه شده می باشد و در دستگاه آکوا اسپرینگ از یک فیلتر با کیفیت ممبران تایوانی استتفاده می شود که می تواند آب را بطور کامل تصفیه نماید . هم اکنون دستگاه تصفیه آب اصل تولید تایوان این برند در ایران موجود نمی باشد .


دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

دستگاه تصفیه آب آکوا رادو یک مدل از دستگاه های تصفیه آب مونتاژ شده در ایران می باشد که با استفاده از قطعات اصل تایوان و بهترین برندهای موجود در بازار این دستگاه مونتاژ و روانه بازار می شود . دستگاه تصفیه اب آکوا رادو دارای فیلتر کارتریجی می باشد که دارای سه مدل 6 فیلتر ، 7 فیلتر و 8 فیلتر می باشد که بهترین مدل این دستگاه از مدل 8 فیلتر می باشد که دارای فیلتر قلیایی و اکسیژن ساز می باشد . دستگاه تصفیه آب آکوا رادو یک دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس است و دارای فیلتر ممبران آکوا رادو تولید تایوان است که آب را با دقت بالا تصفیه می کند . کیفیت دستگاه تصفیه آب آکوا رادو بسیار بالاست و با نمونه های تایوانی از نظر کیفیت برابری می کند .

صورت تمایل می توانید با کارشناسان فروش شرکت آبرسان تهران تماس گرفته و در مورد خرید دستگاه تصفیه آب خوب و با کیفیت راهنمایی های لازم را کسب کنید .

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop