فهرست مطالب:

 

 

همانطور که می دانید از گذشته های دور رسم بر این بوده که برای طبخ غذا و یا تهیه چای و نوشیدنی های گرم آب را می جوشاندند.اما در طی سالیان متمادی تفکر های اشتباهی در مورد جوشاندن آب و تصفیه آن بوجود آمد که هم خطرناک است و به سلامتی انسانها آسیب می زتد و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

bokhar

 

در زیر به طور کوتاه و مختصر به آن می پردازیم:

-جوشاندن آب هرگز آن را تصفیه نمی کند. با یک آزمایش ساده می توان فهمید که با جوشاندن آب ، فقط و فقط مولکول های آب بخار شده و به هوا می روند نه املاح درون آب . برای این کار شما در یک ظرف آب مقدار زیادی نمک بریزید و حرارت دهید تا آب آن کاملا بخار شود . می بینید که نمک درون ظرف باقی می ماند اما آب کاملا بخار می شود . پس نتیجه می گیریم جوشاندن آب باعث از بین رفتن املاح اضافی و سنگین آب نمی شود و فقط باعث می شود تا با بخار شدن آب ، غلظت املاح درون آب زیادتر شود و سختی آب بالاتر رود وبه اصطلاح آب سنگین شود .

-جوشاندن آب فقط باعث از بین رفتن مقدار زیادی از میکروب ها می شود البته آن هم فقط تاپنج دقیقه و نه بیشتر ،چون باعث سنگین تر شدن و غلیظ تر شدن آب می شود.

-جوشاندن آب باعث از بین رفتن مولکول های اکسیژن و هیدروژن موجود در آب می شود که این امر باعث بالا رفتن سختی آب می شود و آبی که سختی آن بالا باشد باعث بروز بیماری های گوناگون از جمله سنگ کلیه می شود.

-مواد سمی و خطرناک درون آب مانند نیترات ، نیتریت و آرسنیک با جوشاندن آب سمی تر می شوند و با تبخیر و غلیظ شدن آب ،مقدار آنها در ظرف آب دوبرابر می شود.پس هر گز آب را نجوشانید.

-آبی که در سفره های زیر زمینی قرار دارد با مواد آلی مانند کربن واکنش نشان داده و املاح درون آب با آن ترکیب می شود که از جمله بیشترین این مواد کربنات کلسیوم است که به صورت گچ به دیواره های ظروف می چسبد که با جوشاندن آب هرگز بخار و جدا نمی شوند.

با توجه به موارد گفته شده بالا ، برای بدست آوردن آب سبک و بدون املاح فقط باید از دستگاه های تصفیه آب استفاده نمود تا با استفاده از فیلتر های مخصوص املاح سنگین و مضر درون آب از آن حذف شوند.البته انتخاب نوع و مدل دستگاه تصفیه آب نیز اهمیت زیادی دارد و به نوع آب مصرفی و تعداد فیلتر های آن نیز بستگی دارد.

 

 

مقالاتی که ممکن است برای شما سودمند باشد:

انواع دستگاه تصفیه آب کدام است؟

انواع روش های ضدعفونی کردن آب

اثرات زیانبار نیترات بر بدن

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

 

 

شما می توانید در تمام ایام هفته با ما جهت ارایه خدمات در تماس باشید.

شماره های تماس:77999423 77999407 تماس اضطراری : 09120296614

نشانی اینترنتی :www.abresantehran.ir

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop