فهرست مطالب:

 

وظیفه اصلي کليه در بدن، تصفيه و حفظ تعادل خون است که اين کاراز طريق تصفيه مداوم خون و گردش مايعات بدن انجام مي شود. کليه سطح مواد معدني والکتروليت هايي نظير سديم، کلسيم و پتاسيم را نيز حفظ مي کنند. کليه ها روزانه تقريباً 1600 ليتر خون را تصفيه مي کنند.و شبانه روز حدود 5 ليتر مايع را به صورت ادرار از بدن دفع مي کنند. عدم دفع این مواد می تواند موجب ناراحتی هایی ازجمله نارسایی کلیه و سنگ کلیه شود که در زیر به علل ایجاد و عوامل موثر در از بین بردن آن اشاره می کنیم.

سنـــــگ کليــــه:

سنگ کليه در نتيجه تجمع ذراتي که از بدن دفع نشده اند ايجاد مي شود. سنگ هاي ريز از کليه ها دفع ميشوند ولي سنگ هاي بزرگتر به راحتي دفع نشده و حرکت آنها در کليه سبب دردهاي بسيار شديدي ميشود. انباشتگی مواد دفعی زیاد در کلیه ها، آنها را ضعیف می کنند .وقتی سلول ها در محیطی فوق اسیدی زندگی کنند،کلیه ها دچار تورم خواهند شد.سلول ها برای سالم ماندن، باید تمام مواد دفعی تولید شده خود را دفع کنند اما اگر خون اسیدی تر شود مواد دفعی به دیواره ی سلول ها خواهند چسبید که این امر باعث ته نشین و سفت شدن فلوئور اسیدی در کلیه ها و سنگ کلیه می شود.

در دستگاه های تصفیه آب علاوه بر حذف مواد زاید آب از فیلتر های مینرال یا قلیایی کننده استفاده می شود که نوشیدن این آب کمک شایانی به حفظ مواد معدنی موجود در بدن و سلامتی می شود. یکی از مهمترین تاثیرات آب یونیزه قلیایی، خالص سازی و کمک به دفع مواد زائد از بدن است. آب يونيزه قليايي دارا ي 5 ويژگي منحصر به فرد است و از طريق آنها مي تواند اثرات مثبت کنترل کننده و حتي پيشگيري کننده بر بسياري از بيماري ها از جمله نارسائي هاي کليوي داشته باشد

این 5 ویژگی عبارتند از:

- کم حجم بودن : آب يونيزه قليايي به دليل کم حجم بودن( آب سبک) و خوشه هاي مولکولي کوچکتر توانائي بسيار بيشتري در حلاليت مواد مختلف به خصوص چربي ها دارد. بنابراين در خصوص بيماران کليوي که اکثراً عملکرد کليه در آنها دچار نقص شده است مصرف آب يونيزه قليايي سبب تسريع در جذب آب و مواد دفعي مختلف توسط کليه مي شود در نتيجه باعث بهبود عملکرد کليه در دفع مواد و تسريع در فرآيند تشکيل ادرار مي گردد.

- خاصيت آنتي اکسيداني: آب شرب شهري قدرت تخريب کنندگي سلولي(ORP+) برابر400 واحد مثبت را دارد در حاليکه(ORP-) آب يونيزه قليايي برابر با420 واحد منفي است.همانطوريکه مي دانيد ORP + نشان دهنده قدرت تخريب کنندگي و ORP – نشان دهنده قدرت احياء کنندگي مواد است بنابراين آب يونيزه قليايي يک آنتي اکسيدان قوي محسوب شده وقدرت آنتي اکسيدان آن برابر 4 بارمصرف ماهي درهفته است.بيماران مبتلا به نارسائي هاي کليوي اغلب دچار عدم تعادل بين واکنش هاي اکسيداسيون و احياء در بدن هستند(تعادل اسيد و باز) و ميزان راديکال هاي آزاد و گونه هاي مخرب اکسيژن (ORS) در آنها بالاست بنابراين خاصيت آنتي اکسيداني آب يونيزه قليايي مي تواند نقش پيشگيري کننده و يا حتي کنترل کننده داشته باشد و باعث خنثي سازي راديکال هاي آزاد افزايش يافته در اين بيماران شده ودر نهايت سرعت تخريب بافت کليوي را کاهش دهد.

- قليايي بودن: مهم ترين اندام بافري بدن کليه ها هستند که در بيماران کليوي عملکرد آنها دچار نقص شده است بنابراين بدن دچار عدم تعادل اسيد و باز مي گردد و يکي از عوارض نارسائي هاي کليوي اسيدوز است. هم چنين به دليل مسائل رواني يا مصرف غذاهاي گوناگون توليد اسيد در بدن اين بيماران افزايش مي يابد . بنابراين با دريافت آب يونيزه قليايي هم مي توان تعادل بين اسيدوباز را در بدن برقرار کرد و هم مي توان بخشي از فعاليت کليه يعني بافري کردن مايعات بدن را با دريافت آب قليايي انجام داد و از ميزان بار وارده برکليه ها کاست تا سرعت تخريب اين بافت ها کاهش يابد.

- غني از اکسيژن: تمامي سلول هاي بدن انسان به ويژه مغز براي عملکرد صحيح نياز به ميزان کافي اکسيژن دارد و دريافت ناکافي اکسيژن سبب نقص در عملکرد تمامي اندام هاي بدن مي گردد. امروزه بدليل صنعتي شدن زندگي افراد و استرس هاي فيزيکي و رواني وارده برآنها و هم چنين دريافت ناکافي اکسيژن از آب مصرفي (شهري) اکسيژن کافي به بدن نمي رسد. مطالعات اخير نشان داده است که علت زمينه اي بسياري از بيماري ها کمبود اکسيژن رساني به سلول ها و بافت ها مي باشد از اين رو آب حاوي اکسيژن بالا، به عنوان يک روش درماني در بسياري از بيماري ها استفاده مي گردد. آب يونيزه قليايي ميزان اکسيژن بالائي دارد و مي تواند در بسياري از نارسائي هاي بدن چون نارسائي هاي کليوي موثر واقع شده و سبب بهبود عملکرد کليه ها و افزايش کارائي آنها گردد.

- خاصيت ضد کلري: امروزه تصفيه خانه هاي آب شرب جهت مبارزه با آلودگي ها با اضافه کردن کلر که قابل دسترس ترين آنتي اکسيدان است ميکروب ها و ويروس ها را (نه به طور کامل) از بين مي برند. هنگامي که کلر به عنوان گندزدا در تصفيه آب استفاده مي شود، در اثر ترکيب با مواد آلي سبب تشکيل مواد مخرب گوناگون چون برومودي کلرومتان (CHBrcl2) و کلروفروم مي شود که اين ترکيبات خاصيت سرطان زائي دارند. هم چنين کلر اضافي باقي مانده در آب نيز اثر زيان بار خود را برسلامت انسانها وارد مي سازد . اين اثرات مخرب شامل افزايش اسيديته بدن و به هم خوردن تعادل بين اسيدو باز مايعات بدن ، ترکيب با ساير مواد مضر و رسوب در جدار رگ ها ، تصلب شرايين ، افزايش فشار خون سرخرگي و فشار خون داخل کليوي ، کاهش عملکرد کليه ها و در نهايت نارسائي کليوي مي باشد.بنابراين کلرمي تواند در افرادمبتلا به نارسائي کليوي اثر هم افزائي در تخريب بافت کليه و تشديد بيماري داشته باشد. آب يونيزه قليايي نه تنها فاقد کلر است که در مقايسه با آب شرب شهري هيچ گونه آسيبي به بدن وارد نمي کند بلکه اثرات کلر بر بدن را خنثي کرده و از اثرات مخرب آن پيشگيري مي کند.

(برگرفته از مقالات وزارت بهداشت)

 

 

 

 

مطالب مفید دیگر:

دستگاه تصفیه آب قلیایی کننده.

فیلتر قلیایی.

آب تصفیه شده چگونه قلیایی می شود.

ORP

مضرات نیترات بر بدن

مضرات سرب بر بدن

خواص نوشیدن آب تصفیه شده

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop