فهرست مطالب:

 1. قطعات دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  1. هوزینگ برند ارگانیک تایوانی
  2. پمپ آب 120 Psi اکوا رادو
  3. مخزن دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  4. شیر آب اهرمی استیل دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  5. شیر برقی آکوا رادو
  6. سوئیچ های پرشر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  7. سوئیچ لو پرشر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  8. شیر آب ورودی و سه راهی استیل دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  9. ترانس دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  10. اتصالات دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  11. شلنگ 4/1 اینچ فود گرید
 2. مشخصات ظاهری دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
 3. مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
 4. مشخصات فیلترهای دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  1. فیلتر پلی پروپیلن کارتریجی
  2. فیلتر کربن اکتیو کارتریجی
  3. فیلتر کربن گرانول کارتریجی :
  4. فیلتر ممبران آکوا رادو :
  5. فیلتر پست کربن  آکوا رادو :
  6. فیلتر مواد معدنی آکوا رادو :
 5. زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
  1. زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو
   1. مقدار مصرف آب تصفیه شده در شبانه روز
   2. مقدار املاح آب محل نصب دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

 

دستگاه تصفیه آب آکوا رادو مونتاژ ایران یک دستگاه تصفیه آب خانگی قطعات تایوان مونتاژ شده در ایران است که با قطعات تایوانی اصل تولید شده است . دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا رادو دستگاه تصفیه آبی است که از تکنولوژی اسمز معکوس در تصفیه آب برای پالایش آب از مواد زائد و اضافی بهره می برد . تصفیه آب آکوا رادو دارای پنج فیلتر اولیه و اصلی تصفیه اب است که باید در تمام دستگاه تصفیه آب با کیفیت امروزی که با تکنولوژی اسمز معکوس کار می کنند وجود داشته باشد . دستگاه آب تصفیه آکوا رادو با وجود جدید بودن یک مدل دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت می باشد که در ایران تولید می شود .

دستگاه تصفیه آب تایوانی آکوا رادو دارای مدل های متنوعی است که در دو مدل شش فیلتر و هشت فیلتر می باشند اما ما امروز می خواهیم درباره یکی از مدل های شش فیلتر زیر سینکی آب شیرین کن آکوا رادو صحبت کنیم . دستگاه آکوا رادو مدل شش فیلتر زیر سینکی ، دستگاه تصفیه آب اصل تایوان است که به دلیل اینکه فیلترها و قطعات دستگاه آب تصفیه کن خارجی دیده می شوند به مدل زیر سینکی معروف شده است و بهتر است که آب شیرین کن آکوا رادو در زیر سینک ظرفشویی نصب شود اما ظاهر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو بقدری شکیل و زیبا طراحی شده است که می توان دستگاه آب تصفیه تایوانی آکوا رادو را در محیط های بازمانند نصب به دیوار نیز استفاده کرد . دستگاه تصفیه آب زیر سینکی شش فیلتر آکوا رادو  یا شش مرحله ای آکوا رادو دارای فیلترهای پیش تصفیه کارترجی می باشد که در پایین دستگاه آب تصفیه آکوا رادو قرار گرفته اند و از بهترین نوع مواد و متریال فیلترهای دستگاه تصفیه آب مونتاژ ایران تهیه شده اندو هیچگونه مواد کربنی صنعتی و بی کیفیت در تولید فیلترها به کار نرفته است . فیلترهای کارترجی استفاده شده در دستگاه آب تصفیه کن آکوا رادو می توانند تا حدود 90 درصد رسوبات و مواد سمی و خطرناک و کلردرون آب را به خوبی به خود جذب کنند که این قدرت جذب بالای املاح و مواد درون آب خام ورودی به دستگاه تصفیه آب اکوا رادو باعث می شود تا عملکرد فیلتر ممبران اسمز معکوس یا همان فیلتر اصلی دستگاه آب تصفیه آکوا رادو بهتر و بیشتر شود و عمر مفید فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب آکوا بالا برود که این امر نیز به حفظ کیفیت آب کمک می کند .

دستگاه تصفیه آب آکوا رادو از قطعات با کیفیت زیادی تشکیل شده است که در ادامه می خواهیم به توضیح مفصل این قطعات بپردازیم تا شاید شما بهتر بتوانید تصفیه آب آکوا رادو مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

 

قطعات دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

 

هوزینگ با کیفیت برند ارگانیک تایوان

پمپ آب 100 Psi تایوان

مخزن 16 لیتری آکوا رادو تایوان

شیر آب اهرمی استیل با کیفیت

شیر برقی برند آکوا رادو تایوان

سوییچ لو و های پرشر تایوان

شیر ورودی و سه راهی استیل با کیفیت

ترانس خازنی مبدل برق شهری تایوانی

اتصالات برند ارگانیک تایوان

شلنگ های اتصال سفید 4/1 فود گرید تایوانی

 

هوزینگ برند ارگانیک تایوانی

هوزینگ فیلتر برند ارگانیک تایوان یکی از بهترین و با کیفیت ترین برندهای تولید کننده هوزینگ فیلتر و اتصالات دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد . برند ارگانیک از مواد با کیفیت و درجه یک پلاستیکی تولید شده است که مقاومت زیادی نیز در برابر فشار بالای آب داخل دستگاه تصفیه آب آکوا رادو دارد و بر اثر استفاده طولانی مدت از هوزینگ و قطعات برند ارگانیک هرگز کیفیت قطعات این برند کاهش پیدا نمی کند و خراب نمی شوند .

در اکثر دستگاه تصفیه آب اکوا که در ایران وجود دارد از هوزینگ فیلتر استفاده می شود . فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب در دو نوع هستند :

فیلتر پیش تصفیه این لاین

فیلتر پیش تصفیه این لاین یک مدل فیلتر تصفیه آب خانگی است که بصورت مستقل عمل می کند و برای استفاده از فیلتر پیش تصفیه این لاین دستگاه تصفیه آب آکوا که به فیلترهای خطی نیز معروفند نیازی به وجود هیچ وسیله ای نیست و بصورت مجزا نیز می توان از این فیلترها استفاده نمود و معمولاً فیلترهایی که در پشت یخچال استفاده می شود نیز از نوع این لاین هستند که فقط با اتصال شلنگ به سر و ته فیلتر می توان از این فیلترها استفاده نمود و معمولاً این فیلترها قیمتی در حدود دو برابر فیلترهای دیگر دارند . فیلترهای پیش تصفیه این لاین یا خطی ظاهری شبیه به هم دارند و فقط از روی لیبل فیلتر می توان نوع فیلتر را تشخیص داد . فیلتر این لاین را می توان به صورت خوابیده هم استفاده نمود .

فیلتر پیش تصفیه کارتریجی

فیلتر کارتریجی فیلترهایی هستند که به تنهایی نمی توان از آنها استفاده نمود و برای استفاده از این فیلترها باید دستگاه تصفیه آب آکوا رادو به هوزینگ مجهز باشد و فیلتر کارتریجی درون این هوزینگ ها قرار می گیرد . ظاهر هر سه فیلتر کارتریجی با هم متفاوت است و نیازی نیست که شما لیبل روی فیلتر را بخوانید از روی ظاهر فیلتر نیز می توان ترتیب و نوع فیلتر قابل نصب بر روی آب تصفیه آکوا را تشخیص داد . به دلیل اینکه فیلتر کارتریجی درون هوزینگ قرار میگیرد باید بصورت ایستاده قرار بگیرد به این دلیل که ممکن است درون هوزینگ هوا جمع شود و قسمتی از فیلتر در دستگاه آب شیرین کن آکوا  بدون استفاده بماند .

هوزینگ دستگاه تصفیه آب اکوا رادو در بیشتر موارد از نوع دو اورینگ (واشر) می باشد . هوزینگ دو اورینگ نسبت به تک اورینگ بدلیل داشتن دو واشر در بالای هوزینگ که به قسمت بالایی هوزینگ متصل می شود برتری دارد و راحت تر آب بندی می شود . در هوزینگ های دو اورینگ یک واشر که در لبه هوزینگ قرار دارد به قسمت بالایی از زیر می چسبد و واشر دیگر از طرفین به قسمت بالایی هوزینگ می چسبد و باعث آب بندی هوزینگ دستگاه آب تصفیه کن آکوا رادو تایوان می شود . چنانچه واشر بالایی خراب شود و یا لبه هوزینگ کج شود واشر پایینی دور لبه رزوه دار هوزینگ به راحتی باعث آب بندی می شود اما در مورد هوزینگ های تک اورینگ اگر هوزینگ از پلاستیک نرم تولید شده باشد ممکن است در اثر فشار بالای اب ورودی به دستگاه تصفیه آب تایوانی آکوا رادو، واشر هوزینگ نتواند به خوبی آب بندی کند و از لبه های اتصال هوزینگ آب بدهد .

هوزینگ دو اورینگ یا دبل اورینگ اورگانیک دستگاه آب تصفیه آکوا رادو از نوع پلاستیک ABS600 می باشد که دارای استحکام زیاد در برابر ضربه و فشار می باشد که در اکثر قطعات پلاستیکی و هوزینگ های دستگاه تصفیه آب تایوانی از این نوع پلاستیک استفاده می شود .

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا رادو دارای سه هوزینگ فیلتر پیش تصفیه که هوزینگ اول شیشه ای و به رنگ آبی است تا فیلتر درون هوزینگ دیده شود و در صورتی که فیلتر درون هوزینگ بر اثر آلودگی نیاز به تعویض داشت دیده شود و دو هوزینگ دیگر آب شیرین کن تایوانی آکوا رادو سفید براق هستند و دیدن یا ندیدن فیلتر درون آنها مهم نیست چرا که دو فیلتر بعدی بایستی در زمان اعلام شده توسط فروشنده تصفیه آب تایوانی تعویض شوند .

در بالای دستگاه آب تصفیه آکوا رادو یک هوزینگ پلاستیکی دیگر نیز وجود دارد که آن هوزینگ نیز از برند ارگانیک تایوان است که محل قرارگیری فیلتر ممبران بر روی دستگاه آب تصفیه آکوا  می باشد . این هوزینگ در زیر فیلترهای مینرال به رنگ زرد و فیلتر پست کربن به رنگ سفید قرار دارد .

 

پمپ آب 120 Psi اکوا رادو

بر روی تمام مدل های دستگاه تصفیه آب تایوانی که به روش اسمز معکوس آب را تصفیه می کنند یا به عبارت ساده تر از فیلتر ممبران استفاده می کنند برای عبور دادن آب از فیلترهای آب شیرین کن آکوا رادو بخصوص فیلتر ممبران به دلیل فشردگی بالا باید یک پمپ قوی آب برای ایجاد فشار به آب درون دستگاه تصفیه آکوا وجود داشته باشد . پمپ های نصب شده بر روی دستگاه تصفیه آب آکوا رادو باید از نوع دیافراگمی باشند . پمپ آب دیافراگمی با پمپ های پروانه ای که در ساختمانها برای جبران کمبود فشار آب ساختمان و یا پمپ آب داخل کولر تفاوت دارد در پمپ های پروانه ای با چرخش یک پروانه به دور یک محور آب با فشار زیاد به محل دیگری منتقل می شود اما در پمپ دیافراگمی دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل سه پیستون کوچک قرار دارد که با فشار به آب درون پمپ ، باعث ایجاد فشار به آب درون دستگاه آب تصفیه آکوا می شود . پمپ آب دستگاه تصفیه آب خارجی با وجود کوچک بودن و کارکرد با برق 24 ولت می توانند فشار زیادی در حدود 8 Bar یا  120 Psi  تولید کنند که در پمپ های پروانه ای به این گونه نیست .

پمپ آب دستگاه تصفیه آب آکوا رادو در بیشتر موارد از برند KOJINE تایوان می باشد که در نوع خود از کیفیت بسیار بالا و قدرتی باور نکردنی در ایجاد فشار برای آب دستگاه آب تصفیه کن تایوانی برخوردار است .

پمپ آب دستگاه تصفیه آب آکوا رادو در پشت دستگاه تصفیه آب آکوا  و در پشت هوزینگ های فیلترهای پیش تصفیه قرار گرفته است که محل نصب پمپ آب در پشت دستگاه آب شیرین کن تایوانی چند مزیت دارد :

اول اینکه پمپ آب تصفیه آب تایوانی اکوا در هنگام کارکرد دارای لرزش خفیفی است که اگر در بالای دستگاه آب تصفیه آکوا رادو نصب شود باعث لرزش دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی و به صدا افتادن دستگاه آکوا رادو می شود اما اگر در پایین نصب شود دیگر این اتفاق نمی افتد .

دوم اینکه شاسی قسمت بالای دستگاه تصفیه آب آکوا رادو توسط دو پایه نگهداری می شود که اگر پمپ آب در بالا قرار گیرد باید ترانس دستگاه تصفیه آب اصل تایوان نیز در کنار آن باشد و سنگینی فیلترهای دیگر هم باعث کج شدن شاسی دستگاه تصفیه آب آکوا می شود و هم باعث لرزش دستگاه تصفیه آب آکوا رادو می شود  .

سوم اینکه اگر پمپ آب دستگاه اب تصفیه آکوا رادو در پایین قرار گیرد ، تعمیر و تعویض پمپ آب و هوزینگ های فیلترهای پیش تصفیه در هنگام خرابی که از بالا بر روی دستگاه تصفیه آکوا پیچ می شوند بسیار راحتر صورت می گیرد .

 

مخزن دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

در تمام مدل های دستگاه تصفیه آب تایوانی به روش اسمز معکوس یک مخزن نیز باید وجود داشته باشد ممکن است این مخزن در کنار دستگاه تصفیه آب تایوانی باشد و دیده شود و یا در دستگاه های تصفیه آب کیسی و رومیزی در داخل کیس دستگاه تصفیه آب باشد و دیده نشود . اما مخزن دستگاه تصفیه آب آکوا رادو به دلیل اینکه این مدل دستگاه تصفیه آب تایوانی از نوع زیر سینکی است یک مخزن بزرگ می باشد که در کنار دستگاه تصفیه آب مونتاژ ایران قرار می گیرد . حجم مخزن دستگاه تصفیه آب آکوا از 8 لیتر شروع می شود و تا حجم های بزرگ تر ادامه می یابد . اما مخزن دستگاه تصفیه آب آکوا رادو در دو نوع 16 لیتری تصفیه آب اکوا رادو و یا مخزن تانک پک تایوان در حجم 19 لیتری می باشد که بر اساس سفارش مشتری بر روی دستگاه تصفیه آب تایوانی آکوا قرار می گیرد . مخزن دستگاه تصفیه آب آکوا رادو از نوع پلی اتیلنی می باشد که در درون مخزن یک لایه فلزی قرار دارد و دور آن یک لایه پلی اتیلن قرار گرفته تا از زنگ زدن لایه فلزی مخزن و پوسیدگی آن جلوگیری شود .

چرا مخزن در دستگاه تصفیه آب لازم است ؟

هنگامیکه آب از فیلتر ممبران عبور می کند به دلیل فشردگی بالای فیلتر ممبران ، آب به سختی از این فیلتر عبور می کند و در نتیجه دِبی آب خروجی از فیلتر ممبران کاهش می یابد و بسیار کم می شود . فرض کنید شما می خواهید یک ظرف 10 لیتری را از آب تصفیه شده پر کنید باید در حدود 20 الی 30 دقیقه ظرف را زیر شیر آب دستگاه تصفیه آب آکوا بگذارید تا پر شود اما اگر یک مخزن برای ذخیره آب تصفیه شده وجود داشته باشد هنگامیکه شما از آب دستگاه تصفیه آب آکوا رادو استفاده نمی کنید ، مخزن کم کم پر می شود و هنگامیکه شما شیر آب را باز می کنید آب با فشار از شیر آب بیرون می آید و شما می توانید 10 لیتر آب را در حدود 30 الی 40 ثانیه برداشت نمایید .

مخزن دستگاه تصفیه آب از نوع مخازن تحت فشار هستند . این نوع مخازن دارای فشار هوای تنظیم شده برای خروج آب با فشار بالا هستند . آب تصفیه شده که از فیلتر ممبران خارج می شود در داخل یک تیوپ لاستیکی ذخیره می شود و هوای فشرده شده اطراف تیوپ لاستیکی که درون آن پر از آب تصفیه شده است آب را با فشار به بیرون می فرستد .

شیر آب اهرمی استیل دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

در هنگام طراحی دستگاه تصفیه آب خانگی اکوا رادو و برای سهولت استفاده مصرف کننده و برداشت راحت تر آب تصفیه شده و اینکه آب شهری با آب تصفیه شده جدا باشد ، یک شیر برای دستگاه تصفیه آب تایوانی آکوا رادو در نظر گرفته شده است که این شیر بر روی سینک ظرفشویی و یا دیوار بر روی پایه نصب می شود .

شیرهای برداشت آب تصفیه شده در شکل ها ، مدل ها و رنگ های مختلف ساخته می شوند . شیر آب دستگاه آب تصفیه آکوا رادو از نوع شیر آب استیل با دسته اهرمی است که به دلیل کوچک و ظریف بودن ، ظاهری زیبا داشته و نمای خوشایندی را به سینک ظرفشویی می دهد .

شیر برقی آکوا رادو

هنگامیکه دستگاه تصفیه آب آکوا شروع به کار می کند تا آب را تصفیه کند تا زمانی که مخزن دستگاه تصفیه آکوا پر نشود دستگاه تصفیه آب تایوانی خاموش نمی شود و یکسره آب مصرف می کند . اما زمانیکه مخزن پر شود دستگاه تصفیه آب خاموش می شود . به دلیل اینکه آب شهری دارای فشار است آب با فشار شهری نیز می تواند از فیلتر ممبران در زمان خاموشی دستگاه تصفیه آب آکوا رادو عبور کند . در این حالت اگر یکسره آب از این فیلتر عبور کند علاوه بر مصرف بیش از حد آب در شبانه روز ، باعث کثیف شدن فیلترهای دیگر و کم شدن عمر فیلتر ممبران می شود . اما باید راهی باشد تا از هدر رفت آب در دستگاه آب شیرین کن آکوا جلوگیری شود . در دستگاه های تصفیه آب قدیمی یک وسیله قطع کن مکانیکی به نام چهارراهی مکانیکی وجود داشت و در زمانیکه مخزن دستگاه اب تصفیه پر می شد جلوی عبور آب گرفته می شد . اما به دلیل خرابی بالای چهارراهی مکانیکی و مخلوط شدن آب شهری با آب تصفیه و پایین آمدن کیفیت آب تصفیه شده ، تصمیم بر آن شد که از وسیله ای برقی اما با خرابی کمتر با نام شیر برقی استفاده شود . همانطور که از نام این قطعه مشخص است یک شیر بر روی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا وجود دارد که برقی است و بصورت خودکار جلوی عبور آب را می بندد . شیر برقی دستگاه تصفیه آب آکوا رادو معمولاٌ بعد از خروجی فیلتر اول بر روی دستگاه آب تصفیه آکوا قرار می گیرد تا جلوی عبور آب حتی در زمانیکه ممکن است قطعه ای از دستگاه آب شیرین کن آکوا رادو خراب شود را بگیرد .

شیر برقی دستگاه تصفیه آب اکوا رادو از نوع تایوانی با اتصالات فیتینگ می باشد و با ولتاژ 24 ولت کار می کند که در زمان خاموشی دستگاه آب شیرین کن آکوا رادو جلوی عبور آب از دستگاه را می گیرد و باعث افزایش طول عمر فیلترها و در نتیجه کمک به حفظ کیفیت آب تصفیه شده می شود .

سوئیچ های پرشر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

در زمانی که شما از آب دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل برداشت می کنید دستگاه تصفیه آب آکوا رادو شروع به کار می کند . اما چگونه این اتفاق می افتد ؟

با برداشت آب تصفیه شده از شیر آب روی سینک ، فشار آب درون مخزن تا حدی کاهش می یابد در این حالت یک سوئیچ به نام های پرشر بر روی دستگاه تصفیه آب آکوا وجود دارد که این کاهش فشار را تشخیص می دهد و برق دستگاه تصفیه آکوا را وصل می کند و پمپ شروع به کار می کند . پمپ آب تا زمانی کار می کند که درون مخزن پر از آب تصفیه شود و فشار به حد نصاب برسد و سوئیچ های پرشر دوباره برق دستگاه اب تصفیه آکوا را قطع کند . در درون سوئیچ های پرشر یک لاستیک قرار دارد که با بالا رفتن فشار آب درون تصفیه آب آکوا کم کم به بالا می رود تا به دکمه ای که درون سوئیچ قرار دارد برسد و با فشردن این دکمه ، برق تصفیه آب آکوا رادو نیز قطع می شود . وجود سوئیچ های پرشر در دستگاه تصفیه آب برای کارکرد خودکار دستگاه آب شیرین کن aqua بسیار لازم است چرا که اگر این قطعه در دستگاه آب تصفیه aqua rado وجود نداشته باشد شما مجبور می شوید در هنگام پر شدن مخزن ، دستگاه آب شیرین کن aqua rado را از برق بکشید و یا دستگاه آنقدر کار می کند تا مخزن از فشار زیاد آب بترکد که در هر دو صورت برای شما دردسرهای زیادی را ایجاد می کند . این قطعه بصورت یک تکه پلاستیکی کتابی شکل و به رنگ مشکی یا خاکستری است که در بالای دستگاه تصفیه آب خانگی aqua و در زیر هوزینگ ممبران قرار دارد .

سوئیچ لو پرشر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

در دستگاه تصفیه آب خانگی aqua rado هنگامیکه شما شیر آب ورودی به دستگاه آب تصفیه aqua را باز می کنید دستگاه تصفیه آب بلافاصله شروع به کارکردن می کند . در ابتدای ورود آب به دستگاه آب تصفیه و پس از فیلتر اول که شیشه ای آبی رنگ است قطعه مربعی شکل و مشکی قرار دارد که برق دستگاه اب تصفیه کن را در زمانی که جریان آب برقرار است را وصل می کند . این قطعه علاوه بر وصل کردن برق دستگاه آب تصفیه کن خانگی ، وظیفه کنترل کردن برق دستگاه تصفیه آب در زمان قطع آب را برعهده دارد چرا که اگر آب قطع شود و دستگاه تصفیه آب آکوا سوئیچ لو پرشر نداشته باشد تا زمان وصل شدن دوباره آب ، دستگاه تصفیه آب یکسره کار می کند و ممکن است بدون آب کارکردن پمپ آب دستگاه باعث خرابی هد پمپ آب شود .

شیر آب ورودی و سه راهی استیل دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

علاوه بر شیر برداشت آب تصفیه شده که بر روی سینک نصب می شود دستگاه تصفیه آب آکوا رادو یک شیر آب دیگر نیز دارد که آب ورودی به دستگاه تصفیه آب است . شیر اب ورودی به دستگاه آب شیرین کن aqua rado  بخاطر رسوب بیش از حد آب ورودی به دستگاه حتماً باید از فلز ضد زنگ باشد تا شیر آب ورودی و سه راهی دستگاه زنگ نزند و خراب نشود . بارها اتفاق افتاده که شیر آب ورودی به تصفیه آب به دلیل بی کیفیت بودن زنگ زده و رسوب گرفته و باعث شده تا شیر سفت شود و برای باز و بسته کردن شیر آب به هنگام خرابی دستگاه آب تصفیه کن خانگی aqua rado و یا تعویض فیلتر ، سرویس کار یا مشتری را دچار مشکل کند .

ترانس دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

همه قطعات برقی دستگاه آب تصفیه کن آکوا رادو با برق با ولتاژ پایین یعنی 24 ولت کار می کنند . دستگاه تصفیه آب aqua rado بج جهت ایمنی مصرف کننده و جلوگیری از اتصال برق به آب و بروز خطرات جانی و مالی ، از برق 24 ولت در تمام قطعات برقی دستگاه تصفیه آب aqua بهره می برد . تبدیل برق شهری به برق با ولتاژ کم توسط یک مبدل ولتاژ صورت می گیرد که به آن ترانس دستگاه تصفیه آب می گویند .

 ترانس های دستگاه تصفیه آب تایوانی در دو نوع هستند .

ترانس با هسته سیم پیچ مسی

اولین و قدیمی تریم مدل مبدل برق  تا به امروز مدل سیم پیچ مسی می باشد . ترانس با هسته سیم پیچ مدل قدیمی از مبدل های برق می باشند که همه افراد با آن آشنایی دارند . این نوع مبدل از یک سیم پیچ مسی که به دور یک هسته آهنی تشکیل شده که با القای برق به سیم پیچ کناری باعث کاهش ولتاژ برق شهری می شود . این نوع سیم پیچ به دلیل داشتن متعلقات فلزی سنگین است و سیم پیچ داخل ترانس به دلیل نازک و حساس بودن ، امکان سوختن و خرابی دارد . این مدل از ترانس به ندرت در دستگاه اب شیرین کن تایوانی اصل مورد استفاده قرار می گیرد .

ترانس خازنی

در ترانس های جدید که دستگاه تصفیه آب آکوا رادو نیز از آن بهره می برد به جای سیم پیچ دارای یک سری مدارات الکترونیکی و خازن است که می تواند ولتاژ برق شهری را به 24 ولت تبدیل کند . با اینکه نوسان برق می تواند به هر نوع وسیله برقی و الکترونیکی آسیب بزند اما خرابی این نوع مبدل از نوع قدیمی آن کمتر است و امروزه در بیشتر مدل های تصفیه آب تایوانی اصل مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع ترانی به صورت کتابی و باریک است و وزن کمتری دارد . به دلیل استفاده از مدار الکترونیکی بجای سیم پیچ ، ترانس بر اثر کارکرد مداوم داغ نمی کند و نمی سوزد .

اتصالات دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

تمام قطعات دستگاه آب تصفیه تایوانی آکوا رادو اعم از هوزینگ ها ، پمپ آب ، شیر برقی و سوئیچ ها همگی توسط یکسری اتصال رزوه ای به قطعات دیگر متصل می شوند . کیفیت اتصالات به کار رفته در دستگاه تصفیه آب خانگی خیلی مهم است چرا که به دلیل فشار بالای آب درون دستگاه آب تصفیه خانگی اگر اتصالات بی کیفیت باشند ممکن است این اتصالات ترک بردارند و بشکنند و محل اطراف دستگاه آب شیرین کن aqua را خیس کرده و خسارات مالی زیادی برای مشتری ببار بیاورند . اما در دستگاه تصفیه آکوا رادو از اتصالات برند ارگانیک استفاده شده است که این اتصالات دارای معروفیت بالایی هستند و در برابر فشار آب تا 10 Bar مقاوم هستند و از بین نمی روند .

شلنگ 4/1 اینچ فود گرید

تمام قطعات پلاستیکی دستگاه تصفیه آب تایوانی aqua مانند هوزینگ ، سوئیچ ها و شلنگ ها باید استاندارد و بهداشتی باشند . یعنی هم باید فشار بالای آب درون دستگاه اب تصفیه را تحمل کنند و سوراخ نشوند و هم اینکه از مواد درجه یک و بهداشتی تهیه شده باشند . شلنگ هایی که در دستگاه تصفیه آب آکوا رادو استفاده می شود بهداشتی و با کیفیت هستند و بر اثر استفاده طولانی مدت هیچ گونه آلودگی ایجاد نمی کنند . این شلنگ ها حتماً باید سفید روشن باشند و نباید شیشه ای یا مشکی باشند.

 

 

مشخصات ظاهری دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

 

جلوگیری از ایجاد رسوب در ظروف .

دارای شش فیلتر اصلی و با کیفیت تایوانی

 دارای فیلتر مینرال جهت غنی کردن آب به مواد معدنی

دارای مخزن پلی اتیلنی مقاوم در برابر فشار و ضربه

دارای پمپ آب قوی برای ایجاد فشار به آب

دارای شیر برقی 24 ولت

دارای سوئیچ لو پرشر 24 ولت

دارای سوئیچ های پرشر 24 ولت

دارای شیر تنظیم مقدار استاندارد سختی آب تصفیه شده

دارای سه عدد هوزینگ 10 اینچ فیلتر کارتریجی

دارای پایه نگهدارنده فلزی و مقاوم در برابر زنگ زدگی

دارای عقربه نشان دهنده فشار آب

دارای شیر آب استیل با روکشی مقاوم

دارای فیلتر پیش تصفیه کارتریجی

دارای هوزینگ فیلتر ممبران 10 اینچ

 دارای فیلتر پست کربن این لاین

دارای فیلتر مینرال این لاین

 

 

مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

 

میزان تصفیه آب خام : تا 300 لیتر در روز

حجم کل مخزن ذخیره آب : 16 لیتر

حجم آب ذخیره شده در مخزن : تا 10 لیتر

فشار پمپ آب دستگاه : 100 الی 110 psi

جنس شیر برداشت آب : تمام استیل فانتزی اهرمی

دقت حذف ناخالصی های آب : 0.0001 میکرون

درصد حذف ناخالصی های آب : 80 تا 90 درصد

ولتاژ برق ورودی : 220 ولت

ولتاژ برق خروجی  : 24ولت

مقدار آمپر مصرفی دستگاه : 2 آمپر

ابعاد دستگاه 43 * 20 * 37 سانتی متر

ابعاد مخزن ذخیره 40 * 28 سانتی متر

حداقل دمای کارکرد : 5 درجه سانتی گراد

حداكثر دمای کار کرد : 50 درجه سانتی گراد

دارای شیر تنظیم سختی پلاستیکی برای تنظیم مقدار سختی آب

دارای سویچ های لو پِرِشِر و های پِرِشِر جهت کارکرد اتوماتیک دستگاه

تعداد فیلتر نصب شده : 6 عدد

اندازه فیلترهای دستگاه : 10 اینچ

نوع اتصالات دستگاه : QC فیتینگی

قطر شلنگ ها : 1.4 اینچ

دارای فیلتر ممبران آکوا رادو 13 لایه تایوان

ساخت کشور تایوان

مونتاژ شده در ایران

 

 

مشخصات فیلترهای دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

 

کیفیت دستگاه تصفیه آب تایوانی و یا تصفیه آب مونتاژ شده با کیفیت در ایران بسیار مهم است اما چیزی که بیشتر اهمیت دارد کیفیت فیلترهای مورد استفاده در دستگاه اب تصفیه کن خانگی می باشد به این دلیل که اگر فیلترها بی کیفیت باشند و از مواد صنعتی تهیه شده باشند می تواند سلامتی شما را به خطر بیاندازند . وجود قطععه بی کیفیت بر روی دستگاه آب شیرین کن تایوانی و یا هر برند دیگر فقط به شما از نظر مالی خسارت وارد می کند و برای سلامتی شما خطری ندارد . اما برای فیلترهای موجود بر روی دستگاه آب تصفیه کن این چنین نیست و باید در هنگام خرید دستگاه آب تصفیه تایوانی و یا خرید فیلتر آب شیرین کن تایوانی نکاتی را در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید . این نکته را در نظر بگیرید که کیفیت بالا هیچ وقت ارزان نیست و فیلترهای ارزان قیمت تصفیه آب خانگی با کیفیت نیستند و از مواد صنعتی و ذغال سنگ تهیه شده اند . فیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو باید از مواد گیاهی تهیه شده باشد که استفاده از این نوع مواد باعث افزایش قیمت فیلتر می شود . در ادامه به توضیح مختصر فیلتر دستگاه آب تصفیه کن آکوا رادو می پردازیم .

فیلتر پلی پروپیلن کارتریجی

اولین فیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو ، فیلتر پلی پروپیلن  می باشد . این فیلتر از جنس الیاف فشرده به هم تابیده شده پلی پروپیلن می باشد که از عبور رسوباتی مانند شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ زدگی لوله ها ، لجن ، ذرات معلق تا اندازه 5 میکرون جلوگیری می کند . وجود این فیلتر در دستگاه تصفیه آب بسیار مهم است و کیفیت این فیلتر نیز برای جلوگیری از خرابی فیلترهای دیگر دستگاه تصفیه اب خانگی مهم است .

فیلتر کربن اکتیو کارتریجی

دومین فیلتر دستگاه آب تصفیه آکوا رادو که در پایین و وسط فیلترهای سه گانه قرار دارد فیلتر کربن اکتیو است . فیلتر کربن اکتیو یک فیلتر از جنس پودر کربن است با استفاده از روش های خاصی تولید می شود و آب خام در حین عبور از روی این مواد کربن پودری با استفاده از خواص جاذب فیلتر می تواند کلر آزاد ، سموم کشاورزی ، طعم ، رنگ و بوی نامطبوع آب را از بین ببرد . نوع درجه یک و مرغوب این نوع فیلتر که توانایی حذف درصد بالایی از کلر و مواد گفته شده دیگر را دارد گیاهی بوده و از انواع موادی مانند پوست نارگیل ، پوست پسته ، فندق ، بادام و گردو می باشد که استفاده از این مواد در تولید ماده کربن اکتیو باعث افزایش قیمت فیلتر می شود و برای سلامتی انسان نیز مضر نمی باشد . اما در برخی از فیلترها نیز از ذغال سنگ بجای مواد گیاهی گفته شده استفاده می شود که علاوه بر بی کیفیت بودن باعث خرابی فیلترها و کیفیت آب تصفیه شده می شود . برای اطلاع از روش ساخت کربن اکتیو کلیک کنید .

فیلتر کربن گرانول کارتریجی :

سومین و اخرین فیلتر از سری سه گانه فیلتر آب تصفیه آکوا رادو که در پایین و سمت چپ قرار دارد فیلتر کربن بلاک است . فیلتر کربن بلاک یا گرانول نیز از مواد کربن اکتیو ساخته شده است اما بجای پودری بودن بصورت یک استوانه یک تکه می باشد که قابلیت آن همانند کربن اکتیو است و می تواند طعم و مزه آب را بهبود ببخشد به اضافه اینکه کلیه ذرات بزرگتر از 5 میکرون که ممکن است از فیلتر اول عبور کنند را نیز می تواند حذف کند . در برخی از مدل های دستگاه تصفیه آب تایوانی از فیلتر پلی پروپیلن بجای فیلتر کربن بلاک استفاده می شود .

فیلتر ممبران آکوا رادو :

فیلتر ممبران آکوا رادو اصلی ترین و مهم ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا است که فرایند اسمز معکوس را انجام می دهد و می تواند املاح سنگین و نمکهای مضر ، نیترات و نیتریت ، آرسنیک ، باکتری ، ویروس ، انگل ، کیست ، قارچ ، انواع میکروبها ، مواد شوینده ، آفت کشها ، سموم ، سرب ، جیوه ، ترکیبات آلی را از آب حذف کند و آب شور را به آب شیرین تبدیل کند و سختی و  املاح سنگین آب را کاهش دهد . فیلتر اسمز معکوس یا فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی در ظرفیت های 50 ، 75 ، 80 و 100 گالن  و تعداد لایه های 11 ، 13 و 15 ساخته می شوند . مقدار آبی که فیلتر ممبران در شبانه روز تصفیه می کند بستگی به ظرفیت فیلتر ممبران دارد که هر چقدر بالاتر باشد مقدار بیشتری می تواند در روز آب را تصفیه می کند و کیفیت و عمر فیلتر ممبران به تعداد لایه ها و البته برند فیلتر بستگی دارد . فیلتر ممبران آکوا رادو از نوع 75 گالن 13 لایه می باشد که در نوع خود از کیفیت بالایی برخوردار است .

فیلتر پست کربن  آکوا رادو :

فیلتر پست کربن پنجمین فیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو می باشد . کربن ها در صنعت کارایی بالایی دارند و برای هر نوع استفاده روش خاصی برای تولید آنها بکار می رود . کربن هایی که در دستگاه آب تصفیه کن آکوا  و در داخل فیلترها استفاده می شود در نوع خیلی مرغوب آن از جنس ذغال پوست نارگیل می باشد و در نوع با کیفیت اما معمولی تر از ذغال پوست پسته ، بادام ، گردو و ذغال چوب مرغوب ساخته می شوند . فیلتر پست کربن استفاده شده در دستگاه آب شیرین کن آکوا رادو از جنس پوست پسته بوده و هیچ نوع ذغال صنعتی مانند ذغال سنگ که کیفیت آب را پایین می آورد استفاده نمی شود . فیلتر پست کربن آکوا رادو می تواند هر نوع طعم و بوی احتمالی ناشی از کهنگی آب در مخزن دستگاه را حذف می نماید و بوی نامطبوع را بگیرد . رنگ این فیلتر بر روی دستگاه تصفیه آب آکوا عمدتاً سفید است .

فیلتر مواد معدنی آکوا رادو :

در بیشتر مدل های دستگاه تصفیه آب تایوانی به دلیل اینکه طی فرایند تصفیه آب و با کاهش مقدار مواد داخل آب تصفیه شده مقدار سطح اسیدیته آب تصفیه افزایش می یابد . برای رساندن مقدار سطح اسیدی آب به حالت خنثی و یا بازی باید مقداری مواد معدنی بصورت خالص به آب اضافه شود تا آب از حالت اسیدی به حالت بازی درآید . برای این کار یک فیلتر به نام فیلتر مینرال یا مواد معدنی به آب اضافه می کنند تا مقداری از مواد معدنی کاهش یافته در آب را دوباره به آب بر گرداند . در داخل فیلتر مینرال مقدار سنگ معدنی سیلیس قرار دارد که با استفاده از این سنگ های معدنی این کار انجام می شود . موادی که فیلتر مینرال به آب اضافه می کند عمدتاً کلسیوم ، منیزیوم و سدیم است . البته مقدار موادی که فیلتر مینرال به اب اضافه می کند جزئی می باشد و نمی توان از این فیلتر به عنوان تامین کننده مواد معدنی درون بدن استفاده کرد . رنگ این فیلتر در بیشتر دستگاه تصفیه آب تایوانی آکوا زرد است و باید بعد از فیلتر پست کربن نصب شود و حتماً بایستی آب تصفیه شده از آن عبور کند تا عوامل بیماری زا در داخل فیلتر رشد و نمو نکنند و سلامتی شما را به خطر بیاندازند .

 

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

 

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا رادو

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب به شرایط مختلفی بستگی دارد که عبارتند از :

مقدار مصرف آب تصفیه شده در شبانه روز

مقدار مصرف استانداردی که برای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب آکوا رادو در نظر گرفته شده 10 الی 15 لیتر در روز است . مقدار آبی که یک خانواده 2 نفره در روز استفاده می کند با مقدار آبی که یک خانواده 5 یا 6 نفره در روز استفاده می کند متفاوت است . بنابراین زمان تعویض فیلترها در خانواده های پر جمعیت کاهش می یابد و فیلترها زود تر باید تعویض شوند .

مقدار املاح آب محل نصب دستگاه تصفیه آب

مقدار املاحی که در آب منطقه نصب دستگاه تصفیه آب وجود دارد تاثیر زیادی در مدت زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب دارد . محلی که کوهستانی است و آب آن منطقه کیفیت بالایی دارد با منطقه ای که آب بسیار بی کیفیت است را نمی توان یکسان در نظر گرفت مانند مناطق جنوبی کشور و یا شهرهای اطراف تهران . در اکثر مناطق تهران و یا کشور به دلیل اینکه سختی آب بالا است  باید زودتر فیلترها را تعویض کرد .

اما در ادامه زمان استانداردی که توسط تولید کنندگان فیلتر تصفیه آب خانگی اکوا تعریف شده را برای شما عنوان می کنیم .

فیلترهای پیش تصفیه که در دستگاه های تصفیه آب در دو نوع کارتریجی و این لاین هستند معمولاً با رعایت مصرف مجاز بایستی در مدت 3 الی 9 ماه تعویض شوند . 3 ماه برای آب های بی کیفیت و مصرف بالا و 9 ماه برای آب با کیفیت و مصرف اندک .

زمان تعویض فیلتر ممبران علاوه بر موارد گفته شده در بالا به رعایت تعویض فیلترهای پیش تصفیه نیز بستگی دارد که اگر در تعویض فیلترهای پیش تصفیه دقت نشود ممکن است عمر فیلتر ممبران کاهش یابد . اما زمان تعویض فیلتر ممبران از 12 ماه الی 48 ماه می باشد که این اختلاف زمان طولانی به رعایت موارد گفته شده بستگی دارد .

فیلتر پست کربن را می توانید از 12 الی 18 ماه تعویض کنید یعنی هر دوباری که فیلترهای پیش تصفیه تعویض می شوند یکبار باید فیلتر پست کربن تعویض شود .

فیلتر مینرال نیز مانند فیلتر پست کربن هر 12 الی 18 ماه با فیلتر پست کربن با هم تعویض کنید .

رعایت زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا رادو نقش بسزایی در حفظ کیفیت آب مصرفی شما و سلامت دستگاه تصفیه آب شما دارد . ما به شما اکیداً توصیه می کنیم که اول گفته شده در بالا را رعایت نمایید .

 

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop