زمانی که شما دستگاهی را خریداری می کنید باید دستگاه را نصب کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید . برخی از دستگاه ها را می توان پس از خرید بدون هیچ کار اضافه ای از آنها استفاده نمود و به اصطلاح پرتابل یا قابل حمل می گویند اما برخی از دستگاه ها را باید در محل مشخصی نصب نمود که غالباً این کار توسط متخصص و یا نصاب آن وسیله صورت می گیرد . اما در برخی از مواقع خریدار یا امکان دسترسی به متخصص آن وسیله را ندارد و یا می خواهد خود تجربه جدیدی کسب کند و آن وسیله را خودش نصب کند . در این مواقع شخص به دنبال آموزش نصب و یا راه اندازی آن وسیله می رود که خوشبختانه امروزه به دلیل وجود شبکه های اجتماعی و آموزشی مانند آپارات و یوتیوب  می تواند آموزش صحیح استفاده و راه اندازی وسیله مورد نظر را پیدا کند . در این مقاله سعی می کنیم تا شما را تا حدودی با روش نصب تصفیه آب آشنا کنیم . البته این مطلب را نیز در نظر بگیرید که هر چقدر شما آموزش مجازی ببینید نمی توانید مانند نصاب و یا متخصص آن دستگاه ، وسیله خود را راه اندازی کنید چرا که ممکن است در هنگام بهره برداری از آن وسیله مشکلی برای دستگاه پیش آید که رفع کردن آن برای شما سخت باشد .

 

جهت نصب تصفیه آب به روش های زیر عمل کنید

 

نصب تصفیه آب

پس از خرید دستگاه تصفیه آب برای نصب تصفیه آب باید به روشهای زیر عمل کنید :

نصب شیر آب ورودی به تصفیه آب

ابتدا باید دستگاه تصفیه آب را به آب شهری متصل کنید . برای این کار شیر پیسوار آب سرد ظرفشویی را باز کنید سه راهی که درون جعبه دستگاه تصفیه آب قرار دارد را به لوله ببندید و به دنبال آن شیر پیسوار ظرفشویی را ببندید . یک سوراخ کوچک بر روی سه راهی قرار دارد که محل اتصال شیر ورودی آب به تصفیه آب می باشد . پس از بستن شیر ، یک سر شیلنگ سفید را به شیر آب ببندید و سر دیگر آن را به اتصال بالای هوزینگ شفاف آبی رنگ متصل کنید .

 

 

نصب شیر آب روی سینک

در این مرحله باید شیر آب دستگاه را بر روی سینک ظرفشویی نصب کنید . برای این کار باید سینک ظرفشویی را با دریل سوراخ کنید . با استفاده از مته های 6 ، 8 و 12 یک سوراخ بر روی سینک ایجاد کنید . این کار را بر روی کابینت نیز می توانید انجام دهید . مهره هایی را که بر روی رزوه شیر قرار دارد باز کنید . زروه های شیر آب را در داخل سوراخ قرار دهید و مهره ای را که باریکتر است را از زیر به رزوه ببندید و آن را سفت کنید .بهتر است هنگام سفت کردن شیر آب ، دسته شیر در سمت راست قرار بگیرد تا باز و بسته کردن آن راحت تر انجام شود . در انتها برای متصل کردن شیر آب به دستگاه تصفیه آب باید شیلنگ را درون مهره قرار دهید و واشر سفید رنگ را در شیلنگ فرو کنید و به انتهای شیر آب ببندید و محکم کنید . سپس شیلنگ را به فیلتر زرد رنگ یا آخرین فیلتری که بر روی دستگاه قرار دارد متصل کنید .

 

 

نصب بست لوله فاضلاب

در مرحله سوم شیلنگ خروجی پساب دستگاه به لوله فاضلاب نصب می شود . برای انجام این کار یک سوراخ بر روی لوله فاضلاب با مته 7 یا بزرگتر ایجاد کنید . این سوراخ باید در محلی ایجاد شود که بتوانید بست لوله فاضلاب را که مشکی رنگ است را ببندید . برای انجام این کار ، شیلنگ را در بست لوله فاضلاب فرو کنید تا یک سانت از درون بست بیرون بزند و مهره آن را سفت کنید . شیلنگی را که از بست بیرون زده را در داخل سوراخ ایجاد شده بر روی لوله فاضلاب قرار دهید و طرف دیگر بست لوله فاضلاب را توسط پیچ و مهره آنقدر سفت کنید تا آب از لوله فاضلاب بیرون نزند . سر دیگر شیلنگ را به یک قطعه سفید رنگ که در زیر فیلترهای بالای دستگاه تصفیه آب قرار دارد و به شکل یک کپسول است متصل کنید . قبل از اتصال شیلنگ به کپسول فاضلاب ، درون شیلنگ فوت کنید تا مطمئن شوید مسیر آب باز است چرا که اگر شیلنگ کیپ باشد ممکن است فیلترهای تصفیه آب خراب شود .

 

 

نصب شیر مخزن تصفیه آب

در مرحله آخر مخزن را به دستگاه تصفیه آب متصل کنید . در این مرحله مخزن را از جعبه خارج کنید و شیر مخزن را به مخزن ببندید و شیلنگ آن را به سه راهی پُست کربن متصل کنید . این سه راهی به اول فیلتر سفید رنگ بالای دستگاه وصل شده است و فقط کافیست تا شما شیلنگ را به این سه راهی وصل کنید .

 

تا این مرحله نصب تصفیه آب شما انجام شده است و برای راه اندازی تصفیه آب ابتدا دوشاخه برق دستگاه را به پریز بزنید و شیر آب ورودی به دستگاه را باز کنید . در این حالت دستگاه شروع به کار کردن می کند و بعد از چند ثانیه آب از شیر آب روی سینک بیرون می آید . باید صبر کنید تا حدود 15 الی 20 لیتر آب از دستگاه خارج شود تا فیلترها تمیز شود .پس از آن شیر آب را ببندید و شیر روی مخزن را باز کنید تا آب وارد مخزن شود . از آنجاییکه برای اولین بار آب داخل مخزن می شود و برای تمیز شدن داخل مخزن و فیلترها ، پس از حدود 30 دقیقه شیر آب روی سینک را باز کنید تا آب داخل مخزن تخلیه شود . پس از 10 دقیقه شیر را ببندید تا دوباره مخزن پر شود . در این زمان می توانید از آب تصفیه شده استفاده کرده و نهایت لذت را ببرید .

در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهام در مورد نصب تصفیه آب با کارشناسان بخش فنی شرکت آبرسان تهران تماس بگیرید .

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop