هر دستگاه تصفیه آبی را که خریداری می کنید پس از مدتی احتیاج به عوض کردن فیلتر تصفیه آب پیدا می کند . این کار به منزله خراب بودن دستگاه یا وسیله نمی باشد . اما چرا نیاز به تعویض فیلتر دستگاه آب تصفیه پیدا می کنیم در ادامه این مطلب می خواهیم به این مسئله بپردازیم که چرا تعویض فیلتر دستگاه آب شیرین کن مهم است و در صورت عدم تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود در منزل چه اتفاقی می افتد ؟

برخی از قطعات نصب شده بر روی دستگاه تصفیه آب مصرفی هستند و پس از مدتی که مواد و املاح درون آب را به خود جذب می کنند ، خراب و یا کثیف شده و نیاز به تعویض فیلتر دستگاه آب تصفیه خانگی دارند و عدم تعویض فیلتر آب تصفیه در زمان تعیین شده ، ممکن است خسارات زیادی را برای شما ببار بیاورد . فرض کنید که لنت ترمز و یا روغن موتور خودرو را به موقع تعویض نکنید . چه خسارت هایی را ممکن است به شما بزند . اینجا است که به اهمیت تعویض فیلتر آب تصفیه پی می برید .

فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیز جزء قطعات مصرفی در دستگاه تصفیه آب به حساب می آیند و تعویض فیلتر آب تصفیه خانگی باید در زمان مشخصی انجام شود . همانطور که گفته شد تعویض فیلتر آب تصفیه کن به منزله خرابی دستگاه تصفیه آب محسوب نمی شود بلکه عوض کردن فیلتر آب تصفیه کن ، یک سرویس دوره ای برای سالم ماندن دستگاه تصفیه آب و حفظ کیفیت آب تصفیه شده بوده و درنهایت ضامن سلامتی شما می باشد . تعویض فیلتر آب شیرین کن در زمان خود باعث می شود هم فیلترهای دیگرِ دستگاه تصفیه آب سالم بماند و هم کیفیت آب تصفیه شده ثابت باشد چرا که در صورت عدم تعویض فیلتر آب شیرین کن منجر به خرابی فیلترها و بالا رفتن سختی آب می شود و مخزن دستگاه تصفیه آب نیز ممکن است دچار مشکل شود و بو بگیرد و هم ممکن است در نتیجه گرفتگی فیلترها ، به پمپ دستگاه تصفیه آب نیز فشار وارد شود و پمپ بسوزد .

 


شماره های تماس شرکت آبرسان تهران

09120296614 - 02177999423 - 02177999407


 

 

 

اما برای تعویض فیلتر آب تصفیه کن خود چه کاری باید انجام دهیم ؟

پس از زمان نصب دستگاه تصفیه آب در منزل خود ابتدا باید این نکته را در نظر بگیرید که در دستگاه تصفیه آب شما چه نوع فیلتری به کار رفته است . فیلتر ایرانی و یا فیلتر خارجی . برند و نوع فیلتر استفاده شده در دستگاه تصفیه آب بسیار مهم است برخی از فیلترها دارای مواد گیاهی هستند و برخی دیگر از مواد شیمیایی و صنعتی ساخته شده اند . به همین دلیل است که عمر مفید هر فیلتر با هم فرق دارد و نمی توان گفت که عمر مفید فیلتر گیاهی با فیلتری که از مواد صنعتی و یا ذغال سنگ تهیه شده است یکسان است . فیلترهای گیاهی دارای قدرت جذب بالایی هستند و می توانند مواد و املاح درون آب را به خوبی به خود جذب کنند اما فیلترهای صنعتی قدرت جذب پایینی دارند و درصد کمی از مواد و املاح درون آب را به خود جذب می کنند . این عامل می تواند در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب تاثیر گذار باشد و زمان عوض کردن فیلتر آب تصفیه را کاهش و یا افزایش دهد .

نکته دوم این است که مقدار مصرف در زمان تعویض فیلتر در دستگاه تصفیه آب تاثیر گذار است . از آنجا که آب تصفیه شده فقط برای مصرف شرب و غذا درست کردن به کار می رود می توان مقدار مصرف روزانه آب توسط خانواده را اندازه گیری کرد که در روز چه مقدار و چند لیتر مصرف می شود . زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی بر اساس لیتر بر روی فیلترها مشخص شده است که با احتساب مصرف میانگین روزانه 15 لیتر توسط یک خانواده ، شش ماه طول می کشد . البته همانطور که گفته شد نوع و برند فیلتر در زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب تاثیر دارد . اگر خانواده شما پر جمعیت باشد به احتمال بسیار زیاد مصرف روزانه شما بالاتر از 20 لیتر آب تصفیه شده می شود و این مقدار مصرف اضافه تر در زمان عوض کردن فیلتر آب شیرین کن تاثیر دارد . یک روش دیگر برای فهمیدن این مسئله که آیا زمان تعویض فیلتر آب تصفیه رسیده است یا نه این است که فیلتر اول دستگاه تصفیه آب از نوع کارتریجی و یا این لاین که باشد دارای پوسته شفاف است و فیلتر اول با گرفتن ذرات معلق موجود در آب به رنگ قهوه ای و سپس سیاه در می آید . هنگامیکه فیلتر اول به رنگ قهوه ای تیره در آمد زمان تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب رسیده است . اما زمان تعویض فیلترهای بالای تصفیه آب کمی فرق دارد . 

تعویض فیلتر تصفیه آب به نظر مشتری کار راحتی است اما هر کاری برای خود فوت و فن های بسیاری دارد که ندانستن آنها می تواند برای وسیله مورد نظر مشکل ساز باشد . به طور مثال برخی از مشتریان فکر می کنند که فقط با باز کردن هوزینگ فیلترها می توانند اقدام به تعویض فیلتر آب تصفیه کنند و عمل عوض کردن فیلتر آب شیرین کن به همین راحتی است اما این فقط یک قسمت از ماجراست . هنگامیکه هوزینگ باز می شود اول از همه باید به این نکته دقت کنید که هوزینگ ها با هم جابجا نشود به این دلیل که ممکن است قالب هر هوزینگ با هم فرق داشته باشد و به هنگام بستن آب بندی نشوند . دوم اینکه باید از فیلتر استاندارد برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خود استفاده کنید به دلیل اینکه برخی از فیلتر اندازه استاندارد ندارند و کمی از فیلترهای استاندارد بزرگ تر هستند و استفاده از این فیلترها به هنگام تعویض فیلتر دستگاه آب تصفیه کن ، باعث می شود تا به قسمت انتهایی هوزینگ فشار وارد شود و هوزینگ از ته ترک بردارد و اب با فشار به بیرون نشت کند .

سومین مسئله این است که فیلترها باید در هنگام تعویض فیلتر آب تصفیه کن و در داخل هوزینگ شسته شوند . فیلترهای دوم و سوم دستگاه تصفیه آب به دلیل اینکه از مواد کربنی ساخته شده اند دارای اندکی سیاهی هستند و این سیاهی اگر از فیلتر گرفته نشود می تواند فیلترهای بالای دستگاه تصفیه اب را خراب کند و علاوه بر خراب کردن فیلترهای بالای دستگاه تصفیه آب ، اگر به مخزن دستگاه تصفیه آب وارد شود باعث بو گرفتن مخزن ذخیره آب دستگاه تصفیه آب نیز می شود . رعایت اصولی که گفته شد در زمان تعویض فیلتر آب تصفیه بسیار مهم است و اغلب افراد این نکات را رعایت نمی کنند و باعث می شود تا به دستگاه آسیب وارد شود .

 

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

با اینکه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب کار راحت و آسانی به نظر می رسد اما  توصیه اکید ما به شما این است که تعویض فیلتر آب تصفیه خانگی را به سرویس کاران تصفیه آب بسپارید به دو دلیل :

دلیل اول اینکه فیلترهایی که در مغازه ها و حتی فروشگاه های اینترنتی فروخته می شود ارزان و بی کیفیت هستند و در بسیاری از فیلترها از ذغال سنگ استفاده شده است و برای عوض کردن فیلتر آب شیرین کن مناسب نمی باشند و دوم اینکه فیلتری که خوب و با کیفیت باشد قیمت بالاتری دارد و فروشگاه ها هرگز آن فیلترها را به شما نمی فروشند . فیلتر خوب و با کیفیت که برای تعویض فیلتر آب تصفیه مناسب باشد را فقط شرکت هایی که فروشنده قطعات و وسایل تصفیه آب هستند دارند .

دلیل دوم اینکه هر کاری فوت و فن خود را دارد شاید شما بتوانید عوض کردن فیلتر آب تصفیه خود را انجام دهید اما مواردی را که سرویس کاران می دانند و هنگام تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب انجام می دهند را شما نمی دانید و ممکن است این کار شما باعث خرابی فیلترها و حتی دستگاه تصفیه آب در زمان عوض کردن فیلتر آب تصفیه کن شود .

تعویض فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب

برای انجام تعویض فیلتر پایین دستگاه آب تصفیه باید شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را ببندید . دستگاه تصفیه آب دارای یک شیر فلزی کوچک در کنار شیر پیسوار ظرفشویی می باشد که یک دسته کوچک دارد که بر روی آن یک پلاستیک آبی رنگ کشیده شده است . برای بستن شیر ورودی آب به دستگاه ، باید دسته آن را به دو طرف بچرخانید تا آب بسته شود . در این حالت آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را بسته اید اما هنوز در داخل هوزینگ ها فشار آب وجود دارد و نمی گذارد تا شما به راحتی هوزینگ ها را جهت تعویض فیلتر آب شیرین کن باز کنید برای اینکه فشار آب درون هوزینگ کم شود باید شیر اب روی مخزن ذخیره آب را ببندید و شیر اب دستگاه تصفیه آب را که بر روی سینک ظرفشویی نصب شده است را باز کنید . در این مرحله کمی آب از شیر روی سینک خارج می شود و باعث می شود تا فشار آب در داخل هوزینگ ها کم شود و هوزینگ فیلتر به راحتی با آچار هوزینگ باز شود . در ادامه می خواهیم روش تعویض فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب را بصورت جداگانه برای شما شرح دهیم .

ابتدا تعویض فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب یا فیلترهای پیش تصفیه را انجام دهید . فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب ممکن است با هم فرق داشته باشند اما در کل ، کارایی و عملکرد آنها یکسان است فیلترهای کارتریجی و این لاین با هم تفاوت ظاهری دارند . برای تعویض فیلترهای پایین آب تصفیه ، تمام هوزینگ ها را با هم باز نکنید علاوه بر اینکه ممکن است هوزینگ ها را جابجا ببندید ممکن است ترتیب فیلترها را اشتباه کنید و یا شیلنگ های دستگاه تصفیه آب را جابجا ببندید . هر فیلتر را جداگانه باز کنید و پس از تعویض فیلتر تصفیه آب ، فیلتر بعدی را تعویض کنید . با این روش هم فیلترها را اشتباه نصب نمی کنید و هم بالا و پایین بودن فیلترها را درست انجام می دهید .

 

تعویض فیلتر اول دستگاه تصفیه آب

اولین فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در سمت راست دستگاه تصفیه آب و یا بالای فیلترهای پایین دستگاه قرار دارد . در دستگاه هایی که دارای هوزینگ فیلتر هستند تعویض فیلتر آب تصفیه کن کمی سخت تر است . اولین فیلتر همان هوزینگ شفاف مایل به آبی است که فیلتر درون آن دیده می شود . برای عوض کردن فیلتر آب اولین فیلتر دستگاه تصفیه آب به روش زیر عمل کنید . پس از بستن شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب که در بالا گفته شد اچار هوزینگ را به دور هوزینگ قرار دهید و آچار را به سمت چپ بچرخانید و کمی که شل شد با دست هوزینگ را باز کنید . فیلتر قبلی را از داخل هوزینگ در آورید و هوزینگ را با مواد شوینده معمولی بشورید تا کثیفی های درون هوزینگ از بین برود . فیلتر سفید نو را در داخل هوزینگ گذاشته و با دست هوزینگ را ببندید و با آچار هوزینگ کمی سفت کنید و دقت کنید که در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب نباید هوزینگ را زیاد سفت کرد به این دلیل که ممکن است واشر هوزینگ از جای خود خارج شود و هوزینگ فیلتر از آب بندی بیفتد . با یک دستمال دور هوزینگ را خشک کنید تا در صورت نشتی آب ، متوجه شوید و نسبت به رفع آن اقدام کنید . در دستگاه های تصفیه آبی که از فیلتر این لاین استفاده می کنند تعویض فیلتر تصفیه آب کمی را حت تر است به این دلیل که نیاز به باز کردن هوزینگ نیست و خود فیلتر کامل تعویض می شود . برای تعویض فیلتر اول دستگاه تصفیه آب در مدل های این لاین فقط کافیست شلنگ دو طرف فیلتر این لاین را در بیاورید و فیلتر را عوض کرده و دوباره شلنگ ها را به دوسر فیلتر وصل نمایید . حال به سراغ فیلتر دوم بروید .

 

تعویض فیلتر دوم دستگاه تصفیه آب

برای تعویض فیلتر آب دومین فیلتر دستگاه تصفیه آب نیز باید به روش بالا عمل کنید . ابتدا آچار را به دو هوزینگ فیلتر قرار دهید و به سمت چپ بچرخانید و با چرخاندن با دست هوزینگ را باز کنید . در هنگام باز کردن هوزینگ مراقب باشید تا هوزینگ از دست شما نیفتد ممکن است به ته هوزینگ فشار وارد شود و ترک بردارد . فیلتر دوم را با دست از هوزینگ بیرون آورید و با مواد شوینده معمولی داخل هوزینگ را بشویید . سپس فیلتر جدید را در داخل هوزینگ بگذارید فقط دقت کنید که سر و ته فیلتر دوم با هم فرق دارد در قسمت بالای فیلتر دوم یک واشر پلاستیکی قرار دارد و قسمت واشر دار باید در بالای باشد و اگر در زمان تعویض فیلتر آب شیرین کن اشتباه ببندید فیلتر کارایی خود را از دست می دهد . هوزینگ را در جای خود قرار دهید و هوزینگ را با آچار کمی سفت کنید . هوزینگ را با استفاده از یک دستمال خشک کنید تا در صورت نشت آب از هوزینگ متوجه شوید . در دستگاه های تصفیه آب مدل این لاین برای عوض کردن فیلتر تصفیه آب فقط دو شلنگ دو طرف فیلتر را در آورید و فیلتر نو را جایگزین کنید .

این نکته را توجه کنید که بعد از تعویض فیلتر آب دومین فیلتر و قبل از اینکه فیلتر سوم را سر جای خود ببندید آب را باز کنید تا از فیلتر دوم کمی آب برود و فیلتر دوم تمیز شود به این دلیل که فیلتر دوم پودر کربن است و سیاهی دارد و اگر این کار را در هنگام تعویض فیلتر تصفیه اب خانگی انجام ندهید ممکن است فیلترهای تصفیه آب را خراب کنید و با شستن فیلتر و گرفتن سیاهی فیلتر ، فیلترهای دیگر و فیلتر ممبران دستگاه سالم می ماند . برای انجام این کار بعد از باز کردن هوزینگ فیلتر سوم یک ظرف یا کاسه زیر درپوش هوزینگ بالایی بگیرید و شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را باز کنید بگذارید تا حدود 5 لیتر آب با فشار از درپوش هوزینگ سوم خارج شود و وقتی آب شفاف شد اب ورودی به دستگاه تصفیه آب را ببندید . اگر از فیلتر ایرانی برای تعویض فیلتر آب تصفیه کن استفاده می کنید این کار را چند بار انجام دهید چون ممکن است فیلتر دوم ایرانی دارای ذغال نرم باشد و به راحتی سیاهی فیلتر از بین نرود .

 

تعویض فیلتر سوم دستگاه تصفیه آب

برای تعویض فیلتر آب سوم دستگاه تصفیه آب هوزینگی باید روش زیر را انجام دهید . با آچار هوزینگ فیلتر سوم تصفیه اب را باز کنید . فیلتر را خارج کرده و هوزینگ را بشویید توجه کنید که داخل هوزینگ را با سفید کننده و یا مواد اسیدی نشورید به این دلیل که این نوع مواد شوینده به داخل هوزینگ می چسبند و ممکن است باعث مسمومیت شما و خرابی فیلترها شوند . فیلتر سوم را در داخل هوزینگ قرار دهید و با آچار ، هوزینگ را سفت کنید . فیلتر سوم سر و ته آن یکی است و فرقی ندارد اما در چند مدل فیلتر خارجی فقط یک طرف فیلتر باز است و طرف دیگر آن بسته است . دقت کنید که زمان تعویض فیلتر آب تصفیه ، طرفی را که باز است را در بالا قرار دهید به همین راحتی شما عمل تعویض فیلتر آب شیرین کن خود را انجام دادید البته به نکاتی که گفته شد باید توجه کنید . در زمان تعویض فیلتر آب شیرین کن بجای فیلتر سوم دو نوع فیلتر می توان استفاده کرد . نوع اول از فیلتر پلی پروپیلن که همان فیلتر اول دستگاه تصفیه آب است اما با منافذ ریزتر ونوع دوم فیلتر کربن گرانول که یک نوع فیلتر کربنی است که دور آن دارای روکش توری مانند است استفاده کنید . اگر آب منطقه شما کیفیت پایینی داشته باشد باید از فیلتر کربن گرانول استفاده کنید به دلیل اینکه مواد کربنی داخل این فیلتر طعم و بوی آب را نیز به خود می گیرند و مانع بد بو شدن آب داخل دستگاه تصفیه آب می شوند . اما اگر فقط مواد و املاح درون آب زیاد است بهتر است از فیلتر پلی پروپیلن یک میکرون استفاده کنید که فقط مانع عبور املاح از فیلتر سوم نیز می شود .

در هنگام عوض کردن فیلتر تصفیه آب به نکات گفته شده توجه کنید و آنها را انجام دهید تا دستگاه تصفیه آب شما و فیلترهای دستگاه در زمان عوض کردن فیلتر تصفیه آب با مشکل مواجه نشوند .

اگر از فیلتر ایرانی برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی استفاده می کنید این عمل را برای فیلتر سوم هم انجام دهید به این روش که شلنگی که به ورودی فیلتر ممبران می رود را باز کنید و اجازه دهید تا حدود 5 لیتر آب از شلنگ بیرون بیاید تا سیاهی فیلتر سوم نیز گرفته شود و در کل تمام فیلترهای پایین دستگاه تصفیه اب تمیز شوند . پس از اتمام کار تعویض فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب ، هوزینگ ها را با پارچه خشک کنید تا مطمئن شوید که هوزینگ ها کامل سفت شده اند و نشتی ندارند . اگر هوزینگ ها کامل آب بندی نشده بودند آن را باز کنید و دوباره محکم ببندید . برخی از اوقات بعد از تعویض فیلتر تصفیه آب به هنگام بستن هوزینگ ها واشری که در بالای هوزینگ قرار دارد ممکن است کج شود و باعث نشت آب به بیرون شود و تنها راه درست شدن آن ، باز کردن مجدد و درست بستن واشر در سر جای خود است . پس از تعویض فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب ، نوبت به فیلترهای بالا می رسد .

 

تعویض فیلترهای بالای دستگاه تصفیه آب

فیلترهای بالای دستگاه تصفیه آب در تمام دستگاه های تصفیه آب به یک شکل هستند و مدل دیگری وجود ندارد اما ممکن است رنگ آنها با هم تفاوت داشته باشد. برای انجام تعویض فیلتر بالای آب تصفیه به روش زیر عمل کنید .

.

تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب کمی از فیلترهای دیگر سخت تر است اما غیر ممکن نیست و باید در هنگام تعویض فیلتر ممبران آب تصفیه دقت کنید تا به فیلتر ممبران و هوزینگ ممبران آسیبی وارد نکنید . برای انجام تعویض فیلتر بالای آب شیرین کن ابتدا فیلترهای کوچک پُست کربن و مینرال را که به رنگ سفید و زرد هستند را باز کنید و کنار بگذارید . فیلترسفید رنگی که بزرگتر است فیلتر ممبران یا فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب می باشد . هوزینگ فیلتر ممبران در یک طرف دارای دو شلنگ است و در طرف دیگر یک شلنگ دارد . برای عوض کردن فیلتر ممبران آب تصفیه ابتدا شیلنگ ورودی به هوزینگ ممبران را در آورید و با آچار مخصوص هوزینگ ممبران ، درپوش محفظه ممبران را که حالت دندانه دندانه مانند است را باز کنید . برای عوض کردن فیلتر ممبران ، با یک انبر دست لوله داخل فیلتر ممبران را بگیرید و با چرخاندن فیلتر به چپ و راست ، فیلتر را بیرون بکشید و فیلتر نو را جایگزین کنید . ممکن است داخل هوزینگ ممبران کمی کثیف شده باشد فقط با ریختن کمی آب داخل آن را بشویید . هنگامیکه می خواهید فیلتر نو را داخل هوزینگ ممبران قرار دهید به آرامی فیلتر را فشار دهید تا ته هوزینگ آسیب نبیند . پس از انجام این کار ، واشر را دور در هوزینگ قرار دهید و مطمئن شوید که واشر درست در سر جای خود قرار گرفته است و درپوش هوزینگ را ببندید و با دست محکم کنید لازم نیست تا با آچار هوزینگ درپوش هوزینگ را سفت کنید . عوض کردن فیلتر اصلی آب تصفیه کار کمی سختی است و باید در هنگام عوض کردن فیلتر اصلی اب شیرین کن با صبر و حوصله این کار را انجام دهید . بهتر است عوض کردن فیلتر ممبران آب تصفیه کن را به سرویس کار تصفیه آب بسپارید .

 

تعویض فیلتر پُست کربن دستگاه تصفیه آب

فیلتر پست کربن در همه دستگاه های تصفیه آب وجود دارد و جزء فیلترهای اصلی دستگاه تصفیه آب و آخرین فیلتر تصفیه کننده آب می باشد . فیلتر پست کربن در تمام دستگاه های تصفیه آب به رنگ سفید است . برای عوض کردن فیلتر پست کربن ابتدا شلنگهای متصل به این فیلتر را درآورید و اتصال های دو سر فیلتر را باز کنید . رزوه های اتصالات دو سر فیلتر را با تفلون بپیچید و به فیلتر جدید ببندید . بر روی تمام فیلترها یک فلش یا نشانگر جهت عبور آب وجود دارد که در زمان عوض کردن فیلتر بالای تصفیه آب به آن دقت شود . در یک طرف فیلتر پست کربن سه راهی را که از فیلتر باز کردید ببندید و در طرف دیگر اتصال دوم را . در برخی از دستگاه های تصفیه آب در دو سر فیلتر پست کربن سه راهی وجود دارد . به سه راهی اول شلنگ مخزن و شلنگی که از فیلتر ممبران می آید و به آن یک سوییچ مشکی رنگ است متصل می شود و به سه راهی دوم شلنگی که به فیلتر مینرال زرد رنگ می رود و شلنگ شیر میکس به آن متصل می شود . توجه کنید که بعد از عوض کردن فیلتر کربن روی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر پُست کربن به دلیل داشتن پودر کربن ، مانند فیلتر دوم باید شسته شود و سیاهی آن گرفته شود برای انجام این کار قبل از بستن فیلتر ، اتصال پست کربن آب را باز کنید تا کمی آب از فیلتر پست کربن عبور کند . گرفتن سیاهی فیلترها در هنگام عوض کردن فیلتر دستگاه تصفیه آب لازم و ضروری است . عوض کردن فیلتر کربن تصفیه آب راحت است و فقط باید دقت شود تا اتصالات و شلنگ های متصل به فیلتر پست کربن به درستی بسته شوند .

 

تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب

در مرحله آخر نوبت به تعویض فیلتر مینرال تصفیه آب می رسد . برای تعویض فیلترمینرال آب تصفیه ، باید دقت کنید که هر اتصالی را که باز می کنید دوباره سر جای خود ببندید . اتصال دو سر فیلتر را باز کنید و به رزوه های آن نوار تفلون ببندید . و به دو سر فیلتر جدید ببندید و شلنگ فیلتر را به سر جای خود وصل کنید روش عوض کردن فیلتر مینرال راحت است و فقط باید دو شلنگ را به دو سر فیلتر مینرال متصل کرد . آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را باز کنید تا اب با فشار کم از شیر آب دستگاه خارج شود . اجازه دهید تا بمدت ده دقیقه آب از شیر بیرون بیاید تا تمام موادی که ممکن است در داخل فیلترها وجود داشته باشد بیرون بیاید . عوض کردن فیلتر مینرال آب شیرین کن از عوض کردن فیلتر پست کربن آب تصفیه بسیار راحت تر است به این دلیل که دو سر فیلتر مینرال فقط یک شلنگ متصل می شود .

اگر پس از تعویض فیلتر دستگاه آب تصفیه هیچ مشکلی پیش نیاید شما موفق شده اید این کار را به نحو احسن انجام دهید .

 

برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب چکار کنیم ؟

با آنکه تعویض فیلتر آب تصفیه کن را به روش ساده توضیح دادیم اما بیستر افراد هستند که ترجیح می دهند عوض کردن فیلتر تصفیه آب دستگاه خود را به سرویسکار تصفیه اب بسپارند که ما هم توصیه می کنیم تا انجام این کار توسط توسط افراد متخصص انجام شود . برای انجام تعویض فیلتر دستگاه آب تصفیه فقط شما کافیست تا با شرکت آبرسان تهران تماس بگیرید و درخواست خود را برای تعویض فیلتر اب شیرین کن خود ثبت نمایید . درخواست شما در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی می شود و با مشتری برای هماهنگی زمان انجام تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب تماس گرفته خواهد شد .

 

آموزش تصویری تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

آموزش تصویری تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب را در فیلم زیر ببینید .

 

 

انواع فیلتر قابل استفاده در دستگاه تصفیه آب

انواع مختلفی از فیلترها برای دستگاه تصفیه آب تولید می شود که هر کدام کیفیت متفاوتی دارند . اما فیلترهایی را که برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود می خواهید استفاده کنید بهتر است که از مواد گیاهی ساخته شده باشند . مواد گیاهی قدرت جذب بالایی در آبهای مختلف دارند و می توانند تا 90 درصد مواد و املاح درون آب را به خود جذب کنند . ما به شما چند نمونه از فیلترهایی را که در بازار موجود است و از مواد عالی و با کیفیت ساخته شده اند و برای تعویض فیلتر آب شیرین کن مناسب هستند را معرفی می کنیم .

 

فیلتر پیش تصفیه کارتریجی اسمارت دراپ

فیلتر پیش تصفیه اسمارت دراپ از مواد خارجی درجه یک و گیاهی ساخته شده است . پک سه عددی این فیلتر در دو نوع 001 و 003 موجود می باشد که در مدل 003 دارای فیلتر PP ، فیلتر کربن اکتیو و فیلتر کربن گرانول است و در مدل 001 بجای فیلتر سوم که کربن گرانول است از فیلتر PP استفاده شده است . از نظر قیمتی نیز هر دو نوع فیلتر با هم متفاوت هستند . عمر مفید این فیلتر در آب شهری 9 الی 12 ماه و برای مناقط شمالی و جنوبی کشور به دلیل کیفیت پایین آب بین 4 الی 6 ماه می باشد . استفاده از این مارک فیلتر برای عوض کردن فیلتر آب تصفیه بسیار مناسب و عالی می باشد . فیلتر اسمارت دراپ از این نظر برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی مناسب می باشد که دارای فیلتر دوم و سوم گیاهی است که هیچ نوع ماده سمی به آب اضافه نمی کند . عوض کردن فیلتر اب تصفیه با فیلتر گیاهی باعث می شود تا اب تصفیه شده گواراتر شود . در دو نوع 001 و 003 فیلتر دوم که از نوع کربن پودری است از ذغال پوست پسته و گردو ساخته شده است و در نوع 002 فیلتر دوم از ذغال پوست نارگیل استفاده شده است .

 

 

فیلتر پیش تصفیه کارتریجی اکو لایف

فیلتر کارتریجی اکو لایف تولید کارخانه اسمارت دراپ می باشد که به سفارش شرکت اکو لایف تولید می شود . فیلتر کارتریجی اکو لایف فقط یک مدل 003 دارد که دارای فیلتر PP ، فیلتر کربن اکتیو و فیلتر کربن گرانول می باشد . پودر کربن استفاده شده در این نوع فیلتر از مواد گیاهی ذغال پوست نارگیل بدون استفاده از ذغال سنگ می باشد و از کیفیت بالایی برخوردار است . عمر مفید این فیلتر بین 9 الی 12 ماه برای استفاده در آب شهری می باشد . این فیلتر برای تعویض فیلتر تصفیه آب بسیار مناسب می باشد . تعویض فیلتر آب شیرین کن با فیلتر اکو لایف یک مزیت بزرگ دارد که باعث می شود تا شما نیازی به عوض کرن فیلتر آب شیرین کن منزل خود تا یکسال را نداشته باشید . فیلتر دوم پک فیلتر اکو لایف شیشه ای مانند است که می توانید مقدار ذغال بکار رفته در درون فیلتر را ببینید . در برخی از برندهای تولید کننده فیلتر مقدار مواد کربنی که در فیلتر دوم استفاده می شود بسیار کم است به همین دلیل ارزان به فروش می رسد . ما به شما عوض کردن فیلتر اب تصفیه خود را با فیلتر اکو لایف از نظر کیفیت آب تولیدی توسط دستگاه را تضمین می کنیم .

 

فیلتر پیش تصفیه کارتریجی آکواجوی

فیلتر آکواجوی توسط شرکت آکواجوی تایوان ساخته می شود . این فیلتر دارای کیفیت بالایی در جذب مواد و املاح درون آب است و می تواند املاح و مواد درون آب را به خوبی و تا 90 درصد به خود جذب کند . پک سه عددی این فیلتر دارای فیلتر PP ، GAC و CTO می باشد . کیفیت این برند با دو برند گفته شده در بالا تفاوتی ندارد و برای عوض کرن فیلتر آب تصفیه کن شما بسیار مناسب می باشد و از قیمت بسیار خوبی نیز برخوردار است . بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند که تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خود را با فیلتر اصلی و برندهای معتبر انجام دهند چرا که عوض کردن فیلتر تصفیه آب خانگی با برندهای معتبر این اطمینان خاطر را به شما می دهد که تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خود را به صورت صحیح و با کیفیت انجام داده اید . برند آکواجوی یک برند کانادایی می باشد که فیلتر و قطعات دستگاه تصفیه آب را در کشور تایوان تولید می کند و به دلیل اینکه تایوان عضو سازمان تجارت جهانی می باشد و برای صادرات محصولات خود باید استانداردهای جهانی را رعایت کند ، کیفیت محصولات تولیدی در این کشور بسیار بالا می باشد .

 

فیلتر این لاین لایف واتر

فیلتر لایف واتر یک فیلتر خارجی است که به تازگی در ایران با مواد خارجی و با همان نام در ایران تولید می شود . پک سه عددی این فیلترها از مواد مرغوب گیاهی تولید می شوند که درصد بالایی از مواد و املاح درون آب مانند کلر را به خود جذب می کنند . این فیلترها از نوع رزوه دار هستند و برای استفاده از آنها باید از اتصال رزوه ای استفاده نمود . استفاده از این نوع فیلترها برای تعویض فیلتر دستگاه  تصفیه آب که از فیلتر این لاین استفاده می کنند بسیار مناسب می باشد . امروزه مشتریان زیادی وجود دارند که تعویض فیلتر اب تصفیه خود را با استتفاده از فیلتر این لاین لایف واتر انجام می دهند . در بسیاری از دستگاه های تصفیه آب رومیزی و کیسی از فیلتر این لاین استفاده می شود که برای عوض کردن فیلتر تصفیه آب رومیزی باید از فیلتر این لاین استفاده نمود . فیلتر برخی از دستگاه های آب تصفیه از نوع این لاین است و برای عوض کردن فیلتر آب شیرین کن رومیزی باید از این نوع فیلتر استفاده کرد و نمی توان از فیلتر کارتریجی که در بالا گفته شد برای تعویض فیلتر تصفیه آب رومیزی استفاده نمود .

 

فیلتر این لاین آکواجوی

فیلتر این لاین آکواجوی یک برند معتبر و محبوب در بازار ایران می باشد که تولید شرکت آکواجوی تایوان است و در بسته بندی شیک و زیبا با رنگ آبی وجود دارد . فیلترهای این لاین اکواجوی از سه عدد فیلتر PP  و  GAC  و  CTO تشکیل شده اند که تاثیر بسیار زیادی در تصفیه شدن آب دستگاه قبل از رسیدن آب به فیلتر ممبران را دارند . با آنکه قیمت این فیلتر از دیگر برندهای بازار بالاتر است اما برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب بسیار عالی و مناسب است . فیلتر آکواجوی یک پک فیلتر صد درصد گیاهی می باشد که برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی بسیار مناسب می باشد . فیلتر این لاین آکواجوی برای عوض کردن فیلتر آب تصفیه آکواجوی کاربرد دارد و برای عوض کردن فیلتر آب شیرین کن مدل لوتوس ، لیلیوم ، تولیپ و رز آکواجوی استفاده می شود . همچنین از فیلتر این لاین آکواجوی می توان برای تعویض فیلتر تصفیه آب رومیزی برندهای ایزی ول و غیره نیز استفاده نمود .

 

 

این مراحلی که گفته شد تمام کاری بود که شما هنگام تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی بایستی انجام دهید . اگر در هر مرحله از تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی به مشکل برخوردید می توانید با کارشناسان شرکت آبرسان تهران تماس حاصل نمایید .

 

 

سوالات تعدادی از مشتریان و پاسخ به آنها

 

اگر در هنگام تعویض فیلتر تصفیه آب سیاهی فیلتر گرفته نشود چه اتفاقی می افتد ؟

اگر در هنگام عوض کردن فیلتر آب تصفیه سیاهی فیلتر دوم و پست کربن گرفته نشود ، دانه های ریز کربن که به رنگ سیاه هستند ممکن است به داخل فیلتر ممبران وارد شوند و منافذ فیلتر ممبران را که بسیار ریز هستند را خراب کند . در هنگام تعویض فیلتر تصفیه اب حتماً باید سیاهی فیلتر دوم و پست کربن گرفته شود .

 

از کجا بفهمیم فیلتری را که برای عوض کردن فیلتر تصفیه آب می خواهیم استفاده کنیم با کیفیت است .

معمولاً فیلترهایی که از مواد گیاهی در ساخت آنها استفاده شده است قیمت بالایی دارند و فیلترهایی که در ابزار فروشی ها با قیمت پایین می فروشند برای تعویض فیلتر آب تصفیه مناسب نمی باشد . کیفیت را با قیمت پایین نمی توان خرید و برای خرید فیلتر با کیفیت و مواد گیاهی برای عوض کردن فیلتر آب شیرین کن باید هزینه زیاد بپردازید .

 

چرا برخی از فیلتر به هنگام تعویض کردن فیلتر تصفیه آب و به هنگام شستن دارای آب زرد رنگ و بد بو هستند ؟

در بالا گفته شد که فیلتری را که برای تعویض کردن فیلتر تصفیه آب می خواهید استفاده کنید باید از مواد گیاهی باشند . فیلترهایی که بجای سیاهی آب زرد رنگ و بد بو دارند از ذغال سنگ ساخته شده اند و نباید استفاده شوند . این نوع فیلتر علاوه بر اینکه هیچ تاثیری بر روی مواد داخل آب ندارند ممکن است جیوه و سرب نیز به آب اضافه کنند . پس بهتر است تا حد امکان از تعویض فیلتر آب تصفیه با این نوع فیلترها خودداری نمایید .

 

  چرا در بعضی از سایت های اینترنتی قیمت فیلترها خیلی پایینه اما در بازار فیلترها گرانتر هست ؟

در سایت های اینترنتی بخصوص دیجی کالا به دلیل رقابت فروشندگان برای فروش کالای خود مجبورند قیمت خود را کاهش دهند و به همین دلیل مجبورند از فیلتر بی کیفیت که قیمت پایین تری دارد استفاده کنند که این نوع فیلترها به هیچ عنوان برای تعویض فیلتر تصفیه اب مناسب نمی باشد . توصیه اکید ما به شما این است که فیلتر را از فروشندگان معتبر و نام آشنا خریداری کنید .

 

آیا میشه فیلتر اول دستگاه تصفیه آب را بجای عوض کردن فیلتر آب تصفیه شست و دوباره استفاده کرد ؟

خیر به دلیل اینکه ممکن است درون آب شهری میکروب وجود داشته باشد بهتر است که فیلترهای پایین دستگاه را عوض کنید و مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب را طبق روش گفته شده انجام دهید .

زمان تعویض فیلتر آب تصفیه برای هر فیلتر چه مدت می باشد و چه زمانی باید فیلترها عوض شوند ؟

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب را نمی توان بطور دقیق مشخص کرد به دلیل اینکه شرایط آب محل نصب دستگاه آب تصفیه و مقدار استفاده آب تصفیه شده توسط مصرف کننده متفاوت است اما آنچه بطور کلی برای فیلترها در نظر گرفته می شود زمان تعویض فیلتر پایین دستگاه آب تصفیه هر 6 ماه یکبار ، زمان تعویض فیلتر پست کربن و مینرال هر 12 ماه یکبار و زمان تعویض فیلتر اصلی ممبران هر 24 ماه یکبار می باشد . برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد زمان تعویض فیلتر تصفیه آب این مطلب را بخوانید .

 

 

 

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop