فهرست مطالب:

 

 

 

در زمان های قدیم منابع آب به وفور یافت می شد . جمعیت کم بود و تاثیرات اندک زندگی انسانها بر آب ، باعث شده بود تا کیفیت آب دریاچه های آب شیرین ، قنات ها و چشمه ها ثابت بماند و انسان ها با استفاده از همین آبها می توانستند امورات زندگی خود را بگذرانند . در آن زمان به علت کمی جمعیت انسانها و کوچک بودن محیط های شهری ، هیچ نگرانی بابت کیفیت آب به چشم نمی خورد . با وجود اینکه در آن زمان ها نیز موادی از قبیل نیترات و مواد آلی سنگین و سمی در آب ها وجود داشت اما مصرف آنها با روش های ابتدایی تصفیه مانند جوشاندن و یا عبور آب چشمه ها از لابه لای سنگ ها ، مشکلات وجود مواد زائد آب را بر طرف می کرد . در زمان های گذشته بدلیل تفاوت ژنتیکی و مقاوم بودن بدن انسان ها ، مشکلاتی که امروزه برای انسان ها به وجود می آمد از قبیل سنگ کلیه و ناراحتی های گوارشی کمتر بروز می کرد و کسی به فکر ساخت دستگاهی که بتواند هر نوع آبی را تصفیه و قابل شرب نماید نمی افتاد .

در قرن پیش رو به دلیل افزایش جمعیت و کمبود منابع آب به دلیل گرم تر شدن کره زمین ، مردم به فکر تامین آب شرب از هر نوع منبعی هستند . اما این منابع آب بخاطر تحت تاثیر قرار گرفتن از زندگی شهری و صنعتی انسان ها ، دچار آلودگی های بیشماری شده اند . در حال حاضر جوامع بشری ناچارند حتی آب دریاها را نیز به آب قابل شرب تبدیل کنند . کمبود منابع آب تا حدی پیش رفته که ممکن است در قرن حاضر جنگی بر سر دست یافتن به آب بوجود بیاید . اما با همه این تفاصیر ، همیشه راهی برای جبران کمبودها وجود دارد به طوری که انسانها تصمیم گرفتند تا بجای جنگ بر سر آب به فکر راهی برای تامین آن بکنند . به همین دلیل به فکر ساخت دستگاهی افتادند تا بتوانند هر نوع آب را به آب قابل شرب تبدیل کنند . در ابتدا از روشهای عبور آب از فیلترهای شنی و توری استفاده می کردند ولی در سال 1960 میلادی دو دانشمند آمریکایی در دانشگاه کلمبیا توانستند اولین فیلتر مکانیکی به روش اسمز معکوس را بسازند که بدلیل داشتن ابعاد زیاد ، فقط در کارخانه ها و صنایع مورد استفاده قرار می گرفت . با گذشت زمان این فیلترها کوچکتر و قابل دسترس تر شد و کارخانه ها شروع به تولید و تجاری سازی این محصول کردند که در نهایت به تولید دستگاه تصفیه آب به صورت کوچک و خانگی انجامید . دستگاه های تصفیه آب کوچک و خانگی در اوایل سال 1990 وارد خانه ها شد و تا امروز توانسته جای خود را در منازل به عنوان یکی از وسایل مهم در خانه و آشپزخانه باز کند . اکنون همه افراد به اهمیت دستگاه تصفیه آب خانگی کم و بیش پی برده اند و کمتر کسی است که فواید این دستگاه ها را انکار کند . در زیر می خواهیم به فواید دستگاه های تصفیه آب خانگی بپردازیم .

 

 

اهمیت دستگاه تصفیه آب خانگی:

دستگاه تصفیه آب خانگی از هر نوع که باشد دارای اهمیت و مزایای بسیاری هستند . این دستگاه ها قادرند هر نوع آبی که به دستگاه تصفیه آب وارد می شوند را قابل شرب نمایند. دستگاه های تصفیه آب همچنین قادرند کلر آب را که جهت ضد عفونی در حوضچه های تصفیه آب به اب اضافه می شوند را از آب حذف کنند . کلر و مشتقات آن مواد سمی هستند که با اثر گذاشتن بر معده ، باعث سرطان های روده و گوارش می شوند .

دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات و نیتریت داخل آب را حذف می کند . این مواد بر اثر کودهای حیوانی مزارع کشاورزی و باغات به آب اضافه می شود که در نوع خود سمی هستند و باعث انواع سرطان می شوند .

بر خلاف باور عموم ، مواد معدنی که در آب وجود دارند خالص نیستند و به صورت ترکیب به خصوص با کربن هستند و باعث ایجاد انواع مریضی می شوند . کربنات کلسیوم و کربنات سدیم دو ماده ای هستند که بیشترین مقدار در آب را شامل می شوند و این مواد همان رسوب درون کتری و ظروف می باشند . پس کلسیوم ، منیزیوم و سدیم درون آب به سختی جذب بدن می شوند .

مهمترین اهمیت دستگاه تصفیه آب خانگی در این است که فیلتر ممبران دستگاه می تواند علاوه بر حذف رسوبات آب ، انواع میکروب ها را از آب حذف کند و اجازه ورود به آب تصفیه شده را ندهد .

این ها کمترین فواید داشتن دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد که به آن اشاره شد . شما می توانید با صرف اندک زمانی در اینترنت در مورد فواید و اهمیت داشتن دستگاه تصفیه آب در منزل جستجو نمایید .

 

کارشناسان شرکت آبرسان تهران آمادگی خود را جهت راهنمایی در مورد دستگاه های تصفیه آب و انتخاب نوع دستگاه تصفیه آب اعلام می دارد . شما عزیزان در تمام ساعات شبانه روز و حتی روزهای تعطیل می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید .

 

 

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop