فهرست مطالب:

 

شرکت آبرسان تهران

 

فروش و خدمات انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

 


شماره تماس جهت خرید دستگاه تصفیه آب

02177999407 - 02177999423 - 09120296614


 

دستگاه تصفیه آب خانگی از جمله دستگاه هایی است که برای تولید آب شرب مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا برای سلامتی مصرف کننده مشکلی پیش نیاید.

هر نوع وسیله و لوازم خانگی که شما می خرید اگر نامرغوب و بی کیفیت باشد به سلامتی شما آسیبی وارد نمی کند اما دستگاه آب تصفیه کن خانگی باید بهداشتی باشد و از بهترین و با کیفیت ترین قطعات و فیلترها ساخته شده باشد.

اما در حال حاضر خرید دستگاه آب شیرین کن خانگی در بازار ایران به دلیل وجود برندهای مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی کمی مشکل شده و خریدار دچار سردرگمی می شود که چه برند و چه مدل دستگاه تصفیه آب را خریداری کند.

به همین دلیل باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب نکاتی را در نظر بگیرید و باید بدانید که هدف شما از خرید دستگاه تصفیه آب برای چیست؟

 

برای خرید دستگاه آب تصفیه کن باید موارد زیر را در نظر بگیرید که عبارتند از:

آیا آب مصرفی روزانه شما آنقدر بی کیفیت است که به تصفیه آب نیاز دارید؟

بهترین و با کیفیت ترین مارک دستگاه تصفیه آب در بازار ایران کدام است؟

تفاوت بین مارک و مدل های مختلف دستگاه تصفیه آب موجود در بازار در چیست؟

کدام مدل دستگاه تصفیه آب برای استفاده ما در منزل یا محل کار مناسب تر است؟

دستگاه آب شیرین کن مورد نظر از چه روشی برای تصفیه آب شرب استفاده کنیم؟

آیا دستگاهی را که می خواهید بخرید خدمات پس از فروش خوبی دارد یا خیر؟ 

اما چه عواملی در آب وجود دارند که باعث می شوند تا خرید دستگاه تصفیه آب برای ما ضروری و لازم شود؟

در ادامه موارد گفته شده بالا را برای شما توضیح می دهیم تا بهتر بتوانید برای خرید دستگاه تصفیه آب اقدام کنید.

 

برای خرید دستگاه تصفیه آب ابتدا باید تشخیص دهید که آب مصرفی شما بی کیفیت است یا خیر؟

نشانه های کیفیت پایین آب عبارتند از:

ایجاد رسوب سفید و سخت در کتری و یا ظروف فلزی

احساس سنگینی و طعم نامطبوع پس از نوشیدن آب شهری

اطمینان از استفاده از آب چاه در آب شهری

احساس ترش کردن و یا دل درد پس از نوشیدن آب لوله کشی

خشکی پوست صورت و یا شکنندگی موهای سر در هنگام استحمام

بوی نامطبوع آب لوله کشی در هنگام نوشیدن آب


اما بی کیفیت بودن آب صرفا از روی طعم و بوی بد آب قابل تشخیص نیست پس چه کاری باید انجام داد.

مواد شیمیایی و سمی بسیاری در آب شهری وجود دارند که بدون هیچ طعم و بویی در آب حل شده و به سلامتی شما آسیب می رسانند مانند نیترات، نیتریت و آرسنیک که هیچ تاثیری بر طعم و مزه آب ندارند.

روش دقیق پی بردن به میزان املاح آب استفاده از دستگاه سختی سنج است که اگر سختی آب شهری بالاتر از 200 PPM باشد نیاز به دستگاه تصفیه آب است.

روش دیگر ارسال نمونه ای از آب به آزمایشگاه است که البته این روش هزینه زیادی دارد.

پس از اینکه احساس کردید در منطقه ای سکونت دارید که آب شرب آن منطقه کیفیت مطلوب را ندارد و تصمیم به خرید دستگاه تصفیه آب نمودید حالا نوبت آن رسیده که روش یا سیستم تصفیه آب مناسب برای تصفیه کردن آب مصرفی خودتان را انتخاب کنید.

در سال های اخیر به دلیل کمبود آب و پایین آمدن کیفیت آب برخی از شهرها و مناطق روستایی‚ استفاده از دستگاه تصفیه آب با استقبال زیادی مواجه شده است.

البته این مسئله نیز زمینه را برای سودجویان فراهم کرده است تا با فروش دستگاه های تقلبی و غیر بهداشتی و با سوء استفاده از ناآشنایی خانواده ها با دستگاه های تصفیه آب، علاوه بر تحمیل هزینه های زیاد به خریدار، سلامتی آنها را نیز به خطر بیاندازند.

به طور کلی دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب باید باکیفیت، بهداشتی و استاندارد باشد. جهت انتخاب بهترین محصول، قبل از هرچیز می بایست درباره دستگاه تصفیه آب اطلاعات مختصری را کسب کنید.

نوع آب شهری، آلاینده های احتمالی موجود در آب، مقدار مصرف آب و ... از جمله نکاتی هستند که در مدل و قيمت دستگاه تصفیه آب تاثیر گذار است.

اینکه از دستگاه تصفیه آب در کجا می خواهید استفاده کنید و چه مقدار آب تصفیه شده در روز نیاز دارید باعث می شود تا نوع و مدل دستگاه تصفیه آب شما فرق داشته باشد.

برای تامین آب شرب تصفیه برای منزل باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کرد و برای کارگاه ها، ادارات و بیمارستان ها باید از دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و یا صنعتی استفاده نمود.

 

هنگام خرید تصفیه آب به چه نکاتی دقت کنیم؟

برخي از مهمترين نكاتي كه در هنگام خريد باید به آنها توجه كنيد عبارتند از:

1- برند و کشور سازنده دستگاه تصفیه آب

آنچه مسلم است شما با هدف ارتقاي سطح سلامتي خود و خانواده تان اقدام به خريد تصفيه آب می کنید. اما این را نیز در نظر بگیرید که اگر دستگاه تصفیه آب از برند نعتبر نباشد و یا کشور سازنده دستگاه تصفیه آب مشخص نباشد ممکن است در ساخت دستگاه تصفیه آب از قطعات غیر بهداشتی استفاده شده باشد و آب شرب تصفیه شده غیر بهداشتی شود که برای سلامتی شما بسیار زیان آور است.

كليه قطعات و اجزاي دستگاه مي بايست از مواد بهداشتي باشند و استاندارد FOOD GRADE داشته باشند.

بديهي است در صورتي كه از مواد و پلاستيك هاي بازيافتي و غير بهداشتي در بدنه دستگاه تصفیه آب استفاده شده باشد، مواد زائد و مضر به آب اضافه خواهد کرد كه سلامتي شما را به خطر خواهد انداخت.

يكي از دلايل ارزان بودن دستگاه هاي تصفيه آب متفرقه كه عمدتاً محصول چين و ایران هستند به همين دلیل است. استفاده از مواد و پلاستيك هاي نامرغوب، قيمت تمام شده محصول را تا حد قابل توجهي كاهش مي دهد. پس از خرید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت خودداری نمایید.

دستگاه تصفيه آبي كه قصد خريد آن را داريد، باید داراي تاييديه هاي بهداشتي نظير FDA و NSF باشند و تولید شرکت های معتبر غالباً تایوانی باشند.

2- نوع و تعداد مراحل تصفيه آب

هم اکنون بهترین روش تصفیه آب در جهان استفاده از فیلتر اسمز معکوس و یا فیلتر ممبران است که این فیلتر با داشتن تکنولوژی خاص می تواند تمام املاح و مواد زائد درون آب حتی میکروب و باکتری را از آب تصفیه شده حذف نماید و روش های دیگر هیچ کاربردی ندارند.

پس در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب دقت کنید که دستگاه تصفیه آب دارای فیلتر ممبران باشد در غیر این صورت از خرید دستگاه تصفیه آب خودداری نمایید.

پس از داشتن فیلتر ممبران به این نکته نیز توجه کنید که هر دستگاه تصفیه آب خوب باید دارای حداقل 5 فیلتر باشد.

وجود این پنج فیلتر و رعایت ترتیب قرار گیری فیلترها بسیار مهم است و نمی توان فیلتری را حذف کرد و یا ترتیب قرار گیری فیلترها را عوض کرد. این پنج فیلتر به ترتیب قرار گیری عبارتند از:

مرحله اول فیلتر الیافی جهت حذف مواد معلق نظیر گل و لای، شن و ماسه و زنگ لوله ها که باید حتماً در مرحله اول دستگاه و در هوزینگ شفاف قرار بگیرد تا مقدار املاح جذب شده توسط این فیلتر دیده شود.

مرحله دوم فیلتر کربن اکتیو جهت حذف کلر، گازهای شیمیایی و بوی نامطبوع آب که باید حتماً از مواد گیاهی تهیه شده باشد.

مرحله سوم فیلتر کربن گرانول جهت حذف مواد سمی درون آب مانند آرسنیک و نیتریت.

مرحله چهارم استفاده از فیلتر اسمز معکوس یا فیلتر ممبران (RO) جهت حذف ناخالصی ها و سموم محلول در آب و رسوبات درون آب.

مرحله پنجم فیلتر کربن نهایی جهت حذف طعم و بوی احتمالی ناشی از ماندگی آب در منبع دستگاه و یا طعم بد آب شهری.

مرحله ششم که البته اختیاری می باشد نصب فیلتر قلیایی و یا مواد معدنی برای جبران مواد معدنی حذف شده از آب تصفیه شده.

مرحله ششم و یا بیشتر به دلخواه مشتری می باشد و حتما لازم نیست که بر روی دستگاه تصفیه آب نصب شود. 

3- نوع و کیفیت اتصالات دستگاه تصفيه آب

اگر مي خواهيد از دردسرهايي نظير : نشتي و چكه مداوم آب از دستگاه تصفیه آب، شکستن اتصالات، خرابی پمپ آب و سوراخ شدن مخزن تصفیه آب و ... در امان باشيد، به نوع و کیفیت اتصالات دستگاه تصفيه آب دقت كنيد.

به طور كلي اتصالات تصفيه آب خانگي به دو دسته تقسيم مي شوند:

دسته اول: اتصالات که شلنگ ها توسط مهره به یکدیگر وصل می شوند و معمولاً شفاف هستند که این نوع اتصالات به دلیل نازک بودن به راحتی شکسته می شوند و کیفیت بالایی ندارند.

دسته دوم: اتصالات سريع یا اتصالات فیتینگی که اين نوع اتصالات به مراتب از اتصالات مهره اي با کیفیت تر و محکم تر هستند و تنها با يك فشار، شيلنگ را در خود قفل مي كنند و به دليل دارا بودن واشرهاي ريز ، از هرگونه نشتي و چكه جلوگيري مي كنند و می توانند تا 10 Bar فشار را تحمل کنند.

در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب دقت کنید که از اتصالات فیتینگی در ساخت دستگاه تصفیه آب استفاده شده باشد.

4- نوع محفظه فیلترها (هوزينگ ها)

هوزینگ دستگاه تصفیه آب قطعه ای است که در همه دستگاه های تصفیه آب وجود دارد و سه فیلتر اول دستگاه تصفیه آب در داخل آنها قرار می گیرد.

به دلیل اینکه نیاز است تا هر 6 ماه یکبار فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب تعویض شوند باید از موادی در ساخت هوزینگ فیلتر دستگاه تصفیه آب استفاده شود تا در هنگام باز و بسته کردن هوزینگ به دفعات زیاد و در طول سالیان متمادی حالت خود را از دست ندهند و بتوانند در هنگام بستن هوزینگ ها از نشتی آب جلوگیری نمایند.

هوزینگ دستگاه تصفيه آب باید دارای ظاهر یکدست و بدون موج باشد و پلاستیک آن شفاف باشد تا از نشت آب جلوگيري شود. در صورت کدر بودن پلاستیک هوزینگ ها از خرید دستگاه تصفیه آب خودداری نمایید. 

5-گارانتي خوب،‌ خدمات پس از فروش و در دسترس بودن نمايندگي هاي مربوطه

گارانتي و خدمات پس از فروش، نبايد تنها در حد يك شعار و يك برگه ضمانت نامه باشد. در درجه اول شركتي كه خدمات پس از فروش را ارائه مي دهد علاوه بر مهارت فني و تخصصي، مي بايست مجهز به كليه قطعات و اجزاي دستگاه باشد.

يكي از نكاتي كه بايد به آن دقت كنيد، موجود بودن كليه قطعات و قطعات تصفيه آب است. اين نشان مي دهد كه برند مربوطه، توانايي سرويس دهي و رفع عيب دستگاه را در اسرع وقت دارد.

البته این نکته را در نظر بگیرید برخی از برندهای دستگاه تصفیه آب دارای ضمانت طولانی مدت از 24 الی 36 ماه هستند که این مدت ضمانت نشان دهنده کیفیت بالای دستگاه تصفیه آب می باشد.

در ادامه چند برند معتبر دستگاه تصفیه اب موجود در ایران را به شما معرفی می کنیم که هم سابقه زیادی از حضور در ایران دارند و هم مدت زمان ضمانت طولانی دارند.

 

دستگاه تصفیه آب فلاکستک

بهترین و با کیفیت ترین برند تصفیه آب در ایران مارک فلاکستک می باشد.

برند فلاکستک FLUXTEK یک برند آمریکایی می باشد که کارخانه آن در تایوان است و تحت نظارت شرکت آمریکایی اقدام به تولید دستگاه تصفیه آب در مدل های مختلف می کند.

برند فلاکستک دارای چندین نمایندگی در ایران است که دستگاه های تصفیه آب با کیفیتی را به مشتری ارائه می دهد و از تنوع خوبی در مدل های دستگاه تصفیه آب برخوردار است.

برند فلاکستک به دلیل کیفیت بالایی که دارد دارای 36 ماه ضمانت تمام قطعات می باشد.

 

دستگاه تصفیه آب آکواجوی

بعد از برند فلاکستک، برند آکواجوی نیز یک برند معتبر است که یک برند کانادایی تولید تایوان می باشد که این برند نیز هم از کیفیت بالایی برخوردار است و هم از خدمات و پشتیبانی خوبی برخوردار است.

برند آکواجوی به دلیل معروفیت بالا در تمام شهر های ایران نمایندگی دارد و قطعات و فیلترهای آکواجوی نیز به راحتی در دسترس می باشد.

برند آکواجوی نیز به دلیل کیفیت بالای قطعات دارای 36 ماه ضمانت می باشد.

 

در بازار امروز به دلیل زیاد بودن مدل و تولید کنندگان متعدد، انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب که هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد و هم کارایی لازم برای استفاده در منزل را داشته باشد سخت است این مسئله وقتی سخت تر می شودکه پای قیمت نیز به میان بیاید و خرید دستگاه آب تصفیه خانگی که از نظر قیمت به صرفه و متناسب با بودجه ما باشد کمی سخت می شود. از طرفی هم به دلیل تقلب در تولید برخی دستگاه های تصفیه آب و ورود کالاهای بی کیفیت چینی، مشکل اعتماد به فروشنده را به سختی انتخاب دستگاه آب تصفیه کن خوب باید اضافه کرد. خرید دستگاه آب تصفیه خانگی نیز با دیگر لوازم منزل فرقی ندارند و برای خرید بهترین مدل دستگاه تصفیه آب خانگی خوب و با کیفیت خیلی از شرایط را در نظر بگیرید. ما قصد داریم در ادامه این مطلب به شما کمک کنیم تا بتوانید خرید آب تصفیه کن خوب و با کیفیت را که از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد را تجربه کنید.

بیشتر افراد مایلند آن بخشی از آب مصرفی شان را که برای شرب و پخت و پز استفاده می شود بصورت دقیق تصفیه شود. به همین دلیل باید از دستگاه تصفیه آب خانگی که در آشپزخانه و در زیر سینک ظرفشویی نصب می شود و یک شیر جداگانه برای برداشت آب تصفیه شده بر روی سینک ظرفشویی دارد استفاده شود. اما به دلیل اینکه کیفیت و سختی آب هر منطقه با مناطق دیگر متفاوت است نمی توان از یک دستگاه آب شیرین کن برای همه مناطق استفاده کرد. تا انتهای این مقاله با ما باشید تا راهنمای خرید دستگاه آب شیرین کن خوب و مناسب منزل را به شما توضیح دهیم.

از آنجا که دستگاه های تصفیه آب در آشپزخانه و در آخرین نقطه شبکه لوله کشی توزیع آب نصب می شوند امکان آلودگی دوباره آب در طول مسیر عبور آب تصفیه شده وجود ندارد. بهترین روش برای تصفیه آب آشامیدنی، استفاده از سیستم اسمز معکوس یا همان (RO)می باشد همچنان که این سیستم دارای دقت فوق العاده بالايي می باشد قیمت آن نیز نسبت به سیستم های دیگر نسبتاً بالاتر می باشد و پیشنهاد ما به شما خرید دستگاه آب تصفیه کن با سیستم R.O می باشد و تا به امروز بهترین روش تصفیه آب در دنیا سیستم اسمز معکوس است.

 

کدام مدل دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟

با توجه به نکته ای که در بالا گفته شد برای خرید دستگاه آب تصفیه کن خانگی مناسب برای منزل باید اول از همه کیفیت آب منطقه زندگیتان را در نظر بگیرید تا بتوانید یک دستگاه آب تصفیه کن خوب را که بتواند آب را برای شما تصفیه کند خریداری نمایید. عوامل زیادی در خرید آب شیرین کن خوب و با کیفیت نقش دارند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

اولین نکته در خرید دستگاه آب تصفیه کن خوب و مناسب برای منزل شما کیفیت آب محل زندگی تان است. در مناطقی که آب کیفیت خوبی دارد و سختی آب  (TDS)نسبتاً پایین است و ممکن است فقط مواد درشت مانند شن و ماشه داشته باشد که در این مناطق احتیاجی به سیستم اسمز معکوس نیست چون آب املاح مضر کمتری دارد و فقط باید مواد درشت آن حذف شود به همین دلیل می توان علاوه بر سیستم (RO) از دستگاه سه مرحله ای استفاده کرد (برای شهر های بزرگ مناسب نیست

در شهر های بزرگ و کوچک به دلیل اینکه آب املاح زیادی دارد و همچنین به دلیل نفوذ آب فاضلاب به منابع آب زیر زمینی و بالا رفتن نیترات و آرسنیک ،برای حذف این مواد و املاح باید از سیستم (RO) استفاده کرد اما در شهر ها به دلیل ضد عفونی آب با کلر میکروبی در آب وجود ندارد و میتوان از مدل های 5 مرحله و 6 مرحله استفاده نمود و اما استفاده از لامپ UV بستگی به اختیار مشتری دارد

در مناطقی که از سیستم لوله کشی آب بهره نمی برند و از آب چاه استفاده می کنند (مانند شهر های شمالی ،روستا ها ،باغها و ویلاهای اطراف شهر ها) به دلیل اینکه آب مواد ضد عفونی کننده ندارد (مانند کلر ) ،ممکن است دارای میکروب ، انگل و باکتری باشد که باید برای ضد عفونی آب از لامپ UV کمک گرفت تا از آب سالم و قابل شرب بهره مند شد (باید از دستگاه RO-7AUL یا RO-7ML استفاده کرد

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop