نقشه و راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

 

 

 

هر دستگاه یا وسیله ای را که خریداری می کنید برای نصب و راه اندازی نیاز به رعایت یکسری اصول اولیه دارد که اگر این موارد رعایت نشود ممکن است در نصب و راه اندازی آن وسیله دچار مشکل شوید . نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب نیز اصولی دارد که اگر آنها را رعایت کنید به نتیجه بهتری در استفاده از دستگاه تصفیه آب دست پیدا خواهید کرد . ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با اصول و مبانی استفاده از دستگاه تصفیه آب بدست آورید و یک نمای کلی از مراحل تصفیه آب توسط دستگاه تصفیه آب را پیدا کنید . 

نمای کلی مراحل تصفیه آب

ابتدا آب ورودی از ساختمان توسط شیر کوچک آبی رنگ وارد دستگاه شده و به فیلتر اول یا همان فیلتر پلی پروپیلن که هوزینگ آن به رنگ آبی و شفاف است وارد می شود . در این فیلتر تمام مواد اضافی درشت آب مانند شن و ماسه و زنگ لوله گرفته می شود و آب تقریبا صاف می شود . و از فیلتر اول وارد شیر برقی تصفیه آب شده و به هوزینگ فیلتر دوم وارد می شود .

در مرحله بعد ، آب به فیلتر دوم یا فیلتر کربن اکتیو وارد می شود . این فیلتر با داشتن ذرات ریز کربن فعال یا اکتیو باعث حذف کلر آب می شود و نوع مرغوب این فیلتر قادر است 85 درصد کلر آب را حذف کند.

در مرحله چهارم آب وارد فیلتر سوم یا کربن بلاک می شود . این فیلتر کارایی شبیه فیلتر دوم دارد با این تفاوت که بجای پودری بودن فیلتر ، بصورت یک تکه یا بلوک می باشد . وظیفه این فیلتر حذف مواد سمی درون آب مانند بنزن ، تولوئن ، آرسنیک و نیتریت می باشد.

در مرحله پنجم آب به فیلتر ممبران یا اسمز معکوس وارد می شود و در این فیلتر املاح و مواد اضافه آب تا 85 درصد گرفته می شود . نوع مرغوب این فیلتر قادر است میکروب و باکتری هایی که برای سلامتی مضر است را از آب حذف نماید . این فیلتر دو خروجی دارد . اولی که آب تصفیه شده است و تقریباً در وسط هوزینگ فیلتر ممبران قرار دارد و به سمت سوییچ های پرشر می رود و از آنجا به سمت فیلتر پنجم و مخزن میرود و دومین خروجی که تقریباً در کنار هوزینگ ممبران قرار دارد به سمت کپسول درین و از آنجا به سمت لوله فاضلاب می رود و دلیل وجود این خروجی به این علت است که املاحی را که فیلتر ممبران از آب میگیرد را شسته و از فیلتر خارج می کند . اگر این خروجی بسته شود فیلتر ممبران قادر نخواهد بود که مواد اضافی را دفع کند و فیلتر ممبران به سرعت خراب می شود .

آب تصفیه شده خروجی از فیلتر ممبران به سمت فیلتر پنجم یا فیلتر پُست کربن می رود . وظیفه این فیلتر گرفتن طعم و بوی نامطبوع آب است . و اگر شیر برداشت آب روی سینک بسته باشد از طریق شیلنگی که به سه راهی سر پُست کربن متصل است به سمت مخزن می رود و در مخزن ذخیره می شود .

از فیلتر پنجم آب به سمت فیلتر مینرال یا فیلتر قلیایی می رود . این فیلتر در برخی از دستگاه های تصفیه آب وجود دارد و در برخی موجود نمی باشد . وظیفه این دو فیلتر ، غنی سازی آب با مواد معدنی و در فیلتر قلیایی بالا بردن PH آب نیز می باشد .

از فیلتر ششم یا پنجم ، آب به سمت شیر برداشت آب تصفیه شده روی سینک ظرفشویی می رود .

تمام مراحلی که در بالا گفته شد به صورت خلاصه بیان شده است تا شما بتوانید یک نمای کلی از مراحل تصفیه آب ، ترتیب قرار گرفتن فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و چگونگی عبور آب از قطعات در دستگاه تصفیه آب در ذهن خود داشته باشید . این نقشه معرفی مراحل تصفیه آب به شما کمک می کند که در مواقع لازم و ضروری که به سرویس کار تصفیه آب دسترسی ندارید تا حدودی مشکل دستگاه تصفیه آب خود را برطرف نمایید .

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد روش نصب دستگاه تصفیه آب می توانید با کارشناسان شرکت آبرسان تهران تماس حاصل نمایید .

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop