فهرست مطالب:

همانطور که خرید دستگاه تصفیه آب مناسب اهمیت زیـادی دارد نگهداری از دستگاه نیز اهمیت دارد

 

برخی افراد بعد از تهیه و نصب دستگـاه تصفیه آب خانگی گمان می کنند که دستگاه هیچ گونه مراقبت و سرویسی احتیاج ندارد و دستگاه مادام العمر کار می کند . اما باید بدانید که حفظ کیفیت آب و سلامت دستـگاه به تعویض به موقع فیلترها بستگی دارد و باعث می شود کیفیت آب همانند روز اول خریداری دستـگاه باقی مانده و دستگاه ازنظر کارکرد سالم بماند . اما بارها مشاهده شـده علیرغم تماس تلفنی یا ارسال پیـامک جهت تعویض فیلترها ، افراد از این امر امتناع کرده یابه فراموشی می سپارند که باعث پایین آمدن کیفیت آب تصفیه شده ، تغییر طعم شده  و ممکن است آب تصفیه شده باعث ابتلاع به امراض گوناگون برای مصرف کننده شود چون در اثر کارکرد زیاد فیلتر ها بعد از مدتی مواد موجود در فیلتر ها در آب حل می شوند و در مخزن جمع می شوند که ممکن است باعث تلخی بیش از حد آب شود .

در دستگاه تصفیه آب خانگی دو نوع قطعه وجود دارد که یکسری از قطعات نیاز به تعویض سالیانه ندارند و ممکن است بر اثر مرور زمان فرسوده شوند و نیاز به تعویض پیدا کنند اما برخی دیگر بطور منظم و در طی سال یک یا چند بار نیاز به تعویض دارند مانند فیلترهای تصفیه آب .

قطعات دستگاه تصفیه آب به دو بخش تقسیم می شوند :

قطعات مصرفی

قطعات غیر مصرفی

قطعات مصرفی قطعاتی هستند که بر اثر استفاده از دستگاه با توجه به نحوه مصرف مصطهلک شده و در مدت زمان مشخصی از بین می روند مانند فیلترها.

قطعات غیر مصرفی قطعاتی هستند که در صورت استفاده از دستگاه در مدت زمان مشخصی نباید از بین بروند و باید سالم بمانند و ممکن است به مرور زمان بر اثر فرسودگی از بین بروند مانند پمپ ، سوییچ ها ، ترانس و قطعات پلاستیکی.

در دستگاه های تصفیه آب فیلترها که جزء قطعات مصرفی محسوب می شوند باید در مدت زمان مشخصی تعویض شوند به این دلیل که پس پایان این مدت دیگر قادر به گرفتن املاح و مواد اضافی درون آب نیستند و خراب می شوند و استفاده بیشتر از آنها ممکن است برای سلامتی مضر باشد.

اما قطعات غیر مصرفی که در بالا از آنها یاد شد نیاز به تعویض در مدت زمان مشخصی ندارند و فقط در صورت معیوب شدن نیاز به تعویض پیدا می کنند.

membaranekharab

مدت زمان تعویض این فیلترها بستگی به مقدار آب مصرفی و نوع فیلتر دارد اما اکیداً توصیه می شودکه فیلترهای پیش تصفیه بیشتر از هشت ماه و فیلترهای بالایی دستگاه بیشتر از 18 ماه استفاده نشود به این دلیل که ممکن است خطرات میکروبی و آلودگی آب را به همراه داشته باشد .

از آنجایی که در دستگاه های تصفیه آب کلر و مواد ضد عفونی کننده توسط فیلتر کربن اکتیو حذف می شود ، آبی که در مخزن ذخیره می شود را نمی توان به مدت طولانی ذخیره کرد چون مانند آبهای معدنی مواد نگهدارنده ندارد ، ممکن است طعم و بوی آن عوض شود به همین خاطر بیشتر از یک هفته نمی توان آن را نگداری کرد و باید مخزن را تخلیه نمود تا آب درون مخزن طعم و بو نگیرد (به هنگام مسافرت بیش از یک هفته قبل از عزیمت باید شیر مصرف باز شود تا آب درون مخزن تخلیه شود)

باتعویض به موقع فیلتر های دستگاه و رعایت شرایط نگهداری دستگاه از لذت نوشیدن آب گوارا و سالم بهره مند شوید

جهت اطلاعات بیشتر می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید

 

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop