فهرست مطالب:

همیشه به خاطر داشته باشید هر فیلتر کار مشخصی داشته و باید در زمان اعلام شده تعویض گردد .این به آن دلیل است که نسبت به مواد موجود در آب هر منطقه عمر یک فیلتر مشخص می شود .

 


همچنین خاطر نشان می کنیم که در صورت فراموش شدن زمان تعویض فیلتر هابا تماس با شرکت و یا بازدید از سایت شرکت آبرسان از زمان تعویض فیلتر ها اطلاع کسب کنید

 دلایل تغییر رنگ و بوی آب

نوع تغییر

دلیل تغییر

چگونگی رفع عیب

دلایل تغییر طعم

و بوی آب

1 . عمر فیلتر ها ی پیش تصفیه تمام شده

(آب شدیداٌ تلخ شده )

1 . فیلتر های پیش تصفیه باید تعویض شود

2 . عمر فیلتر ممبران تمام شده

(در آب رسوب دیده می شود )

2 . فیلتر ممبران باید تعویض گردد

3 . خروجی فاضلاب دستگاه کیپ شده

3 .محدود کننده خروجی فاضلاب تعویض گردد

4 . عمر فیلتر پست کربن تمام شده

4 . فیلتر باید تعویض گردد

5 . عمر فیلتر مینرال یا قلیایی تمام شده

(آب بوی کپک و می دهد )

5 . فیلتر باید تعویض گردد

6 . آب به مدت طولانی در مخزن مانده

(آب بوی ماندگی می دهد )

6 . مخزن چند بار باید پر و خالی شود

 

توضیح مختصر در مورد مطالب گفته شده در جدول بالا :

1- عمر فیلتر های تصفیه آب تمام شده است

این بدین معنی است که فیلترها بیش از حد معمول که کارخانه سازنده آن فیلتر بر روی آن قید کرده ، استفاده شده است و فیلترها اشباع شده اند و دیگر توانایی جذب مواد و املاح بیشتر را ندارند . در صورتی که این فیلترها طبق زمان بندی گفته شده در زیر تعویض نگردند ممکن است فیلترهای بالایی دستگاه تصفیه آب ، مخزن و حتی پمپ آب را نیز دچار خرابی و مشکل کنند .

2-عمر فیلتر ممبران تمام شده است

هنگامیکه فیلتر ممبران یا اسمز معکوس خراب شود و دیگر نتواند مواد و املاح زائد آب را بگیرد ، مزه آب دستگاه تصفیه آب یکباره تغییر می کند و آب به اصطلاح دوباره سنگین می شود و سختی آب دستگاه تصفیه آب با آب شهری برابر می شود و این تغییر ناگهانی برای شما بسیار مشهود است و این مسئله باعث ایجاد رسوب در کتری نیز می شود . عوامل زیادی در خرابی فیلتر ممبران نقش دارند و مهمترین آنها تعویض دیر هنگام فیلترهای پیش تصفیه یا فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب است .

3-خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب کیپ شده است

فیلتر ممبران دو خروجی دارد یکی آب تصفیه شده و دیگری آب خروجی به فاضلاب . خروجی فاضلاب به این دلیل است که فیلتر ممبران املاح و مواد زائدی را که از آب گرفته است را از طریق این شلنگ دفع می کند . هنگامیکه به هر دلیل راه این شلنگ بسته شود و عمل تخلیه املاح به فاضلاب صورت نگیرد . منافذ ریز فیلتر ممبران خراب شده و باعث می شود تا آب از حالت تصفیه خارج شود .

4-عمر فیلتر پُست کربن تمام شده است

فیلتر پُست کربن یک فیلتر سفید رنگ در باالای دستگاه تصفیه آب است که در مرحله پنجم و بعد از فیلتر ممبران قرار می گیرد و وظیفه آن گرفتن طعم ، مزه و بوی نامطبوع آب می باشد . عمر مفید این فیلتر یکسال است و در صورت عدم تعویض این فیلتر در زمان گفته شده ، ممکن است طعم آب بد تر از آب شهری شود و آب طعم خاک را بگیرد .

5-عمر فیلتر مینرال یا قلیایی تمام شده است

در فیلتر مینرال یا قلیایی مواد معدنی و یا سنگ های سیلیس وجود دارد که این سنگ ها می توانند مواد معدنی را به آب اضافه کنند . عمر مفید فیلتر مینرال یکسال و فیلتر قلیایی تا دو سال بسته به برند آن می باشد .  در صورتی که این فیلترها دیرتر از موعد تعویض شوند ممکن است آب طعم کپک بگیرد و یا ترش مزه شود . که در صورت بروز این مشکل فیلتر را سریعاً باید تعویض کرد تا باعث ایجاد ناراحتی های گوارشی نشوند .

6-آب به مدت طولانی در مخزن مانده است

در صورتی که فیلترها سالم باشند و آب کامل تصفیه شود و درون مخزن آب تصفیه شده باشد ، به دلیل طبیعی بودن آب تصفیه شده و نداشتن مواد نگهدارنده ، آب حداکثر تا یک هفته می تواند بدون تغییر در مخزن راکد بماند . اگر این زمان بیشتر از مدت گفته شده باشد ، ممکن است آب بو بگیرد . که در صورت بروز این مشکل تنها راه ، پر و خالی کردن مخزن دستگاه می باشد . تعداد دفعات پر و خالی کردن مخزن بستگی به از بین رفتن بوی آب دارد . لازم به ذکر است اگر نمی خواهید از آب دستگاه به مدت طولانی استفاده کنید حتما دستگاه را از برق بکشید و شیر آب روی سینک را باز کنید تا آب داخل مخزن بطور کامل تخلیه شود .

 

زمان تعویض فیلتر ها به صورت خلاصه :

1 . فیلتر پلی پروپیلن ( PP ) هر 6 ماه یکبار
2 . فیلتر کربن گرانول هر 6 ماه یکبار
3 . فیلتر کربن اکتیو هر 6 ماه یکبار
4 . فیلتر ممبران هر 18 ماه یکبار
5 . فیلتر پست کربن هر 12 ماه یکبار
6 . فیلتر مینرال یا قلیایی هر 12 ماه یکبار
7 . لامپ UV به هنگام سوختن لامپ


جهت راهنمایی بیشتر با شماره های 77999407 - 77999423 و یا در ساعات و روزهای تعطیل با شماره 0296614 0912 تماس حاصل نمایید

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop