فهرست مطالب:

دستگاه های تصفیه آب باید زیر سینک ظرفشویی آشپزخانه نصب شود مراحل نصب دستگاه به شرح زیر می باشد

 

 

دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که نصب آن با وسایل برقی دیگری که در منزل مورد استفاده قرار می دهید فرق دارد وسایل دیگر را به راحتی قرار دادن دوشاخه برق در پریز می توانید به راحتی استفاده کنید اما دستگاه تصفیه آب باید در منزل نصب شود و قطعات و شیرها به دستگاه تصفیه آب توسط شلنگ نصب شوند . این کار برای کسی که در مورد دستگاه تصفیه آب اطلاعات کافی ندارد سخت است اما برای کسی که تخصص در مورد آن دارد کار راحتی است البته این بدان معنی نیست که شما اصلاً نمی توانید دستگاه تصفیه آب را نصب کنید . اگر آموزش لازم را ببینید و یا راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی را مطالعه کنید به راحتی می توانید تصفیه آب منزل خود را نصب کنید . برای انجام نصب تصفیه آب به ابزار و کمی صبر و حوصله نیاز دارید . پس تا انتها راهنمای نصب تصفیه آب را بخوانید .

در ابتدای نصب دستگاه تصفیه آب باید دستگاه را به آب شهری یا هر آبی که می خواهید آن را تصفیه کنید متصل کنید . البته باید گفت که آب ورودی به دستگاه تصفیه آب باید تا حدود 2 Bar فشار داشته باشد تا بتواند حداقل از فیلتر اول عبور کند و به پمپ برسد . بعد از پمپ فشار زیاد ایجاد خواهد شد .

برای گرفتن انشعاب ابتدا آب ورودی به ساختمان یا واحد خود را قطع کنید.

پس از قطع کردن آب ورودی شیر آب سرد را پیدا کنید . برای این کار ابتدا بگذارید کمی آب برود اگر آب داغ شد به سراغ شیر دیگر بروید . این موضوع خیلی اهمیت دارد چرا که اگر دستگاه تصفیه آب را به آب داغ متصل کنید فیلترها و قطعات و مخزن ذخیره آب تصفیه شده دستگاه نیز خراب می شوند پس از پیدا کردن شیر آب سرد و قطع کردن آب، شیر پیسوار را باز کنید .

در داخل کارتن دستگاه تصفیه آب یک سه راهی فلزی و یا پلاستیکی وجود دارد که بر روی آن یک سوراخ رزوه دار قرار دارد . سه راهی را با نوار تفلن بپیچید و سه راهی را به لوله آب سرد که از دیوار بیرون آمده متصل کنید . پس از آن شیر پیسوار را به سه راهی انشعاب آب ورودی به دستگاه متصل کنید.

در مرحله آخر شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را با نوار تفلن به سوراخ کوچک بر روی سه راهی استیل یا پلاستیکی ببندید . تا به اینجای کار شیر ورودی نصب شد فقط اطمینان حاصل کنید که اتصالات به خوبی آب بندی شده اند و نشتی ندارد . پس شلنگ سفید را شیر کوجک وصل کنید و شلنگ را به اندازه یک متر ببرید .

 

مرحله دوم : نصب شیر برداشت دستگاه تصفیه آب خانگی

در داخل جعبه همه دستگاه های تصفیه آب یک شیر فلزی با دسته اهرمی یا ستاره ای وجود دارد که برای استفاده آب تصفیه شده می باشد و برای نصب آن باید از دریل برقی استفاده نمود و سوراخی را بر روی سینک ظرفشویی و یا هر محلی که می خواهید شیر آب دستگاه را نصب کنید ایجاد کنید . ابتدا در مورد مناسب بودن محل نصب شیر روی سینک ، حتما مطمئن شوید یعنی ابتدا محلی را که قصد سوراخ کردن را دارید از پایین نگاه کنید که می توانید مهره شیر را از پایین ببندید یا نه چرا که در صورت سوراخ کردن سینک اگر نتوانید شیر را ببندید دیگر نمی توانید سوراخ را پر کنید .

برای بستن شیر آب روی سینک ابتدا یک سوراخ با مته شماره 12 روی سینک در محل مناسب ایجاد کنید . این عمل را در سه مرحله با مته های 6 و 8 و 11 انجام دهید. نمی توانید فقط با مته 12 یک سوراخ بر روی سینک ایجاد کنید به این دلیل که سر مته می سوزد و از بین می رود . شیر برداشت آب را از سمت رزوه وارد سوراخ کنید و مهره آن را با واشر فنری که در داخل جعبه شیر قرار دارد محکم ببندید تا جایی که شیر دیگر تکان نخورد . توجه کنید مهره زیر شیر کوچک است و مهره ای شلنگ را به شیر وصل می کند بزرگتر است . سر شیلنگ را به داخل مهره بزرگ وارد کنید و واشر پلاستیکی سفید کوچک را در مهره قرار دهید و به زیر شیر آب دستگاه ببندید و مهره را کامل سفت کنید و در آخر شیلنگ را به هر اندازه ای که دستگاه می رسد ببرید .

 

مرحله سوم نصب بست فاضلاب دستگاه تصفیه آب

با مته 8 سوراخی روی لوله فاضلاب ایجاد کنید معمولاً جایی از لوله فاضلاب را سوراخ می کنند که در حدود 5 سانتی متر پهنا داشته باشد تا بتوان بست را به راحتی بر روی لوله بست . بست فاضلاب دستگاه یک قطه مشکی پلاستیکی است که دارای دو نیم دایره است و بر روی یک نیم دایره محل ورود شلنگ بر روی آن قرار دارد . شلنگ را به سوراخ روی بست وارد کنید تا حدود 2 سانت از داخل بیرون بیاید و سپس مهره آن را ببندید تا شیلنگ ثابت بماند . شلنگی را که از بست بیرون آمده در داخل سوراخ روی لوله فاضلاب قرار دهید و طرف دیگر بست را بر روی لوله فاضلاب بگذارید و پیچ و مهره بست را محکم ببندید . و به اندازه فاصله دستگاه تصفیه آب تا بست شلنگ را ببرید . داخل شلنگ فوت کنید تا مطمئن شوید که محل خروج آب باز است و گرفتگی ندارد .

 

مرحله چهارم : آماده سازی مخزن برای نصب به دستگاه تصفیه آب

برای انجام این کار ابتدا مخزن را از جعبه خارج کنید . سپس شیر مخصوص مخزن را به محل اتصال شیر ببندید . توجه کنید که اگر رزوه بستن شیر مخزن از مخزن بیرون باشد باید با نوار تفلن آن را محکم ببندید تا آب بندی شود و اگر رزوه ها در داخل بود فقط باید از واشر مخصوصی که در داخل جعبه مخزن قرار دارد استفاده کنید . پس از بستن شیر مخزن شلنگ را به شیر متصل کنید و به اندازه نیاز ببرید . توجه کنید که برای محکم کردن شیر در محل خود به هیچ وجه از آچار استفاده نکنید زیرا باعث شکستن شیر مخزن می شود .

 

 تا به اینجا مخزن و تمام وسایلی که باید به دستگاه تصفیه آب متصل شوند نصب یا بسته شده اند  و می توانید به سراغ نصب دستگاه تصفیه آب بروید .

مرحله پنجم : قرار دادن فیلترها در سر جای خود

در کارتن دستگاه تصفیه آب یک فیلتر آبی رنگ وجود دارد که فیلتر ممبران یا فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب می باشد . برای قرار دادن فیلتر در سر جای خود ابتدا در هوزینگ فیلتر ممبران را باز کنید . برای این کار باید شلنگی را که به در هوزینگ ممبران وصل است را بیرون آورید . برای بیرون آوردن شلنگ هوزینگ ، ضامن کوچکی که در کنار شلنگ است را با انگشت به داخل فشار دهید و شلنگ را بیرون بکشید تا بتوانید در هوزینگ را باز کنید . پس از باز کردن در هوزینگ ممبران فیلتر را از کاور خارج کنید و قسمتی را که دو واشر دارد به داخل هوزینگ ممبران وارد کنید و به آرامی به داخل فشار دهید و هنگامیکه کامل داخل هوزینگ رفت ، درِ هوزینگ را ببندید و شلنگ آن را متصل کنید . سپس با آچار بزرگی که در داخل جعبه قرار دارد هوزینگ اول ، دوم و سوم را به ترتیب را باز کنید تا مطمئن شوید فیلتر ها در داخل کاور یا جلد قرار ندارند . معمولاً در کارخانه پوشش روی فیلتر را باز می کنند و فیلتر را در داخل هوزینگ قرار می دهند اما برای اطمینان بیشتر شما هم فیلترها را بازدید کنید .

مرحله ششم : نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

-دستگاه تصفیه آب خانگی را در محل مناسبی از زیر سینک ، داخل کابینت قرار داده و به دیواره کابینت تکیه دهید البته این کار برای دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی است ولی دستگاه های تصفیه آب کاوردار یا رو میزی را می توانید بر روی کابینت و یا هر محلی که می خواهید قرار دهید . محل قرار دادن دستگاه تصفیه آب مهم است چرا که شما نمی توانید هر روز دستگاه تصفیه آب را جابجا کنید و باید در محل ثابتی باشد . بهتر است دستگاه در محلی قرار بگیرد که به پریز برق نزدیک باشد و دوشاخه برق دستگاه تصفیه آب را بتوان به راحتی درون پریز برق قرار داد . پس از ثابت کردن محل دستگاه تصفیه آب شلنگ ها را به دستگاه تصفیه آب وصل کنید . برای اتصال شلنگ ها به دستگاه به این نکات توجه کنید :

شلنگی که را که شیر آب ورودی وصل کردید را به اتصال فیلتر اول که آبی رنگ است متصل کنید . در دستگاه های کاوردار رومیزی به محلی که با شیر آب مشخص شده ببندید .

شلنگی را به شیر مخزن وصل کرده اید به سه راهی که به فیلتر پست کربن ( فیلتر سفید رنگ بالای دستگاه تصفیه آب و یا در دستگاه های کاورار در محلی که با عکس مخزن نشان داده شده است متصل کنید . توجه کنید که قبل از راه اندازی دستگاه به علت وجود سیاهی در فیلتر پست کربن دستگاه باید کمی آب از فیلتر پست کربن برود تا تمیز شود و این سیاهی به داخل مخزن ذخیره آب نرود .

شلنگی را که به بست فاضلاب وصل کرده اید را به خروجی فاضلاب دستگاه متصل کنید . اگر دستگاه شما زیر سینکی باشد یک کپسول 10 سانتی متری زیر هوزینگ ممبران قرار دارد و سر شلنگ را باید به آن قطعه متصل کرد . توجه کنید که شلنگ را بطور کامل در کپسول فاضلاب فشار دهید تا جا برود . در دستگاه های رومیزی با علامت لوله مشخص شده است .

در مرحله چهارم نصب قطعات به دستگاه تصفیه آب ، نوبت متصل کردن شیر آب روی سینک به دستگاه می رسد . برای این کار شلنگی را که به شیر آب متصل است را به خروجی فیلتر زرد رنگ روی دستگاه تصفیه آب متصل کنید . در دستگاه های کیسی با علامت شیر اب اهرمی مشخص شده است .

در ادامه نوبت به راه اندازی دستگاه تصفیه آب می رسد . برای این کار ابتدا هوزینگ سوم دستگاه را باز کنید . هوزینگ سوم در پایین و سمت چپ دستگاه قرار دارد . دستگاه را به برق بزنید و شیر آب ورودی به دستگاه را باز کنید . پس از روشن شدن دستگاه تصفیه آب یک ظرف زیر هوزینگ سوم که باز کرده اید بگیرید تا به اندازه چند لیتر آب از هوزینگ بیرون بیاید و سیاهی فیلتر دوم گرفته شود . پس از شفاف شدن آب خروجی ، دستگاه را از برق بکشید و هوزینگ سوم را ببندید . انجام این عمل بسیار مهم است چرا که اگر سیاهی فیلترها گرفته نشود این سیاهی که گرده ذغال فیلترها است به داخل فیلتر ممبران می رود و فیلتر را خراب می کند . پس از انجام این عمل دوباره دستگاه را به برق بزنید تا دستگاه تصفیه آب شروع به کار کند . در این حالت می توانید برای عمل شستشوی فیلترها ، شیر میکس دستگاه را که در بالای فیلترها قرار دارد را باز کنید تا آب با سرعت بیشتری از فیلترها خارج شود و فیلترها تمیز شوند . پس از گذشت چند دقیقه که آب به حد کافی دستگاه خارج شد شیر مکس را ببندید و منتظر بمانید تا آب با فشار کم از شیر اب روی سینک خارج شود . آب با فشار کم آب تصفیه شده ای است که بصورت مستقیم و با همان فشار از دستگاه خارج می شود . پس از چند دقیقه شیر آب روی سینک را ببندید و شیر روی مخزن را باز کنید تا آب تصفیه شده به داخل مخزن برود و مخزن را پر کند .  درحدود 20 الی 30 دقیقه طول می کشد تا مخزن پر شود . بهتر است آبی که برای اولین بار به داخل مخزن می رود را خالی کنید برای انجام این کار پس از خاموش شدن دستگاه تصفیه آب ، دستگاه را از برق بکشید ( به دلیل داشتن شیر برقی هرگاه که برق دستگاه قطع شود مسیر جریان آب هم در دستگاه قطع می شود ) و شیر روی سینک را باز کنید تا آب داخل مخزن خارج شود . وقتی که آب خروجی قطع شد دوباره دستگاه را به برق بزنید تا کار کند . در این مرحله پس از پر شدن مخزن می توانید از آب دستگاه استفاده کنید .

از آنجا که مقدار املاح و یا سختی آب به کیفیت فیلتر ممبران بستگی دارد می توانید سختی آب را با استفاده از شیر میکس روی دستگاه تنظیم کنید . البته لازم به ذکر است که شما نمی توانید این کار را انجام دهید و برای تنظیم سختی آب به دستگاه سختی سنج یا TDS متر نیاز است . اما بهترین سختی برای آب تصفیه شده طبق استانداردی که تعریف شده در حدود 70 الی 90 PPM می باشد که کمتر از این مقدار باعث می شود تا املاح بیشتری از آب گرفته شود و آب به اصطلاح تلخ شود و مقدار بیشتر از این عدد باعث می شود تا مقدار املاح آب زیاد شود و آب از حالت تصفیه شده خارج شود .

لازم به یادآوری است که اگر آب شهری وارد دستگاه می شود می توان شیر میکس را باز کرد ولی اگر از آب چاه و یا آبی که از سالم بودن آن مطمئن نیستید شیر میکس را باز نکنید به این دلیل که ممکن است میکروب داخل آب از شیر میکس عبور کند و به داخل مخزن تصفیه آب نفوذ کرده و در آنجا رشد کند و باعث به خطر افتادن سلامتی شما بشود . از فیلتر ممبران اگر از برندهای معتبر غیر چینی باشد هیچ نوع میکروبی رد نمی شود و به همین دلیل در آبهای غیر سالم باید شیر میکس را بطور کامل بست .

در آخر اتصالات دستگاه را بطور کامل چک کنید تا در صورت نشتی از قطعات آن را سریع برطرف نمایید .

شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هر نو سوال و یا بروز مشکل در هنگام نصب با کارشناسان بخش خدمات تماس گرفته و در مورد مشکل خود راهنمایی شوید .

 

 

پرفروش ترین محصولات

درباره ما

شرکت آبرسان تهران در طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان زیادی را با ارائه خدمات پس از فروش گسترده جذب نماید که از مهمترین مشتریان این شرکت می توان به شرکت آزاد راه تهران شمال، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، سازمان توسعه صادرات ایران ،دانشکده دندانپزشکی، آزمایشگاه خاک و مکانیک دانشگاه تهران، آزمایشگاه شیمی دانشگاه علم و صنعت ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده پلیمر و مواد ایران اشاره نمود

تماس باما

آدرس: تهران بزرگرراه رسالت خیابان دردشت خیابان هراتی پلاک 39

 ایمیل: abresantehran@gmail.com

تلفن:  77933083(021)-77999407(021)-77999423(021)

موبایل:09120296614 - 09193041965

واتس اپ- ایتا- روبیکا: 09120296614

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. 2024© | طراحی سایت دارکوب

toTop