این فیلتر به شکل کپسولی یک تکه وپر شده از دانه های مواد معدنی سیلس می باشد و معمولا دارای پوسته ای به رنگ های زرد ، قرمز و گاها سفید است و فقط در دستگاه هایی با سیستم RO بعنوان فیلتر ششم و بعد از مخزن ذخیره مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلتر در جایی استفاده می شود که به دلیل استفاده از سیستم RO میزان TDS آب و در نتیجه مواد معدنی به شدت کاهش یافته و طعم آب تلخی شدیدی پیدا می کند و برای کنترل میزانسختی آبامکانات لازم از طرف تولید کننده روی دستگاه پیش بینی نشده و یا مصرف کننده بخاطر جلوگیری از میکس شدن آب خام قبل از ممبران حتی به مقدار خیلی کم با آب بعد از ممبران، تمایلی به استفاده از شیر میکس یا TDS ندارد. در واقع آب تصفیه شده در اثر عبور از این محفظه و برخورد با املاح معدنی مقادیری اندک از این املاح (کلسیوم و منیزیوم) را در خود حل می کند در نتیجه TDS اندکی افزایش می یابد. زمان تعویض آن بسته به میزان آب عبور کرده از آن یا همان میزان مصرف آب داشته و ظرفیت تصفیه آب با واحد لیتر یا گالن روی آن درج می شود و معمولا هر 12 ماه یکبار با میزان مصرف متوسط یک خانوار تعویض می شود

 

خواص فیلتر مینرال :

این فیلتر با اضافه کردن کلسیوم و منیزیوم به آب مقدار این املاح را در بدن افزایش می دهد . در اثر مصرف نوشابه های گاز دار یا غذاهای چرب و سرخ شده ،حالت اسیدی در بدن ایجاد می شود ، کبد برای دفع این حالت از کلسیوم داخل بدن و به ناچار از مغز استخوان استفاده می کند ، این فیلتر با اضافه کردن این مواد به کبد برای استفاده از کلسیوم برای دفع حالت اسیدی کمک می کند.

 

نکته مهم :

فیلترهای مینرال و یا قلیایی بدلیل داشتن مواد معدنی و مغذی باعث رشد میکروبها می شود لذا حتماً توصیه می شود که از این فیلتر فقط در دستگاه های تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس که دارای فیلتر ممبران هستند و قادرند میکروبها و انگل ها را حذف کنند استفاده شود و برای دستگاه های سه مرحله ای و بدون فیلتر ممبران اکیداً توصیه نمی شود.

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...