مطالب خواندنی در این صفحه :

 

چرا فیلترهای تصفیه آب خراب می شوند .

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب چه موقع است .

برای تعویض فیلتر تصفیه آب چه کار کنیم .

 

 

 

 

جهت تعویض فیلتر و یا راهنمایی در مورد فیلترها با شماره های 77999423  و 77999407 شرکت آبرسان تهران تماس بگیرید .

 

 

 

 

چرا فیلترهای تصفیه آب خراب می شوند .

 

همیشه کمبود اب به عنوان یک زنگ خطر برای انسانها بوده است و امروزه با توجه به رشد شهرها و افزایش شهر نشینی ، تامین آب شرب به یکی از بزرگ ترین مشکلات شهری تبدیل شده است . تامین آب برای افراد در تمام مناطق دنیا یک معضل بزرگ است و کشورها بایستی آب قابل شرب را برای مردم فراهم کنند . در برخی از کشورهای دنیا آب مصرفی و قابل شرب معمولا از طریق فروش اب بسته بندی شده و یا از طریق تانکر آب صورت می گیرد . اما در کشور ما با توجه به قدیمی بودن و نا کارآمد بودن سیستم آب شهری ، هنوز هم آب از طریق لوله کشی شهری در اختیار مردم قرار می گیرد و آب شرب و شستشو باید هر دو سالم باشند . با توجه به شرایط کمبود آب و مصرف بالای آب در شهرها ، کیفیت اب شهری پایین می آید و شما ناچار می شوید تا از دستگاه تصفیه آب برای تامین آب شرب خود استفاده کنید . این آلودگی های درون آب باعث خراب و کثیف شدن فیلترهای تصفیه آب می شوند و زمان تعویض فیلتر تصفیه آب را تغییر می دهند . هرچه کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه آب کمتر باشد فیلترها زودتر از بین می روند .

 

 

 

 

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب چه موقع است

 

از آنجائیکه فیلترها در دستگاه تصفیه آب جزء قطعات مصرفی می باشند بایستی در زمان مشخصی که تولید کننده اعلام می کند تعویض شوند . زمان تعویض فیلتر تصفیه آب در هر دستگاه متغیر است به این دلیل که شرایط آب هر منطقه ، مقدار مصرف آب تصفیه شده در شبانه روز توسط افراد و کیفیت فیلترها همگی در تعیین این زمان دخیل هستند . با توجه به پایین بودن کیفیت آب هر منطقه و وجود املاح زیاد در آب ممکن است تا حد زیادی عمر مفید فیلترها پایین بیاید . در ادامه به شما توضیح می دهیم که فیلترهای هر دستگاه با توجه به نوع فیلترها و کیفیت آب هر منطقه چقدر عمر می کند و زمان تعویض فیلتر تصفیه آب شما چقدر می باشد . در زیر نمونه ای از عمر مفید فیلترها نشان داده شده است .

 

 

filterpishtasfie111

filterpishtasfie2222

 

filterpishtasfie333

 

در هر دستگاه تصفیه آب سه نوع فیلتر قرار دارد :

فیلترهای پیش تصفیه یا فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب که آب ورودی به دستگاه ابتدا به این فیلترها وارد می شود .این فیلترها بسته به جنس مواد درون فیلترها بین 6 الی 9 ماه کار می کنند . فیلترهایی که حاوی ذغال سنگ و یا ترکیب ذغال سنگ و ذغال چوب هستند معمولا تا 6 ماه عمر می کنند و قیمت پایینی نیز دارند . فیلترهای مرغوب تر که ازجنس پوست نارگیل ، گردو ، پسته و فندق می باشند تا 9 ماه عمر می کنند و قیمت بسیار بالاتری نسبت به دیگر فیلترها دارند .

 

فیلتر ممبران یا فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب که زمان تعویض این فیلتر بین 18 ماه الی 36 ماه متغیر است و دلیل این تفاوت به زمان تعویض فیلترهای پیش تصفیه بستگی دارد . اگر فیلترهای پیش تصفیه در زمان خود تعویض شوند عمر مفید فیلتر ممبران بالا می رود . این کار باعث می شود تا هم کیفیت آب ثابت بماند و هم از نظر اقتصادی به نفع شما باشد .

 

فیلترهای یک ساله که این فیلترها در بالای دستگاه قرار دارند و شامل فیلتر پست کربن ، فیلتر مینرال و فیلتر قلیایی می شوند . در صورتی که فیلتر ممبران یا فیلتر اصلی دستگاه خراب شود و سختی اب بالا رود به دلیل عبور املاح و مواد زائد ، احتمال اینکه این فیلترها نیز زودتر از موعد خراب شوند نیز وجود دارد .

 

 

 

 

برای تعویض فیلتر تصفیه آب چه کار کنیم .

 

با آنکه تعویض فیلتر تصفیه آب کار ساده ای به نظر می رسد اما در هنگام نعویض فیلترهای تصفیه آب نکاتی وجود دارد که اگر رعایت نشود علاوه بر اینکه دیگر فیلترها را خراب می کند ، باعث می شود تا شما هزینه های بسیار بالاتری را پرداخت کنید به همین جهت ما به شما توصیه می کنیم که تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خود را به سرویس کاران مجرب شرکت آبرسان تهران بسپارید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...