دستگاه تصفیه آب خانگی ، دستگاهی است که بایستی آن را در زیر سینک ظرفشویی و در آشپزخانه نصب نمود. در ابتدای این مطلب به شما توصیه می شود که دستگاه فقط توسط نصاب ماهر در منزل شما نصب شود به این دلیل که در صورت بروز هر گونه مشکل ، شرکت نصب کننده موظف است تا دستگاه را کامل و دقیق نصب کند و به شما تحویل دهد و ممکن است تا شما نتوانید دستگاه را به خوبی نصب کنید و برای دستگاه و آبی که از شیر برداشت تصفیه آب بیرون می آید مشکلی پیش آید .

 

اما اگر هنوز اصرار به نصب دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید و می خواهید تجربه تازه ای را بدست آورید ما به شما کمک می کنیم تا دستگاه تصفیه آب خانگی را با دقت و بصورت دقیق نصب کنید .

 

لوازم همراه دستگاه تصفیه آب خانگی :

هنگامی که کارتن دستگاه تصفیه آب خانگی را باز می کنید وسایل زیر را در جهبه حاوی دستگاه می بینید و به همه قطعات نیاز است :

1 دستگاه تصفیه آب خانگی

2 یک کارتن حاوی مخزن دستگاه تصفیه آب

3 یک فیلتر ممبران که درون لفاف پلاستیکی قرار دارد

4 یک کارتن سفید رنگ حاوی شیر برداشت آب تصفیه شده

5 یک بسته پلاستیکی که حاوی یک شیر و سه راهی استیل ، شیر مخزن ، بست لوله فاضلاب ، 5 متر شیلنگ سفید رنگ و یک آچار باز کردن هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی .

 

 

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی:

ابتدا شیری که دسته آبی رنگ دارد را تفلون بپیچید و به سه راهی استیل ببندید . آب ورودی به ساختمان را قطع کنید و شیر پیسوار آب سرد زیر سینک ظرفشویی که دسته آبی رنگ دارد را باز کنید . سه راهی استیلی را که قبلاً آماده کرده اید را بین شیر پیسوار و لوله آب ساختمان ببندید . دسته آبی رنگ شیرها را ببندید و آب ورودی به ساختمان را باز کنید تا مطمئن شوید آبی از بین اتصالات نشت نمی کند . مهره سر شیر ورودی را باز کنید و شیلنگ سفید رنگ را از آن رد کنید و بر روی شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب ببندید و مهره آن را سفت کنید .

 

 

shirserahisteel

 

حال نوبت به نصب شیر برداشت روی سینک ظرفشویی می رسد . ابتدا از زیر سینک نگاهی به محل نصب شیر برداشت بیاندازید تا مطمئن شوید که زیر سینک چیزی قرار ندارد و آزاد است . ابتدا با مته 6 محل نصب شیر را روی سینک سوراخ کنید، سپس با مته 8 ودر آخر با مته 11 جای نصب شیر را سوراخ کنید . توجه کنید که اندازه رزوه های زیر شیر برداشت 11 میلیمتر است و حتما باید با مته 11 یا 12 سوراخ نهایی را بر روی سینک ایجاد کرد . شیر را از جعبه بیرون آورید و رزوه ها را درون سوراخ روی سینک قرار دهید و از زیر سینک ابتدا واشر فنری و سپس مهره شیر را ببندید و محکم کنید . سپس شیلنگ سفید را از مهره بزرگتری را که درون جعبه قرار دارد عبور دهید و در زیر شیر برداشت ببندید و محکم کنید .

 

shirahromitasfiehab

 

در مرحله سوم لوله فاضلاب را یک سوراخ 7 یا کمی بزرگتر بزنید . شیلنگ را از درون سوراخ بست فاضلاب عبور دهید تا کمی از طرف دیگر سوراخ بیرون بیاید . حال بست فاضلاب دستگاه را دور لوله فاظلاب ببندید و پیچ های آن را سفت کنید .دقت کنید سر شیلنگ از سوراخ ایجاد شده بر روی لوله فاضلاب به داخل برود تا هنگامی که دستگاه شروع به تصفیه می کند آب از کنار بست فاضلاب بیرون نریزد .

در مرحله چهارم نوبت به نصب مخزن دستگاه تصفیه آب می رسد . مخزن را از کارتن آن بیرون بیاورید و شیر مخزن را که درون پلاستیک قطعات قرار دارد را بر روی مخزن تصفیه آب ببندید و محکم کنید . توجه کنید که شیر را حتما با دست سفت کنید و زیرا بر اثر زیاد سفت کردن ممکن است شیر مخزن ، روی مخزن بشکند و یا ترک بردارد .

بر روی دستگاه تصفیه آب سه فیلتر قرار دارد که دوعدد آن کوچک و یک عدد آن بزرگ تر است . شیلنگ آن را از قسمت دنده دار خارج کنید و درپوش آن را باز کنید و فیلتر ممبران را که در کارتن قرار دارد در داخل محفظه قرار دهید و درپوش آن را ببندید و شیلنگ آن را وصل کنید .

حال نوبت این است که دستگاه را بیرون آورده و در زیر سینک قرار دهید و شیلنگ های نصب شده را به دستگاه وصل کنید . شیلنگی را که به آب ورودی نصب کرده اید را به هوزینگ اول که آبی رنگ است وصل کنید .

شیلنگی را که به زیر شیر برداشت آب روی سینک وصل کرده اید به آخرین فیلتر نصب شده بر روی دستگاه که معمولا زرد رنگ است وصل کنید .

شیلنگ وصل شده به بست فاضلاب که دور لوله فاضلاب بسته اید را به کپسول دِرِین که یک استوانه کوچک است و عدد 400 بر روی آن نوشته شده است وصل کنید . این کپسول معمولاً در زیر فیلترهای خوابیده بالایی قرار دارد .

شیلنگ وصل شده به مخزن را به سه راهی که بر روی فیلتر پُست کربن قرار دارد وصل کنید . فیلتر پُست کربن در بالای دستگاه و به رنگ سفید است و اندازه آن کوچک است.

 

شیر آب ورودی به دستگاه را باز کنید و دوشاخه آن را به برق بزنید تا دستگاه شروع به کار کند . شیر برداشت روی سینک را باز کنید و منتظر بمانید تا آب از شیر بیرون بیاید . آب خارج شده از دستگاه در ابتدا سیاه رنگ می باشد که مربوط به فیلتر پست کربن می باشد و بعد از چند ثانیه به رنگ عادی در می آید . صبر کنید تا حدود ده دقیقه اب از دستگاه برود . پس از ده دقیقه شیر روی سینک را ببندید و شیر مخزن را باز کنید تا مخزن پر شود . این کار حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد . بعد از پر شدن مخزن ، دستگاه خاموش می شود . شیر روی سینک را باز کنید تا آب درون مخزن خالی شود و مخزن تمیز شود .توجه کنید بعد از نصب دستگاه حتماَ باید این را انجام دهید تا دستگاه شستشو شود .بعد از آن دوباره صبر کنید تا مخزن پر شود و این بار می توانید از آب تصفیه لذت کافی را ببرید .در صورت مواجه شدن با مشکل در هنگام نصب دستگاه تصفیه آب خانگی و خرابی دستگاه ، راهنمای رفع عیب دستگاه تصفیه آب را مشاهده کنید .


 

 

در صورت نیاز به راهنمایی جهت نصب دستگاه تصفیه آب خانگی می توانید با کارشناسان شرکت آبرسان تهران تماس بگیرید .

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...