بارها برای شما پیش آمده که به خریدن وسیله ای فکر کنید.پس از کلی تحقیق و جستجو در فروشگاه ها و سایت های اینترنتی در آخر جنس خود را انتخاب و آن را خریداری می کنید .در این لحظه از انتخاب خود خوشحال می شوید.اما این یک طرف قضیه می باشد .هر خریدی دو مرحله دارد .اول از همه و مهمترین آن انتخاب بهترین برند و کارآمد ترین مدل هر دستگاهی و دوم نگهداری و سرویس به موقع وسیله خریداری شده . اغلب مردم پس از انتخاب و خرید وسیله مورد نظر خود گمان می کنند که تمام راه را رفته اند اما غافل از این که بعد از خرید شما باید نگهداری و سرویس دستگاه خریداری شده را در نظر بگیرید چرا که هر وسیله ای پس از اولین استفاده نیاز به مراقبت و سرویس دارد که اگر از این امر غافل شوید ممکن است وسیله شما آسیب ببیند و از کار بیافتد.

دستگاه تصفیه آب نیز همین شرایط را مانند دستگاه های دیگر دارا می باشدو نیاز به نگهداری و سرویس دارد.به این دلیل که هر دستگاه تصفیه آبی از دو بخش قطعات مصرفی و قطعات دایمی تشکیل شده است.قطعات مصرفی شامل فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد که پس از استفاده و طی مدت زمان مشخصی نیاز به تعویض دارند و قطعات دایمی دستگاه مانند پمپ آب ، سوییچ ها ، قطعات پلاستیکی و قطعات فلزی نیازی به تعویض ندارند.البته خاطر نشان می کنیم که این قطعات بر اثر استفاده در زمان مشخصی نباید خراب شوند ولی ممکن است در طول زمان استفاده از دستگاه تصفیه آب فرسوده شده و از بین بروند که باید تعویض شوند . هر دستگاه تصفیه آب از تعدادی فیلتر تشکیل شده که تعداد آنها از 5 الی 8 فیلتر متغیر است و بستگی به انتخاب مشتری دارد. این فیلترها باید در زمان مشخص شده که تولید کننده بر روی آن اعلام می کند تعویض شوند بطور مثال فیلترهای پیش تصفیه یا همان فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب باید بین 6 الی 7 ماه تعویض شوند . دو عدد فیلتر بالای دستگاه (فیلتر پست کربن و فیلتر مینرال یا قلیایی ) یکساله می باشند که باید در مدت مشخص شده تعویض شوند به این دلیل که ممکن است در فیلتر مینرال میکروب و باکتری جمع شده و بر اثر رشد و تکثیر شدن سبب بروز ناراحتی های گوارشی شوند . یک فیلتر ممبران نیز در بالای دستگاه قرار دارد که این فیلتر معمولا در دستگاه های تصفیه آب بین یکسال و نیم الی دوسال ( مارک های معتبر )کار می کند البته به این شرط که فیلترهای پیش تصفیه یا پایین دستگاه به موقع تعویض شوند.بعضی از مشتریان بر این عقیده هستند که تعویض نکردن به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب از نظر اقتصادی به نفع آنهاست و اصلا لزومی ندارد تا فیلترها به موقع تعویض شوند غافل از این که این مسله باعث بروز چه خسارت هایی به دستگاه می شود که در بعضی مواقع باید چندین برابر هزینه یک تعویض فیلتر را بپردازند تا دستگاه درست شود. در صورت عدم تعویض به موقع فیلترها و یا فیلتر ممبران املاح و موادی را که در طول این مدت به خود جذب کرده اند باعث گرفتگی و کیپ شدن فیلترها شده و مانع عبور آب از فیلتر و دستگاه می شوند .این کار مانع از پر شدن مخزن و در نتیجه خاموش شدن دستگاه می شود و پمپ آب یکسره کار میکند تا بتواند مخزن را پر کند و سوییچ ها فرمان بدهند تا برق دستگاه قطع شود . کارکرد طولانی مدت پمپ باعث فشار به ترانس دستگاه و سوختن آن و یا حتی خود پمپ آب می شود که این امر هزینه سنگینی را به مشتری تحمیل می کند .

membaranekharab

بارها مشاهده شده با اینکه به مشتریان زمان تعویض فیلتر دستگاه اعلام شده اما مشتریان این کار مهم را نادیده گرفته و فیلترها را به موقع تعویض نمی کنند که این کار علاوه بر صدمه زدن به دستگاه و خرابی قطعات آن باعث بی کیفیت شدن آب و حتی بروز بیماری در فرد مصرف کننده می شود. نگهداری از دستگاه خریداری شده و سرویس به موقع آن خیلی مهمتر از خرید آن است چرا که عدم رسیدگی به موقع دستگاه باعث خراب شدن و فرسوده شدن دستگاه زود تر از موعد تعیین شده می شود که با شرایط اقتصادی فعلی این کار عاقلانه به نظر نمی رسد.

abekharab

کارشناسان و سرویس کاران شرکت آبرسان تهران همگی به مشتریان خود توصیه می کنند که با سرویس به موقع دستگاه تصفیه آب خود از بروز زیان های احتمالی جلوگیری کنند تا علاوه بر جلوگیری از زیان های مالی سلامتی خود را تهدید نکنند.