همانطور که می دانید هر دستگاه تصفیه آب مجهز به پنج فیلتر اولیه می باشد. زمان تعویض این فیلتر ها بسته به سختی آب هر منطقه و مقدار استفاده از دستگاه متغیر می باشد اما بدلیل عدم اطلاع از مقدار مصرف از این دستگاه ها کارشناسان این صنعت زمان مشخصی را جهت تعویض فیلترها اعلام کرده اند که به شرح زیر می باشد

فیلتراول( پلی پروپیلن ) که وظیفه آن گرفتن ذرات معلق و خاک و شن می باشد بسته به منطقه ای که دستگاه در آن قرار دارد باید بین دو تا سه ماه تعویض شود.نشانه تعویض آن قهوه ای شدن فیلتر می باشد.

فیلتر دوم (کربن اکتیو ) که وظیفه آن حذف کلر و مشتقات آن می باشد باید بین شش تا هفت ماه تعویض شود.

فیلتر سوم ( کربن بلاک ) که وظیفه آن حذف مواد سنگین وسمی می باشد باید با فیلتر دوم بطور همزمان بین شش تا هفت ماه تعویض شود.

فیلتر چهارم ( ممبران ) که وظیفه آن حذف کلی مواد زاید از آب می باشد بسته به میزان مصرف باید بین 18 تا 30 ماه تعویض شود.خرابی این فیلتر با دستگاه سختی سنج مشخص می شود.

فیلتر پنجم (پست کربن ) وظیفه آن حذف طعم وبوی نامطبوع آب می باشد باید پس از گذشت یکسال تعویض شود.

فیلتر ششم (مینرال یا قلیایی ) که وظیفه آنها تامین مواد معدنی حذف شده از آب می باشد باید با فیلتر پنجم بعد از یکسال تعویض شود.

یادآور می شود این زمان بصورت تقریبی بوده اما بدان معنی نیست که می توان فیلترها را چندین سال استفاده کرد.چرا که این کار کیفیت آب مصرفی را پایین آورده و سلامتی شما را به خطر می اندازد.

جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.