taviz1

 

 

همانگونه که می دانید دستگاه های تصفیه آب مجهز به فیلتر R.Oممبران یا باید حتما دارای پنج فیلتر اولیه و مخزن باشند.این فیلتر ها هر کدام وظیفه خاصی را دارا هستند که باید به ترتیب در سر جای خود قرار بگیرند.چنانچه ترتیب این فیلتر ها عوض شود دیگر فیلتر ها قادر به انجام وظیفه خود نیستند.به عنوان مثال اگر فیلتر پلی پروپیلن که فیلتر اول می باشد و وظیفه آن گرفتن مواد زاید معلق در آب می باشدبا فیلتر کربن بلاک که فیلتر دوم دستگاه تصفیه آب می باشد عوض شود باعث می شود تا گل و لای و زنگ لوله داخل سوراخ های کربن را پر کند و فیلتر عملا خراب می شود و باعث می شود تا نظم تصفیه آب بر هم بخورد.

در بالای دستگاه تصفیه آب دو یا سه فیلتر نیز وجود دارد که باید تعویض شوند اما زمان تعویض آنها با هم فرق می کند.فیلتر ممبران یا همان فیلتر R.O زمان تعویض آن معمولا بیشتر از 18 ماه است.اما چرا بیشتر از 18 ماه. به دلیل اینکه اگر فیلترهای پایین دستگاه یا همان پیش تصفیه حداکثر در مدت 7 ماه تعویض شوند به عمر مفید فیلتر ممبران کمک می کنند و در گاهی اوقات این فیلتر تا 36 ماه نیز کارکرد مفید دارد.

دو فیلتر دیگر که تقریبا هم اندازه هستند یکی فیلتر پست کربن و دیگری فیلتر مینرال یا قلیایی می باشد(معمولا یکی از این دو فیلتر بر روی دستگاه نصب می شود).فیلتر پست کربن بیشتر به رنگ سفید است و فیلتر مینرال زرد رنگ می باشد.

ترتیب فیلترها در دستگاه تصفیه آب به این صورت است که فیلتر ممبران فیلتر چهارم دستگاه می باشد و فیلتر پست کربن و مینرال یا قلیایی به ترتیب فیلتر پنجم و ششم می باشند.این ترتیب باید رعایت شود تا آب به خوبی تصفیه شود.

بعد از تعویض فیلترها شیلنگی که از پمپ یا فیلتر سوم می آید را به ورودی هوزینگ ممبران متصل کنید تا آب خام وارد فیلتر شده و تصفیه شود.

از خروجی هوزینگ ممبران دو شیلنگ بیرون می آید یکی آب تصفیه شده می باشد و دیگری به سمت لوله فاضلاب می رود. شیلنگی که آب تصفیه شده از آن بیرون می آید یک سوییچ مشکی رنگ بنام های پرشر در سر راه خود دارد وباید به ورودی فیلتر پست کربن متصل شود.به ورودی پست کربن یک سه راهی وصل می شود که یک سر آن هم به مخزن وصل می شود.

ته فیلتر پست کربن هم به فیلتر مینرال و ته فیلتر مینرال هم به شیر روی سینک وصل می شود.

 

 

 

 

مطالب مفید دیگر

زمان تعویض مخزن دستگاه تصفیه آب

علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب

علت کم شدن فشار آب دستگاه تصفیه آب

علت وجود حباب در دستگاه تصفیه آب