آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آبeasywell

 

 

 

دستگاه تصفیه آب easywellیکی از بهترین برندهای معروف دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران و جهان می باشد . این برند به دلیل بالا بودن کیفیت دستگاه و فیلترهای تولیدی در جهان مشهور شده است . تنوع مدل های دستگاه های تصفیه آب در برند easywellبسیار است بطوریکه تمامی سلیقه های مشتریان را در نظر گرفته و دستگاه تصفیه آب خانگی در مدل های زیر سینکی ، رومیزی ، کم جا و سه فیلتر ساده را شامل می شود که از بین این مدل ها ، مدل رومیزی این برند بدلیل شکیل بودن و کیفیت بالای فیلترها و قطعات دستگاه ، بسیار معروف و پرفروش بوده است که می خواهیم در این مقاله به آموزش تعویض فیلتر این مدل بپردازیم .

دستگاه تصفیه آب رومیزی ایزی ول مدل Roc-189 دارای فیلترهای inline یا خطی می باشد . معمولاَ دستگاه های تصفیه آب رومیزی به دلیل کم حجم بودن دارای فیلترهای خطی هستند به این دلیل که این فیلترها را می توان حتی بصورت خوابیده در دستگاه تصفیه اب استفاده نمود و از نظر ابعاد نیز جای کمتری می گیرند .

 

 

روش تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب ایزی ول مدل Roc-189

دستگاه تصفیه آب رومیزی ایزی ول به دلیل اینکه بر روی میز و یا کابینت نصب می شود دارای یک قاب کامل در دور قطعات می باشد . برای سرویس و یا تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب ایزی ول مدل Roc-189 ابتدا بایستی قاب دستگاه را باز کنید . برای این کار ابتدا پیچی که در پشت دستگاه بالای محل ورودی شیلنگ ها قرار دارد را باز کنید و سپس تکه پشتی قاب را به عقب بکشید تا قاب آن در بیاید . توجه داشته باشید که قسمت جلویی قاب ثابت است و قطعات دستگاه به آن بسته شده است .

roc189-21

 

 

پس از در آوردن قاب دستگاه ، فیلترهای دستگاه را که بصورت خوابیده هستند را می بینید . سه فیلتری که بر روی فیلترهای دیگر هستند همان فیلترهای این لاین یا خطی پیش تصفیه هستند که در بالا گفته شد . این سه فیلتر از بقیه فیلترها بزرگ تر هستند . همان طور که در شکل می بینید شیلنگ ورودی به فیلتر اول را باز کنید . انتهای این فیلتر به شیلنگی که به شیر برقی می رود وصل شده و خروجی از شیر برقی بایستی به ورودی فیلتر دوم وصل شود و خروجی فیلتر دوم مستقیم به فیلتر سوم وصل می شود . انتهای فیلتر سوم یک سه راهی وجود دارد که یک سر آن به ورودی پمپ آب دستگاه می رود و سر دیگر آن به شیر میکس دستگاه می رود .

 

 

filtereasywell

 

از خروجی پمپ دستگاه تصفیه آب ایزی ول ( ورودی و خروجی پمپ آب با یک فلش مشخص شده است ) یک شیلنگ به ورودی هوزینگ فیلتر ممبران می رود ( ورودی هوزینگ ممبران یک ورودی و خروجی هوزینگ ممبران دو خروجی دارد ) . هوزینگ ممبران کمی قطور است و درپوش آن دندانه دندانه است . برای تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب easywellشیلنگ ورودی به هوزینگ را باز کنید و درپوش آن را با آچار مخصوص هوزینگ ممبران باز کنید و با استفاده از یک انبردست فیلتر ممبران را محکم گرفته و با چرخاندن به چپ و راست ، ممبران را بیرون بکشید و فیلتر نو را جایگزین کنید و در هوزینگ را محکم کنید . توجه کنید که اکثر هوزینگ های ممبران دارای یک واشر سیاه رنگ هستند و دقت کنید تا هنگام بستن درپوش هوزینگ ، این واشر در سر جای خود باشد تا درپوش هوزینگ کاملاَ آب بندی شود .

از خروجی ممبران دو شیلنگ بیرون می آید یکی به فاضلاب می رود که املاح حذف شده از آب توسط ممبران را بیرون می ریزد و دیگری اب تصفیه شده است که ابتدا به سمت سوییچ های پرشر می رود و از آنجا به سه راهی که در سر پست کربن وجود دارد می رود . سر دیگر این سه راهی به مخزن ذخیره آب دستگاه تصفیه آب وصل می شود . از انتهای فیلتر پست کربن به فیلتر ششم دستگاه تصفیه آب وصل می شود که می تواند فیلتر قلیایی و یا فیلتر مینرال باشد و از خروجی فیلتر ششم به شیر برداشت آب تصفیه که در روی سینک وصل می شود ، می رود .

در عکس زیر نمای داخلی دستگاه تصفیه آب ایزی ول مدل Roc189 نشان داده شده است .

 

roc-189-1

 

توجه داشته باشید که فیلتر دوم پیش تصفیه و فیلتر پست کربن هر دو کربن پودری دارند و قبل از وصل کردن به فیلتر بعدی بایستی شسته شوند در غیر این صورت سیاهی آن ، فیلترهای بعدی را خراب می کند .

 

تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب easywell مدل Roc-189نسبت به دستگاه های دیگر به دلیل قرار گرفتن فیلترها در یک محفظه کوچک کمی مشکل است . ما به شما توصیه می کنیم تعویض فیلترها را به سرویس کاران مجرب بسپارید چرا که ممکن است فیلترها مخصوصاَ فیلتر ممبران خراب شود و این امر هزینه بسیاری را برای شما در بر داشته باشد .

 

 

سرویس کاران مجرب ما در شرکت آبرسان تهران آماده ارائه خدمات تعمیر و سرویس دستگاه تصفیه آب ایزی ول به شما مشتریان عزیز هستند . جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

 

shooar

 

 

 

 

 

 


 

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...