کامل ترین مدل

 

بهترین مدل دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است ؟

شاید شما هم جزء کسانی باشید که می پرسند دستگاه های تصفیه آب خانگی چه تفاوت هایی با هم دارند و مدل و تعداد فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی چه تفاوتی با هم دارند. در اینجا می خواهیم به این سئوال پاسخ دهیم تا شاید بتواند راهنمایی کوچکی برای انتخاب دستگاه تصفیه آب باشد.

دستگاه های تصفیه آب خانگی عمدتاً دو نوع هستند :

1 دستگاه هایی که دارای اولترا فیلتر هستند (UF ) که این دستگاه ها از نظر دقت در تصفیه آب در سطح پایینی هستند و فقط برای مناطقی کاربرد دارند که آب سختی و املاح کمی دارد و مقدار کلر و نیترات و مواد سمی و میکروب در آب جزعی می باشد و برای شهر های بزرگ توصیه نمی شود .

در این مدل دستگاه ها به دلیل کامل تصفیه نشدن آب نمیتوان از فیلتر مینرال ( مواد معدنی )و یا فیلتر قلیایی استفاده کرد چون اگر کوچکترین آلودگی در آب باشد باعث رشد و نمو میکروب می شود و برای سلامتی مضر است .

2 دستگاه هایی که دارای فیلتر اسمز معکوس ( RO Membrane System ) می باشند که این دستگاه ها بدلیل داشتن این فیلتر دارای دقت تصفیه بالا هستند و بسته به نوع فیلتر و مدل آن قادر است تا 95 در صد املاح مضر و اضافی آب را بگیرد.در این نوع فیلتر به دلیل وجود منافذ بسیار ریز ٫آب به هنگام عبور از لایه های داخلی آن٫ مواد اضافه آن گرفته   می شود و فقط آب خالص می تواند از آن عبور کند و به فیلتر های بعدی برود.این نوع دستگاه ها عمدتا برای مناطقی که آب دارای املاح و مواد سمی زیاد (کلر- نیترات آرسنیک کربونات کلسیوم ) است کاربرد فراوان دارد و می تواند حتی از بدترین و نا سالم ترین آب به شما آبی سالم و گوارا تحویل دهد .در این دستگاه ها که به مدل های RO معروف هستند می توان از فیلتر مینرال (برای اضافه کردن کلسیوم و منیزیوم )-فیلتر قلیایی ( برای بالا بردن PH آب و اضافه کردن مواد معدنی مورد نیازبدن ) و لامپ UV( برای از بین بردن میکروب و انگل در آب ) استفاده نمود .

بنابراین پیشنهاد ما برای انتخاب بهترین نوع دستگاه تصفیه آب ٫مدلهای (RO) و مجهز به فیلتر قلیایی و لامپ UV میباشد .

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...