این دستـگاه از مدل های 7 مرحله(7 فیلتر )پایه دار اسمز معکوس خانگی است که بهترین و کاملترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی میباشد، علاوه بریک فیـلترقلیایی مجهز به یک لامپ UV جهت از بین بردن میکروب ، انگل و باکتری آب تصفیه شده و تولیدآب عاری از میکروب می باشد. این دستـگاه مجهز به پمپ تولید فشار است که عملکرد سیستم را بهتر کرده و برای محل هایی که فشارآب کم بوده و توانایی عبور از فیلتر ممبران را ندارد مناسب می باشد. این دستگاه مانند سایر دستگاه های تصفیه RO توانایی حذف ناخالصی های معلق مانندشن و ماسه ، گل و لای ، زنگ لوله ، لجن ، جلبک و تمام ذرات تا 5 میکرون ،کلر ، قابلیت حذف ناخالصی های محلول در آب مانند املاح سنگین، نیترات ،آرسنیک ، ویروس ها ، میکروبها ، مواد سمی و شوینده را داراست. همچنین این مدل قادر به تبدیل آب شور به آب شیرین و کاهش چشمگیر سختی و سنگینی آب می باشد.این دستگاه قادر است تا 80 درصد املاح و مواد مضر آب را حذف و آب سبک و قابل شرب تولید کند .همچنین بخاطر داشتن مخزن 12 لیتری امکان ذخیره آب وجود دارد .

آب تولید شده در این دستگاه به دلیل نداشتن کلر ، نیترات ،میکروب و سایر املاح مضر آب برای آشپزی ، تهیه غذا برای کودکان، آکواریوم ، گیاهان و همچنین افرادی که دچار ناراحتی دستگاه گوارش هستند ، بسیار مناسب می باشد .

لامپ UV یا اشعه ماوراء بنفش قادر است میکروب ، باکتری ،قارچ و انگلی که بدلیل کوچکی از فیلتر ممبران عبور می کند را در آخرین مرحله از آب تصفیه شده حذف نماید. این لامپ ساخت شرکت PHILIPS کشور لهستان می باشد که در نوع خود بهترین و قویترین مدل لامپ UV با قدرت 11 وات می باشد،این لامپ با تکنولوژی آمریکا و توسط این شرکت برای استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی طراحی و ساخته شده و استفاده از آن هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد .

وظیفه فیلتر قلیایی بالا بردن PH آب و تولید آب قلیایی می باشد. در اثر مصرف نوشابه های گاز دار یا غذاهای چرب و سرخ کردنی که باعث ایجاد حالت اسیدی در بدن می شود ،مصرف آب قلیایی باعث غلبه بر حالت اسیدی در بدن می شود و به کبد در دفع مواد اسیدی کمک می کند. برتری این فیلتر نسبت به فیلتر مینرال (مواد معدنی) این است که علاوه بر قابلیت تولید آب قلیایی ،مقداری مواد معدنی نیز به آب اضافه می کند .

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...