دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای فیلتر های متعددی هستند که بعضی از آنها وظیفه متفاوت و خواص گوناگونی دارند.دستگاه های تصفیه آب خانگی وظیفه تامین آب شرب سالم را برای شما دارند به همین دلیل در دستگاه های تصفیه آب خانگی فیلتر هایی به آنها اضافه شده تا آب خواص مفیدی پیدا کند که در زیر به خواص و فواید فیلتر قلیایی می پردازیم :

PH طبیعی خون در بدن بین 3/7 الی 5/7می باشد .بدلیل شرایط زندگی مدرن و مصرف بیش از حد گوشت . لبنیات . قهوه . شکر .مواد سرخ کردنی و سبزیجات خون و مایع میان بافتی به حالت اسیدی در می آیند .اسیدی شدن خون در بدن فقط با خوردن غذا نیست بلکه استرس و دیگر آلاینده ها نیز تاثیر دارند. سپس خون به کلیه و کبد می رود تا حالت اسیدی آن از بین برود . مصرف آب قلیایی با PH بالاتر از 5/7 به کبد و کلیه در این امر کمک می کند . حتی آبی را که ما مصرف می کنیم ممکن است این حالت اسیدی را در بدن تشدید کند .زمانی که با مصرف آب قلیایی بدن به سمت قلیایی شدن می رود بهتر می تواند در برابر باکتری ها و بیماری های میکروبی از خود دفاع کند .

چرا حالت اسیدی برای بدن ضرر دارد:

بررسی ها نشان می دهد اگر وضعیت مایع سلولی و خون به حالت اسیدی ضعیف در آید بدن ما ظاهری خسته به خود می گیردمانندزمانی که سرما می خوریم و یا بی حال می شوید.

اما زمانی که این حالت شدید تر شود .دچار سردرد و دردسینه می شویم .

تحقیقات دکتر کیچی موریشیتا در مورد سرطان نشان میدهد که اگر بدن به مدت زیادی در حالت اسیدی بماند علاوه بر اینکه قدرت جذب مواد قلیایی را ازدست می دهد . باعث مرگ سلول ها نیز می شود که خود این سلول های مرده باعث ایجاد حالت اسیدی در بدن می شوند.با ادامه پیدا کردن این حالت سلول ها در برابر حالت اسیدی مقاوم شده و بجای مرگ سلولی و از بین رفتن به سلول های

بدخیم تبدیل می شوند. که این سلول های بدخیم باعث بروز بیماری های خطرناک حتی سرطان می شوند .

مقدار PH برخی از مواد غذایی :

1-نوشابه های گازدار ( 1 )

2-شکر ( 1 )

3-قهوه و نسکافه ( 5/1 )

4-نمک تصفیه شده (5/1 )

5-آرد گندم (5/1 )

6-برنج (5/1 )

7- آب پرتقال ( 5/1 )

8-ذرت (5/2 )

9-گوشت (5/2 )

10-سیب زمینی سرخ شده (3 )

11-ماهی و مرغ ( 3 )

12-سبزیجات ( 5 الی 6 )

13-بادام (5 )

14-آب میوه طبیعی ( 5/6 )

15-آناناس ( 5/6 )

به همین دلیل است دستگاه تصفیه آب خانگی بهتر است به فیلتر قلیایی مجهز باشد تا آب کامل قلیایی شود .

ما مصرف آب سالم که قلیایی شده باشد را کاملا توصیه می کنیم

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...