MadeinUSA

 

دستگاه تصفیه آب آمریکایی

شاید شما هم تصمیم به خرید دستگاه تصفیه آب برای منزل خود را کرده اید .

مطمئناً به دنبال دستگاه تصفیه آب با کیفیت و خوب می گردید .

آیا شما هم مانند خیلی از افراد به دنبال دستگاه تصفیه آب آمریکایی می گردید. باید در همین اول کار خیال شما را راحت کنیم که هیچ دستگاه تصفیه آب آمریکایی در بازار ایران و حتی جهان وجود ندارد . شاید بگویید که برخی دستگاه ها پرچم آمریکا دارند و مشتریان فکر می کنند که این دستگاه واقعاً ساخت آمریکاست ولی اینگونه نیست . بیایید از ابتدای بوجود آمدن دستگاه تصفیه آب شروع کنیم تا قضیه را بهتر متوجه شوید .

 

 

تاریخچه ساخت دستگاه تصفیه آب :

بشر از ابتدای زندگی خود همواره به فکر روشی بوده تا آب شرب خود را از مواد مضر پاک کند و به اصطلاح آن را تصفیه کند .در این راه دانشمندان قدیم راه های بسیاری را ابداع کردند. اما تمام این روشها برای جوامع رو به رشد امروزی قابلیت چندانی ندارد .پس انسان ها بایستی راه های بهتری برای تصفیه آب شرب خود پیدا میکردند . تحقیقات زیادی انجام شد و بالاخره دو دانشمند آمریکایی در سال 1960 توانستند اولین فیلتر ممبران را تولید کنند . این امر پایه و اساس تولید اولین دستگاه تصفیه آب را فراهم کرد . در ابتدا از این تکنولوژی برای تصفیه آب در شاتل های فضایی و کشتی های جنگی استفاده می کردند و بعد ازچندین سال این تکنولوژی در اختیار شرکت ها قرار گرفت . در همان سال های اول تولید دستگاه های تصفیه آب تحت لیسانس شرکت های آمرکایی صورت می کرفت اما با خرید امتیازاین دستگاه ها توسط کشورهای شرق آسیا ، این دستگاه ها در این قاره تولید شد. هم اکنون این دستگاه ها در چند کشور تایوان ، چین و هند تولید می شود که نوع تایوانی آن با کیفیت ترین نوع دستگاه تصفیه آب در جهان می باشد بطوریکه در خود کشور آمریکا که مهد صنعت آب و فاضلاب می باشد محصولات تایوانی و چینی به فروش می رسد. دستگاه های تصفیه آب دارای یک فیلتر RO یا همان فیلتر ممبران هستند که از نوع اسمز معکوس می باشد همان فیلتری که در آمریکا اختراع شد. مارک آمریکایی این فیلتر Filmtec و مارک ژاپنی آن Toray می باشد که این فیلترها نیز در این سه کشور با کیفیت های مختلف تولید می شود. خلاصه مطلب ، هیچ نوع دستگاه تصفیه آب آمریکایی و فیلتر ممبرانی که در کشور آمریکا تولید شود در ایران وجود ندارد و همگی ساخت کشورهای شرق آسیا می باشد و این نکته را توجه کنید دستگاه های ساخت تایوان کیفیت بهتری نسبت به دستگاه های دیگر دارند که می توان به برندهای معروف و معتبر FluxtekEasywellPuricomC.C.K اشاره نمود .

 

توجه :

نکته اول : هیچ دستگاه تصفیه آب آمریکایی و کانادایی در ایران وجود ندارد .

نکته دوم : جهت خرید دستگاه تصفیه آب معتبر ، وارد سایت NSF.COM شوید و نام برند مورد نظر را وارد کنید . اگر این برند در این سایت دارای گواهینامه باشد نشان دهنده اصل بودن این دستگاه تصفیه آب است در غیر این صورت از خرید آن خودداری نمایید.

 

 

 

شرکت آبرسان تهران با 10 سال فعالیت در زمینه توزیع و فروش دستگاه تصفیه آب این اطمینان خاطر را به شما می دهد که دستگاه های عرضه شده توسط این شرکت دارای تمامی استانداردهای لازم دستگاه های تصفیه آب نظیر NSF.COM و WATER QUALITY می باشند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

 

 

 

 


 

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...