برای خیلی از شما عزیزان اتفاق افتاده که بعد از جابجایی و یا تعویض فیلتر ممکن است به علت برخی از موارد دستگاه شروع به چکه کردن بکند و باعث خیس شدن کابینت یا محل قرار گیری دستگاه را بکند . ما در این بخش می خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید تا حدودی این مشکل را برطرف نمایید.

ابتدا باید دستگاه را کامل بررسی کرده و محل چکه کردن آب را مشخص کنید .اگر دستگاه شما در کابینت و زیر ظرف شویی نصب شده بدلیل تاریکی ممکن است محل نشتی آب را پیدا نکنید.از یک چراغ قوه کمک بگیرید.

112105036

زیاد اتفاق افتاده که بعد از تعویض فیلترهای پیش تصفیه یا همان فیلترهای پایین دستگاه دستگاه دچار نشتی آب شده است . از مهمترین دلایل آن افتادن و یا جمع شدن واشرهای هوزینگ می باشد که باید هوزینگ را دوباره باز کرد و واشر را در محل خود قرار داد و یا آن را صاف کرد.ممکن است هنگام تعویض فیلتر ممبران نیز واشر اورینگ آن با در هوزینگ بیرون بیاید و داخل در آن گیر کند که ابتدا باید واشر اورینگ هوزینگ را جا انداخت و بعد در هوزینگ را بست.

membrane-hosing

هنگام تعویض فیلترهای مینرال و پست کربن بالای دستگاه ممکن است بدلیل نبستن و یا کم بستن نوار تفلون بدور اتصالات فیلتر ها از آنها آب بیرون بزند. که باید دوباره تفلون پیچی شوند تا آب بندی شوند.توجه کنید که هنگام بستن اتصالات زیاد آنها را سفت نکنید چون ممکن است فیلترها از محل جوش خوردن ، ترک بخورند و از آنها آب بیرون بزند.

در دستگاه های جدید بدلیل داشتن اتصالات فیتینگی یا فشاری ، ممکن است شیلنگ دستگاه بدلیل بالا رفتن فشار آب از جای خود در بیاید و شروع به چکه کند که تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که شیلنگ را دوباره در محل خود فشار داده تا آب بندی شود.

گاهی اوقات ممکن است با کار کردن زیاد پمپ آب دستگاه کمی از بین کلگی پمپ و بدنه موتور آب چکه کند . ابتدا دستگاه را خاموش کنید و سپس تمامی پیچ های پمپ را بصورت ضرب دری سفت کنید تا مشکل برطرف شود.این نکته را بخاطر داشته باشید که تمام اتصالات دستگاه رزوه ای هستند و باید با نوار تفلون کانل آب بندی شوند.اگر مشکل از اتصالات بود ابتدا آب دستگاه را قطع کنید و شیر مخزن را ببندید و بعد اقدام به باز کردن اتصالات بکنید.

این مراحل ساده ترین راه کارهایی بود که شما می توانید با انجام آنها مشکل خود را برطرف کنید.

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

  • 1

راهنمـای انتـخاب دستگاه تصفیه آب

به دلیل اهمیت بیشتر سلامت آب آشامیدنی اغلب افراد تصفیه آب آشامیدنی خود را نسب به مصارف دیگر در اولویت قرار می دهند و مایلند . . .

ادامه مطلب...