در دستگاه تصفیه آب بدلیل وجود فیلتر ممبران و فشردگی آن و همچنین وجود فیلترها و شیلنگ های باریک وجود یک پمپ آب برای تولید فشار احساس می شود. وظیفه این پمپ عبور دادن آب با فشار زیاد می باشد.اگر پمپ آب در دستگاه نباشدآب به سختی از فیلترها عبور می کند و در نتیجه دبی آب تصفیه خروجی کاهش پیدا می کند و مدت زمان پر شدن مخزن افزایش می یابد.اما گاهی اوقات بر اثر مشکلات بوجود آمده ممکن است پمپ خوب کار نکند و دچار مشکل شود.در زیر به این مشکلات و طریقه رفع آن می پردازیم.

ممکن است بر اثر کارکرد زیاد ، پمپ فرسوده شده و بلبرینگ های پمپ خراب شوند و به صدا بیفتد.این خراب شدن بلبرینگ ها باعث گرم شدن و داغ کردن پمپ می شود .به علت هزینه زیاد تعویض بلبرینگ پمپ بهتر است پمپ کامل تعویض شود.

pompab

گاهی اوقات ممکن است مسیر آب در دستگاه تصفیه آب بعد از پمپ گرفته باشد .در این هنگام به علت کارکرد زیاد پمپ و عدم عبور آب از آن ، پمپ داغ می کند.دراین مواقع باید به دنبال مشکل بگردید تا مسیر آب باز شود.

گاهی اوقات در اثر فرسوده شدن دستگاه تصفیه آب ممکن است آداپتور دستگاه نیز فرسوده شود و ولتاژ کاری آن تغییر پیدا کند.این تغییر ولتاژ باعث داغ کردن پمپ می شود.که در این هنگام باید ترانس دستگاه را تعویض نمود.

گاهی اوقات به دلیل خراب شدن ممبران و گرفتگی آن ، آب به سختی و فشار زیاد از آن رد شود که باعث وارد آمدن فشار به پمپ شده و باعث داغ شدن آن می شود. برای رفع آن باید ممبران تعویض شود.(اگر فیلتر ممبران سالم باشد مخزن در مدت زمان 30 تا 45 دقیقه پر شده و دستگاه خاموش می شود . اگر این زمان از یک ساعت بالاتر برود نشانه خرابی ممبران می باشد)

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...