زمانی که یک دستگاه تصفیه آب خانگی تهیه می کنید، یک شیر برداشت آب روی سینک ظرفشویی نصب می شود. از آنجا که آب تصفیه شده تنها مصرف شرب دارد، حجم بسیار کمی از آن مورد احتیاج خواهد بود و یک شیر برداشت کوچک و ظریف برای آن مناسب است ، به همین دلیل فشار و حجم آب خروجی از شیر برداشت تصفیه آب مانند شیر آب شهری نیست. برخلاف باور عمومی، فشار برداشت آب تصفیه شده هیچ ارتباطی به پمپ تصفیه آب و یا فشار آب لوله کشی منزل ندارد. فشار آب خروجی دستگاه فقط به فشار مخزن آن بستگی دارد.

 

 

shirahromi

 

 

مخزن استفاده شده در دستگاه تصفیه آب از نوع تحت فشار است و این مخزن است که باید فشار لازم برای خروج آب را تامین کند. مخزن تصفیه آب دو بخش دارد: یک بخش برای ذخیره آب و یک بخش دیگر که محفظه هوای فشرده در آن است.

 

 

 

tank123456

 

 

میزان فشار هوای درون مخزن، تنها عامل تعیین کننده برای فشار آب خروجی دستگاه تصفیه آب است. انواع مختلفی از مخزن آب از جنس استیل و پلاستیک وجود دارند که فشار کاری هرکدام نیز متفاوت است و بستگی به نوع ساخت آن دارد.فشار آب خروجی از مخزن باید به گونه ای باشد که در صورت پر بودن مخزن بتوان یک لیتر آب را بین 20 تا 30 ثانیه برداشت کرد. اما برخی اوقات با افت فشار آب خروجی دستگاه تصفیه آب مواجه می شویم. به عبارت دیگر برای برداشت یک لیوان آب باید زمان زیادی را صرف کنیم. شاید برای شما هم این اتفاق افتاده است پس باهم ادامه مطلب را دنبال می کنیم.

علت کم شدن فشار آب خروجی :

1-فیلترهای نهایی مانند پست کربن ، فیلتر مینرال یا فیلتر قلیایی دچار گرفتگی شده اند..برای تست آن باید شیلنگی که از مخزن به فیلتر پست کربن متصل می شود را بیرون آورد و فشار مخزن را امتحان کرد اگر فشار مخزن خوب باشد، در این صورت فیلترها باید تعویض شوند.

  

2- مخزن دچار مشکل شده است که در این صورت به روش زیر عمل کنید:

ابتدابرق دستگاه تصفیه آب را قطع کنید.

شیر مخزن را بسته و شیلنگ مخزن را از دستگاه تصفیه آب جدا کنید.

شیلنگ را در درون سینک گرفته و شیر مخزن را باز کنید. اگر تمام آب مخزن با فشار خارج شد و وزن مخزن در انتها کم شد، مخزن مشکل ندارد. در غیر اینصورت مخزن دچار مشکل شده است.که دو حالت امکان دارد .مخزن دچار پارگی دیافراگم یا تیوپ شده است.که در این حالت برای تست آن ، سوزنی که در زیر مخزن قرار دارد را فشار دهید اگر آب خارج شود نشان دهنده آن است که تیوپ سوراخ شده و مخزن باید تعویض شود(مخزن قابل تعمیر نمی باشد).اما اگر هوا خارج شد نشان دهنده آن است که تیوپ سالم است و باد درون مخزن خالی شده است که باید با تلمبه باد مخزن تنظیم شود.

قطعا مخزنی که هوا نداشته باشد، نمی تواند آب را هم خارج کند و شما برای برداشتن حتی یک لیوان آب باید چند دقیقه وقت بگذارید.با امتحان روش های گفته شده در بالا می توانید تا حدودی این مشکل را برطرف کنید.در غیر این صورت مخزن باید توسط سرویسکار مورد بررسی قرار گیرد تا علت خرابی آن مشخص شود.

 

 

 

 

 

شما می توانید در تمام ایام هفته با ما جهت ارایه خدمات در تماس باشید.

شماره های تماس:77999423 77999407 تماس اظطراری : 09120296614

نشانی اینترنتی :www.abresantehran.ir

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...