تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب CCK

تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی دارای قطعات مختلفی هستند . این قطعات شامل قطعات مصرفی و دائمی می شود . قطعات دائمی قطعات هستند که بصورت دائم و همیشگی در دستگاه تصفیه آب وجود دارند و در اثر استفاده طولانی مدت فرسوده می شوند . البته ممکن است این قطعات در زمان کوتاه نیز خراب شوند . اما در مقابل قطعاتی نیز وجود دارند که در مدت زمان مشخص باید تعویض شوند که به این قطعات مصرفی می گویند یعنی با مصرف کردن قطعه و استفاده از دستگاه این قطعات فرسوده می شوند . قطعات مصرفی بایستی در مدت زمان گفته شده از سوی تولید کننده تعویض شوند وگرنه ممکن است به دستگاه و مصرف کننده آسیب جدی برساند مانند روغن موتور در خودروها و فیلترهای دستگاه تصفیه آب . عدم تعویض به موقع قطعات مصرفی باعث خسارتهای متعدد به وسیله مورد استفاده می شود . فکر کنید اگر روغن موتور خودروی خود را تعویض نکنید چه خسارتی به خودروی شما وارد می شود . به همین دلیل نیز باید فیلترهای دستگاه تصفیه آب را تعویض کرد چون ممکن است آب خروجی از دستگاه دچار افت کیفیت و آلودگی های بی شماری شود .  

 

 

توجه کنید که فیلترهای دستگاه تصفیه آب باید در زمان اعلام شده تعویض شوند ، در غیر این صورت ممکن است بر اثر آلودگی آب ، بیماری های گوارشی بوجود بیاید .

  

  

روش تعویض فیلتر های پایین دستگاه تصفیه آب CCK    

                                    

برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا ابتدا باید طول عمر هر فیلتر و زمان تعویض هر فیلتر را بدانید . فیلترهای پایین دستگاه که به آنها پیش تصفیه گفته می شود عمر مفیدی بین 6 الی 7 ماه دارند . در بالای دستگاه تصفیه آب سه فیلتر به صورت خوابیده قرار دارد که یک فیلتر بزرگ تر از بقیه است و فیلتر ممبران یا همان فیلتر اصلی دستگاه در آن قرار دارد و مدت زمان تعویض آن بین 18 الی 24 ماه است .

دو فیلتر دیگر یکی به رنگ سفید است که به آن فیلتر پست کربن می گویند و دیگری زرد رنگ است و به آن فیلتر مینرال یا مواد معدنی می گویند که هردو این فیلترها بایستی در مدت زمان یک سال تعویض شوند .

پس از گذشت 6 ماه از نصب دستگاه تصفیه آب سی سی کا ، فیلترهای پایین دستگاه و یا همان فیلترهای پیش تصفیه باید تعویض شوند . در این مدت زمان شش ماهه ، فیلتر اول به رنگ قهوه ای تیره در می آید و دو فیلتر دیگر که وظیفه گرفتن کلر و مواد سمی درون آب را دارند از نظر قدرت جذب مواد به اصطلاح اشباء می شوند و دیگر نمی توانند مواد درون آب را جذب کنند که علاوه بر تغییر کیفیت آب اشامیدنی ، باعث خراب شدن فیلتر ممبران نیز می شوند .

برای تعویض فیلترهای پیش تصفیه ، ابتدا شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را ببندید پس از آن شیر روی مخزن دستگاه تصفیه آب را ببندید . شیر آب روی سینک را باز کنید تا فشار آب پشت فیلترهای پایین کم شود . در این حالت آچار مخصوص تعویض فیلتر را دور هوزینگ فیلتر اول انداخته و آن را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید . پس از باز شدن محفظه یا هوزینگ ، فیلتر اول را با فیلتر نو جایگزین کنید و هوزینگ را محکم ببندید . سپس به سراغ فیلتر دوم بروید و همین روش را انجام دهید . فیلتر سوم را باز کرده و با فیلتر نو جایگزین کنید اما فیلتر را نبندید . یک ظرف در زیر در پوش فیلتر سوم بگیرید و آب ورودی به دستگاه را باز کنید . پس از مدتی آب سیاه رنگی از در پوش فیلتر سوم می آید . این کار را آنقدر ادامه دهید تا آب خروجی از فیلتر شفاف شود و سپس فیلتر سوم را ببندید . برای تعویض فیلتر های پایین دستگاه تصفیه آب می توانید از فیلترهای شرکت cck استفاده نمایید .

 

 

روش تعویض فیلتر های بالایی دستگاه تصفیه آب CCK

تعویض فیلترهای بالای دستگاه تصفیه آب cck کمی سخت تر از فیلترهای پایین دستگاه می باشد چرا که در پایین دستگاه تصفیه آب شما فقط فیلترها را جایگزین می کنید اما در بالای دستگاه تصفیه بعلاوه بر باز کردن اتصالات بایستی شیلنگ های رابط را نیز باز کنید . به شما توصیه می کنیم قبل از انجام هر کاری شیلنگ ها و اتصالات را با برچسب علامت گذاری کنید .

 

 

تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب CCK

قبل از تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب ، این مسئله را در نظر بگیرید که آیا فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب نیاز به تعویض دارد یا نه ؟

برای این کار بایستی ابتدا سختی آب خروجی از شیر برداشت روی سینک را با دستگاه سختی سنج یا TDS اندازه بگیرید . اگر سختی آب بالای عدد 100 بود ، فیلتر ممبران نیاز به تعویض دارد ولی اگر زیر عدد 90 را نشان داد نیاز به تعویض ندارد .

برای تعویض فیلتر ممبران ، ابتدا شیلنگ ورودی آب به هوزینگ ممبران را بیرون بکشید و درپوش هوزینگ را باز کنید ، با یک انبردست لوله سر ممبران را محکم گرفته و با چرخاندن ممبران ، آن را بیرون بکشید . و بعد فیلتر نو را بدون دست زدن به فیلتر و آلوده نمودن آن داخل هوزینگ کرده و با چرخاندن فیلتر ممبران آن را کامل درون هوزینگ جا بزنید و درپوش هوزینگ را ببندید .

 

 

تعویض فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب CCK

برای تعویض فیلتر پست کربن ، با برچست شیلنگ ها را علامت گذاری کنید تا به هنگام بستن جا به جا نبندید . در دو سر فیلتر پست کربن دو اتصال رزوه ای قرار دارد که در ابتدای پست کربن یک سه راهی و در طرف دیگر یک زانویی و یا سه راهی وجود دارد که فیلتر را با شیلنگ به دیگر فیلترها وصل می کند . ابتدا شیلنگ های رابط را در آورید و اتصالات را با چرخاندن باز کنید و به فیلتر نو ببندید . فیلتر نو را در جای خود قرار دهید و شیلنگ ها را به فیلتر وصل کنید . به سه راهی سر فیلتر شیلنگ مخزن و شیلنگ اب تصفیه که از فلیتر ممبران می آید وصل میشود و به سه راهی انتهای فیلتر شیلنگ خروجی به فیلتر مینرال وصل میشود .

 

 

تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب CCK

تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب CCK مانند فیلتر بالایی میباشد . با این تفاوت که در دو سر فیلتر مینرال زانویی قرار میگیرد که زانویی ابتدای فیلتر مینرال به پست کربن وصل میشود و زانویی انتهای فیلتر به شیلنگ شیر آب روی سینک وصل میشود .

 

 

 

توجه داشته باشید که اتصالات را محکم در سر جای خود ببندید تا نشتی آب نداشته باشید .

بعد از اتمام کار تعویض فیلتر ها ، حداقل به اندازه 20 لیتر اب از فیلتر ها عبور کند تا فیلتر ها به طور کامل تمیز شوند .

از فیلتر های مرغوب و استاندارد استفاده کنید تا آب مصرفی شما الوده نشود و سلامتی شما را به خطر نیندازد .

 

 

 

درصورت بروز هرگونه مشکل در تمامی ساعات شبانه روز میتوانید با شماره های شرکت آبرسان تهران و یا با شماره موبایل 09120296614 تماس حاصل نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...