دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی از تعداد زیادی فیلتر تشکیل شده اند که هر کدام وظیفه بخصوص و مهمی دارند که نه تنها کیفیت آنها مهم است بلکه ترتیب شان نیز مهم می باشد.

در زیر به بررسی نوع فیلتر و کیفیت آنها می پردازیم:

ppp

اولین فیلتر در دستگاه تصفیه آب که ارزان ترین آنها نیز می باشد فیلتر پلی پروپیلن یا به اختصار PP می باشد.این فیلتر از الیاف پلی پروپیلن که بصورت رشته ای می باشد تشکیل شده و مهم ترین وظیفه آن گرفتن ذرات معلق در آب زنگ لوله و خاک می باشد.هر چه فشردگی این فیلتر بیشتر باشد عمر مفید آن نیز بیشتر می شود.معمولا فشردگی این فیلتر باید بین یک تا پنج میکرون باشد در غیر این صورت کارایی ندارد.

 

active

 

دومین فیلتر کربن اکتیو است که بیشترین وظیفه آن گرفتن کلر و مشتقات آن می باشد.مواد کربن داخل این فیلتر از ذغال چوب و یا ذغال سنگ می باشد که بهترین آن ذغال چوب است.

 

block

 

سومین فیلتر کربن بلاک می باشد که بصورت کربن یک تکه می باشد که وظیفه آن علاوه بر گرفتن سیاهی ذغال فیلتر دوم گرفتن مواد سمی مانند نیتریت نیترات بنزن تولوین و غیره می باشد.

 

membrain1111

 

چهارمین فیلتر فیلتر ممبران یا اسمز معکوس می باشد که مهمترین فیلتر دستگاه تصفیه آب می باشد.این فیلتر در ظرفیت های مختلف ساخته می شود که مناسبترین آن برای تصفیه آب خانگی 50 و 75 گالن می باشد

 

POSTCARBON111

 

پنجمین فیلتر فیلتر پُست کربن می باشد که وظیفه آن گرفتن طعم و بوی آب می باشد

 

mineral111

ghalyaee

 

فیلتر ششم دستگاه تصفیه آب به صورت دلخواه می باشد بدین معنی که نبودن این فیلتر تاثیری در عملکرد دستگاه تصفیه آب ندارد و در دو نوع مینرال(مواد معدنی) و قلیایی یا آلکالاین می باشد.

تمامی این فیلترها باید در سر جای خود نصب شوند تا کارایی مناسب را داشته باشند

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...