نقشه و راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

 

ابتدا آب ورودی از ساختمان وارد دستگاه شده و به فیلتر اول یا همان فیلتر پلی پروپیلن وارد می شود .در این فیلتر تمام مواد اضافی درشت آب مانند شن و ماسه و زنگ لوله گرفته می شود و آب تقریبا صاف می شود.

در مرحله دوم به فیلتر دوم یا فیلتر کربن اکتیو وارد می شود . این فیلتر با داشتن ذرات ریز کربن فعال یا اکتیو باعث حذف کلر آب می شود و نوع مرغوب این فیلتر قادر است 85 درصد کلر آب را حذف کند.

در مرحله سوم آب وارد فیلتر سوم یا کربن بلاک می شود.این فیلتر کارایی شبیه فیلتر دوم دارد با این تفاوت که بجای پودری بودن بصورت یک تکه می باشد. وظیفه این فیلتر حذف مواد سمی درون آب مانند بنزن ، تولوین ، آرسنیک و نیتریت می باشد.

در مرحله چهارم آب به فیلتر ممبران یا اسمز معکوس وارد می شود و در این فیلتر املاح و مواد اضافه آب تا 85 درصد گرفته می شود.نوع مرغوب این فیلتر قادر است تا میکروب و باکتری هایی که برای سلامتی مضر است را از آب حذف نماید.این فیلتر دو خروجی دارد .اولی که آب تصفیه شده است و به سمت فیلتر پنجم و یا مخزن میرود و دومین خروجی به سمت فاضلاب می رود و دلیل وجود این خروجی به این علت است که املاحی را که فیلتر ممبران از آب میگیرد را شسته و از فیلتر خارج می کند.اگر این خروجی بسته شود فیلتر ممبران قادر نخواهد بود که مواد اضافی را دفع کند. به سرعت خراب می شود.

آب تصفیه شده خروجی از فیلتر ممبران به سمت فیلتر پنجم یا فیلتر پُست کربن می رود.وظیفه این فیلتر گرفتن طعم و بوی نامطبوع آب است.

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...