این فیلترها به هنگام کم شدن مواد معدنی در آب استفاده می شوند و باعث کمک به بدن در دفع حالت اسیدی می شوند


 

فیلتر مینرال
هنگامی که از سیستم RO استفاده میشود به دلیل اینکه فیلتر مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب یعنی فیلتر ممبران یا اسمز معکوس ، بیشتر املاح آب را حذف می کند و مواد معدنی در آب کم می شود در این حالت PH آب از عدد 7 کمتر می شود و به سمت حالت اسیدی می رود .آبی که کمی حالت اسیدی داشته باشد ممکن است کمی طعم و مزه آن تغییر پیدا کند و مزه نامطبوع بگیرد .برای حل این مسئله یک فیلتر کمی برای دستگاه تصفیه آب در نظر گرفته شده که در مرحله آخر بر روی دستگاه نصب می شود . یک فیلتر مینرال یا قلیایی در مسیر آب تصفیه شده قرار می دهند تا کمبود مواد معدنی در آب تصفیه شده جبران شود . در ادامه به توضیح مختصر در مورد این دو فیلتر می پردازیم .

HomeMineralFilter


اضافه کردن مواد معدنی چه کمکی به بدن می کند ؟
با مصرف نوشابه های گاز دار و یا غذاهای سرخ کردنی به هنگام تجزیه در روده و معده ، در بدن حالت اسیدی به وجود می آید که بدن برای دفع این حالت از کلسیوم استفاده می کند . اگر از موادی که دارای مقادیر زیادی کلسیوم هستند استفاده کنیم (مانند شیر و لبنیات ) بدن از این مواد استفاده می کند ، اما اگر این مواد به مقادیر کم در بدن یافت شوند ،بدن برای دفع این مواد ناچار است از کلسیوم موجود در استخوان استفاده کند که باعث امراضی مانند پوکی استخوان و ترک پوست می شود فیلتر های مینرال با اضافه کردن این مواد به آب تصفیه شده باعث جلوگیری از این امر و کمک به بدن در دفع حالت اسیدی می شوند .از این فیلتر فقط باید در مسیر آب تصفیه شده و نه آب شهری و یا آب چاه . به این دلیل که ممکن است باکتری و یا میکروب در آب وجود داشته باشد و مواد معدنی موجود در این فیلترها باعث رشد و تکثیر این نوع میکروب ها شود و آب ناسالم شود.

 

فیلتر قلیایی

آب قلیایی آبی است که سرشار از مولکول هیدروژن است . هیدروژن یکی از مهمترین عوامل آنتی اکسیدانی در بدن به شمار می رود.در هنگام عبور آب از فیلتر قلیایی یون هیدروکسید با بار منفی ایجاد می شودکه با ورود آب قلیایی به بدن نسبت میان یون های اکسید کننده کمتر از یون های احیا کننده می شود.

این فیلتر نیز به هنگام کم شدن مواد معدنی در آب استفاده می شود .هنگامی که آب از فیلتر چهارم (ممبران ) عبور می کند با حذف مقادیر زیادی از املاح و مواد معدنی و کمبود این مواد در آب فیلتر قلیایی به کمک می آید و با بالا بردن PH آب ، آن را از حالت اسیدی به قلیایی در می آورد و باعث می شود هنگامی که در بدن حالت اسیدی ایجاد می شود ،با خنثی کردن این حالت به بدن در دفع حالت اسیدی کمک کند.در این نوع فیلتر از سنگ های معدنی کلسیت ، سنگ مایفان ، سدیم ، منیزیم و پتاسیوم استفاده شده است اما با این تفاوت که این سنگ های معدنی دارای بار مثبت و منفی هستند که باعث بالا رفتن PH آب می شود. میزان قدرت قلیایی شدن آب بستگی به نوع و مقدار سنگ های معدنی موجود در فیلتر می باشد.

alkalinorp

بعضی از این فیلترها علاوه بر خاصیت قلیایی کنندگی ،دارای خاصیت آنتی اکسیدانی نیز می باشند که به آنها فیلتر ORP  می گویند. ORP به معنای کاهش متغیر اکسید کنندگی می باشد .این خاصیت فیلتر قلیایی باعث بالا رفتن خاصیت احیا کنندگی و در نتیجه کاهش خاصیت اکسید کنندگی می شود.در نتیجه جلوی فعالیت رادیکال های آزاد در بدن را که باعث سرطان می شوند را می گیرد. آب لوله کشی و آب معدنی دارای ORP بالا هستند .استرس، تغذیه نامناسب ، آلودگی هوا و اشعه های مختلفی که در محیط وجود دارند باعث بالا رفتن حالت اکسیداسیون در بدن می شود که با نوشیدن چند لیوان آب قلیایی ،می توان این حالت را از بین برد .برای پیشگیری از بروز سرطان در بدن باید محیط بدن را از حالت اسیدی به حالت قلیایی در آورد چرا که حالت اسید باعث تبدیل سلول های طبیعی بدن به سلول سرطانی می شود .

 

 

 

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...