دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟

چه دستگاه تصفیه آبی بخرم؟

دستگاه تصفیه آب چه تعداد فیلتر باید داشته باشه؟

اینها سوالاتی هستند که هر شخصی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب را داشته باشد از خود می پرسد.

شاید شما هم مانند اشخاصی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و اداری را دارید سردرگم باشید و اصلا ندانید که دستگاه تصفیه آب محل کار و یا زندگی خود را از کجا تهیه کنید و این دستگاه چه ویژگی هایی باید داشته باشد .

ما می خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا حدودی با دستگاه تصفیه آب آشنا شوید تا بتوانید برند و مدل دستگاه تصفیه آب را بهتر انتخاب کنید.

ابتدا با دستگاه تصفیه آب آشنا می شویم :

در بازار دو مدل دستگاه تصفیه آب وجود دارد .

1-دستگاه تصفیه آب به روش اولترا فیلتر.

این دستگاه ها دارای یک فیلتر اولترا که شبیه یک توری پیچیده شده می باشد ، هستند . این فیلترها فقط توانایی حذف ذرات معلق و درشت آب را دارند .این دستگاه ها دارای سه فیلتر پیش تصفیه در پایین دستگاه ، یک اولترا فیلتر و یک فیلتر پست کربن در بالای دستگاه می باشند.این دستگاه ها فقط برای مکان هایی مناسب است که از آب چشمه آب شیرین و یا آب کوهستان استفاده می کنند که آب کیفیت بالایی دارد و فقط ذرات معلق در آب وجود دارد .این همان دستگاه هایی است که با شما تماس می گیرند و با قیمت پایین در حدود 500 الی 600 هزار تومان می فروشند .این دستگاه ها برای مکان های شهری مانند تهران و شهرهای بزرگ که آب کیفیت پایینی دارد مناسب نمی باشد.چرا که توانایی حذف املاح و مواد اضافی آب را ندارند.

 

aquaclear1

 

 

2- دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس .

این دستگاه ها دارای یک فیلتر RO یا همان ممبران هستند. این فیلتر بدلیل داشتن منافذ بسیار ریز در حد نانو ، توانایی حذف املاح و مواد آب را تا حدود 80 درصد را دارد . این دستگاه ها از سه فیلتر پیش تصفیه در پایین دستگاه ، یک فیلتر ممبران ، یک فیلتر پست کربن و یک فیلتر مینرال یا قلیایی در بالای دستگاه تشکیل شده اند.در این نوع از دستگاه های تصفیه آب بخاطر وجود فیلتر ممبران ، آب شهری در بسیاری از مواقع توانایی عبور از این فیلتر را ندارد و دستگاه تصفیه آب باید به یک پمپ جهت تولید فشار بر آب مجهز باشد .این دستگاه ها جهت کارکردن اتوماتیک دارای دو سوییچ قطع و وصل برق و یک شیر برقی جهت قطع اتوماتیک آب هستند و همگی بر روی یک شاسی فلزی و یا پلاستیکی سوار شده اند .در کنار این دستگاه ها یک مخزن وجود دارد که محل ذخیره آب تصفیه شده می باشد و می تواند تا 12 لیتر آب را در خود ذخیره می کند . نقطه قوت این دستگاه ها مجهز بودن به فیلتر ممبران است که می تواند در طول 24 ساعت شبانه روز تا حدود 300 لیتر آب را تصفیه و قابل شرب نماید .

cckmain

خاطر نشان می کنیم که دستگاه های تصفیه آبی که برای مناطق شهری مناسب هستند باید دارای فیلتر RO یا همان ممبران باشند که جهت آشنایی با فیلتر ممبران و برندهای معتبر این فیلتر ، می توانید وارد صفحه مربوطه شوید .

 

حال به بررسی برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب می پردازیم .

شرکت ها و برند های زیادی در بازار ایران وجود دارد که همگی ادعای اصل و معتبر بودن را دارند . اما این گونه نیست . بیشتر دستگاه های تصفیه آب و حتی قطعات موجود در بازار ایران چینی هستند و همان طور که میدانید این قطعات و دستگاه های چینی از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و عمر پایینی دارند و حتی ممکن است از نظر بهداشتی نیز برای استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب نباشند .

بهترین نوع دستگاه های تصفیه آبی که در ایران وجود دارند تولید کشور تایوان می باشند که برندهای شناخته شده و قابل اعتمادی هستند. به تازگی این برندها با قطعات تولید تایوان نیز در ایران مونتاژ می شوند و به نسبت از دستگاه های چینی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند که این برندها عبارتند از :

 

Fluxtek - Easywell - Puricom - C.C.K - Soft Water

 

 

 

ممکن است برند دیگری نیز وجود داشته باشد که نام آن در این مقاله نباشد . ما شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید اصل و تقلبی بودن برند مورد نظر را بررسی کنید.

تمامی این دستگاه های تصفیه آب بایستی دارای یک سری استاندارد کیفیت قطعات باشند که با وارد کردن نام برند مورد نظر می توانید از صحت ادعای فروشنده مطمئن شوید این سایت ها عبارتند از :

NSF.com

Water Quality.com

در صورتی که نام این برند و گواهینامه های کیفیت در این سایت ها باشد می توانید با اطمینان خاطر این برندها را خریداری کنید در غیر این صورت از خرید آنها خودداری کنید.

شرکت آبرسان تهران با بیش از 10 سال فعالیت در زمینه دستگاه های تصفیه آب آمادگی خود را برای راهنمایی شما مشتریان محترم جهت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی ، اداری و صنعتی اعلام می نماید.

می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس گرفته و بهترین مدل دستگاه تصفیه آب را خریداری نمایید.

 

 

 

 


 

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...