دستگاه تصفیه آب خانگی Aqua Clear   یکی از پرفروش ترین دستگاه های تصفیه آب خانگی در ایران می باشد که در کشور تایوان تولید می شود. این دستگاه مانند دستگاه های دیگر تصفیه آب دارای 6 فیلتر می باشد که علاوه بر پنج فیلتر اولیه دستگاه تصفیه آب که باید بر روی دستگاه تصفیه آب نصب باشد دارای یک فیلتر مینرال به عنوان فیلتر ششم جهت اضافه کردن مواد معدنی به آب تصفیه شده می باشد . این دستـگاه مانند سایر دستگاه های تصفیه به روش اسمز معکوس ،توانایی حذف ناخالصی هایی مانند شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ لوله ، خاک ، لجن و تمام ذرات تا 5 میکرون ، همچنین قابلیت حذف ترکیباتی شیمیایی مانند کلر ، بنزن و تری هالومتان ها و بطور دقیق تر قابلیت حذف ناخالصی های محلول در آب مانند املاح سنگین، نیترات ، آرسنیک ، نیتریت ، ویروس ها ، میکروبها ، مواد سمی و شوینده را داراست. همچنین این مدل قادر به تبدیل آب شور به آب شیرین و کاهش چشمگیر سختی و سنگینی آب می باشد.این دستگاه قادر است تا 80 درصد املاح و مواد مضر آب را حذف و آب سبک و قابل شرب تولید کند . دستگاه تصفیه آبAqua Clearاز نظر ظاهری ، کارکرد ، نوع قطعات و تعداد و نوع فیلترها با دستگاه های دیگر تفاوتی ندارد .این دستگاه در دو نوع شاسی فلزی و پلاستیکی تولید می شود که تاثیری بر کارکرد دستگاه ندارند ولی دستگاه با شاسی فلزی اندکی پهنای کمتری دارد و برای مکان های کوچک مناسب تر است ولی دستگاه تصفیه آب Aqua Clear با شاسی پلاستیکی اندکی پهن تر است ولی مزیت بزرگ شاسی پلاستیکی ، مقاوم بودن شاسی در برابر رطوبت و نم می باشد که برای شهرهای شمالی کشور و مکان هایی که رطوبت آنها زیاد است مناسب می باشد. دستگاه تصفیه آب Aqua Clear در دو مدل C168 با شاسی فلزی و C172 با شاسی پلاستیکی تولید می شود.

aquaclearmain

 

یک مدل از دستگاه تصفیه آب Aqua Clear نیز در بازار موجود می باشد که مدل پنج فیلتر اولترافیلتر می باشد که بجای داشتن فیلتر ممبران و یا اسمز معکوس ، اولترا فیلتر دارد و این دستگاه فقط برای مکان هایی مناسب است که کیفیت آب بسیار بالاست و املاح و مواد زائد در آب وجود ندارد و از دستگاه فقط برای گرفتن ذرات معلق درشت ، گل و لای و طعم و بوی نامطبوع استفاده می شود.

aquaclear1

پمپ آب دستگاه تصفیه آب Aqua Clearدر بالای شاسی پلاستیکی یا فلزی آن قرار گرفته است و این پمپ توانایی تولید فشار تا 120 psi را دارد .این پمپ دارای هد پلاستیکی مشکی رنگ قابل تعویض دارد و که در صورت خرابی هد ، دیگر نیازی به تعویض تمام پمپ نیست

.

بر روی این دستگاه یک گیج فشار تعبیه شده که در دو نوع بزرگ و کوچک می باشد و وظیفه این فشار سنج ، نمایش فشار تولید شده پمپ در این دستگاه برای عبور آب از فیلترها می باشد. هنگامی که دستگاه شروع به کار می کند عقربه فشار سنج بالا رفته و فشار تولیدی توسط پمپ آب دستگاه را نشان می دهد که بازه ای در حدود 6 تا 8 bar را نشان می دهد که تغییر این عدد به دلیل کم و زیاد شدن فشار آب ورودی به دستگاه و یا سالم یا خراب بودن فیلتر ممبران می باشد. هنگامی که مخزن پر شود و دستگاه بصورت اتوماتیک خاموش شود عقربه فشار سنج بر روی عدد صفر قرار میگیرد.

شیر برقی ، سوییچ لو پرشر ، سوییچ های پرشر ،پمپ آب دستگاه و ترانس برق دستگاه همگی 24 ولت 2 آمپر می باشند که در نوع خود دارای قدرت بالایی می باشد.

مخزن دستگاه تصفیه آب Aqua Clear از جنس پلی اتیلن آنتی باکتریال به ظرفیت 19 لیتر می باشد که توانایی ذخیره آب تا 12 لیتر را دارد. مخزن های دستگاه تصفیه آب از نوع مخزن تحت فشار می باشد و در هنگام خالی بودن مخزن در حدود 9 PSI فشار و در هنگام پر بودن 85 تا 90 PSI می باشد و می تواند تا 120 PSI فشار را می تواند تحمل کند و این توانایی را دارد که به هنگام قطع برق و یا آب ، بتوان از تمامی آب ذخیره شده استفاده کرد .

شیر برداشت دستگاه تصفیه آبAqua Clear در دومدل ستاره ای و اهرمی با کیفیت بالا می باشد که معمولا دسته آن به رنگ طلایی و بدنه شیر دارای آبکاری کُرُم می باشد و انتخاب نوع آن بستگی به سلیقه مشتری دارد.

دستگاه تصفیه آبAqua Clearدارای استانداردهای بین المللی دستگاه تصفیه آب نظیر NSF و WQ می باشد که تمامی این استانداردها تضمین کننده کیفیت قطعات دستگاه تصفیه آب می باشد

 


 

مشخصات دستگاه تصفیه آبAqua Clear

استحکام زیاد هوزینگ فیلترهای پیش تصفیه در برابر ضربه و فشار

مخزن با کیفیت پلی اتیلنی آنتی باکتریال

طراحی بسیار زیبا و منحصر به فرد

دارای دو نوع شاسی ، فلزی و پلاستیکی

کیفیت بالای مواد پلاستیکی استفاده شده در دستگاه

دارای فیلتر ممبران فیلمتک آمریکایی

اتصالات با کیفیت دستگاه تصفیه آب

دارای فیلتر مینرال جهت افزودن مواد معدنی

پمپ آب با کیفیت بالا با فشار تولیدی 120psi

دارای شیر با کیفیت اهرمی یا ستاره ای

کیفیت بالای فیلترهای استفاده شده در دستگاه

 


 

مشخصات فیلترهای دستگاهAqua Clear

فیلترهای دستگاه تصفیه آب آکو کلییر از نوع کارتریجی می باشد .

- فیلتر پلی پروپیلن: ( PP ) این فیلتر از جنس الیاف پلی پروپیلن بوده که قابلیت حذف کلیه رسوبات شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ زدگی لوله ها ، لجن ، ذرات معلق تا دقت 5 میکرون را دارد. زمان تعویض آن بین 3 تا 6 ماه می باشد .

- فیلتر کربن اکتیو : ( UDF or GAC ) این فیلتر از جنس کربن فعال بوده که قابلیت حذف کلر آزاد ، سموم کشاورزی ، تری هالومتان ها ، طعم ، رنگ و بوی نامطبوع آب را دارد. زمان تعویض هر 6 ماه یکبار.

- فیلتر کربن بلاک : ( CTO ) که قابلیت آن همانند کربن اکتیو است به اضافه اینکه کلیه ذرات بزرگتر از 5 میکرون ، نیتریت و نیترات را می تواند حذف می کند. زمان تعویض هر 6 ماه یکبار.

- فیلتر ممبران : ( Membran ) این فیلتر فرایند اسمز معکوس را انجام داده و باعث حذف املاح سنگین و نمکهای مضر ، نیترات و نیتریت ، آرسنیک ، باکتری ، ویروس ، انگل ، کیست ، قارچ ، انواع میکروبها ، مواد شوینده ، آفت کشها ، سموم ، سرب ، جیوه ، تبدیل آب شور به آب شیرین و پایین آورنده سختی و سنگینی آب می شود. زمان تعویض 18 الی 24ماه یکبار.

- فیلتر پست کربن : ( Post Carbon ) پودر کربن استفاده شده در این فیلترازجنس پوست نارگیل بوده که هر نوع طعم ، بو و مزه احتمالی ناشی از ذخیره شدن آب در مخزن دستگاه را حذف می نماید. زمان تعویض این فیلتر هر 12 ماه یکبار.

- فیلتر مواد معدنی : (Mineral ) مواد داخل این فیلتر از جنس سنگ های معدنی سیلیس می باشد که با اضافه کردن مقداری مواد معدنی از قبیل کلسیم و منیزیوم به آب ، آن را غنی می کند و مواد معدنی که طی فرایند تصفیه از بین می رود را دوباره به آب اضافه می کند. زمان تعویض این فیلتر هر 12 ماه یکبار

 

 

 

 

 


  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...