puricommain

 

دستگاه تصفیه آب  puricom

بدون شک دستگاه تصفیه آب خانگی puricom یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی در ایران و جهان می باشد که تحت لیسانس شرکت آمریکایی در کشور تایوان تولید می شود..این دستگاه مانند دستگاه های دیگر تصفیه آب دارای 6 فیلتر می باشد که علاوه بر پنج فیلتر اولیه دستگاه تصفیه آب که باید بر روی دستگاه تصفیه آب نصب باشد دارای یک فیلتر مینرال به عنوان فیلتر ششم جهت اضافه کردن مواد معدنی به آب تصفیه شده می باشد . این دستـگاه مانند سایر دستگاه های تصفیه RO توانایی حذف ناخالصی های معلق مانند شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ لوله ، لجن ، جلبک و تمام ذرات تا 5 میکرون ، کلر ، قابلیت حذف ناخالصی های محلول در آب مانند املاح سنگین، نیترات ، آرسنیک ، ویروس ها ، میکروبها ، مواد سمی و شوینده را داراست. همچنین این مدل قادر به تبدیل آب شور به آب شیرین و کاهش چشمگیر سختی و سنگینی آب می باشد.این دستگاه قادر است تا 80 درصد املاح و مواد مضر آب را حذف و آب سبک و قابل شرب تولید کند . دستگاه تصفیه آب puricom از نظر ظاهری با دستگاه های دیگر اندکی تفاوت دارد و بر روی آن یک محافظ محکم که ظاهری زیبا به دستگاه می دهد قرار گرفته است . در این دستگاه فیلتر های پیش تصفیه در جلوی دستگاه در هوزینگ هایی با کیفیت که قابلیت چرخش 45 درجه رو به جلو دارند قرار گرفته اند و فیلترهای ممبران ، پست کربن ، مینرال و همچنین پمپ و ترانس دستگاه در پشت دستگاه تصفیه آب قرار گرفته اند.این دستگاه از نظر کارایی با تمامی دستگاه ها مشابه می باشد.

در دستگاه تصفیه آب puricom به جهت طراحی استاندارد و اصولی ، چهار اتصال در کنار دستگاه تعبیه شده است که که محل آب ورودی که با شکل شیر آب ، خروجی آب تصفیه شده که با علامت شیر آب تصفیه ، خروجی آب تصفیه شده به مخزن که با علامت مخزن و خروجی به سمت فاضلاب می باشد که نوع اتصال آنها فیتینگی بوده و با فشار دادن شیلنگ می توان آنها را به قطعات به راحتی وصل کرد و نیاز به دقت خاصی جهت اتصال ندارد .

همانطور که گفته شد پمپ آب دستگاه puricom در پشت شاسی پلاستیکی آن و به صورت عمودی قرار گرفته که این پمپ توانایی تولید فشار تا 120 psi را دارد .این پمپ دارای هد پلاستیکی مشکی رنگ قابل تعویض دارد و دیگر نیازی به تعویض تمام پمپ نیست.

متاسفانه سوییچ ها و شیر برقی این دستگاه به بدنه پیچ نشده و آزاد می باشد که ممکن است هنگام جلو کشیدن دستگاه و یا جابجایی دستگاه ، سوکت های آن شل شده و دستگاه کار نکند.

همچنین شیر برقی این مدل از دستگاه کیفیت خوبی ندارد و خرابی آنها در این مدل دستگاه زیاد به چشم می خورد . از معایب دیگر این دستگاه نداشتن فشار سنج یا گیج فشار می باشد که تمام این ها از معایب اصلی دستگاه به شمار می رود.

مخزن دستگاه تصفیه آب puricom از جنس پلی اتیلن به ظرفیت 19 لیتر می باشد که توانایی ذخیره آب تا 12 لیتر را دارد.مخزن های دستگاه تصفیه آب از نوع مخزن تحت فشار می باشد و در هنگام خالی بودن مخزن در حدود 9 PSI فشار و در هنگام پر بودن 85 تا 90 PSI می باشد و می تواند تا 120 PSI فشار را می تواند تحمل کند و این توانایی را دارد که به هنگام قطع برق و یا آب ، بتوان از تمامی آب ذخیره شده استفاده کرد .

شیر برداشت دستگاه تصفیه آب puricom مدل ستاره ای با کیفیت می باشد که معمولا دسته آن به رنگ طلایی و بدنه شیر دارای آبکاری کُرُم می باشد.

دستگاه تصفیه آب puricom تمامی استانداردهای دستگاه تصفیه آب نظیر NSF، WQ، CE، ANSIو ISOرا دارد که تمامی این استانداردها تضمین کننده کیفیت دستگاه تصفیه آب می باشد.

 

هشدار! ! !

متاسفانه تعدادی از شرکت ها و افراد سود اقدام به واردات دستگاه های بی کیفیت چینی با برند Puricom نموده اند که از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است و قطعات و اتصالات آنها غیر قابل آب بندی می باشد و مشتری را به دردسر می اندازد و خرید آنها از نظر اقتصادی مناسب مقرون به صرف نمی باشد . در زیر نمونه ای از این دستگاه ها را مشاهد می نمایید.

puricomfake

 

 

 

مزایای دستگاه تصفیه آب Puricom

استحکام زیاد هوزینگ فیلترهای پیش تصفیه در برابر ضربه و فشار

مخزن با کیفیت پلی اتیلنی آنتی باکتریال

طراحی بسیار زیبا و منحصر به فرد

ابعاد کوچکتر نبست به دستگاه دیگر ومناسب برای فضاهای کوچک

کیفیت بالای مواد پلاستیکی استفاده شده در دستگاه

اتصالات کنار دستگاه که وصل شیلنگ ها را به دستگاه آسان می کند

پمپ آب با کیفیت بالا با فشار تولیدی 120psi

کیفیت بالای فیلترهای استفاده شده در دستگاه

 

 

معایب دستگاه Puricom

در صورت صدمه دیدن هوزینگ ها فقط هوزینگ دستگاه را می توان بر روی آن نصب کرد

دستگاه فشار سنج یا گیج فشار ندارد

سوکت تعبیه شده برای برق عایق کاری مناسبی ندارد

شیر برقی با کیفیتی ندارد و خرابی آن زیاد است

سوییچ ها به بدنه نصب نشده اند و ممکن است قطع شوند

شیر آب آن قدیمی است و اهرمی نمی باشد

 


 

مشخصات فیلترهای دستگاه Puricom

- فیلتر پلی پروپیلن: ( PP ) این فیلتر از جنس الیاف پلی پروپیلن بوده که قابلیت حذف کلیه رسوبات شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ زدگی لوله ها ، لجن ، ذرات معلق تا دقت 5 میکرون را دارد. زمان تعویض آن بین 3 تا 6 ماه می باشد .

- فیلتر کربن گرانول : ( UDF or GAC ) این فیلتر از جنس کربن بوده که قابلیت حذف کلر آزاد ، سموم کشاورزی ، تری هالومتان ها ، طعم ، رنگ و بوی نامطبوع آب را دارد. زمان تعویض هر 6 ماه یکبار.

- فیلتر کربن بلاک : ( CTO ) که قابلیت آن همانند کربن گرانول است به اضافه اینکه کلیه ذرات بزرگتر از 5 میکرون ، نیتریت و نیترات را نیز حذف می کند. زمان تعویض هر 6 ماه یکبار.

- فیلتر ممبران : ( Membran ) این فیلتر فرایند اسمز معکوس را انجام داده و باعث حذف املاح سنگین و نمکهای مضر ، نیترات و نیتریت ، آرسنیک ، باکتری ، ویروس ، انگل ، کیست ، قارچ ، انواع میکروبها ، مواد شوینده ، آفت کشها ، سموم ، سرب ، جیوه ، تبدیل آب شور به آب شیرین و پایین آورنده سختی و سنگینی آب می شود. زمان تعویض 18 الی 24ماه یکبار.

- فیلتر پست کربن : ( Post Carbon ) این فیلترازجنس پوست نارگیل بوده که هر نوع طعم ، بو و مزه احتمالی ناشی از ذخیره شدن آب در مخزن دستگاه را حذف می نماید. زمان تعویض این فیلتر هر 12 ماه یکبار.

- فیلتر مواد معدنی : (Mineral ) این فیلتر از جنس سنگ های معدنی سیلیس می باشد که با اضافه کردن مقداری مواد معدنی از قبیل کلسیم و منیزیوم به آب ، آن را غنی می کند و مواد معدنی که طی فرایند تصفیه از بین می رود را دوباره به آب اضافه می کند. زمان تعویض این فیلتر هر 12 ماه یکبار.

 

 

 

 

 


 

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...