بهترین برند دستگاه تصفیه آب

تمامی کارشناسان معتقدند در حال حاضر بهترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی در دنیا مدل RO یا همان اسمز معکوس است که در این مقاله می خواهیم شما را انواع دستگاه تصفیه آب و روش تصفیه اسمز معکوس آشنا کنیم .

با ازدیاد جمعیت شهرها و مشکل تامین کبود آب دولتها بر این شدند تا حداقل آب مصرفی شهرها را از آبهای زیر زمینی تامین کنند و مشکل اساسی این آبها املاح و مواد اضافی موجود در آنها است.برای رفع این مشکل به دستگاهی نیاز بود تا بتواند این آبها را تصفیه و مواد و املاح اضافه آنها را حذف نماید.در سال 1960دو دانشمند آمریکایی مدل های اولیه فیلتر ممبران یا RO را تولید کردند و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی این فیلترها هم بهبود یافته و از نظر اندازه و میزان آب تولیدی پیشرفت قابل ملاحظه ای یافتند. در سال 1990 میلادی اولین سری دستگاه تصفیه آب قابل نصب در منازل تولید شد و در سال 1999 اولین سری از این دستگاه ها به ایران وارد شد.دستگاه های تصفیه آب خانگی و حتی صنعتی جدید همگی به روش اسمز معکوس عمل نموده و آب را با اختلاف فشار اسمزی تصفیه می کنند.به این نمونه از دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس یا به اختصار RO می گویند.پس یادآوری میکنیم که بهترین نوع دستگاه تصفیه آب و بهترین روش تصفیه آب اسمز معکوس می باشد.در زیر دو نمونه از فیلتر اسمز معکوس نشان داده شده است.

ANVAEFILTER

اسمز معکوس یک فرآیند طبیعی است و در این فرآیند آب از غلظت پایینتر تمایل به سمت غلظت بالاتر را دارد می توان در ریشه و برگ گیاهان هنگام جذب آب از خاک و یا حرکت آب در ساقه و برگ های گیاهان مشاهده نمود.

جهت مطالعه کامل تر فرایند اسمز معکوس کلیک کنید.

 

استفاده از اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب

در حال حاضر بهترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که از فرایند اسمز معکوس یا RO استفاده می کند. در این فرآیند که بوسیله یک پمپ با فشار بالا و اعمال فشار به مایع غلیظ انجام می شود، مایع با فشار ازغشاء نیمه تراوا گذر کرده و با حذف املاح و مواد اضافه سبکتر می شود . تکنولوژی فیلتر اسمز معکوس به این گونه است که این فیلتر دارای منافذ ریزی به قطر 0.00001 ( یک صد هزارم میکرون) می باشد .فقط آب و موادی که مولکول آنها کوچکتر از این مقدار باشد عبور کرده و بقیه مواد از فیلتر خارج می شوند.

 

چه نوع دستگاهی را انتخاب کنیم.

همانطور که گفته شد دستگاه تصفیه آبی که واقعا بتواند آب را تصفیه و املاح اضافه را حذف نماید باید حتما مجهز به فیلتر اسمز معکوس یا RO که  به آن فیلتر ممبران نیز گفته می شود باشد. حال در این قسمت به انتخاب مدل دستگاه و اینکه چه تعداد فیلتر داشته باشد می پردازیم.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی هم مانند خرید هر کدام از لوازم و وسایل دیگر نیاز به داشتن آگاهی از محصول را دارد . از انتخاب برند معتبر گرفته تا انتخاب مدل ، نوع دستگاه مورد نیاز ، قیمت و از همه مهمتر خدمات پس از فروش، همگی عواملی هستند که می‌توانند در انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت تأثیرداشته باشد . تجربه نشان داده که بسیاری از افراد قبل از خرید اطلاعات کافی از دستگاه تصفیه آب ندارند و معمولاً دچار شک و تردید شده و دچار انتخاب اشتباه شده و همیشه هم متضرر خواهند شد

 

چه برند دستگاه تصفیه آب بخریم؟
اولین و مهم‌ترین عاملی که در خرید دستگاه تصفیه آب باید به آن توجه کرد، نوع استفاده از دستگاه و حجم آب تصفیه شده مورد نیاز در هر روز . بیشتر دستگاه های موجود در بازار مربوط به بخش خانگی می باشند.بدین معنی که مقدار آب تصفیه شده در هر روز و نوع و تعداد فیلترها کم است.آبی که برای مصارف خانگی باید در هر روز تصفیه شود در حدود 200 لیتر در شبانه روز است .ابعاد دستگاه کوچک و قابل نصب در زیر سینک ظرفشویی داخل آشپزخانه می باشد. دستگاه های خانگی باید حداقل 5 فیلتر الی 8 فیلتر داشته باشند که سه فیلتر اضافه بسته به سلیقه مشتری به دستگاه اضافه می شوند اما پر فروشترین دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای شش فیلتر هستند که فیلتر ششم یا مینرال است یا قلیایی.دستگاه های خانگی دارای یک مخزن 19 یا 16 لیتری هستند که آب تصفیه شده در آن ذخیره میشود و حتما بایستی دارای این مخزن باشند .بهترین و پرفروش ترین برندهایی که در بازار موجود می باشد عبارتند از : FLUXTEK-SOFT WATERC.C.KROYALAQUA می باشد که از برندهای خوب و قابل اطمینان از نظر کاری می باشد و سالهای طولانی است که امتحان خود را پس داده است .

 

CCKMAGHALE

متاسفانه عده ای از افراد و شرکتها به علت عدم اطلاعات کافی مشتری ها اقدام به فروش دستگاه های سه مرحله ای به عنوان دستگاه تصفیه خوب و ارزان می کنند که این دستگاه ها برای شهرهای بزرگ مناسب نبوده و آب را به خوبی تصفیه نمی کند به این دلیل که فیلتر RO ندارند و مصارف بخصوصی دارد. در زیر این نوع دستگاه نشان داده شده است

3MARHALE

البته از آنجایی که فروشندگان متعدد و واسطه‌ها بازار را پر کرده‌اند، باید مراقب بود که محصول انتخاب شده حتماً اصل باشد. یکی از نکات بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار داد، خرید دستگاه از نمایندگی‌ها و شرکت‌های معتبر و مطمئن است؛ برخی شرکت‌ها تنها نقش واسطه دارند، در حالی که برخی دیگر خود وارد کننده اصلی هستند و به همین خاطر ضمن پایین تر بودن قیمت‌ها، خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر هم ارائه می‌دهند


بهترین فیلتر‌های تصفیه آب خانگی
دستگاه‌های تصفیه آب خانگی انواع مختلفی دارند و از سه مرحله‌ای الی هشت مرحله‌ای تولید می شوند به طور کلی انواع فیلترهایی که در دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: فیلتر پلی پروپیلن، فیلتر کربن اکتیو، فیلتر کربن بلاک، فیلتر ممبران یا همان اسمز معکوس، فیلتر پست کربن ، فیلتر مواد معدنی یا فیلتر قلیایی و لامپ فرابنفش یا UV .

 

 

قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی بسته به نوع برند ، قطعات استفاده شده و نوع و تعداد فیلترها قیمت های متفاوتی دارند اما محدوده قیمتی همه آنها از یک میلیون دویست هزار تومان الی یک میلیون و هفتصد هزار تومان متغیر است که با تماس با شرکت آبرسان تهران و یا بازدید از صفحه اصلی سایت شرکت می توانید از قیمت دقیق این محصولات بیشتر مطلع شوید.

ما به شما توصیه می کنیم قبل از خرید هر نوع دستگاه تصفیه آب از کارشناسان مجرب ما کمک بگیرید.

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...