برندهای مختلفی به بازار فیلترهای ممبران ایران وارد شده اند که البته برخی از آن ها از کیفیت خوبی بهره می برند. فیلتر ممبران گلد تورای محصولی است که به تازگی جهت استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی و اداری که از تکنولوژی RO استفاده می کنند تولید شده و به دلیل استفاده از کاغذ و متریال مرغوب ، در مدت زمان کوتاه فعالیت خود توانسته به خوبی اعتماد مصرف کننده را به خود جلب نماید. این فیلتر دارای منافذ بسیار ریزی است که از ورود مواد شیمیایی مضر و آلودگی ها به مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب شما جلوگیری می کند.

این فیلتر از یکسری لایه فشرده، به طور موازی دور هم پیچیده و به صورت غشاهای نیمه تراوا درآمده و به شکل استوانه ای با لایه های کرم رنگ و پوسته آبی رنگ می باشد.

تولید ممبران اسمز معکوس ( Reverse Osmosis System Membrane Elements ) و نانوفیلتراسیون تورای از سال 1967 با المان های استات سلولز آغاز و هم اکنون خط تولید شرکت تورای شامل طیف وسیعی از ممبرین های ساخته شده از ترکیب های پلی آمید جهت استفاده دردستگاه های تصفیه آب خانگی یا RO ، اولترا فیلتراسیون (UF) ، نانو فیلتراسیون (NF) ، میکرو فیلتراسیون (MF)  و انواع دیگر دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی است.

کیفیت بالا و قیمت مناسب از جمله خصوصیات ممبران طلایی تورای است . صفحه غشایی فیلتر مرحله چهارم ممبران گلد تورای متشکل از 13 لایه مرغوب که توسط متخصصان و شیمیدان های معتبر در آزمایشگاه ها تولید شده است.

ممبران تورای به دلیل داشتن منافذ کوچک به ضخامت 0.00001 ( یکصد هزارم میکرون) قادر است مواد سمی و میکروب های آب اعم از ، نیترات ، نیتریت ، انگل ، باکتری و ویروس ، آرسنیک ،بنزن ، تولوین ، مواد آلی ،سموم شمیایی و کشاورزی و فلزات سنگین در آب که باعث رسوب گذاری در ظرف میشوند را تا 95 درصد حذف کند .

این فیلتر به علت خاصیت نیمه تراوایی خود توانسته به عنوان یکی از دقیق ترین فیلتر­های تصفیه آب به کار رود. اساس کار این فیلتر به گونه ای است که آب و مواد آلی با جرم مولکولی کمتر قادر به عبور از پلیمر غشاء هستند ، اما نمک های محلول در آب و مواد آلی با جرم مولکولی سنگین تر از آب به دلیل اندازه ذرات و بار الکتریکی شان توانایی عبور از غشا را نخواهند داشت.

فیلتر ممبران بسیار حساس است و آب خام ورودی به آن باید مراحل پیش تصفیه را گذرانده باشد. درصورتی که ذرات فیزیکی مانند خاک و شن یا مواد شیمیایی مانند کلر به این فیلتر برسند باعث گرفتگی سریع و پارگی غشای ممبران می شوند.

ممبران گلد تورای دارای استاندارد های معتبر غذایی بین المللی نظیر NSF ، water quality و FDA است . این استانداردها و گواهینامه های جهانی بالاترین سطح کیفیت دستگاه های تصفیه آب و قطعات بهداشتی آب آشامیدنی در دنیاست

این فیلتر برای تمامی دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای ، دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای مینرال و یونیزه قلیایی و دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز که از تکنولوژی اسمز معکوس  RO بهره میبرند مناسب می باشد . زمان تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی گلد تورای همانند فیلتر مرحله چهارم ممبران فیلمتک معمولا یک سال و نیم تا دو سال است . البته عمرمفید فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی به خصوص ممبران بسته به منطقه نصب دستگاه تصفیه آب ، میزان سختی آب یاTDS و میزان آب آشامیدنی مصرفی شما متفاوت است ، جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به بخش زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب  مراجعه نمایید .

بنابراین کیفیت فیلتر الیافی ، فیلتر کربن فعال و فیلتر کربن بلاک در میزان عمر فیلتر ممبران تاثیر مستقیم دارند. این نوع فیلتر به گونه ای طراحی شده که مولکولهای خنثی را براحتی از خود عبور می دهند.

 

 

قیمت:

50گالن (200 لیتر آب تصفیه در روز ) : 120 هزار تومان

75 گالن (300 لیتر آب تصفیه در روز) : 130 هزار تومان

 

مشخصات :

13 لایه اصلی با بافت فشرده

دقت تصفیه 0.00001 میکرون

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...