همانگونه که می دانید مواد و املاح زیادی داخل آب های موجود در سطح زمین وجود دارد. یکی از این املاح فلوراید است که مقدار با توجه به منطقه و نوع سنگ های موجود در آن منطقه متفاوت است.در برخی نقاط به دلیل کمبود فلوراید آن را بصورت دستی و در برخی مناطق بصورت طبیعی بوفور یافت می شود. فلوراید یک ترکیبی یونی و حاوی عن فلوئور است که در بسیاری از سنگ‌ها یافت می‌شود. مقدار زیادی از فلوراید افزوده شده به منابع آب آشامیدنی عمومی که بصورت دستی اضافه می شود از «سیلیکوفلوراید» بدست می‌آید.

فلوراید موجود در آب آشامیدنی مزایا و معایب زیادی دارد.از جمله مزایای آن می توان به کمک به حفظ دندانها اشاره کرد.فلوراید با چسبیدن به مینای دندان مانند یک لایه محافظ عملکرده و مانع از پوسیدگی دندان میشود.مقدار مجاز فلوراید در آب آشامیدنی ppm 1 می باشد که حد بیشتر از آن می تواند باعث کاهش ضریب هوشی کودکان،خشکی مفاصل، خطر ابتلا به سرطان ، ناهنجاری های اسکلتی ، آسیب های ژنتیکی، تیروئید و آسیب عملکرد سیستم عصبی در انسان ، درد های استخوانی و حتی پوسیدگی دندان ها شود.

مناطقي از ایران نیزمانند طبس، برازجان، بوشهر و خراسان داراي فلورايد بالاي 1.5 ميلي گرم در ليتر هستند، كه از طريق آب آشاميدني وارد بدن شده و زيان آور هستند.

با توجه به مطالب بالا و زیان بار بودن مصرف بیش از حد فلوراید ، تاکنون گزارش رسمی مبنی بر ایجاد سرطان بر اثر استفاده از فلوراید زیاد گزارش نشده است.

 

 

مطالب پر بازدید

آیا خوردن آب معدنی ضرر دارد؟

تاثیر زیانبار سرب بر بدن

تاثیر زیانبار نیترات بر بدن

مقدار استاندارد املاح آب آشامیدنی