آیا فیلتر بیرونی یخچال تاثیری دارد.

 

برای پاسخ به این سوال اول باید ببینیم چه نوع فیلتری در پشت یخچال نصب شده است و آیا کارایی لازم را دارد یا نه؟

در زیر با انواع فیلتر یخچال و تعداد فیلتر لازم برای نصب در پشت یخچال آشنا می شویم.

 

در داخل همه یخچال ها یک فیلتر دوگانه الیاف ، پودر کربن وجود دارد .اما آنقدر حجم مواد آن ناچیز است که قدرت و کارایی لازم برای حذف مواد مضر را ندارد.بنابراین باید از فیلتر کمکی برای یخچال استفاده کرد.فیلتر هایی که در پشت یخچال استفاده می شوند عملکردی مشابه فیلتر دستگاه تصفیه آب دارند ولی از نظر حجم بزرگتر هستند و عمر بیشتری دارند.که در زیر نمونه ای از آنها را می بینید:

اگر شما از یک فیلتر استفاده می کنید باید از فیلتر الیاف استفاده کنید تا مانع ورود شن و خاک،زنگ لوله و ذرات معلق دیگر شود و از گرفتگی لوله های آب سرد کن یخچال جلوگیری شود. اما این فیلتر توانایی حذف کلر و بوی و طعم آب را ندارد.

یک نوع فیلتر کربن پودری هم وجود دارد که باعث حذف کلر ، طعم و بوی نامطبوع آب می شود اما ذرات معلق و شن و خاک را نمی تواند حذف کند که ورود آنها به داخل یخچال ممکن است باعث ایجاد خسارت به یخچال شود.

بنابراین استفاده هم زمان از هر دو فیلتر باعث بهتر شدن کیفیت ، طعم ومزه آب می شود.

اما عزیزانی که در منزل دستگاه تصفیه آب دارند میتوانند بجای تهیه فیلتر های بیرونی یخچال ، با وصل کردن دستگاه تصفیه آب به یخچال علاوه بر این که از آب با کیفیت تری بهره مند می شوند ، از خرید فیلتر بیرونی یخچال هم بی نیاز می شوند و از نظر اقتصادی هم به صرفه تر است.

 

 

 

شما می توانید در تمام ایام هفته با ما جهت ارایه خدمات در تماس باشید.

شماره های تماس:77999423 77999407 تماس اضطراری : 09120296614

نشانی اینترنتی :www.abresantehran.ir