تمام دستگاه های تصفیه آب که دارای سیستم اسمز معکوس هستند و یک مخزن در کنار آنها قرار دارد به سیستم خودکار قطع کن مجهز می باشند که پس از پر شدن مخزن و برای جلوگیری از ترکیدن مخزن و دستگاه ،به صورت خودکار برق دستگاه را قطع می کند.که نام این قطعه سوئیچ قطع فشار بالا می باشد.

اما در دستگاه های تصفیه آب به دلایل گوناگون اشکالاتی پیش می آید که منجر به خرابی دستگاه و عملکرد نامطلوب دستگاه تصفیه آب می شود.یکی از این دلایل، روشن و خاموش شدن مکرر دستگاه تصفیه آب پس از پرشدن مخزن می باشد .این مشکل به دلایل زیر بوجود می آید:

1- در روی دستگاه تصفیه آب یک شیر فلزی یا پلاستیکی قرار دارد که به شیر میکس معروف است . وظیفه این قطعه مخلوط کردن آب تصفیه و آب خام می باشد، زمانی که سختی آب کاهش شدیدی پیدا می کند آب تلخ می شود که برای جلوگیری از این امر ،این شیر را اندکی باز می کنند تا سختی آب به حد استاندارد برسد.در این شیر یک سوپاپ قرار دارد که مانع برگشت آب از یک سو به سمت دیگرشیر می شود. اما زمانی که این سوپاپ خراب می شود آب حالت رفت و برگشت پیدا می کند و دستگاه روشن و خاموش می شود که باید این قطعه را تعویض نمود.

MixValvejpg

2- در ا نتهای محفظه فیلتر ممبران دو خروجی وجود دارد که یکی از آنها برای خروج پساب فیلتر و دیگری برای خروج آب تصفیه شده می باشد. زانویی خروجی پساب باید ساده باشد اما زانویی آب تصفیه شده باید سوپاپ دار باشد تا زمانی که آب تصفیه شده مخزن را پر کرد و دستگاه خاموش شد آب دوباره بر نگردد و دستگاه روشن و خاموش نشود.

Membrancejpg

 

 

جهت راهنمایی بیشتر می توانید با واحد خدمات پس از فروش شرکت آبرسان تهران تماس بگیرید

تلفن تماس : 77999423 77999407 - 09120296614