تحقیقات جدید امکان دسترسی بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان را که امکان دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی را ندارند را توسط یک دستگاه قابل حمل فراهم کرد . یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه علوم و تکنولوژی سنگاپور٬نشان داند که ممبران های پلاسما که از لوله های نانو کربن تشکیل شده اند می توانند مواد آلاینده و سمی را از آب جدا کنند.

طبق گفته دکتر هان (یکی از محققین ) این فیلتر به اندازه یک فلاکس چای بوده و قابلیت شارژ مجدد را دارد.از مزیت های دیگر این ممبران ها ارزان بودن و کارایی بالا نسبت به سیستم های شناخته شده می باشد.بیشتر سیستم های تصفیه آبی که ما در دنیا می بینیم مقرون به صرفه نیستند چون برای تصفیه آب آشامیدنی زمان و هزینه زیادی صرف می کنند ٬ اما در این روش هزینه و زمان کمتری احتیاج است.

دکتر هان تایید میکند که دستگاه تصفیه قابل حمل زیادی در دنیا وجود دارد که می تواند یون های نمک را از آب جدا کند و از آنجایی که برای بعضی از انسانها که از مکانی به مکان دیگر مسافرت میکنند فقط منابع آب رودها و دریاچه ها وجود دارد این سیستم می تواند جایگزین مناسبی برای برای سیستم های دیگری باشد که برای کار کردن نیاز به برق دارند. چون این فیلترها قابلیت شارژ دارند .


لینک مطلب : مقالات شرکت آبرسان تهران

  • 1

مقـالات و اطـلاعـات عمومی در مورد آب

آشنایی با برخی از مقالات و اطلاعات عمومی موجود در زمینه آب و فاضلاب ، دستگاه های تصفیه آب و روش های نوین تصفیه آب

ادامه مطلب...