مخزن تانک پک

 

 

مخزن تانک پک

 

 

این مارک ، از بهترین نوع مخزن دستگاه تصفیه آب می باشد.مخزن دستگاه تصفیه آب یکی از قطعات بسیار مهم دستگاه می باشد زیرا محل ذخیره آب تصفیه شده وآماده مصرف می باشد ، چنانچه در ساخت این قطعه استانداردهای مربوطه به کار گرفته نشود امکان این است که در تماس دائمی با آب موادی ناسازگار با محیط بدن تولید نماید .از آنجا که درآب های راکد امکان بالقوه رشد باکتری وآلودگی بیشتر است وهمچنین به علت وجود رطوبت در مخزن وعدم وجود نور واکسیژن ممکن است محیط برای رشد انواع باکتری های مضر برای سلامتی انسان فراهم گردد. از این رو توجه به استاندارد های بکار رفته در تهیه مخزن دستگاه بسیار مورد تاکید است ومخزن دستگاه تصفیه آب باید دارای استاندارد های بین المللی بهداشت وایمنی آب آشامیدنی NSF و WQAبوده و از جنس مواد آنتی باکتریال وسازگار با مواد غذایی(food grad) باشد که بیانگر آن است که مواد اولیه بکار رفته در این محصول برای نگهداری آب هیچ مشکلی ندارد .

با توجه به اهمیت این قطعه در دستگاه ومطالبی که عنوان شد چند نکته در استفاده از مخزن دستگاه و ویژگی های آن یادآوری می گردد :

هنگام استفاده از دستگاه ، اولین آب ذخیره شده در مخزن را جهت شستشوی مخزن تخلیه کنید وآن را مصرف نکنید .(برای این کار شیر روی سینک را به مدت 10 دقیقه باز بگذارید تا اب مخزن خالی شود)

مخزن دستگاه را به هیچ عنوان به آب گرم متصل نکنید .

اگر قصد دارید برای مدتی از دستگاه استفاده نکنید(بیشتر از 10 روز) حتما دستگاه را از برق خارج کنید وشیر ورودی آب شهر را ببندید و در صورت امکان آب ذخیره شده در مخزن را توسط شیر روی سینک تخلیه کنید تا آب درون مخزن طعم و بو نگیرد.

فشار باد شارژ شده به مخزن باید به اندازه psi6به صورت استاندارد باشد .(از آنجاکه ممکن است در طی مدت زمان با کارکرد دستگاه مقداری از باد مخزن کم شود می توان فشار باد را تا میزان Psi10هم تنظیم کرد ولی بدیهی است که با افزایش فشار باد مخزن حجم آب ذخیره شده در مخزن کاهش می یابد .)

فشار کاری مخزن حدودا psi40به طور میانگین می باشد ، یعنی در صورت پر شدن مخزن دستگاه وآماده به کار بودن امکان برداشت آب تا فشار 40 psiاز دستگاه مقدور خواهد بود .

حجم آب ذخیره شده در مخزن ، در صورت شارژ باد مخزن به مقدار استاندارد (6psi) وعملکرد مناسب سوئیچ High(فشار کاری40psi) به میزان 9 الی10 لیتر خواهد بود .

اطلاعات مربوط به میزان فشار وظرفیت مخزن بروی لیبل مخزن درج گردیده است ونشان دهنده حجم آب ذخیره شده در مخزن با فشار باد است.

مخزن دستگاه تصفیه آب در دو مدل 19 لیتری و 16 لیتری می باشد .

 

  • 1

راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه آب

به دلیل اهمیت بیشتر سلامت آب آشامیدنی اغلب افراد تصفیه آب آشامیدنی خود را نسب به مصارف دیگر در اولویت قرار می دهند و مایلند آن بخشی از آب مصرفیشان که در واقع برای شرب و پخت و پز استفاده می شود بصورت دقیق تصفیه شود

ادامه مطلب...